Brievenhoekje Belangrijk Wie schrijft? allemaal r. en mopje SCHIEDAMSCnt COURANT DINSDAG 13 MAART 1974 Het hondje zonder naam zit er pas. Het witte bastaardpoedeltje as gevonden in de Van Oslade- laan, waar h j doelloos Tondiiep. Onbegrijpelijk dat de mensen hem hebben laten gaan. Het is ■gewoon een Hief hondje voor ai des en iedereen. Mee met het tlokje-rond team blijkt dat hij een ontzettend nieuwsgierige hond is bovendien. Overal duwt hij zijn neus tn om er op los te snuffelen. Het groen rond het asiel is zijn domein ge worden tijdens het uitstapje. Het liefst zou hij willen rondhol len en -dollen. We vrezen echter dat als we hem los laten, we hem voor de laatste keer heb ben gezien. Met het witte poedelt je op stap is (nog) geen eenvoudige opgave. Hij trekt aan de riem dat het een lieve lust is en zwermt Het is dan ook een groot verschil om het hondje achter de tralies in het hok te'wen zitten en hem zo op straat te zien dollen. Het verschoppelingetje went echter mét de dag. De asielbeheerder; „Het as gewoon een geinig beestje. Zijn achterpoten staan iets hoger dan z'n voorpoten. Misschien kunnen erg kleine •kinderen hem nog als glijbaan tje gebruiken. Het asiel zit tjokvol met honden. In de rubriek pikken we er twee van hen u;C. De ene .hond, een bastaard Schotse -Collie (zwart/wit/bruin), is vrijdag ge vonden op de Rotterdamsedijk. Het is een reu, één jaar oud en ontzettend lief. Hij had noch een riem noch een halsband om. Verder nog een merKwaardig gé val. In de Hema aan de Lange Kerkstraat kwam zaterdagmid dag plotseling een Duitse Her der binnengelopen. Het is ook een reu. één anderhalf jaar oud en heeft een zwart dek. Ook deze hond had geen halsband of adem om. Hij is door een chef van het warenhuis' naar het asiel gebracht. Signalement Naam; onbekend Ras: bast.-poedel Geslacht: reu Leeftijd: ong. één jaar Kleur: wit Hoogte: 42 cm Beharing: krul links, rechts, voor en achter om ■je heen. Hij profiteert duidelijk"' van zijn tijdelijke vrijheid ora zoveej mogelijk te genieten. - Het asiel ligt aan de Sint Arnazusterstraatj telefoon 266266. - Openingstijden: 9.00—12.00 en 14.00—17.00 uur; zaterdag 9.00—12.00 uur; zon- en feestdagen gesloten. - Voor vermissingen direct het asiel bellen. - Ook Arr.ivedi - een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert - kan u mogelijk helpen: telefoon 269947. - De enige Schiedanse dierenarts, dr. de Kaper, heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. - Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur (woensdagavond geen spreek uur). - Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 èn 9.00 uur 's-ochtends. Tele foon 268234. -k - Opgeven als lid van de dierenbescherming kunt u door stor ting van 7,50 gulden of meer op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling'Schiedam. Op het strookje vermelden, „nieuw lid". Maandblad, gratis. - Het gironummer staat uiteraard ook open voor giften. ken, moest worden overgehe veld Ir» vaten. De; grote moei- ijkheid daorbij was de kwik- houdende stoffen te scheiden van de niet-kwikhoudénde verdelgingsmiddelen. Alleen, de laatste, groep kan in de verbrandingsoven worden ver werkt. Binnenkort komt de „gifwagen'1 ook In andere plaatsen van Zuid-Holland om. de verzamelde giffen op te halen. De inzamelingsakiie, die de provincie heeft gehouden om tuinders van overbodig en ver boden gif te verlossen, gaat de laatste fase in. Begeleid door de Bescherming Bevol king heeft een vrachtwagen het verzamelde gif, dat in het Westland was verzameld, ver- voord naar een verbrandings oven in het Eurapoortgebied. Hef gif, verpakt in plastic znk- De S'hldkeradïe van de Schie- dam.se dierenbescherming loopt uistekend. Sinds kort zijn deze keurige plakplaatjes ook bij de bookshop .van de Schie- damsdie Courant/Rofterdamsch Nieuwsblad .verkrijgbaar, In onze vrinike! aan het Broers- vest (bij Koemarkt) 'kunt y ze bij onze verkoopster kopen: ze kosten één guFden per stuk en u hefpt er tde dierenlbescher- nwng mee. Weer eert poesje in onze ru briek. Ditmaal een erg jonge nog. Ze 'is ongeveer vier maan den oud en zit een beetje ong- sfig achter de -tralies. "Een hartstikke leuk beestje" is het oord-vel var» de 'krant. Het kat je is cypers. Ook in een van de hokken zit een kater Van, ©n- geveer één jaar oud. Het is een cypers-wlf huiskafje, "dat werd ■gevonden op het Rijkp-crd in Woudhoek. Elke morgen maakt me vrouw Winters een wande lingetje. Dé gracht op, een steegje door én. de andere grachtweer. terug. Dat doet ze nu al twintig jaar en in al die 'jaren is er' nooit' 'iets 'bijzonders, ge beurd ophaar dagelijkse .tochtje, - Maar van daag .Wat zé van daag. heeft' meege maakt.. .„Het is niet te geloven. En dat op mijn leeftijd, i 86 ben. - ik nu zei ze later tegen de politie. Maar la- ten we bij het begin begin nen. Ze ging dus die och tend weer langs, de gracht, op haar gemakje» genie tend van de al. warme len tezon. Toen. liep 'ze bet steegje... in. En op eens .opeens kwam er Iemand de hoek omstuiven, eenjongeman v met lang baar. Mevrouw Winters, ging ..helemaal naar. dé. kantwant de man liep zo hard, dadelijk zou hij haar nog omver lopen. Hij ren de langs haar en in het voorbijgaan liet hij een tas vallen, vlak voor baar voe ten. Een-soort badtas met lang koord er aan. Me vrouw Winters raapte de tas op, dat ging niet zq ■vltig want als je al 88 bent gaat. het bukken niet zo best meer.. Toen: ze opkeek en wilde roepen: „meneer, u verliest uw tas was - de man al verdwenen. Ze wilde net de tas open ma- ken toen er. al weer iemand de steeg jn kwam rennen. Een politieagent! „Meneer de politie, kijk eens, een tas, er kwam begon mevrouw Winters maar de politieman hoorde haar niet eens en stoof langs haar heen. Er kwamen nog een paar mensen de steeg in. Een kleine man met een kaal hoofd vroeg hij gend: „mevrouw, hebt u een man gezien met een zwarte baard en een snor en een geruite pet op?" „Nee hoor", zei mevrouw Winters, „een man met een baard heb iic niet ge zien maar wel „Dank u", zei de man en liep op een sukkeldrafje verder. Mevrouw Winters begreep erniets van. An ders-liep er nooit iemand in de steeg en nu had ze wel tien mensen voorbij zien stuiven. Het leek wel -een wild-westfiJm. Me vrouw Winters moest er in zichzelf om lachen. -Koni, ze ging maar eens verder.-. Ze had trek-in een bakje koffie. En om elf uur moest ze bij haar vriendin zijn en de poes moest nog melk hebben en ze wilde nog even de planten water geven. Dadelijk, als ze thuis kwam, zou ze wel eens in de -tas kijken. Ze wandelde de steeg- uit en lette' helemaal niet op de drukte bij de spaarbank op de hoek van het steegje. „Heerlijk weertje", dacht ze, „eh "al die rennende mensen merken niets van de lentezon".. Thuis maakte ze koffie, gaf de poes melk en besproeide de planten. De tas stond vergeten on der de kapstok. Pas toen ze baar-jas ging halen om naar haar vriendin te gaan zag ze de tas weer staan. O ja, eens even kijken wat er in zit, dacht ze. Ze maakte - hem open en .daar kwam een zwarte baard met snor'te voorschijn, een geruite pet en een rode das. Daar ach teraan dwarrelden wat pa pieren op de grond. Wat raar, wié stopt er nueen zwarte baard en een gerui te pèf. Hé, maar wacht eens even. - Wat zei die kleine, kale man ook al weer? „Mevrouw hebt u. een man gezïen met. een Tine van Baaien, MOnster- seweg 24a, 's Gravenzan- de is twaalf jaar en wit graag corresponderen .met een meisje van haar leeftijd. Haar hobbies zijn postzegels en stickers sparen, Ieren en zwem men. Graag met pasfoto als dat kan. De winnaars zijn: Arno Schinkel elf jaar, Peter Gehlen negen jaar, Silvfa Reijers tien jaar, Petra van der Plas negen jaar, Jeannet van Soest elf jaar. Pe ter van Roermund dertien jaar. Jullie krijgen een boek thuis ge stuurd. De oplossing was: ijs fabriek, 2 wijsvinger, 3 prijs vraag of prijskrant, 4 strijkstok, 5 schrijvers, 6 bestrijden, 7 wa- terrijst, 8 Oostenrijk, 9 schilde- Een zelfgemaakt mopje van Pa tricia van Veen, negen jaar, Sampie en Moosie waren op een schip.' Toen ging Moosie haar de w.c. De w.c, lekte dat wist Moosie niet. Toen stroomde de pias over het dek. Sampie die aan het stuur stónd riep: „help we. vergaan".- Wetenjullie ook een mopje? Ja moe: het welzelf bedenken boo. A ders i: het niet leuk. Je mag het dus r.;et overschrijven uit een boekje of zo. Misschien ben je net in een grappige bul «n kun je het mopje zö opschrij ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3