NATUURVRIENDEN HEBBEN LENTEPROGRAMMA Eerste grote popgebeuren in Schiedam na lange tijd waarschijnlijk in mei, Op naar shorren en slikken Disney's aristocratische Paaspoezen in Passage en naar vohtige heide velden ^CHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG II APRIL 1974 3 Eer, karakteristieke Martin Green nog altijd Disney-scène uit de tekenfilm „The Aristoats", deze Paasweek te zien in PASSAGE. Schiedam/Vlaardingen De afdeling Schiedam-Vlaardingen van de Koninklijke Natuurhistorische Vereniging heeft een lenteptogxamma samengesteld. De educatieve vereniging streeft ernaar ook niet-le der bij de geplande activiteiten te betrekken. "Schiedam - Walt Disney is dood, maar zijn studlornedewerkers weten hoe het moet èn tekenen vlijtig In zijn vertrouwde stijl verder. De tekenfilms uit de Dlsney-fa- f-briek betekenen al vele jaren een stevige zekerheid, er ligt altijd veel vakbe- v kwaamheïd aan ten grondslag, er wolkt immer een lieve kwakerigheid en blaffe- righeid uit vele d ierenkeeltjes omhoog, f. die maakt dat men weet wat men ver- •,p' j wachten mag. jln „CTungle Book" werd de stijl iets otngo- ,j ..bogen naar een wat scherper, geprofileer- j der karakteristiek in slangen, olifanten en aapjes, die met vaak pittige dïaloeen ^bewerksteligen, dat ook ouderen er vol- uit: hun plezier mee op kunnen, pat was j vroeger met soms te tam uitgevallen films wel eens minder het geval. Men weet het: Disney was er altijd op uit, zijn humor te bereiken door- innemende - hondjes en hertjes menseïgenschappen toe te kennen, wat natuurlijk een verte derende herkenning heeft. Die wat pitti ger tocm is nu in „The Aristocats" (in PASSAGE) weer wat teruggenomen, maar gelukkig niet helemaal geëlimi neerd. Vooral in een reeks bijfiguren zijn rake persiflages bereikt, zoals in een kop peltje aangeschoten ganzen, op en top Engels in Frankrijk verzeild geraakt. „The Aristocats" speelt in-het Parijs van 1910,- waar een familie poezen van zeer goeden huize in de landauer mee mag om iets van een fluweelzacht décor van de Franse hoofdstad mee te nemen. Hun dreiging is de boze butler, die zich als erfgenaam van zijn mevrouw gepasseerd voelt door de poezen. Hij besluit ze uit te' roeden op een duister plekje. Dat gaat al lemaal niet zo maar, want de nuffige diertjes krijgen nog juist op tijd hulp van een zeer ongelikte kat, wé! met een hart van goud. De hele kattenonderwareld komt er praktisch aan te pas om de but ler in een kist naar Timboektoe te stop pen- Die activiteiten zijn onder meer het houden van een bijeenkomst van de verschillende werkgroe pen van de vereniging die zich richten op bepaalde onderdelen van de flora en fauna. De bijeenkomst wordt gehouden in de Van Hogendorpschool aan de Van Hogendorplaan. Een ie der die is geïnteresseerd in het werk van de vereniging (afge kort KNNV) kan zonder meer even binnenwandelen. De aan vang is om acht uur 's avonds. Eerder werd al een bijeenkomst gehouden, op vrijdag 5 april. De heer Hogenboom van de Vogel werkgroep draaide toen. een film over de Nederlandse fcust- yogels. Op woensdag 17 april is de Plan- tenwerkgroep aan de beurt. Lokkertje voor het publiek is dan een causerie van de beken de amateur-botanicus C. Bra- venbner over lipbloemigen en op lipbloemen lijkende planten. Een vast onderdeel van het lente programma vórmen de vroege voorjaarswandelingen in eigen omgeving. Op zondag 21 april een verken ning van het Prinses Beatrix- park onder leiding van hiervoor door het I.V.N. opgeleide gid sen. Deze dames en heren we ten alles te vertellen over de hier voorkomende flora en fau na. Wel moeten de eventuele deelne mers vroeg uit de veren. De plaats van samenkomst is bij de kinderboerderij, klokke zeven uur. Weliswaar „beestachtig vroeg", echter niet voor de vo gels die dan al volop kwinkele ren. Een week later, 28 april is VJaar- dingen aan de beukt Het oude Hof en ook het Oranjepark waar In beide gevallen heel wat valt te genieten aan natuur schoon en vogelleven.: Plaats van samenkomst is de stads- kwekerij aan de Hofsingel even eens om 7 uur. De KNNV'ers gaan ook enkele ex cursies arrangeren die ook open staan voor belangstellenden. De kosten van deze excursie liggen tussen de acht en tien gulden. Autobezitters gelieven zich met de overige deelnemers Jt* mel den bij de excursie-leider, de heer C. J„ Amsterdam, (tel. 01747-3678). Op IS april Is er een auto-excursie naar de duinen van Voome in volie lentepracht. Vertrek van station Vlaardingen-Oost om S.ÖO uur. Aanmelden is mogelijk bij de ecxursie-Ieider de heer D. van Rooden, telef. 010-346946. De Plantenwerkgroep maakt op 20 april een excursie naar het landgoed „De Raaphorst"- bij Wassenaar. Inlichtingen bier. over verstrekt de heer C. Bra- venboer, telefoon 342106, De Strandwerkgroep wil een kijk je gaan nemen in Zeeland, op 20 of 21 april. Nadere informatie verstrekken de heren Otten (tel. 344788) en De Ruiter (tel. 350813). Op 27 april volgt dan da geweste lijke excursie naar de Gelderse Achterhoek, omgeving Winters wijk. Een gebied met oude loof- houtbossen en rijke flora aan onderbegroeilng. Prachtige be ken, vochtige heidevelden en glooiende zand- en leembulten. Landschappelijk als een „Ju weeltje" te betitelen. BehaU-e oa^r de natuur gaat de belangstc'ing uit naar de land goederen „Bakendelle" en „Wooldse Veen". Ook voor de vogelaars valt hier het nodige waar te nemen. Deelnemers die gebruik maken van hun auto komen om 7,15 uur bijeen bij het Groothandelsgebouw (rest. Engels) in Rotterdam, y De treinreizigers vertrekken van Vlaardingen centrum om 7.05- VI. Oost, 7.08 en van Schiedam west om 7.12 uur. Voor-meldin gen zijn mogelijk bij de heren W. van Meggelen, te!, 010-704273 en P. v.d. Ent, tel. 010-116552. De kosten voor deze dag in de- vrije natuur bedragen slechts 15 per persoon, leeftocht' is hierbij niet ingesloten. Volledige inlichtingen voor deze dag op de diverse werkgroepavonden. Schiedam - Alweer een gerui me tijd komen de namen „Martin Green'* en „Arca de" minder in het nieuws dan vroeger (ongeveer een half jaar geleden) het ge- 1 val was. Misschien wel lo gisch. Martin Green, vroe- ger wel internationaal be kend als disc-jockey op een Engelse piratenzender, heeft in Schiedam een punt gezet achter zijn activitei ten met zijn Society. Van daar dat er ook minder be langstelling is voor het ge bouw Arcade aan de t^nge Haven, waar die activitei ten altijd plaatsvonden. .-.Toch Is Martin Green (een al in-- gefcurgerd pseudoniem voor de 29-jarige Schiedammer Martin Groenhorst) nog immer actief in de popwereld. Niet alleen, draait hij nog steeds platen in' twee Schiedamse cafés, ook or ganiseert hij tournees voor bui tenlandse artiesten in Neder land. Veel liefhebbers van de betere popmuziek in Schiedam en om streken kennen ongetwijfeld de naam Martin Green. Hij was er immers verantwoordelijk voor dat gerenommeerde Nederland se, en ook wel vrij bekende En- de boot in ben gegaan", ver volgt hij. „De Society was im mers een hobby van me en een hobby kost nu eenmaal geld". ,Maar", legt hij uit, „het kostte me soms zoveel geld dat mijn ouders mij geld voor moesten schieten. Dat was wel een grote steun voor me, anders had ik er eerder mee op moeten houden". gelse, popgroepen optraden in Het is begrijpelijke dat vader en Schiedam. Door de Martin Green's Society werden forma ties als Kayak, Alquin, Super sister, Living Blues and Earth and Fire naar Schiedam ge haald. „Met mijn sociëteit ben ik nu de finitief gestopt", aldus Martin, terwijl hij kijkt met een blik;dle zowel triest en vol heimwee naar vroeger tijden als opge lucht zou kunnen zijn. „In de loop der jaren heeft de Society me zo'n tien mille gekost. Te veel om er mee door te kunnen gaan". „Het is niet zo dat Ik het erg vind moeder Groenhorst blij 2ijn dat Martin met zijn geldverslinden de hobby is gestopt. Ondanks dat pa altijd met plezier de kaartjes stond te controleren bij elk concert van een band. „Toch zou ik wel onder mijn el- gen naam willen doorgaan, dus zonder de sociëteit", beweert .Martin. „Maar dat moet dam wel in opdracht van anderen ge-' beuren. Zodat er voor mij geen risico aan vast zit. Wel wil ik geheel belangeloos weer avon den gaan verzorgen. Ik hoef er immers niet van te leven: ik heb een vaste baan' dat ik voor tienduizend gulden Dankzij zijn werk (hij is mentor van een groep van vier jongens, die allen uit een tehuis komen) heeft hij zijn schulden af kun nen lossen. Een andere reden voor Martin om met zijn Society te stoppen was de tegenwerking van Caspar Schuckink-Kool van de SRJJ. „Hij zou de gemeente niet advi seren om de Society veel subsi die te geven, omdat hij de acti viteiten die ervan uitgingen niet beschouwde als jeugdwerk. Hij vond die vorm van vermaak niet constructief genoeg: omdat de mensen alleen maar kwamen luisteren in Arcade", zegt'de disc-jockey. DE LINDENHOF Momenteel houdt hij zich bezig met de studie: maatschappelijk werk op de sociale academie,' met zijn discotheek en met zijn beroep. Hij begeleidt alweer een behoorlijke tijd vier jongens.' die eerder In het tehuis De Lin- denbof vertoefden. TYPISCH „Het is leuk werk", zegt Martin. „Door mijn lange ervaring met jongeren door mijn popwerk zaamheden kan ik ook goed met hen opschieten. Ik heb trouwens wel. mijn bedenkingen tegen te huizen. De jongeren krijgen er niet zo'n beste begeleiding en er is een te grote invloed van da kwaadwil lenden". Bij kleine groepjes, waarvan Mar tin er één onder zijn hoede heeft, is dat veel minder het ge val, meent hij, „Er wordt een groter beroep gedaan op hun zelfstandigheid. Er wordt geen misbruik gemaakt van de.vrij heden die krijgen. Boven dien: tehuizen zijn volkomen uit de tijd". Met zijn discotheek Is Martin Green regelmatig óp stap. We kelijks is het raak in café Oud- Holland op de Hoogstraat. Hij draait daar pp elke woensdaa- avond en daarnaast staat hij sinds kort op de zaterdagavon den m café La Cave op het Broersvest. „Het is typisch dat je in La Cave veel mensen kunt vinden, die vroeger veel in Arcade kwa men, terwijl in Oud-Holland (trouwens ook in de sociëteit de Tempel wel) het publiek zit dat de laatste tijd veel in Arcade kwam", vertelt Martin. Verder is het volgens hem opmer kelijk dat de televisie een grote invloed op de drukte in beide cafés uitoefent, „Niet zó erg". 2egt hij. „Als het maar gezellig en sfeervol is. Het contact met het publiek is erg belangrijk". Het contact met anderen, het be geleiden van jongeren, Is niet iets dat hij de laatste jaren tracht te verwezenlijken. Vroe ger, toen hij nog op school zat, wilde Martin al leraar worden. Ook een beroep waardoor men veel met anderen in aanraking komt. Dat ging niet door: toen hij na melijk natuurkunde ging stude ren, deed de popmuziek zijn In trede bij hem. Hij luisterde in die tijd veel naar ie radio en hoorde via een zender ^en op roep aan „jonge mensen die in de muziekwereld verder wil den". Hij schreef een briefje en stuurde later op verzoek van die zender een bandje in. Waarna hij op proef als disc-jockey kon komen bij de omroep, de Engelse pira tenzender Radio City, het latere Radio Caroline II. ILLEGAAL „Maar omdat het werk illegaal was, mocht ik op den duur En geland niet meer in", Jierirraert Martin zich. „Ik had aan het werk echter wat goede contac ten overgehouden en kon zo ma nager worden van de Rotter damse formatie Fab 5: We repe teerden altijd in Tivoli aan de Nieuwe Haven en toen wij nit elkaar gingen, bleef ik met de club Tivoii zitten". Later plaatsten zijn werkzaamhe den zich over naar Vlaardingen, vervolgens naar het Schiedamse Musis Sacrum en daarna naar Arcade. Maar doordat in Rot terdam de disco's als paddestoe len uit de grond schoten (Mar tin: „Ik geloof overigens dat Ti voli de eerste discotheek van Nederland was") kende hij als impressario veel ups and downs. En hoewel hij vaak Neerlands topgroepen contrac teerde, bleek de Society voor hem nooit een financieel succes. Momenteel komt hij alleen nog maar met beroemde artiesten in contact doordat hij voor hen, ook al als hobby, tournees of optredens organiseert in Neder land. Eén van die artiesten is de overbekende Engelse popzan ger Tim Hardin, schrijver van een geweldig aantal liedjes. Zijn toer door het kikkerland is van 19 mei tot 10 juni. En het is niet uitgesloten dat Martin hem ook naar Schiedam kan halen. En dat zou dan het eerste grote pop-evenement in Schiedam sinds lange tijd betekenen Martin Green: gestopt met Society, vereer order eigen naam en 2onder eigen risico.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3