SCHIEDAMSCHE COURANT Roelfsema 1 KLACHTEN BEWONERS VAN BEETHOVENPLEIN NOG NIET MINDER Gif direct naar oven Rijnmond m Andere aannemers krijgen geen kans NEGEN SNELLER DAN 50 Brom fietsers maken brokken m houder 2 kranten voor één prijs is de finan cier Ander type uonin- <ren Voetballer breekt been Sr»; «r ii:;u Inzamelingsactie komt cleze maand op gang (en door auto geschept Pick-up weg uit school PPR krijgt antivoord Dinsdag 12 maart 1974 4 pagina's 99ste jaargang no. 24868 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 26S09I - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL in stadshart Schiedam De Utrechtse bouwgigant Bredero gaat op 1 mei beginnen met de bouw van vijftig proefwoningen ii het stadshart. Deze spectaculaire ontwikkeling in de uit voering van de binnenstadsplannen kwam gisteravond to taal onverwacht aan het licht in een vergadering van de commissie woningdienst. Verontwaardigde raadsleden kondigden na afloop van de vergadering aan, dat zij hier niet zonder meer genoegen mee namen. De verrassende onthulling over dit eerste stukje realisatie van de binnenstadsplannen, kwam van het PCG-raadslid W. Mak. schreven door wethouder Bol mers dn een vergadering van Den Haag/Schiedam De enor me gifberg, die de prvinciaie in- zamelaktie voor, bestrijdings middelen heeft opgeleverd wordt met tijdelijk, in Waterin gen opgeslagen. Dé, opslag zou aanvankelijk* plaatsvinden op de Zoufopslagplaats langs de Poel- dijkseweg. Begin deze week heeft de Provinciale Waterstaat, die de aktie coördineert, beslo ten het gif rechtstreeks van de gemeentelijke Inzamelposten naar de verbrandingsoven Rijn mond te brengen en geen ge bruik te maken van het tussen-, station in Wateringen. Wanneer de giffen zullen worden weggehaald is niet békend; Dat hangt af van de snelheid waar mee de ontheffingen voor het vervoer van gevaarlijke stoffen zullen afkomen. Provinciale Wa terstaat verwacht, dat dit. bin nen drie tot vier weken zal ge- beuren. Volgens de heer Brouwer van deze'dienst worden bij die gele- genheid ook de kwikhoudende middelen weggehaald. „Maar wat^wepdaar, mee aan moeten is nog onbekend, Het gaat waar schijnlijk naar een provinciale opslagplaats, die zeker niet in het Westland zal liggen. .Dan moet er een plaats worden ge vonden, waar het voor wat lan gere tijd zonder probemen kan worden opgeslagen. In ieder ge val todat er een methode is .uit gedokterd om hetkwik zonder gevaar onschadelijk te maken. Overigens zijn er nog geen exakte cijfers over het resultaat van de aktie in Zuid-Holland. De lijsten druppelen langzaam binnen. „Ik denk wei dat in Zuid-Holland het' meest werd opgehaald van heel Nederland. Overigensheb ben ,w>j de Indruk, dat in de landbouw- en veeteeltgebieden r verhoudingsgewijs minder is ■meegedaan, aan de aktie;* dan in de 'tuinbouwgebieden", aldus .de heer Brouwer. Intussen valt in diverse gemeenten de opmerking te beluisteren dat een dergelijke aktie jaarlijks - zou moeten worden gehouden. Volgens de heer Brouwer wordt er.gezocht naar wegen om een jaarlijkse aktie te realiseren. Hij gelooft niet, dat bij een toe komstig eakLie de coördinatie weer bij de provincie zal liggen. Hij deed dat nadat wethouder E. Colié de commissieleden had gevraagd akkoord te gaan met de bouw - van de vijftig wonin gen. „Ben ik juist ingelicht", vroeg hij de wethouder, „dat Bredero gaat bouwen en dat de dochtermaatschappij Empeo de bouw financiert"? Een duidelijk van deze vraag ge schrokken wethouder, weigerde Galerij woningen zijn in strijd met daarop tot vier keer toe ook an- de plannen om de nieuwe bin- Rïjnmoud", aldus de heer Mak. De ons voorgeschotelde beelden kleine buizen met hofjes zou den drastisch zijn gewijzigd. Ik heb namelijk vernomen, dat de gemeente nu galerij woningen wil bouwen". Schiedam Het ging er nogal heet aan toe bij de wedstrijd SFC 7—Slod 4. Op het voetbalveld in Thurlede sprong op een gegeven moment de Schiedamse speler Nico van Koppeschaar wat te enthousiast naar,de bal. Door zijn roekeloosheid ver giste hij zich ;n de hoog te, waardoor hij ongeluk kig op do grond kwam. Hij brak zijn linkcrenke! en moest in het Noletzie- kenhuls werden opgeno men. dere vragen te beantwoorden, onder het mom dat de leden al leen een principe-besluit hadden te nemen over het al dan niet bouwen van de vijftig proefwo- nmgen, Als 'Bredero inderdaad de bouw is gegund van deze woningen, zou dat betekenen, dat niet zoals ge- bruikelrjk door aannemers., kan worden ingeschreven. Dat wil - zeggen dat niet wordt gekeken naar wie het goedkoopst, kan bouwen, met .een duidelijke be- "vpófdëlirfg deihnoëdérnidat- schappij 'Van de nauw bij de ontwikkeling van het stadsplan betrokken 'ontwikkelingsmaat schappij Empeo zou zijn, aldus enkele leden. Een reden voor deze handelwijze sou kunnen zijn. dat de gemeen te nu niet hoeft te wachten tot de plannen door de hóógste in stanties riji goedgekeurd. Dat houdt dan wél in dat dit eerste complex géén woningwetwonin gen kan bevatten, omdat daar eerst goedkeuring voor moet Z1i°- Evenals PPR-commissieild Jac ques Voorwald kreeg ook PCG'er W. Mak bovendien het gevoel alsof er een heel ander type woningen komt, dan wet houder Bolmers (stadsontwikke ling) ons korte tijd geleden nog wijsmaakte". AFWIJKEN „Ik heb'"gehoord dat de gemeente nu woniigen wil neerzetten, die hemelsbreed afwijken van de wo- ringen zoals die pas werden be- nenstad het karakter van het huidige te doen behouden. Bo vendien: Bolmers sprak wel over kleine woningen, maar volgens collega-wethouder Col Ié rijn er "alleen nog maar wat lijnen op papier gezet" en moeten, de plannen voor de proefwoningen nog helemaal worden uitge werkt. INFORMATIE De heer Mak vond de commissie leden Knipscheer (SGP) De Koning (KVP) en Voorwald (PvdA/PPR) achter zich. Com missielid .Aad Wiegman: „Ik ben er natuurlijk voor om .zo anel mogelijk-met de bouw van woningen in de binnenstad te beginnen. Voor de raad het principebesluit neemt, moet hij toch echter veel meer informa tie hebben: in ieder geval de adviezen van de stedebouwkun dig advseur en de dienst Ge meentewerken". Zonder twijfel staat de gemeente raad 'op 28 maart een roerige vergadering te wachen, wan neer beslist moet worden over het bestemmingsplan voor de binnenstad. Nieuwe conflicten stapelen zich op, nadat het vori ge week een "zacht eitje" leek te worden voor wethouder Bol mers toen hij met sterke wijzi gingen in het plan voor de dag kwam. Het comité afscheid burgemeester Roelfsema,, gisteren geïnstalleerd Schiedam Negen automobilis ten kregen een bekéruing omdat z\\ op de Nieuwe Damlaan te snél réden. De politie hield er weer een snelheidscontrole. De'hoogst geconstateerde snelheid was.78 kilometer per uur. Schedam Op het Lorentzplein werd de 12-jarige René Heukels geschept door een auto, toen hij plotseling overstak. De automo bilist, de 26-jarige A. M. kon hem niet meer ontwijken. René liep een hersenschudding op. Met de GG en GD werd hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar hij is opgeno men. Sleam De leerlingen van de rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat kunnen geen plaatsjes meer draalen. In brekers eigenden zich namelijk de grammofoon van de school toe bij een nachtelijk bezoek. Behalve de pick-up, die een waar de heeft van 600 gulden, namen de inbrekers ook nog 150 gulden uit de kantinekassen mee. Schiedam Een tocht langs de bejaardentehuizen, een af scheid van culturele en sportinstellingen en tenslotte eeti. grote algemene receptie. Dat is het streven van het comi té dat het afscheid van burgemeester H. Roelfsema moet gaan organiseren. Zij wil het afscheid etappegewijs ïaten plaatsvinden. 9 Voor de vele gehandicapte bewoners van de flat h het noodzakelijk dat In ieder geval de liften worden gemaakt en worden voorzien van een telefoontoestel. Schiedam Wethouder Eef Colié ligt nog steeds in de clinch met bewoners van de flat aan het Van Beethoven- plein. In tegenstelling tot de bewindsman zeiden vertegen woordigers van de bewonerscommissie gisteren in de ver gadering van de commissie woningdienst, dat de talrijke klachten van de bewoners nog lang niet allemaal zijn op gelost, „Bijna alle klachten van de bewo- blemen zijn nu inderdaad opge- ners, die in de brief van de lost, maar de belangrijke lijken PPR werden genoemd, zijn ver- vergeten door het college, holpen", beweerde de wethou- Uit de correspondentie die dé der. Flatbewoner Maas: „Dat is niet waar". teerd met ëen haperende lift. Zelfs was het een keer zo erg. dat belde liften buiten werking wanen gesteld. De minder- en invalide bewoners waren daar door gedwongen thuis te blijven. „Nog steeds zijn de liften niet he lemaal in orde. In de bejaarden flat aan het Herman Heijer- mansplern is een telefoon in de lift aangebracht. "Waarom kan .dat bij ons niet?" zo vroeg be woner Maas zich af. vergadering weer niet duidelijk, waarom de brief van de PPR op de agenda stond. Evenals in de vorige vergadering van de commissie woningdienst wisten de commissieleden niet wat ze met de brief aan moesten. Maanden geleden al stuurde de PPR een brief naar het college, waarin zij -de klachten van de bewoners van wie een. aan zienlijk aantal is gehandicapt commissieleden hebben, blijkt een gebrek aan communicatie «srae groot probleem voor tussen de gemeente en de werk- de bewoners wordt groep flat Van Beethovenplein, meende Aad Wiegman in de vergadering. „De moeilijkheden van de flatbewoners zijn dan ook nog lang niet opgelost". Ik begrijp niet wat er van ons wordt verlangd'", verklaarde commissielid Aad Wiegman. „Ik zou net erg op prijs stellen als er voortaan duidelijk aan ons wordt gevraagd, wat' we met zo'n. duister punt moeten doen", gevormd Aa{1 ^egman ^at trouwens in aan b. en w. kenbaar maakte. Voldoende parkeerruimte is er in De bewoners zouden te maken elk geval, volgens de wethou- hebbsci met ondermeer kaporie <ier. Vesl bewoners van de flat liften, gebrek aan parkeerruim- moeten dan echter wel een gro te en aan brandbeveiPgmg, tere afstand atleggsn naar de slecht werkende stortkokers, flat. rammelende balkonhekken en te Als men eenmaal binnen .is, wor- hoge huren. De allerldemse pro- den zij regelmatig geconfron- door de hoge huren. Hoewel mi nister Gruyters de verantwoor delijkheid van het Rijk afschuift naar de gemeente, kaatste wet houder Colié de bal terug: „U kunt mij er de schuld wel van geven maar het R:Jk beshst 2e!fs nu is het nog r.iet helemaal over huren. Gruyters trekt zich opgehelderd wat de commissie- de vorige vergadering ook al gevraagd. Wethouoer Colié zei toen ook aan dat verzoek te wil len voldoen. Hij bleek het ech ter niet begrepen te hebben. Eén van de eerste daden van dit comité dat uit alle lagen vah' de Schiedamse bevolking is ge vormd zal zijn het versturen van een brief aan verenigingen, instellingen en bedrijfsleven met de vraag een bijdrage te storten voor het cadeau dat de burgemeester bij zrn afscheid zal ontvangen. Nog deze maand zal het schrijven waarschijnlijk worden verstuurd. Als streefdatum van de algemene receptie is voorlopig woensdag. 26 juni aangewezen. Hoewel de burgemeester pas officieel per I augustus (wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd) zijn functie neerlegt, is voor deze maand gekozen om dat Roelfsema in juli met va kantie gaat. Het afscheid van de gemeenteraad zou een dag later, op 27 juni, plaatsvinden. Het comité zal geen „inzamelin gen" houden op de scholen- Hoewel dat bij het afscheid van de vorige burgemeester, de heer Peek in 1965, wei gebeurde vond de heer B. Wilton (die zowel toen als nu voorzitter van het comité is) dat er vrijheid om te geven moest bestaan. Hij wil de geen dwang uitoefenen. Een suggestie van een comicélid om een advertentie in een huis- aan-huis-blad te plaatsen zou nog worden bekeken. ALBUM De burgemeester zal in ieder ge val een album cadeau krijgen, waarin Foto's van alle belangrij ke evenementen staan die hij tijdens zijn negenjarige loop baan (hij werd op 16 mei 1965 benoemd) heeft meegemaakt. Bij het vaststellen van het ca deau van de gehele Schiedamse bevolking konnog geen zinnig woord worden gezegd. Afge wacht moet worden hoeveel geld er op tafel komt. Het comité zal op dinsdag 23 april wederom bijeenkomen. Naast voorzitter ir. B. Wilton heeft, in het cpmüé zitting;., drs. S.Kam- stra (penningmeester), de' be kende Schiedamse journaliste mevrouw M. Woerdenbach-Sens (secretaresse), de dames J. Poll-Schut en E. de Vos-van Harmeien, de hergn A. W. Blok land. M. Dirkzwager, P J. Drenth, Th. J. G. Janse. ds. A. D. Klaassen, J- H. Leusink, W. Meinen, deken J*. J. Oudshoorn. J. van Pelt, K. J. Simon, ds. D. J. Spaling, d s- J. Stolk, A. Stouthandel en B. J. J. Vincent. Schiedam Onvoorzichtig over steken deed de 79-harige brom fietser W. Goetsch met ernstig hoofdletsel In het Noletzieken- huis belanden. Hij was, rijdend uit de Warande, de Burgemeester Knappertlaan plotseling overgestoken maar werd daarbij aangereden door een personenauto, die werd be stuurd door de 22-jarige* Rotter damse taxichauffeur \V. van de V.' De bromfiets werd helemaal vernield. Op de hoek van de Vlaardinger- dijk en de Niéuwe Haven werd ook een ongeluk veroorzaakt door een bromfietser. De 22-ja- rige glazenwasser J.V.liet bij het linksaf slaan de weg niet vrij voor de automobilist L. G. K. J-. een 24-javige lithograaf. De duopassagier van de bromfiet ser, L. R., werd met klachten over pijn in hoofd en nek in het Profiteer van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van! één: da Schiedamse Courant met nieuws uit uw 6lad en ompaving. en hetE fiosierdamsch Nieuwsblad met nat 'laatste binnen- en buitenlandse ih'buws. f Geef ons nu opdracht ook bij u 14 cagen gratis, zonder enige verplichting. de SC en RN te bezorgen en ontdek Zeil de vete pluspunteru toch niets van Sch'edam aan!". protesten uit. ONDUIDELIJK Overigens was het ook op deze leden met de brief hebben moe ten doen. Het enige dat de PPR vooriop'g heeft bereikt: wethou der Colié zal er voor zorgen dat de brief wordt beantwoord. ■p Deze hor» in open envelop, zonder postzegel, slurer* naai Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer A34, Rotterdam stuur m.l RN 14 daöan gratis naar: de SC woonpJ telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1