Dirkzwager Schie-pop-tops GROOTSTE HOBBY: HAAR VIER KINDEREN MAKKER, RAKER STAKKER Be nummer twee van de WD 1 A „Ik vind het niet de open baarheid te zijn' Nll' al!een landelijk, maar ook In Schie dam boekte de VVD afgelopen woensdag winst. Zo veel zelfs, dat deze partij de tweede in grootte werd, na gigant PvdA, En daarmee hoort de bewering dat wij nier leven in een katholieke enclave tot het verleden. Dat is niet meer. Ongetwij feld zal dat kracht bijzetten aan de WD- wens tot een liberale burgemeester. Hun kandidaat, het tweede kamerlid Aad Geurtsen, liet zich woensdagavond even zten in het verkiezingscentrum, waarin de grote zaal van Irene was veranderd. In de serie „Raad eens wie?" vandaag een van de kandidaten van de VVD voor de raads verkiezingen eind mei. Anita Dirkzwager staat nummer twee op de lijst, achter fractievoorzitter Gerard Verhulsdoak. Daarmee is ze vrijwel verzekerd van een van de 35 zetels die te verdelen vallen. Aan de hand van de verkiezingsuitslag van afgelopen woensdag zou de WD er vijf van gaan bezetten. Anita hoeft eigen lijk niet zo nodig daar er een van te be zetten. Waarom ze toch verkiesbaar staat vertelt ze op deze pagina. Schiedam Anite Dirkzwa ger heet ze. Een charmante verschijning in de raad. Dat vindt vrijwel iedereen. Maar eigenlijk mogen we het van haa rniet zeggen. Ze windt zich er een beetje over op. „Ze moeten niet naar me kijken ;maar naar me luisteren .En als dat te moeilijk is, dan houden ze maar even hun ogen dicht". Het typeert haar. Ze is erg bescheiden. Misschien wel te. Ze weet dan ook niet goed raad met het compli ment dat de fractievoorzit ster van de' KVP, Rietje Taverne, haar enkele we ken terug in deze serie maakte: Anita is een 'goed raadslid". Anita Dirkzwager staat twee de op de kandidatenlijst van de WD, Volkomen eerlijk, zegt ze: „Ik ben -niet geschikt voor dit werk. Ik ben- te weinig zakelijk. Ik zie de mensen er achter. De.menselijke relatie staat altijd voorop"; -1, In de ogen van integere mensen, wordt ze juist daardoor een goed raadslid. Zelf is ze het er niet mee eens./„Ik mis zelfver trouwen. Overtuigingskracht heb ik ook niet". „Ik heb nooit het gevoel in de raad van: zo, dat heb ik weer e"ens-reveir>gezegd: Ik kan- ook erg moeilijk afstand nemen van de zaken waar ik mee bezig ben. Ik mis dus eigenlijk het vermogen te kunnen relative ren". „Omdat ik mijn beperkingen ken, probeer ik op een andere ma nier mijn werk als raadslid goed te doen. Ik tracht er achter te komen, wat er leeft onder de bevolking. Dat heb ik onder meer gedaan bij Katja, de SRJJ en het JOP". „Ik ben bij die jongeren van het JOP geweest. Mevrouw, zeiden ze tegen me, u bent de eerste die nu ook. er eens aan denkt om te vragen wat wij denken. Ze waardeerden dat erg". Anlta Dirkzwager heeft een gezin met vier kinderen. Dat op zich is al een dagtaak. Waarom dan nog bet raadswerk? „Laat ik voorop stellen, dat ik nooit een politieke carrière heb geambieerd. Integendeel. Er is zware druk op mij uitgeoefend voor ik 'ja' zei. Toen Houtman wegging, bleek er niemand te zijn die op dat moment in staat was in de raad te gaan zitten". ,Ik had eerst cok geweigerd, ge zegd dat ik nooit in de raad zou willen. Maar toen' het moment kwam, kon ik me niet aan de verantwoording onttrekken. Er werd wel gezegd, dat ik niet zo zwaar belast zou worden met raadswerk, maar dat is mijn eer te na". ,Echt, ik vind het niet leuk om in de openbaarheid te zijn. Ik had dan ook gezegd, dat ik nu. niet meer terug zou komen. Het be stuur heeft mij echter met klem gevraagd te blijven, zodat ik mijn kennis aan jongeren kan overdragen". Om rustig te kunnen praten, heb ben met enige zachte drang van de vrouw .des huizeseen tekkel en een Welsh terrier het vertrek tijdelijk verlaten. Waar om neemt dat werken in de raad zo veel tijd? „Dat op zich vergt niet zo veel. Maar het is wat er bij komt. Je moet goed geïnformeerd zijn. Om de belangen van de ge meente te kunnen dienen en daar zit je dan tenslotte toch voor moet je meer doen dan alleen de stukken ,le2en". „Het kostte me in Éet begin, nog meer tijd. Je moet je dan nog inwerken. Alles Is onwennig. De stukken zijn bijvoorbeeld in een aparte, moeilijke taal geschre ven". „Langzamerhand ben ik er nu achter gekomen dat de taak van een raadslid vrijwel onmogelijk, is. Veel problemen waar je mee te maken krijgt, zijn zo moeilijk dat je ze bijna niet kunt beoor delen". „En dat moet toch. Want wij zit- - ten er ook voor om eventueel correcties aan te brengen op het werk van ambtenaren. Die zijn er echter de hele dag mee be zig. Wij hebben allemaal ons dagelijks werk. Voor ons is de raad vrije tijd". „De problemen kunnen we daar door niet 20 doorgronden. Ei genlijk zou het college van burgemeester en wethouders een groot deel van deze taak moe ten doen. In hun werk zou je dan vertrouwen moeten heb ben". „Neel dat vertrouwen heb ik nu .niet. Je moet zelf controleren. En daardoor heb ik eigenlijk helemaal geen tijd meer vrij om iets aan mijn hobby's te doen". Welke zijn dat? „Veel iezen, ondermeer. Indertijd had de bibliotheek geen boeken genoeg. Ik had ze allemaal gele zen. Ook speel ik ergg raag pia no. Toen ik dagelijks de tijd had, werd gezegd dat ik goed speelde". „Maar eigenlijk het liefst doe ik. iets met de kinderen. Ze zijn een levensvervulling voor me. -■ Je krijgt zoveel liefde van ze. Ik weet nu uit ervaring dat het kïjgen van kinderen een van de meest fantastische ervaringen is"- „Ik begrijp dan ook niets van het groeiend aantal jonge vrouwen, dat zegt geen kinderen te willen. Sterker, ik beklaag ze. Uit het oogpunt van de maatschappij hervorming die ze nastreven .zul len ze trouwens mensen op de wereld moeten zetten die dat kunnen^ realiseren". „Misschien is het een uiting van de huidige mentaliteit. Je moet niet alleen vragen wat heeft de maatschappij voor mij gedaan, maar wat kan ik voor de maat- schappi jdoen?" ELPEE TOP 10 1. (1) Now and then Carpenters. 2, (6) Singles Carpenters. 3. (-) Hollies Hollies. 4. (3) Grand Gala Barry White Love Unlimited. 5. (-) Shinin'on Grand Funk. 6. (8) Todd Todd Rundgren. 7. (2) Tubular bells Mike Oldfield. 8. (7) Rock and roll animal Lou Reed. 9. (-) Three Degrees Three Degrees. 10. (-) It's too late to stop now Van Morrison. SINGLE TOP 10 1. (I) Tigerfeet Mud. 2. (2) Dynamite'Mud. 3. (-) De Heilsoldaat Marc Winter. 4. (9) When will I see you again Three Degrees. 5. (-) Dance with the devilCozy Powell. 6. I'm a train Albert Hammond. 7. (7) Love's theme Love Unlimited Orchestra. 8. (-) Ik zie een ster Mouth MacNeal.' 9. (5) Devil gate drive Suzie Quatro. 10. (8) Rebel rebel David Bowie. Het blijkt bij de Schiedamse (en in mindere mate bij de Neder landse) platenkopers In te slaan om met meerdere producties te* gelijk uit te komen. Zo heeft de Engelse viermansformatie Mud zich met twee platen op de ho* venste twee plaatsen in de sing le top tien kunnen nestelen, ter wijl de Carpenters dat presteer den in de elpee top tien (dal laatste is wat moeilijker, maar die Amerikaanse boertjes ver dienen een hoog plaatsje toch wel iets, meer dan de Brit- jes. Het is overigens opvallend hoe sommige artiesten het nog steeds in hun hoofd kunnen ha len om hun schijven naar -zich zelf te noemen. Neem nou bij voorbeeld de Three Degrees en de Hollies. Die bestaan het ora twee elpees uit te brengen di» respectievelijk de Three De grees en de Hollies heten. Ook op het ogenblik nog goed lopen de schijven als die van Ray Conn iff en Chicago hebben een dergelijke tilel. Hoewel er bij Ray tenminste nog „The best of* voor zijn naam staat. Maar dat hebben ook ai ettelijke musici en zangers ge daan. Niets nieuws onder de zon. Een leuke variant daarop zien wa bij Todd Rundgren, in de wan deling Runt geheten/Hij noemt zijn elpee leuk Todü en daar mee houdt hij het voor gezien. Toch heeft hij dat ideetje van j een ex-Beatle. Paul McCartney noemde één zijner elpees ge woon McCartney, waarmee juist de voornaam pleite was. Hij beïnvloedde niet alleen Todd met dat geintje, ook Richard Starkey (voor de zoveelste keer: die is veel bekender on der de naam Ringo Starr) deed deze knappe truc ietwat gewij zigd- na. Hij was met 'zijn ge slaagde stunt eerder dan Runt. Want vorig jaar al bracht Ringo de elpee Ringo uit. Hoewel de tip van verleden keer (Kwek, kwel van Ronald en Donald) niet binnenkwam in de ..ranglijst der kleine zwarte schijven, wagen we het toch weer om een ander, product to pushen. Dat is het zevende al bum van Chicago. Het is een dubbelejpee en daarom kan ei- genlijk moeilijk worden gestel-1, „Het is de zevende". Want da Amerikaanse band bracht al eerder drie dubbelelpees uit en ook al een keer eén album dat liefst vier platen bevatte.Als we goed tellen kunnen we stel len: deze zevende productie be vat de veertiende en de vijftien de langspeelschijf van de groep. Dat is niet niks. - «it =iii - sh i#j SCH1EDAMSCHE COURANT - ZATERDAG 30 MAART 1974 Schiedam In sociëteit de Tem pel treedt zaterdagavond het trio Makker, Rakker en Stakker op. Dit trio is in veel plaatsen bekend, vooral doordat de drie leden veel als straatmuzikanten optreden: regelmatig zijn te zien op de Scheveningse boule vard en op de Lijnbaan in Rot terdam. Het trio trad al eerder op in de Tempel en dat werd toen een groot succes. Toegangsprijs voor morgen Is een rijksdaal der. Makker, Rakker en Stakker over zichzelf: „Welk een vreugdevol le taferelen speelden zich af tus sen de jaren 1947 en 1952. In de families Van der Klooster en Akkermans. Beschuit met heuse muisjes werden op gepaste wij ze verslonden door de ouders, familie, vrienden en hekenden van onze kleine Arte. Herman en Bolle Henk ie". •Al snel viel het inmiddels tot d» lagere school doorgestoten trio op door muzikale wanprestaties eneven zoveel -onvoldoendes. Ras bleek het nummer ,Op een grote paddestoel rood met witte stippen", bijzonder goed te pas sen bij hun niet altijd a-muzika le gevoelens". Dit nummer is nu overigens nog op het repertoire van het trio te vinden. „Op meer volwassen leeftijd werd het repertoire aangevuld met een respectabel aantal eigen handig geschreven Nederlandse liederen. Ondermeer coutry en Ierse folk werden in het pakket opgenomen", aldus het trio. Met de jarenlange ervaring als straatmuzikanten en de afwisse lingen in het programma is een in Nederland vrij unieke samen stelling een feit geworden. Vrijdag- en zaterdag is de TeVnpel ook geopend. Men kan er dan terecht voor de bar en de disco theek. Een foto van deze groep, om dat zij hoog genoteerd staan In het lijstje van artiesten die alleen nog maar elpees uit brachten welke dezelfde naam als de formatie droegen, Zo als de zeven albums van Chi cago, die alle als titel haddem Chicago. En zo was Led Zep pelin ook een eind op weg, Maar na de elpee Led Zeppe lin 4 kwam eer plots een lang. speler van de groep uit, die niet Led Zeppelin 5 heette, maar 'Houses of the holy', Soft Machine is tot nog toe altijd consequent gebleven- D» groep, waurïn organist Miko RaMedge rog het enige oor spronkelijke lid is, had haar eerste elpee als titel meegege ven: Soft Machine. De opvol ger heetle toen ook Soft Ma chine (voor het gemak werd daar maar „Volume 11" achter- gezetJ, terwijl alle andere ook een dergelijke naam droegen. Soft Machine Third Soft Ma- chine Fourth Soft Machine 5, Soft Machine Sixth en Soft Ma- chine 7. Het is toch wel kref!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3