Kethel voorstel bestuur herval PTTERS PAKKEN UIT 2 kranten voor één prijs l - WM&izÊ. Politieke vergissing ruim Jan Klaassen in de dierentuin Donderdag 14 maart 1974 onafhankelijk dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaclitehdienst 261211 Een van de jongeren is Aad Dokter Ven der Veer: loch Wiegman, Binnenkort za! hij 'geen lijsttrekker, waarschijnlijk bedanken als lid vobr P'óó. ,v' Schiedam De problemen die waren gerezen tijdens de aanleg van een riool naar de nieuwe wijk Kelhel-Oost zlijn voorbij. Het werk is enige maanden ge leden neergelegd, omdat de rioolbuizen niet voldeden aan de gestelde eisen. Er zijn nu nieu we huizen aangevoerd. De vertraging in de uitvoering van bet werk kwam doordat de leverancier de nieuwe buizen in produktie moest nemen. Deze zijtak van het hoofd riool is zes honderd nieter lang en loopt ;van de Kerklaan naar het riool- gemaal Kethel aan de Schie- /damseweg.v Volgende jweek zal de „bouw- itrein'V dte inmiddels "weer volop >in bedrijf is, het kruispunt Koe- koekslaan/Zwaluwlaan hebben bereikt.' Dit kruispunt zal dan v voor hetverkeer moeten wor den afgesloten. Dat is. ook. het geval met de Zwaluwlaan zelf, die zal worden doorsneden door een diepe.sleuf waarin de.riool- buizen zullen worden'gelegd. De gemeente zal er voor zorgen dat tussen de beide gescheiden delen van de vogélbuurt verkeer mogelijk blijft, hoewel dit wel met stremmingen gepaard zal gaan. Ook voor de verbinding met de Schiedam seweg zal wor den gezorgd, Het verkeer zal moeten oppassen voor het bouw- verkeér; (voor de rioolaanleg en voor de aanvoer van heipalen en zand), -.De gemeente verwacht dat d& „bouwtrein" na vier a zes we ken op de gedempte Meeuwen- singel zal aankomen; De Zws- luwlaan zal dan worden herbe- straat in de oude toestand. Het laatste stuk dat moet worden omgeploegd voor het nieuwe riool is de gedempte singel tus sen Meeuwenslngel (weg) en beeuweriksingel-naar het riool- Schiedam Wethouder van stadsontwikkeling C. J. F. Bol- mers is de lijsttrekker van de PvdA voor de gemeente raadsverkiezingen in mei. Tijdens een emotionele verga dering kozen de leden hem gisteravond boven de Kethelse arts R. van der Veer, die door het bestuur voor de eerste plaats van de kandidatenlijst was voorgedragen. Schiedam De nieuwe uit gave van de „gele gids" is uit. Ongetwijfeld reeds met hun gedachten bij de komende verkiezingen hebben de samenstellers een grappige vergissing gemaakt. In deze beroepengids staat het raadslid G. P; Ver- hulsdonk namelijk ver meld als fractievoorzitter van de PvdA. En dat ter- De zaal van Irene puilde uit mebruim tachtig mensen, wijthijal jarenlang een raadszetel bezet voor de VVD en daarvan de voor zitter is'. O .Slechts vijf PTTers In Schiedam mogen bin nenkort van werkkleding veranderen. Met zo'n 9000 collega's gaan zij de komende maan-d. beslissen of zij hun uniform wel of niet wfilért aantrekken. De vijf Schiedammers zullen, eVenmin als hun nu nog geüniformeerde mede werkers bij de posl, niet op hun beslissing kunnen terugkomen; Als zij bun PTTAostuum eenmaal terzijde hebben gelegd, mogen zij geen uniform meer aandoen. In tegenstelling fat rurm 21.000 postmedewerkers die geüniformeerd moe ten blijven. Omdat zij veel meit publiek in aanraking komen. De vijf POT'ers in Schiedam die mogen kieze-a doen echter werk, waarbij zij niet of nauwelijks met publiek worden geconfronteerd. Zij behoeven dus niet als vertegenwoordigers van hun dienst herkenbaar te zijn. Vóór l april moeien zij kiezen: waarschijnlijk zuilen zij het pak wel uitlaten. Dat betekent immers: een pak van hun hart. Terwijl die 21.000 al genoemde collega's voorlopig nog met en- bij de pakken moeten, neerzitten. Schiedam Het bestemmings plan voor de binnenstad is nu ook voor iedere Schiedammer te verkrijgen bij de gemeente. Het pakketje paperassen kost maar liefst vijftig gulden. Voor die prijs krijgt men,, aldus de gemeente: voorschriften plankaart en profielenblad) en toelichting, de bezwaarschriften met het commentaar erop, de globale exploitatieberekemng; de correspondentie .ever het overleg ex-art. R/0., het- me trorapport nr. 9-1973 en het voorstel vari burgemeester en wethouders' niet het ontwèrp- raadsbesluit. De. stapel is verkrijgbaar op de - gemeentesecretarie afdeling openbare werken, stadskantoor, Emmastraat (vijfde etage), te lefoon 260500, toestel 185. Schiedam Het poppentheater Elinor geeft zaterdag een kin dervoorstelling in het Zolder theater in de Teerstoof. Ge- - bracht wordt het poppenspel «Jan Klaassen in de dieren tuin". Ongetwijfeld zijn ook Katrijn, de agent en andere bekende pop pen weer aanwezig, benevens een groot aantal dieren. Toe gang tot bet Zoldertheater kost een riks. De voorstelling begint om half Schiedam De gemeente heeft de afgelopen weken ongeveer 55.000 oproepkaarten verzonden voor de Statenverkiezingen van woensdag 27 maart. Op die dag zullen er 48 stemlokalen zijn ge opend. Bij de verdeling van de stemloka- 1 leid is' ervan uitgegaan dat er ongeveer 1200 mensen naar één 'stembureau komen. Vergeleken bij de vorige verkiezingen in 1972 zijn er twee wijzigingen 'aangebracht. Stembureau nummer. 47 is Ver plaatst van de houten nood schoot aan de Eduard van Bei- numlaan naar de recreatieruixn- te van het bejaardenflat aan het Heijermansplein. Bureau num mer II is verhuisd van de nood- schoo! Dr. Zamenhofstraat naar de kleuterschool aan de Fahren- heitstraat. Omdat er te weinig geschikte ge- bouwen zijn die de stemmers kunnen opvangen, is het.mcge-^ lijk dat er meer .stembureaus in één gebouw zijn ondergebracht, In de Jan Ligthartschool aan het Frans Halsplein zijn zelfs vier stemlokalen aanwezig. Dé gewenste spreiding van de stembureaus wordt volgens de gemeente steeds moeilijker, vooral door de verschuivingen onder de bevolking: Voor de Ka merverkiezingen van 1977 zal waarschijnlijk, tot een her-inde- ling van de districten worden overgegaan. Profiteer nü van het unïeka aanbod 2 kranten te ontvangen voor da prils van! èénr de Schiedamse Courant mat nieuw» uit uw alud an omgevlnB, en het Rotlerdamsch Nieuwsblad met het'laatste binnen- tn buitenlandse nieuws. Geel on» nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. de 5C en RH ta bezorgen en ontdek zafl de vele pluspunten. Deze bon' In open envelop, zonder postzegel, sturen naar fiolterdamscrt Nieuwsblad, antwoordnummer a34. Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1