Schiedam HARRY VAN BW JEN GRANDIOOS URSUS MIST INSPIRATIE TEMPO-TEAM KAMPIOEN VAN NEDERLAND m absÊÊSÈÈm Frisol te sterk voor NO AD SCHIEDAMSCHE COURANT - MAANDAG 22 APRIL 1974 Pagina 5 Schiedam Hermes llfkt meer dan een serieuze kan- ïSdaat voor het landskam- pioenschap. Dat was vorig Jaar met West li-kampioen Roodenburg overigens we4 anders. Werden de Leide- naren destijds min of meer tot een figurantenrol ge dwongen, de Schledamse ex-semi-profs lijken een aanzienEfk kansrijker cfi- strïctsvertegenwoordlger. Zéker gezien het vertoon de spel ia de openingswed strijd tegen uick Nijmegen Ties van Duppen waagt een schot, terwijl de gedeeltelijk zichtbare Bob Weeda het resultaat afwacht. Hermes DVS speelde op een ma ger bezet Harga (ongeveer 1500 toeschouwers) een voortreffelij ke wedstrijd. Het gaat net iets te ver te rtellen, dat Quick er helemaal niet aan te pas kwam. Veel scheelde het echter niet} de Schiedammers speelden be slist een klasse beter en Quick mocht blij zijn, dat de schade tot een doelpunt beperkt bleef. Dat doelpunt kwam op naam van zwoeger Ton Vorstenbos, die kórt na rust fraai voorbereidend werk van invaller Dick Schaap (zeventien jaar pas en UEFA- international) en Aad van de Voort met een droge knal be kroonde. Daan-oor, maar ook erna waren de beste kansen voor Hennes DVS, maar het af ronden vormde een te groot I probleem. Met name Aad van de Voort kreeg een paar juweeltjes voor geschoteld, maar Hermes' hard werkende spits miste zowel ge luk als koelbloedigheid. Van de Voort: „Ik werd er wel moede loos van. Dan weer sprong die bal gek weg op dat harde veld, rn dan weer raaSkte ik 'm hele maal verkeerd. Hij mocht er ge woon niet in. Ik ben in ieder ge val erg blij, dat we gewonnen hebben. Anders zou ik er nu goed de pest in hebben". Uitgesproken pech had hij toen een van richting veranderd schot dermate veel effect mee kreeg, dat de onzekere Quick- doelman slechts met een flinke portie geluk (hij kreeg de bal midden in zijn gezicht) de bal uit zijn doel kon houden. Dat was in de achttiende minuut. Hermes had voortdurend gedo mineerd en het werk van Sper- mon bleef beperkt tot één enka- - Ie terugspeelbal. Hermes bleef sterker; Van Dup pen schoot hard en laag in, maar doelman Engels maakte ér een cofriéf'van. Van "Buuren schoot na een snelle rush net naast en vlak voor rust miste opnieuw Aad van de Voort een reusachtigekans door op twee meter van de doellijn hoog over te schieten. In de allerlaatste seconde van de eerste helft was het echter toch nog Quick dat een schitterende mogelijkheid kreeg. Van de Bund kwam oog in oog met Sperman, schoot hard In, maar zag tot zijn ergernis hoe Sper- mon de bal via -'n hak tot cor ner verwerkte (Spermon: „Puur geluk natuurlijk"). Initiatief Nadat Hennes in de eerste de beste minuut door het oog van de naald was gekropen, toen Loen de paal raakte, nam het meteen weer het Initiatief In handen. Grote inspirator daarbij was absolute uitblinker Harry van Buuren. Hennes' amateur- International speelde als vrije middenvelder een vorstelijke wedstrijd. Kon dat ook doen, want Ger Bak kes, normaal Hennes' vrije middenveldpion was afwezig (voorlopig geschorst: deze week volgt een definitieve uitspraak). Harry van Buuren: „Vanmid dag speelde ik zoals ik altijd zou willen. Je kon het wel mer ken, dacht ik. Normaal kan dat niet, want dan loopt alles over Ger en moet ik wat meer achter blijven. Als Ger Bakkes straks weer terugkomt, moet er eentje terug. Je kan nu eenmaal niet met twee man tegelijk het spel maken". Ger Bakkes, zelf: /.Harry speelde formidabel. Hefc-is jammer, dat je maar één zo'n type tegelijk in je elftal kan hebben. Ik ben bang voor 'm, dat ik na mijn schorsing weer die plaats in zal nemen. Ik kan nu eenmaal niet verdedigen, en hij wel". Van- Buuren was trouwehsrniet de enige die goed speel de. Mannen als Com miJs, Piet van de Burg, Weeda en Vor stenbos kwamen eveneens voor treffelijk voor de dag. He;ik Nebbeïing later: „We hadden nauwelijks zwakke plekken van daag. Het was onze beste wed strijd sinds maanden. Je kon echt wel merken, dat de druk niet meer zo ontzettend groot is. Ik moet wel zeggen, dat Quick xne is tegengevallen. Ik had meer van ze verwacht", Inderdaad imponeerde de oostelij ke kampioen allerminst. Trainer Wim Blokland had twee redenen voor het niet al te grandioze op treden. van zijn formatie. Blok land: ,,Ik moest twee van mijn beste spelers missen. Onze top scorer, Eddingh, heeft een paar ribben gekneusd en onze grote mun op het middenveld, Reup- zaad, was ook al gebles seerd. Daarbij komt dan nog. dat de meesten tegen -westelijke clubs veel te timide rijn. Een typisch oostelijke kwaal. We zijn eigenlijk veel te lief ge weest. Ik heb mijn jongens nog gewaarschuwd, maar het heeft weinig geholpen". Technisch Een derde reden was trouwens, dat Hermes technisch veel beter in elkaar stak, veel makkelijker combineerde ook. Jammer was het alleen, dat de kansen niet benut werdén. Ook in de tweede helft was Aad van de Voort tweemaal in kansrijke positie, maar opnieuw zonder succes. Tiet dichtst bij een treffer was Rï- nus Commijs. Vijf minuten voor tijd haalde de van zelfvertrou wen blakende Hermes-back erg hard uit, maar zijn 25-meter knal werd door Engels fraai tot corner getikt. Henk Nebbeïing: „Ach, we hadden natuurlijk minstens met drie of viemul "moeten winnen. Er is hard voor gewerkt. Je blijft altijd het ri sico lopen, dat die lui met of andere uitval toch/nog gelijk maken. Dat is veel te gevaar lijk." Schiedam Tempo-Team is tafeltenniskampioen van Nederland, In' een sfeervol le Korenbeurs, waarbij het centre-court weer door zo'n driehonderd Idjleers omge ven was, klopten de Am- sterdammers het team van Bruynzeeikeukens met 4 6. Hoewel insiders duidelij ke tekortkomingen bij de spelers signaleerden werd het publiek toch een zeer interessant en attractief ta- feltennJsgebeuren voorge schoteld, waarnaar men geboeid bleef kijken. Monjenten van subliem spel wer- den afgewisseld met slordige acties.. Opvallend was dat voor al in het spel van de spelers die deelgenomen hadden aan de Eu ropese kampioenschappen in Joegoslavië veel ups en downs •voorkwamen. Een zekere tafel- tennismoeheid en een wat weg gevallen' concentratie zullen •daaj^wel debet aan geweest 'zi& Ti Midhat 'Ustovic was daarentegen er voor de volle honderd pro- cent bij. Zeer geconcentreerd en met een'prima timing in zijn slagèn zóu hij in dit duel tot grote hoogte komen. De Bruyn- 'zeel-Joegoslaaf opende de wed strijd; tegen Nico van Slobbe. De' Tempo-Team-speler stond wat'gespannen, achter de tafel. Hij kon duidelijk niet onder de dnik. van de "grote belangen, die hetspél stonden, vandaan konien. Ustovic hield het Initiatief aan zijn-zijde en zette met 21—18 en 21—15Bruynzeel op 1—0.' Hans Dingen ging-tegen Herman /Hopmam al even vooruitstrevend =;Van start. Met-21—15 won hij dé /eerste game en leek daarna op Tie zege af te gaan. Bij 20—18 in dé tweede1 game verspeeldehij echter twee matchpoints en met 20—22 was een derde game nó dig. Uitstel van executie, zo dachten de 'toeschouwers, .want bij 17—13 voor Lingen /wérd reeds aan een 2—6 voorsprong gedacht. Maar Lingens spel ver krampte en Hopman profiteerde daarvan. Het werd 19—21 en de stand'was 1—1. bert ,vancier Helm kreeg van. /Hans' "van denBroek weinig te genstand. Met'" 12—21 en 5—21 rWas:dlt treffen snel beslist, ïet 'dubbelspel ging met 16—21, •21—19 en 14—21 naar Tempo- Team. De'Bruynzeel-equipe leek aangeslagen en de gasten kwa men bij de pauze zelfs op een riante 1—4 voorsprong. Bruynzee's sterkste troef tegen Tempo-Team, M Idhaf Ustovic, in volle concentratie. In de eerste twee games hielden Lingen en. Van Slobbe elkaar goed in .evenwicht (20—22, 22— 20). In de beslissende derde game zag heter voor Hans Lin gen vrijrooskleurig uit. Bij een 14—9 voorsprong knapte er iets bij hem. Van Slobbe maakte er gretig gebruik' van. Van de vol gende punten maakte de Tem po-Team-spel er er twaalf en Lingen scoorde slechts twee maal. Resultaat een 1&—21 zege voor Van Slobbe. Voor de twee de maal deze avond moest een teleurgestelde Lingen ervaren dat hij in de slotfase van de" partij de winst uit handen had gegeven. De 1—4 voorsprong van Tempo Team was dus zeker iets geflat teerd. De meest spectaculaire strijd speelde zich na de pauze af tussen Midhat Ustovic en de Nederlandse kampioen Bert van der Helm. Ustovic speelde met een enorme inzet en Van der Helm maakte een wat onzekere Indruk. De toeschouwers zagen twee aan vallende spelers en Ustovic stal de show door enkele miraculeu ze acties,, waarbij hij zelfs na een val de bal nog correct retourneerde.. Na 2116 en 13— 21 was de slotfase van de derde game super spannend. De kan sen keerden regelmatig en De Beurs was een en al aandacht/* Ustovic was tenslotte de geluk kige. Met 24—22 had hij van der Helm geklopt. Hoewel Hans van den Broek de fensief steeds beter te werk ging, was de aanval van Hop-" man hem toch te machtig. Met tweemaal 2116 kwam Tempo Team op 2—5. Matig In de daaropvolgende partij tus sen Lingen en Van der Helm zou de Amsterdammer voor zijn team de kampioenstitel binnen kunnen balen. Dit gebeurde ech ter niet. Van der Helm speelde bijzonder zwak en een zeer ma tige eerste game ging met 21— 12 naar Bruynzeel. Ook in de tweede game was Van der Helm geen schim van de topspeler die hij ongetwijfeld is Lingen bleef hem voortdu rend voor. Pas op het eind van de game ging het bij Van der Helm weer wat beter lopen. Maar Lingen had toen reeds voldoende afstand genomen om met 21—19 als winnaar te voorschjn te komen. De stand was daarmee 35 geworden. Hans van den Broek verdedigde tegen van Slobbe op degelijke wijze, Lange tijd hield hij de partij in evenwicht. (21—23, 21—19). In de derde game ech ter moest hij Van Slobbe laten gaan. Met 12—21 was het 3—6 geworden en had Tempo Team de landstitel veroverd. Na de huldiging, van de kampioe nen speelden Ustovic en Hop man de slotpartïj tegen elkaar. Beiden waren in dit duel nog ongeslagen. Het werd een pres- tigeslag. Ustovic bevestigde zijn puike vorm van deze avond en maakte zijn fraaie hattrick tot een feit Met 2115 en 21—17 zegevierde hij, waarmee de eindstand op 4—6 kwam. Reserves Bruynzeeikeukens 2 speelde 5—5 tegen de reserves van Terapo Team. Cas van Koetsveld won tweemaal. Hij verloor alleen van Feike Kraaijenga. Deze speler bleef trouwens ongeslagen in dit duel. Peter van den Broek en Ron van der Aa kwamen beiden tot één zege op Sang a Jang, Tegen Frans Habes moesten zij echter het onderspit delven.. In deze afdeling is het Delftse Phoenix kampioen geworden en v promoveert naar de Ereklasse. Ddiledtun Een overwinning op Leerdam Sport had Schiedam meer zekerheid gegeven voor het behoud van het derde klas- serschap, zeker als vandaag Rlos had gewonnen en daarme de kampioen was geworden. Het had zich dan in de laatste wed strijd, die tegen Schiedam niet zo hoeven in te spannen. Rlos won niet en heeft nu winst te gen Schiedam nodig om alsnog te titel te grijpen. Aan de andere kant toch ook weer een beetje geluk omdat Hollandiaan verloor en Schie dam nu twee punten voorsprong heeft genomen op RCD en ge lijk is gekomen met VDL. Top- spanning voldoende dus bij de laatste wedstrijden van het sei zoen. Die spanning heerste gisteren reeds op en roradom het knusse terrein van Schiedam. Daardoor was het wel sfeervol en het ver toonde spel was er ook naar. Toch kon Schiedam de eerste helft afsluiten met een voor sprong van 1-0. Een doelpunt gescoord door Eef Krabbendam. De voorsprong had zeker groter kunnen zijn indien De Hartog op zijn weg naar een doelpunt de paal niet had gevonden. Geen twijfel mogelijk, de scheidsrechter stuurt Eef Krab bendam [10) hef veld uit. Ook na de rust bleek Schiedam sterker maar het zag geen kans om de scoringskansen te verzil veren. Wellicht had Schiedam toch nog met twee winstpunten de. wedstrijd kunnen sluiten in dien Eef Krabbendam niet voor eigen rechter had gespeeld. Eef moest het veld uit en van de nummerieke meerderheid maakte Leerdam Sport gebruik om kort voor tijd door Husma- ny tot de gelijkmaker te komen. Schiedam Met het einde van de competitie in zicht en zonder dat er belangen op het spel staan kan bij een sportman de Inspiratie wel eens over zijn. Dat was kennelijk het geval bij Ursus, dat op eigen veld verloor van een met veel meer Inzet spelend WRW. De Briellenaren konden juist door die grotere inzet de eerste helft af sluiten met een voorsprong van 0I. Papendrecht NO AD beeft Fri sol niet kunnen verrassen. In Papendrecht werd het een 7-3 overwinning voor de gastheren. Frisol dus duidelijk kampioen' en voor NOAD ligt de tweede plaats in het verschiet. Grote man bij Frisol was dit keer Peter van de Wijk die driemaal won. Aan NOAD-zljde kwamen de punten van Bayings, die de meerdere bleef van Ger Geer- ling en Jean Zindy die er in slaagde Jon Tuinenburg een ne derlaag toe te brengen. Dick de Vaal kon het niet tot een winst partij brengen en bleef op nul staan. NOAD 2 verloor met 8-2 van Diveko en is reeds zeker van degradatie. Na de rust leek het er op dat Aad den Held zou gaan scoren. Hij werd echter afgehouden en de scheidsrechter kende daarvoor een strafschop toe. Een wel wat te zware straf maar de goede man wilde blijkbaar zijn fout van voor de rust het doelpunt waarmee WRW de leiding had genomen was een buitenspel- doelpunt goed maken. De pe nalty werd door Hans Schinkel omgezet in een doelpunt, waar door het 1—1 werd. Na dit doelpunt wilde "Ursus wel weer. Het drong heel ver. op om toch nog, massaalaanvallend, tot het winnende doelpunt te ko- men. Dat werd het team fataal want bij een zeer snelle uitval van WRW werd de bal over da ver opdrongen verdedigers /van Ursus gespeeld en toen was er geen houden meer aan. WRW leidde dus met 2—1 eh dat was gezien het spglbeeld in de gehe le wedstrijd verdiend. Ook de overwinning want verdere doel punten bleven uit en het bleef 1—2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5