GSS TE NERVEUS WK AAST OP PROMOTIE H HBSS TE LAAT OPGANG onnoaiffe Damesteam gaat door Groote Lindt hang voor tweede afgang' m GSS TE NERVEUS ROB CLAASSEN: „ONBEGRIJPELIJK" Hollandia sterker dan Marathon I :jWM jjilji W z£lT- I tT" SCHIEDAMSCHE COURAiMT MAANDAG 1 APRIL 1S74 PPSC: niet mooi, wel erg nuttig Lödi Kalden scoort de enige en winnende PPSC-treffer. SCHIEDAM WK heeft met moesten doen, waren duidelijk een forse 5-1 zege op MFB dui- sterker dan het vooral in do delijk gemaakt dat het ernst is tweede helft bard spelende met het bereiken van de tweede MFB. plaats die recht geeft op promo- Toch werd het pas in de 13e mi- tie. De Schiedammers die het nuut 1-0. Gerrit van Mil waagde zonder militair Peter van Mil van flinke afstand een schot, Door Hans Soeters Schiedam Henk van der Veer, oud-toparbiter en vaak ge signaleerd op Thurlede, sprak na de wedstrijd PPSC— Groote Lindt de enige juiste woorden: „Niet mooi? Wat zou dat, ze hebben weer twee punten en die zijn wél erg mooi". Want kampioenskaodidaat PPSC won met 10 en daar was de dub op Thurlede, ondanks het wat tegenyal- lende kijkspel, erg blij mee. Teleurstelling desondanks bij de neutrale kijker, die; gelokt door PPSC's wervefeade acties van de laatste-weken, tot de ontdek king kwam dat de equipe van André Corveleijn niets meer of minder is dan een formatie, dia erg knap kan acteren, maar, met de titel binnen handbereik, maar moeilijk de nervositeit kan bedwingen. André Corveleijn kon er niet meo zitten. ,,Snap je dat nou? Zo'n ploeg", wijzend op de kleedka mer van Groote Lindt, „heeft niets te verliezen, maar wat doen ze? Niks anders als verde digen en hooguit twee man in de voorhoede. Niet te geloven, wat een bange ploeg." En omdat PPSC, begrijpelijk, niet bereid was het defensieve Groote Lindt in de kaart te spe- len door massaal'te gaan lopen drukken op het doel van de voortreffelijke Ton Waarden burg, kwam het echte kijkspel er inderdaad niet uit. Bang Groote Lindt herinnerde zich de 0—6 nederlaag op eigen veld en rond een klein© nederlaag ei genlijk wel mooi. En toch had Groote Lindt het de Schiedammers nog heel wat moeilijker kunnen maken, als - naast het op „scherp" staande duo Thije,de Jong en Aad van Veen een derde aanvaller zou zijn neergezet. Maar .Groote Lindt durfde niet. bang als ze waren voor de snelheid van PPSC'suitvallen. Dat was ook de reden waarom Dick Vos en laatste man Huib van de Lugt bet zonder echte directe tegen stander moesten doen. Thije de Jong werd ingepakt door de sterk spelende Lock Kalden en Aad van Veen kreeg bij naam genoot Meindert van Veen geen meter grond cadeau. Groote Lindt had er blijkbaar vrede mee. Zo kon het gebeuren, dat een „frommelgoal" de beslissing bracht Halverwege de eerste helft, toen PPSC nog wel attrac tief aanvalsspei etaleerde, werd Maar op nog een punt ging de Aad .Goedendorp op rechts net PPSC-aanval te vaak in de fout, geen enkele kans zijn kwalitei-, ten uit te buiten. De Schiedam- se aanvallen, wél met fineer mankracht opgezet,' waren dan ook gevaarlijker, maar niet -in' staat de steeds weer reddende Ton Waardenburg te passeren. Zo ranselde de GrootëLindt-goa- lie een kogel van Dick Vos: uit de boek,terwijl Aad Goeden-- dorps inzet grabbelend in een hoekschop werd omgezet.' Maar toch zocht de thuisclub het te vaak in korte combinaties, dje door de massale afweer weinig rendement opleverden. Of Coen Winkelman, sterk aan de. bal, had moeten zien dat op links Lodi Kalden een "vrij veld voor zich had. Maar weer ging de pass naar de op enkele meters afstand afwachtende. Siem Bas- dijk; waardoor de verrassing verdween, Spits Aad Goedendorp, snel, maar storend in de combinatie, werd zelden gelanceerd. Reden waarom Aad rich wat terughou. dender opstelde, maar waardoor veel combinaties mislukten. Hel Was André Corveleijn niet ont gaan: „Met Aad lukte het deze keer niet zo best, dus heb ik hem vervangen." bulten het strafschopgebied on reglementair van de bal gezet. Die mogelijkheid resulteerde in een te zachte kopbal, maar, be sliste de toen ook nog goed lei dende scheidsrechter Moret, overnemen. Nu bleef .het „muurtje" wel op de vereiste afstand, waardoor Aad Goeden dorp ongehinderd Meindert Van Veen bereikte. De inzet van PPSC's rechtsachter was onge- Zijn vervanger werd de nog vol- controleerd, maar werd door de slagen onbekende John Hieroni- attente Lodi Kalden omgebogen mus, spits uit PPSC's derde elf- in een doelpunt: 1—0. tal. De tijd was te kort om zijn spel naar waarde te kunnen Maar zoals gezegd, weigerde schatten, maar, geholpen door Groote Lindt, ook na die achter- een In die fase eindelijk minder stand, hardnekkig een meer defensor Groote Lindt, onder, aanvallende tact:ek te gaan scheidde John Hieroniir.us zich hanteren. Gebnide Thije de als een snelle en. attente kan- Jong had het er moeilijk mee en schreeuwde voortdurend om versterking, die er maar niet kwam. De rossige spits .wilde echt wel, maar kreeg, noodge- dwongen op de individuele-toer, Die laatste acties en een harde, senbenutter. Twee keer had hij kunnen scoren, maar tot twee keer klapte, de buitenspelval open. wederom door' Ton Waarden- burg gekeerde inzet van Slem Bosdijk, tekende de slotfase. En omdat .arbiter Moret zich in die slotfase. wat al te nadrukkelijk achter de toekomstige kampioen posteerde, doofde de spreek- woordelijk© (nachtkaars -reeds; minuten voor,het (eind Groote Lindt had-: PPSC's weg naarde titel' nauwelijk getracht te blok- keren.- J - -:l dat via de doelman voor de voe ten kwam van de toegesnelde Hans Ouwerkerk die zuiver uit- haalde. En. omdat een vrije trap van Jan van" Mil door Hans Ou werkerk werd doorgeschoven naar de vrijstaande Kees Wijs broek, die geen fout maakte, no teerde WK een 2-0 ruststand. Weer was bet de 13e minuut, nu In de tweede helft, dat WK kon scoren. Gerrit van Mil draaide zich op links vrij en loste vanuit een moeilijke hoek een "schot dat via de binnenkant paal doel- trof: 3-0. MFB, wat geïrriteerd door die grote achterstand zocht .het prompt in harde manieren. om VVK's dadendrang te! stui- ten.Zonder succes, want nadat arbiter Aarden en MFB'er had genoteerd wegens te hard-spel, was- het weer- Kees .Wijsbroek die een voorzet van Piet Bijl af- .-"rondde: 4-0.' p'-~;IX - - Weliswaar kwam MFB in de 50ste- minuut (blessuretijd) nog tót 4- 1, maar een' minuut later was het Hans Oiiwerkerk die een hard schot - losliet waarop de '1-S :3j99>fjaA qajz untujaop-ajw Schiedam GSS is het ene pun tje voorsprong op concurrent DOS'32 weer kwijtgeraakt. De Schiedammers kwamen tegen degradatiekandidaat Nelson Set verder dan een moeizame 0-0 deling, waardoor DOS, dat zelf nietspeelde, door het winnen van een achterstallige wedstrijd weer op gelijke hoogte kan ko- .men. Zelfs 'mocht de koploper nog blij zijn. dat. het niet met een neder-,, laag werd geconfronteerd. Nel son, vast van plan die laatste kansen op, behoud van: hét twee- de klasserschap extra fanatiek te. verdedigen, stelde zich - dér-' mate verbeten op, dat GSS ge schrokken achteruit, moést; Daarom werd het ook geen mooie wedstrijd, want. het technisch betere GSS kreeg het tegen dit alles of i ntesspelende Nelson zo moeilijk, dat .zich nauwelijks scoren. door Elbert van de Berg Brielie Twee geheel ver schillende helften. Daaruit bestend de confrontatie tussen SC Voorne en HBSS. In de eerste periode bad. den de Briellenaren veruit het beste van het spel en stonden dan ook verdiend met 20 voor. In de twee de episode echter waren de rollen omgedraaid en dic teerden de Schiedammers het spel (2—1). Rob Claassen opperde na afloop: „Het fs onbegrijpelijk zo als we in bet begin voetbalden. Net alof de jongens met tegenzin aan de wedstrijd waren begon nen." Het laatste was natuurlijk niet waar maar wat wel waar was was het feit dat de Brielse formatie zich op het middenveld kon uitleven. Brielse linkerspits Jan Haverkamp: „Je kon op een gegeven moment ongestoord oprukken en zodoende heb je de tijd iets te overzien,, vandaar het eerste doelpunt." Al met al was de wedstrijd 't aan kijken zeker waard. SC Voorne- coach Jan van 't Hof: „De eer ste 45 minuten waren toch ge- heel voor ons. We bouwden van uit de achterhoede goed op en gaven letterlijk en figuurlijk geen kans weg. Een grotere stand bij rust had nieteens mis staan, erger nog was gewoon verdiend geweest." Zonder Adrie van Óudheusden (net een keelontsteking achter de rug) maar met Cees van der Meiden startte de Brielse equipe nogal zenuwachtig en omdat ook HBSS niet in het juiste spcl- ritme, kwam vormde het eersto kwartier een rommelig geheel.' Het enige positieve wat opviel in deze periode was het uitste-' kende hanteren van de fluit door scheidsrechter H.A. Brand. HBSS was wel het meest in de aanval geweest, maar de cor ners en de schoten leverden niet het Juiste rendement op. Eigen lijk de eerste fraaie actie viel te beleven In de achttiende minuut en zowaar leverde deze nog een doelpunt op ook. Jan Haver kamp kon op links ongehinderd oprukken en bediende de opko mende Mike 'Naan van een Schitterende pass Met een lage '- schuiver zette deze snelle en ge- ,-vaarlljke aanvaller Voorne op een 1—0, voorsprong. Wie dacht: dat HBSS de zaken mi wel strakker aan ging pakken kwam bedrogen uit want de fhuis- club kwam er steeds beter in. Er ontstond m dan ook .verschil- Jende kansen. Met name Haver kamp wist echter geen raad ÓLxnet enkele mogelijkheden zijn team op oen nog riantere voor- ^rifcirong té zetten. SC Voorne-spits Mike Naan maakte het de HBSS-verdedt- ging veelvuldig lastig. Hier kopt hij de bal langs Wim Rademaker en doelman Jan van Hoest; hef leder zal naast gaan. De acties van de Schiedammers hadden niet zo erg,veel om het •lijf. De voorwaartsen konden niet veel inbrengen tegen de ge degen opererende Brielse verde diging. Martin Meyer had het - niet eenvoudig tegen John Obriek en ook Wjm Houtman kwam niet langs de met veel in zet acterende Jan Geldof. Na een half uur werd het geheel volgens speibeeld 2—0 via een strafschop. Jan Haverkamp leek zich langs Thijs Rademaker te werken maar werd op het laat ste moment tegen de graszoden gewerkt. Arbiter Brand wees re soluut naar de witte stip waar vandaan Mike Naan het vonnis wei erg bard voitrok. In de zevenendertigste minuut een overtreding net buiten het straf- schop gebied van de Schiedam mers. Cees St'.eding plaatste zich achter de bal die regel recht op weg leek naar de. tou wen, mear met eet: werkelijk katachtige reactiedie de han- den van het publiek langdurig van elkaar kreeg tikte doelman Jan Van Heest de bal tot cor- ,ner. Aari het begio van'de tweede «helft zowel bij Voorne ais HBSS een wissel. Tegenvallende Gerard Prins had plaats moeten maken voor Adrie van Óudheusden en bij HBSS had Piet van Gulik het veld moeten ruimen vocr: Hentiy Pieron. In de eerste fase na de hervatting wreef iedereen zich de ogen uit want nu stond c~ een heel ande re Schiedamse équipe binnen de lijnen. Met veel elan trokken de Schiedammers richting Piet de Bakker maar verder kwamen ze ook niet. Wel mocht het in een tijdsbestek van vijf minuten vier corners nemen maar wer kelijk gevaar leverden de2e niet op. Het had eerder 3—0 dan 2— 1 geweest 'toen een schot van Adrie van Óudheusden na een slim passje van Naan op de. lat belandde. Toch halveerden de Schiedam mers de stand waardoor de spanning weer helemaal terug was. In eerste instantie stopte Piet de Bakker een schot ven Wim Houtman maar kon da bal niet onder controle krijgen Ken ny Pienm bemachtigde het Ie der waarna Martin Mcyer kop pend 21 aantekende. HBSS „rook" meer en bleef voortdurend in het offensief. Echter de uitvallen van d? Briellenaren eisten keer cp keer de aandacht van Harry Jonk man c.s. Zo schoot Jan Haver kamp bij zo'n counter nogmaals op de lat. Ook'de mutatie Wim" van Est voor Leen Kooyi$an bracht niet het benodigde over leg in hetI Schiedamse spel. De gasten mochten daarentegen nog blij 'zijn dat- Mike Naan tot twee keer toe in een minuut „vergat" doeltreffend uit te hc len. En ook toen Cor van Wizen burg die aantoonde over ijzeren longen te beschikken vier meter voor bet heiligdom van Jan van Heest over schoot. Nee. de overwinning van SC Voorne was volkomen verdiend daar waren vriend en vijand het over eens. Den Haag In de. strijd om de beker van de Nederlandse Rol- schaatsbond heeft Hollandia een:j goede kans-. geinregen op - een-J plaats; in de kwartfinale. Op de Züidcrparkbaan won Hólland-'a met. duidelijk verschil (3—1) van stadgenoot Marathon.dat doof deze uederlcag werd uitge schakeld. In poule B heeft Lichtstad 2 de boste vooruitzichten. Zelf kwam dit team niet in actie, maar Dennenberg 2, dat eveneens in poule B werd ingedeeld klopte Helmond West op eigen baan- met 7—5. Schiedam - Als Juliana's henen- vcUcybalteam ooit heeft ssmgc- toond dat de degradatie nar-de promotieklasse een ceinodage zaak. is geworden was het wel tijdens de laatste thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Asbiton. Julhqnawon zelfs overtuaglend met 3—1, maar omdat concur rent SAS'70 tegen SVC evsneena een zege behaalde is Juliana's avontuur op landelijk nivetau de- fmitief voorbij. Onnodig, dat was de cohclusiie no de wedstrijd in de sporthal Mar griet, want Juliana liet zién vel degelijk tot «med en .constructief volleybalin staat te zijn. Te goed in Ieder gevalvoor Ashi- ,V.ton dat weliswaar enthousiast begon, maar tegen de Schié- dam5e tempo-versneüing geen A'crweer had.. Maar hoe dan ook komt Juliana enkele punten tekort om hét verblijf in de derde divisie te continueren. Maar.juist de.ople- vingen, in de. tweede helft goed ivoor acht punten, tonen aan dat da Schiedammersmits de ploeg bij elkaar, blijft - .voorvol gend seizoen de mogelijkheden heeft om terug te keren naar het niveau waaronder nu een s treep m net word en gezet. Niet eerder deze competitie be haalden de Schiedammersook een zo grote overwinning. Want uitgezonderd 'een (terugval in de tweede setvolleybalde .Juliana superieur en vooral aanvallend oppermachtig. Orthodox aan- valsspel maar wel 'effectief en; steeds weer goéd genoeg om As- bitons. verweer te breken.- En. Jn die wetenschap-sluit.Julia- na. met nog twee ..uitwedstrijden v te spelen, het seizoen af. „Als we zo de hele competitie hadden j. Ook deze smash levert Julianq weer een punt op. gespeeld, zouden we ergens bo ven gestaan hebben", blikte Peter van Norde achterom. H:j. een van de spelers die .over weegt de Schiedammers te gaan verlaten, raakte daarmee de kom van de zaak. De tegen As-: biton erg sterk, aanvallende Jan, Zandijk reageerde even anders: •„Vorige .week .was ik nog van plan naar een andere verenl- ging te gaan, nu ben ik daar r.iet meer zo zeker van". Want. dat- Juliana zo kon volley ballen overheerste zelfs de de gradatie. Een aanvallend, sterk, maar vooral wilskrachtig spe lend. Juliana wou dan ook .vla de setstanden^—7, 9—15, 15— 11 - eh 15—3;. -düidéli jke zege, dus in -73 mirten die aantoonde' dat deze forjjrtie in stand moet wonden geacf." imits ds voorbe-: reiding op 1^ volgende "seizoen eerder en geuzen wordt inge zet - we/degelijk toekomst heeft. f Leiden - Het dam es-volley bal team van Juliana Is de inzin- king van enkele weken gele den te boven. Kwam Juliana daardoor, onverwacht' nog in, tnoellijkhéden, dooruit vier wedstrijden elf winstpunten te behalen lijkt een aanzien- lijkhogere klassering niet uitgesloten. Zekér is in leder geval dat ook het laatste restje degradatiegevaar door een 2—3 zego bij het Leidse Lev:'-on definitief is afge wend. Toch verraste Leython, .dat nog nauwelijks degradatie kan ontlopen, de Schie- c'amse dames 'in de eerste sets. Juliana, in die sets niei op volle sterkte, verloor sim pel met 15—8 en in de twee de set, ondanks licht herstel, met 1511. Twee sets waarin Juliana wei knokte, maar aanvallend niet doortastend genoeg was. De echte baroe Sch'et'amre aanval kv/am er pas ia ce resterende sets goed uit Weer wei in de sterkste ba- sis-opstelling kreeg Leython het zo zwaar te verduren. dat de rhIedamse dames via' 8—1:?—15 en een snel elm roaakten aan. de partij. Dit dan Juliana's hoefd- aanval5 Riet Brouwer, Jonny?üeters en Anneke Noordneer te sterk bleken voor f Leidse afweer, ter- wijl Juliana's opbouw en defe® iaeens constructief v/Bi0' U-tgevoerd. En omdat de ^Riteer, van Jonny Sec tor^11 het voortreffeliiko yan Riet Brouwer het téfc inspireerde, kwam pon er niet meer aan te £2-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4