OP HAAR DE TOP SCHIEDAMSCHE COURANT BONOLOELOE RUKT Bestuur ziet het' niet m**er IBBlllii I DE DOEI E IN HET ZILVER Xe like vent' laat mensen gieren Patiënten willen verpleger terug k 9 Dwarsstraat paar dagen gesloten Opening nieuw verenigingsgebouw bewijst: Industriebond CNV vergadert 6 pagina's Maandag 11 maart 1974 BJB i ,J 1 - ffid B BBSS C» 'CF W* W WÜ Bi 99ste jaargang no. 24965 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262560 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL D'66 stapt uit overleg tussen Schiedam De afdeling Schiedam van D'66 heeft besloten niet meer mee te- dóen aan de programma- vergelijking tussen PvdA, PPR V2 D '66 die most lei den tot een samenwerking na de verkiezingen. De an dere drie partijen zetten vanavond het overleg voort. Algemeen wordt deze als een uiting van het feit stap van D '66 beschouwd dat deze partij het niet al leen landelijk, maar ook in Schiedam, erg moeilijk heeft om te blijven bestaan. It een brief aan de besturen vsn de andere bij bet verleg betrok ken partijlen schrijft D '66-' be stuurslid Co Korel: „Niet alleen ontbreekt het ons aan de mcn- kracht m deze zo intense werk wijze bij het prograrapverleg uit. te voeren, ook betwijfelen het nut van deze manier van wer- ken". Vooral dat laatste punt heeft bij e andere drie partijen verbazing gewekt, omdat tijdens het vaststellen van de procedure daar door dé drie vertegenwoor digers onder wie Co Morel, van D'GG een bezwaar tegen is ge maakt. „De werkwijze van nu zal, naar wij vrezen", zo schrijft D '66, „een, kleurloze samenvatting zijn waar eigenlijk niemand zich in terug kan vinden en wat naar buiten ook niet als een 'klapstuk' zal werken. In de brief merkt D '68 op, dat zij 'het overleg over de program ma's liever beperk had gezien totgrote knelpunten, omdat als de partijen resultaat heeft, wil D '66 aan da hand daarvan haar houding bepalen. BEGRIP Ondanks deze voor hen teleurstel lende stap, hebben de besturen van de andere drie partijen be sloten vanavond bij het oortge- zette overleg, ook het plaatselij ke programma mei D '66 mee te blijven vergelijken.Men heeft er begrip voor dat in de huidige situatie D *66 niet voldoende mankrachte kan opbrengen. Tot nu toe zijn overigens bij het overleg tussen de linkse partij en waaraan de. CPN niet meedoet, omdat het vooraf geen afspraken wenst te maken weinig knelpunten naar voren gekomen. Er zijn alleen kleine verschillen over ondermeer de gewestvorming en gratis tarie ven, die waarschijnlijk wèl zul len kunnen worden opgelost. 9 De feestelijke opening van het door de muzï kanten eigenhandig tot repetitieruimte omgebouw de gebouwtje. Schiedam De Dwarsstraat in De Gorzen zal t.e.m. woens dag voor al het verkeer word- den afgesloten. In het kader van een beter leefklimaat scheppen in de omgeving van de Groenelaan wordt de Dwars straat geasfalteerd. Vandaag begon het werk met het aanbrengen van de zogeheten onderlaag. De afgelopen weken is ai het nodige gedaan aan deze straat. Zo weiden de trot toirs op hoogte gebracht, wer den er parkeerkolommen ge- j maakt en werden ter hoogte, van de scholen drempels in de; straat: gelegd om het verkeer te dwingen langzamer te rijden. Het verbeteren van de Dwars straat maakt onderdeel uit van het.plan van de gemeente tot verbetering van het leef- en woonklimaat in de Groenelaan en omgeving, waaraan ook is gekoppeld eén verkeerscircula tieplan. Daarmee werd oktober vorig jaar' begonnen en het werk in de Groenelaan zelf is at vrijwel helemaal klaar- Na woensdag zal in de Dwarsstraat een-richtings-ver keer gelden. Schiedam Onder grote be- enïging St. Radboud uit langstelling nam vrijdag- Kethel haar eerste eigen avond de R-K. Muziekver- repetitielokaal officieel in Schiedam Het is bijna feest in clubhuis De Doele, aan het Doeleplein. Want* op vrijdag 22 maart wordt het 25-jarig be- staan van de stichting "Ontmoetingscentrum St. Joris Doele gevierd. Ter gelegenheid van dat zilve ren jubileum houdt de stich ting op die dag een receprie en een feestavond in het clubhuis. Het voltallig be stuur en alle medewerkers en leden zullen zich verza melen in de grote zaal van -het gebouw. Dat bestuur bestaat uit: voor zitter en wethouder Truus Verwij, secretaris: Gerrit Meijer, penningmeester Leen van der Windt, hoofdleider Cees Veenema en „gewoon" lid Jan van Wijk. Wie de stichting een cadeautje wil geven voor haar jubi leum, kan het beste geld storten op giro 590531 ten name van de stichting. De OJD zou het zeer op prijs stellen. goed mogelijk over te ko men. Daarom is het erg fijn dat wij elkaar zo goed ken- nem dat maakt het alle maal gemakkelijker". Aldus Hessel van der V/al, één van de drie leden van de op weg naar de top zijnde cabaret groep Honoloeioe. Hij kwam tot die uitspraak na de zeer ge slaagde voorstelling (een eerste try-out) in het Zoldertheater in de Teerstoof* zaterdagavond. Het had eigenlijk de tweede try-out moeten zijn. Maar in verband met het overlijden van Wim Sonneveld werd het ODtre- den op vrijdag afgelast- Hoe Honoloeioe op weg naar de top lijkt te gaan, blijkt uit het feit dat het Zoldertheater gevuld met een vrij groot aantal be langstellenden. Overigens had het toch best uit verkocht kunnen zijn. Maar fou ten in de Rotterdame kunsta genda hebben veel geïnteres seerden onwetend gelaten van het voortreffelijke optreden van Honoloeioe. De naam Honoloe ioe is er trouwens alleen, omdat de groep een naam moest heb ben. De groep bestaat uit de al ge noemde Hesset van der Wal. Ron van de Meeberg en pianist en componist Henk Alkema (hij schrijft ook veel teksten). Zake lijk leider is Robert Broekhuis. ,,Het nieuwe programma zal, als het af is, „Leuke vent" gaan he ten." vertelt Hessel. „Wie de leuke vent is, mag iedereen zelf uitmaken. Er staan er per slot van rekening drie op de Bühne. We verwachten dat het pro gramma in september helemaal klaar zal zijn: precies in die tijd dat we weer in het Zolder- theater gaan optreden". Een complimentje aan „die men sen van dit theater" kan er van drie cabaretiers heel gemakke lijk af: „Zij werken geweldig mee. We hebben hier lekker kunnen repeteren, en ze doen gewoon alles om het ons naar de zin te maken. Ongetwijfeld ic Schiedam, juist om dit theater, één van de weinige plaatsen waar het leuk Is". 250 KEER 259 voorstellingen hebben Hessel. Rob en Henk nu achter de rug met hun oude programma .gie ren op een eiland". Enkele nummers uit dat programma gaan zij voorlopig nog brengen. „Het nieuwe is immers nog niet helemaal klaar", verklaart Ro bert Broekhuis. Na die vele voorstellingen is in te der geval wel gebleken, dat Ho noloeioe het verlies van Neer- lands Hoop grotendeels kan goedmaken. Als de Hoop er in april een tijdje mee ophoudt, krijgen Hessel, Rob en Henk on getwijfeld alle kansen om zich waar te maken. Weliswaar doen zij nog minder professioneel dan'de Hoop aan, hun teksten zijn ook neg minder diepzinnig, maar toch slagen zij er geweldig in om met een vrij unieke show het publiek twee maal een uur lang aan één stuk door te vermaken. Omdat hun stijl ook anders is dan die van Neerlands Hoop wil Hono loeloe 'liever niet met Bram en Freek worden vetrgeleken. fn hef Sfedeiiik Museum is zalerdogmiddag de fentoonsfelling Konfrontatie XIV geopend, één van de veie exposities mef ver dienstelijke werken m een oneindig lijkende reeks konfrontaties. Dit keer hangen, staan en liggen er werken van vier famelijk gerenomeërde kunstenaars: Donald Evans' geschilderde dosI- zegels, obieeten en schilderijen van Will herwerda, eveneens schilderijen èn tekeningen van Poul Sieenhauer en last bul nof least keramiek van potfenbakker-tekenaar-schiider-etser Diet Wiegman, een jonge Schiedamse kunstenaar. Alle werken blij ven lot de vijftiende april in het Stedelijk Museum. De regelmatige bezoekers van het museum zullen echter ongetv/ijfeld niet long behoeven te wachten op Konfrontatie nummer 15. Bovendien wordt aanstaande zaterdag al een andere expositie geopend. Dus voorlopig is er toch nog genoeg te zien. Maasland Tijdens de ledenver gadering van de Industriebond CNV afd. Maasland, bespreekt distriktsbestuurder D. de Heer de problemen rond de federatie van NVV, NKV en CNV. Deze bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 21 maart, 's-avonds om kwart voor acht in zaai De Magneet, -V gebruik. Onder tromgerof fel en schallende- fanfares opende mejuffrouw 0. van Mil de deur van het ge bouwtje dat als naam* voert „De Noord", Eens was het een koetshuis van de St. Jacobuskerk; later getrans formeerd tot „Verenigingsge bouw" waarin alle activiteiten: van het. kerkelijke en maatschap pelijke leven van het oude Kethel zich voornamelijk afspeelden. Ook St." Radboud gaf hier uitvoeringen en benutte het verenigingsgebouw als repetitielokaal. De tand des tijds liet steeds meer sporen na in het bouwwerk. Het was St. Radboud dat een plan tot renovatie ontwierp. De reali satie kwam in zicht toen de mu ziekvereniging vorig jaar de al gehele beschikking kreeg over het gebouw. Na een jaar hard werken toverden de leden met elkaar een eigen home dat even mooi als doelmatig is. t IS.IPHet ontwerp is van Aad Heydra, van beroep bouwkundig opzichter, die zich tevens be lastte met het toezicht op da werkzaamheden en de coördina tie hiervan. Doelmatig vooral is de zaal voor het repeteren nu hierin een akoestisch plafond is aangebracht met verzonken lichtbakken. Het interieur is modern, zowel het schilderwerk als de meubile ring, uitgevoerd in harmonieuze kleuren, ademt sfeer en gezel ligheid. De sanitaire voorzienin gen zijn navenant met eenzelfde visie gecreëerd. St. Radboud be schikt nu ook over een ruimte voor het opbergen van het in strumentarium. Zelfs een centrale verwarming ontbreekt niet. Het complete pronkjuweeltje komt ook ter be schikking van bet verenigings- en organisatieleven van dé nog steeds bestaande Kethelse Ge meenschap. Afgevaardigden hiervan waren, met pastoor Groenevel-d bij deze feestelijke opening aanwezig. Tal van geschenken kreeg voor zitter G. Heydra in ontvangst 'te nemen, zowel onder couvert als in de vorm van voorwerpen waaronder een klok. - die voor de inrichting nog nodig waren. Zaterdagmiddag was er een „open huis" teneinde iederéén te tonen was St. Radboud in noeste vlijt tot stand had weten te brengen. Alleen het materiaal was hierbij een kostenfactor. De verrichte arbeid - vele uren tang - geschiedde door het bestuur en de muzikanten geheel belange loos. St. Radboud is met zijn bijna 85 levensjaren rdet alleen de oud ste muziekvereniging maar bo vendien de eerste die zich een t ei gen home wist te scheppen. Ililli Schiedam De bewoners van de krant op woensdag 13 februari Boumanfcliniek aan de Boerhaa- publiceerde. Daarin werd zowel velaan voeren op het ogenblik de situatie rond de therapeut weer actie. Zij willen dat de min bekeken,, als die van verpleger of meer door de directie op een Schipper. zijspoor gerangeerde verpleeg- uit de wooraen Van Schipper kundige Schipper terugkeert in b!eek duidelijk dat hij zich ge- de kliniek als waarnemend passeerd voelde voor de functie hoofdverpleger. van waamemend-hoofdverple- Dit betekent de tweede campagne WJfltj baan al min in korte lijd. Begin vorige maandenlang had ver- maand eisten de patiënten, ver- v"13- enigd in een bewonerscommis- De verguisde verpleger, die nog sie dat de recreatief-therapeut steeds noodgedwongen in de Bakker aan zou blijven. ziektewet loopt: „De patiënten hebben na die publicaties wel De directie had hem in eerste in- moed gekregen. Ik heb de in stantie ontslag aangezegd, om- druk dat de sfeer iets is verbe- dat hij zijn werk niet naar be- terd," horen zou vervullen. Na de ac- tic kwam de directie echier ap De direct,e krabbl t duidelijk te- haar beslissing terug. e"ke!e maatregelen ten behoeve van de vrijheid van De actie die nu wordt gevoerd is de patiënten veer ingevoerd, ondermeer naar aanleiding van nadat ze een tijdlang waren af- een exclusief interview dat onze geschaft." Schiedam „Het is net als of je vart voren af aan moet beginnen, als je start met een nieuw program ma. Want in feite is eik programma, waar zelfs maar één nummer in is ge wijzigd, een nieuw pro gramma, een nieuwe con frontatie met het publiek. En bét vaït dan niet mee om jezelf te zijn, om zo 1 9 Honoloeioe: nieuwe Nederlandse hoop*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1