Goed toneel in Irene van Geld voor T|urup wie topform kiest koopt zekerheid recreatie Grote schoonmaak in Maassluis talent 216e voorstelling van Bets Schmidt Wilton houwt mee aan grote piipenlegger Granada Vergadering Technische Bedrijven Werkgroep consumenten vergadert Maandag ONAFHANKELIJK dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL gelijkheid voor Gedeputeerde Staten om „er wat aan te doen" het geven van een aanwijzing. Op basis van het .streekplan kunnen GS het Schiedamse ge meentebestuur opdracht geven zijn structuurplan zodanig te wijzigen, dat daarin ruimte wordt vrijgehouden voor een te bouwen metrolijn. Weigert Schiedam zijn plan te verande ren, dan zullen GS geen goed keuring geven aan het bestem mingsplan, waarin het struc tuurplan nader wordt uitge werkt en waarin dan eveneens het metrotracé ontbreekt. Als Schiedam dat sneL zou indie nen, komt die goedkeuring van het bestemmingsplan er zeker ook niet nog voor er opdracht is gegeven het structuurplan te veranderen. Het ziet er derhal ve niet naar uit,, dat het Schie damse gemeentebestuur de me tro van zijn grondgebied zal kunnen weren. Maassluis In Maassluis begint volgende week donderdag onder het motto „Schone Stad" een grootscheepse schoonmaakactie van straten, vlieten en plantsoe nen, Burgemeester Van Dijke geeft donderdagmiddag om half drie, na de verzamelde school jeugd op de Markt alles over de actie te hebben verteld, het offi ciële startsein. Het tamboers- en majorettenkorps Het Wapen van Maassluis zorgt voor vrolij ke „arbeidsvitaminen". Burgemeester en wethouders van Maassluis zullen zelf het goede voorbeeld geven. Tijdens een korte boottocht (zou het dan wel j goed gebeuren) nemen ze het uitbaggeren van de Noord vliet voor hun rekening. Donderdag middag nog gaat de jeugd aan het werk in de omgeving van hun eigen scholen. De dienst ge meentewerken verstrekt het no dige schoonmaakmateriaal. Zeer druk was het gistermiddag ïn de Albert Magnusschooi can de Parkweg. En dat betekent geld voor Tjorup, het plaatsje in Indonesië waar het dekenaat van Schiedam zich voor in heeft gezet. Hoeveel is nog niet be''"nd, maar in ieder geval kunnen de scholieren terugzier op een succesvolle fancy-fair. bouw van een zeer grote pljpen- legger, waarvoor de moeder maatschappij Rijn-Schelde-Ver. olme opdracht heeft gekregen. De pijpenlegger zal worden ge bruikt op de Noordzee voor het leggen van olie- en gasleidin gen. Opdrachtgever is de Bos- Company in het Amerikaanse Houston. Met de order is ruim honderd miljoen gulden ge-" moexd. Schiedam Wiltod Fijenoord zal een van de drie werven zijn die worden Ingeschakeld bij.de Dit is Carlo Wil kes.- Een veertienjarig meisje uit Leiden, dat zich heeft geplaatst voor de halve fina les varr de talenten jacht in discotheek Granada. Zij komt uit de derde van de zes voorrondes- in deze wedstrijd, waarvan de uitein delijke winnaar een contract zal krijgen met Phonogram- Voor de resterende drie voorrondes kan nog worden inge schreven. Superieure winnaar van,de der de ronde werd de Rotterdamse soul- groep „Brothers of Soul", die zo goed was 'VSt ze direct een contract kregen en daardoor niét meer mee doen." (ADVERTENTIE) met haar te trouwen. Bets Schmidt Crans begon aan haar 216e optreden voor U.D. waar van "ze al sinds 1911 lid is. Ze vertolkte de pinnige kraamver pleegster, Zr. Pynegar, die alles en iedereen betuttelde als het ging om het belang van de toe komstige kraamvrouw. Ze deed het leuk, hierbij steunende op vele jaren toneelervaring. In houding en gebaar was Jan Lieuwen het type van, aan Eiv gelse Butler en viel hiervoor maar weinig uit de toon. Koste lijk gespeeld was zijn scène met Zr. Pynegar aangaande het ver brande pannetje. Hij ontpopte zich ook als een luistervink met diefachtige neigingen. Al met a! kan „Utile Dulci" te rugzien op een goede voorstel ling die om een herhaling vraagt en zeker ook zal krijgen. Schiedam De commissie voor de technische bedrijven houdt op dinsdag 2 april om 20 uur in het Stadskantoor een open-' bare vergadering. Aan de orde komen een aanloop- krediet van 880.000 gulden voor voorzieningen van de nieuw te bouwen woningen in het cen trum en een aanpassing van de verhoging van het elektriciteits tarief voor kleinverbruikers. Schiedam De werkgroep Schie dam van de Consumentenbond houdt op. woensdag 3 april een openbare vergadering in de Rank in Tuindorp. Deze werk groep kwant vorig jaar in het nieuws toen 2ij onderzocht in hoeverre het openbaar vervoer aan haar taak voldeed. Er zal ondermeer worden verga derd over de consument, de overheid en de stadssanerlng. Ook gaat men spreken over de resultaten van bet werk van de nu twee. en een half jaar oude werkgroep. Daaraan wordt ge koppeld wat men van de toe- - komst verwiacht. „Lekker" Is 'n beetje rare uitdrukking bij meubelen. Toch is het een lekker, dus prettig gevoel, te weten, dat uw geld in hartje-Schiedam beter besteed is: bi] Topform/Centrum Schiedam! Wij geven u als énige de Topform Zekerhelrispolls, goed voor 6 jaar me ubelgarantie en service. Ja, ook u kunt deze ideale krantenfeombinatrs 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen... Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche .Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! U weet toch, dat u bij Topform/Centrum Schiedam élles voor een modern 'interieur vinden kunt? -• Van bankstel tot gordijn, van wandkast tot tapijt, van slaapkamer tot eethoek. P S Mocht u 'n teuke vergelijking kunnen bedenken als aanvu'lïng op onderstaande zin io da bon. dan maakt U tens op een exclusieve Basaanstekor cb'a wij wekelijks u111oven voor de meest originele irttflrw difld. stuur mij gratis en vrijUijvi Schiedamsche Courant tos. woonplaats: Parkweg lel. 010 701477 stuur de bon In open envelop: zonder postzegel, naar antwöardnf. 834. R'dsm. zoals I hoort bij hoort de schiedamsche Courant Bij hel Rotterdamse h

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1