m LOPEN' Attractief draaiboek99 Wïeler- kalender Marcel Blomsteel naar Italië Excelsiors schakel op het middenveld Schaakkampioen schap Schiedam Volleyballers beraden zich over aanj iiileuw seizoen Samenwerking tussen drie verenigingen Jeugdtoernooi HDVS COURANT DONDERDAG 4 APRIL 19Ï4 Nieuw baanseizoen met andere formule Schiedam De kalender van de wielerbaan Schie dam Jaat het komende baanseizoen ruimte voor zes nationale wed strijden. De ope ningswedstrijd wordt verreden op zondag 28 april terwijl de volgende wed strijden zijn gepland op zon dag 19 mei, dinsdag 18 juni, dinsdag 16 juli, zondag 25 augus^ tus en zondag 15 september. Op zondag 1 sep tember wordt door de renners van de Rotter damse wieler club Ahoy ge streden om de clubtitels, ter wijl het baansei zoen wordt afge sloten met het kampioenschap Rijnmond op 21 september. De populaires worden dit sei- zoen verreden cp de dinsdagen 7, 14, 21, 28 mei: 4, 11, 25. juni, 2, 9, 23, 30 juli; 6, 13, ,20, 27 augus-, tus. Schiedam Komt wielerbaan 'Schiedam' in sportpark Har- ga dit seizoen dan eindelijk los uit de grauwe hoek van de onbekendheid? Het kleine ovaal, oorspronkelijk bestemd als trainingsbaan, lokte vorig seizoen al heel wat kijkers, maar die echte doorbraak kwam er tot nu toe nog niet uit. De 'formule', tot dat moment een kwestie van wekelijks Improvi seren, liet die beangstelling vodral aan het toeval over. We kelijkse vraag: komen erdeze keer publiektrekkers? Maar de nieuwsgierige kijker droop te vaak teleurgesteld af. De strijd In de nieuwe categorie, de jtmio- was er wel, maar de vedettes ren, kan eveneens gerekend met namen als Gaby Minneboo. Martin Venix, Jan Breur, Henk Stander, Gerrie SLot en Theo van de Leist. Renners voor wie, door het prijzenschema, het' rondcirkelen op de schiedamse ovaal aantrekkelijk is gemaakt". Een Tenflérs- veld mei beker>de ■nomen en veel pubïïek. Oe baan- commwsie gokt niet langer - op hél toeival. De Jovanli- d er-nies; Ook voor het komende seizoen als pubheHrekken op de Sehie'damse wielerbaan. ontbraken, het vele en .goede werk van de baancommlssie te spijt. wórden op een veelvuldtger deelname aan de wedstrijden in Schiedam. In deze categorie wordt vooral felle strijd ver wacht om deelname aan de we reldkampioenschappen te be werkstelligen, met uit eigen om geving coureurs als Rob Zuid- weg, Leo van Vliet, Martin Ha vik en Peter van de Ley. Zo'bezien gokt de baancommissie dit seizoen, voor de wielerbaan Schiedam het vierde jaar, niet langer op toevalstreffers! De commissie zocht contact met.de overige hanen in Nederland (Sloten. Hilversum, Alkmaar,' Apeldoorn, Oudenbosch en Of er ook dit seizoen, naast de ze- Ahoy') waardoor een sluitend ven natïónalen en 15 populaires, draaiboek ontstond. In het be- Weer een nationaa* kampioen- schap wordt verreden is- voorlo pig nog onzeker. De KNWU koos voor alle kampioenschappen het Olympisch stadion in Amster dam, waartegen de overige ba nen protest" aantekenden. Uit gangspunt van dit massale pro test is de kreet dat elke baan een titelstrijd nodig heeft om edht in de belangstelling te blij ven staan. lang van de renners en de kij kers Werd door déze banen een gezamenlijkprogramma opge steld. Wordt het daardoor voor de cou reurs aantrekkelijk langs de di verse banen te trekken, de toe schouwer krijgt tevens meer ze kerheid dat het rennersveld niet langer gevormd wordt door een bont gezelschap van louter "on- öan gaat komende zater- bekenden". daS de Schiedamse wielerbaan open voor de eerste trainingen, 's Morgens de jeugd, onder lei ding van het duo Theo 'Ockhuy- zen-Jaarp de Bruin (van IÓ ,uur. tot 'half een) en 's middags de overige categorieën (tot vier uur). i..,.. Reden waarom het publiek rond de wielerbaan Schiedam -regel- r. matig, kan rekenen op interes sante recordjachten, wedstrij den achter de Javanti-demies Schiedam Op kórte'-itéjv mijn gaan de spelers'.yan de volleybalclub vaoJu- Hana rond de tafel zitten. Uitgangspunt van het ge sprek wordt de aanpak voor volgend seizoen, Zoals bekend degradeerde Juliana's team naar de promotieklasse, de hoog ste klasse van het dis trict. Ook voor de dames van Ju liana wordt een nieuw programma opgesteld. Voor beide teams, waar van slechts het dames team nog op landelijk ni veau opereert, wordt het uitgangspunt voor volgend seizoen: hoe het volleybal in Schiedam, en nabije omgeving weer naar een -acceptabel niveau kan worden gestuwd. Heti$\ niet uitgesloten dat er zo wel bestuurlijk als in de technische begeleiding veranderingen zullen wor den aangebracht. Uden SZC nam met een kleine equipe deel aan de Speedo jaargangswedstrijden, waarvoor de voltallige nationale zwem- elite had ingeschreven. Voor SZC plaatsten zich slechts Marcel Blomsteel en Joke van Vliet. Marcel Blomsteel kwam zeer succesvol uit het Udense bad te voorschijn. Vooral op de 100 meter vrijeslag was zijn optre den uitstekend. De II jarige vrijeslag-speciaüst liet de con currentie achter zich.cn finishte in een tijd van 1.09.7. Hier mee haalde hij maar liefst 1.3 seconde van zijn beste tijd af. Naast de 100 meter vrijeslag verscheen hij ook op de startblok ken voor de 100 meter vlinderslag en de 100 meter rugslag. Op beide afstanden eindigde hij als vijfde in resp. 1.24.8 en 1.22.4. .Ook het optreden van Joke-van Vliet was niet onverdienstelijk. Op de 100 meter schoolslag'voor meisjes geboren in 1961 reik te zij tot een zevende plaats in 1.27.8. Het komende weekend zal Marcel Blomsteel deelnemen aan in ternationale wedstrijden in het Noord-Italiaanse Trento. Hij is door de KNZB uitgenodigd om te starten op de nummers 100 meter vrijeslag en de 100 meter rugslag. Het goede optreden van SZC's jongste international is voor .Marcel in ieder geval een fors ruggesteuntje om in Trento zijn beste tijden weder om te verbeteren. 1 N De standen in de competitie zijn: 3e G dames. Tempo'Team/H3 Tonegido SC Lefckerkerk Tempo Team/H4 DOS/H G. de Lange /RC2 Be Fair Jukana OVRA Levthon/AC2 - Alliance '22 SAS'70 3e divisie G heren; DOS/S THOR Radius/MVC2 Advendo CVV Be. Fair svc Adb.'ton/L2 SAS'70 Juliana Valkenburg/M2 Alliaoce'22 huidige; divisie 1916 39—10' 19—39 19—37 19—37 19—33 19—31 20—27 19—r24 19-16 19—10 20—5 Schiedam Op maandag 22 april begint weer de jaarlijkse strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam. Dit kampieon- schap is zeker niet alleen voor de erg sterke schakers. Het is nu al zeker dat er deelnemers zullen zijn van 8 jaar, verder schakers met sléchts enkele weken ervaring tot natuurlijk spelers met een jaren lange routine In wedstrijdschaak. Het kampioenschap wordt dit jaar voor bet eerst door de drie samen werkende schaakverenigingen georganiseerd. Hierdoor belooft--het dit jaar extra spannend te worden omdat mi van alle verenigingen spelers mee zullen doen. De deelname staat open voor inwoners van Schiedam en voor leden van de Schiedamse schaakverenigingen. De deelnemers zullen in verschillende klassen worden verdeeld, waardoor alle spelers tegen gelijkwaardige tegenstanders zullen spelen. Ook huisschakefs en schooljeugd kunnen daarom op prettige partijen rekenen. Bovendien worden de jeugdigen in aparte groepen ingedeeld, maar de sterke ren mogen ook bij de senioren meedoen. Veer de jongeren hoeft de tijd ook geen' bezwaar te zijn: waarschijnlijk is de groep t/m 12 jaar al om 8 uur klaar. In totaal zullen 7 wedstrijden gespeeld moeten worden. Meat kan zich tot uiterlijk woensdag 10 april opgeven bij de heer Ra- .jfepaker, B. Verhallenplein 88, Schiedam, tel. 702701. Ook kan men zich opgeven bij de schaakclubs o.I. op maandagavond bij „Het Zwart Paard" in de Bethel kerk in de Gorzen of btj „Schiedam" in het clubgebouw'op de. werf .Wilton-Fijeooord, of op dinsdagavond bij „Groenoord" In boerderij Landvreugd in Groenoord. Als men zich schriftelijk opgeeft, dient men wel zijn sterkte aan te geven. Schiedam ~Eén van de. mooiste doelpunten die Ex celsior '20 dit seizoen maakte viel afgelopen zon dag. De verantwoordelijke persoon was Martin de Vette, een opvallende en thousiaste voetballer in toch al zo actieve team van de Thurlede-vereni- ging. Vooralin die wed strijd, tegen het Haagse Westerkwarfier,. speelde hij een bijzonder opvallen de partij. Niet alleen omdat bij dat doelpunt mackfe en ook niet alleen om dat, hij even daarvoor fn het strafschopgebied van de Hage naren ten vaf was. gebracht wat Excelsior een penalty ople verde die naar behoren werd af gerond. Maar vooral omdat hij gedurende de hele wedstrijd ui termate hard werkte. Zoals het een goede middenvelder betaamt, was hij veelal in de achterhoede te vinden maar niet minder in de voorste gelederen van zijn ploeg. Dat betekent dat hij aardig wat kilometertjes heeft afgelegd in die negentig: minuten. Het sprekend bewijs van het feit dat trainer Aad Bierhuizen hem vooral conditio neel op hoog peil wil brengen, .Conditie hebben we trouwens al- Jémaal," zegt Martin (de roep naam Tinus wordt steeds min der gebruikt) naar waarheid. „Het is ons sterkste punt én dankzij die goede conditie win nen we vaak wedstrijder." Dat zou dus betekenen dat Excel sior '20 door de uitstekende con ditie promoveert. „Want promo- tie- zit er dik in,-dat kan niét anders 'meer!'iadht de 22-jari- ae middenvelder. „Ik geloof dat we nog hooguit twee punten no dig hebben ëh die zijn gemakke lijk binnen te halen. We moeten er wel harder voor trainen de laatste tijd" Dat :s echter voor de spelers r.au- v/elljks een bezwaar. Dé sfeer in de yoetbalclub is prima en er wordt "graag met veel inzet ge traind, Ondanks die góede sfeer heeft rMartin toch ergens in zijn achterhoofd, de hoop ooit nog eens te worden gevraagd door een succesvolle betaalde voet balvereniging. „Nietzd'n clubje als SVV natuurlijk, want dan loont het de moeite niet. Een .iets hogere club bijvoorbeeld" zegt hij, Schiedam In het kader van het, 99-jarig bestaan wordt komende zondag op de velden van Her mes DVS een groot C-toemooi verspeeld. Hieraan wordt deel- genoemen door alle bekende Schiedamse verenigingen en bet Vlaardingse Fortuna. WISSELVALLIG Volgens oefen meester Aad Bier- huizep isMartin evenwel nog niet rijp genoeg voor het betaal de voetbal. „Hij speelt nog, iets te wisselvallig. Hij moet meer overschakelen.Soms pingelt hij teveel: meestal geeft dat ook ntet, want als hij aan de bal is, dan is hij erg sterk en niet meor te houden, maar af en toe lukt het niet zo goed. Endat heeft als gevolg dat-ie dan hele maal niet zo best draait" Als Aad Bierhuizen, de blonde middenvelder, nog een jaartje onder zijn hoede neemt zal Mar tin wel in staat kunnen zijn om met het, voetballen wat bij té verdienen. „Hij moet gewoon nog een seizoen bij mij rijpen" aldus Aad Bierhuizen. Maar zover is bet nog lang niet en alle Excelsior-spelers kijken voorlopig alleen uit naar de pro motie. Martin ook, want het is natuurlijk beslist r.iet zo dat hij' Excelsior '20 de rug wil toeke ren ora in het betaalde voetbal - hM *eg*ii.'-Jri:Lr orvc-r.vach,. ij.r.j.,-," J ,aor ade^ app0„J te duiken. Daarvoor is hij toch-; te lang bij' de Thurlede-club. Vanaf zijn zevende jaar;' toen bij als aanvaller nog vijf,zes goals per wedstrijd .maakte. Sinds die; tijd bleet bij zijn ver- SCIIAICEL VERE>:iGING TROUW. Woar- door. hij dit seizoen yoor het eerst ia Exc.elsiors eerste kon, komen. In dat team heeft hij tot nog toe weinig sléchte wedstrij- den gespeeld. Integendeel, vaak is hij:(zóndèr de andere spelers overigens 'te: kort te doen) de. belangrijke schakel tussen de ft ns e en voorhoede. Dan.'czlj die goede conditie, en. dat kan wor- den beschouwd als een corapli- mentje, niet nadelig wordt beïn vloed .door zijn ectiviteiten bij een bekende „drankenlabriek". „Ik! ben operator hij Bols"'zégt Martin: glunderend Toch lijkt zijp Werk. daar niet de oorzaak van de'goede sfeer bij Excelsior '20., „Het is hier ge woon. lekker gezellig, er is vaak wat te doen in de kanline cn naast bet voetballen zijn de feestavonden hier mijn grootste bobby!" aldus Martin. Het Mjkt'een vreemde combinatie: voetballen, feesten «n werken ,.'hij Bols, En bovendien is Mar tin, nog getrouwd ook. Maar dat is in ieder geval een goede garantie dat het met „Tinus" piet verkeerd zal gaan. En ook Aad Bierhuizen zal daar wel op letten. Excelsior '20 heeft Mar* tin de Vette immers nodig in de twee wedstrijden die nog resten in deze competitie en waarin de club de promotie zal moeten be- halen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4