onderscheiden Brand verwoest pakhuis van meubelzaak Tunnel water- OBKfleurig kijk- en luisterspel Ruim één ton schade Spuitwagens naai- voetbal Rondleiding in Stadskwekerij Lustrum bij QT Stalen uitweg voor Vijf ridders in lintjesregen 6 pagina' 59ste jaargang na. 25003 Maandag 29 APRIL 1974 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD telefoon administratie 268091 - redactie-262566 - klachtendienst 281211. Schiedam Een felle brand richtte vrijdagavond voor ruim een ton schade aan in het pakhuis aan de ZuidJandse straat. Toen de brand uitbrak de oorzaak ervan is on bekend, omwonenden meenden echter ontpioffïnkjes te hebben gehoord waren in het pand geen mensen aan wezig. De inhoud van het pakhuis (de dernacht was de Reimginas- opslagplaats van de meubel en dienst klaar, stofferingszaak van Cor van Eigenaar Cor van Rey: „Ik kan Rey) ging geheel verloren. De weer opnieuw beginnen. Dat lik- schade aan belendende percelen kie heeft voor ruim ICO.000 gul- Is gering gebleven, doordat de den schade aangericht". Van brandweer 25 man sterk Rey (27: jaar en 21 bijna vijf het vuur btjtlds kon bedwingen. jaar eigenaar van de zaak) is verzekerd. Een Turkse buurman had de brand ontdekt en snel de brand weer gewaarschuwd. Schiedam - Een sprookje is uit. Al generaties lang geloven vele Schiedammers dat de stad kan bogen op tenminste twee ondergrondse gangen. Ze zouden in de Middeleeu wen zijn aangelegd. Met onderraeer de opgraving bij de ruïne van het Huis te Matenesse blijkt dit echter pure fantasie te zijn. Hèt grondwaterpeil is daarvoor in deze streek veel te hoog", menen Dr. J. G. N. Renaud en A. van Pernis, ar cheologen bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek, nuchter. „In de middeleeuwen kon men een dergelijke gang namelijk niet waterdicht maken. Bo vendien was het kasteel omringd door een slotgracht. In die tijd was men echt niet in staat om een soort Benelux- Tunnel in het klein te maken". Ook de winkel van Cor van Rey werd niet door de vlammen aangetast. Wel moest de zaak outruimd worden omdat lekkage de artikelen sommige waren al verkocht en moesten alleen nog worden afgeleverd an ders zou beschadigen. het hooggelegen kasteel van Valkenburg in Limburg naar de grotten. Daar kan zo'n gang be staan omdat er geen overlast is van grondwater. In het lage westen van ons land zijn de on deraardse vluchtgangen1 vaak niet meer dan I8e of 19e eeuwse gemetselde riolen met aan de bovenkant eén gewelf'. Inderdaad is in de sleuf aan de Huis te Riviereweg onder het •hek een dergelijke afvoer te zien. Zo eindigt de romantiek lü een. stinkend riool. Schiedam Sociëteit Spuit Elf rukt op Koninginne dag met drie - antieke brandweerauto's uit om de. opening van een socië teiten-voetbaltoernooi op het veld van HBSS óp te hiisteren. Het toernooi wordt gehou den ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Sociëteit QT. De aftrap wordt 's morgens om tien uur-, op. poëtische wijze verricht door de 89- j arige dicht er IJ. Chris ten, die eerst een gedicht je zal voordragen. De brandweer had acht stralen (waaronder een scbuimstraal) nodig om de aan beide kanten van het -pakhuis uitslaande brand te bedwingen.Na ruim drie kwartier waren de vlam men'gedoofd en kon de VROM- dienst aan het werk gaan: de hele Zuidlandsestraat was met schuim bedekt- Even na mïd- £en gewelf bij de ruïne, waardoor, volgens de ge ruchten, didders het bazepad koze-n. welke de mars, Washington' f Grays (Grafulla), niaar tendele.van/Mellenta, de selectie uit kon overbruggen. Hair en het pittige Mexican Het overigens fijn gestileerde. Trumpets van R. Beek. Een da- werkje kreeg met de Vaudeville verende finale door geheel OBK Sujte 'van Pi Scheffer van het gebracht werd tenslotte nog een orkest- een. goede verklanking. levendig sluitstuk van de muzi- Het klimaat verbeterde merk- k^al goed verzorgde avond- baar met de uitvoeringen van Als verrassing kregen de bezoe- The Pirates of Penzane, Sulli- kers nog een voorstelling van Schiedam Inwoners van Schie dam die belaogsteUing hebben voor het werk van de plantsoe nendienst, kunnen maandag avond een kijkje komen nemen op de stadskwekerij, gevestigd in de Anlh. Fokkcrstraot 550. Voor de leden van de KNMTP en de plaatselijke verenigingen van volkstuinhouders is er een rond leiding over de kwekerij met een bezoek aan de kweekkas sen. Centraal hierbij staat de nieuwe kas die in het afgelopen najaar In gebruik is genomen. De chef van de kwekerij, de heer A. de Bruijn zal de bezoekers de nodige explicatie geven over alles wat er tezien is op bote- nisch gebied. De rondleiding vangt aan om 19.00 uur. Schiedam Sociëteit Quosque Tandem organiseert voor haar lustrum diverse aktiviteiten. Maandagavond wordt er In de Nieuwstraat 12 een klaverjas avond gehouden.- Een voetbal toernooi op het terrein van HBS wordt er dinsdag georganiseerd. De leden van de sociëteit gaan vier en vijf roei'met een dubbel dekker naar Leusden om het lu strum af te sluiten. Toon Kortooms film JHelp de 9 ORK gaf vrij dog avon d <m het dokter verzuipt" te zEen, Pcwagetl,eater een perfecte show» In zijn welkomstwoord merkte voorzitter Van Krochten Sr ter loops nog even op, dat na de laatste keer dat het doek zal oorlog OBK als eerste verenl- vallen achter OBK nu met de ging van het Passage Theater verbouwing een begin wordt ge- gebruik maakte. Nu is het de maakt. De kleuters von de school „Het Keteltje" aan de Schle- domseweg renden vrolijk de stalen trap aan de achterkant van het gebouw af. Na maan denlang wachten, is eindelijk de splinternieuwe stalen brandtrap aangebracht om de peuters bij eventued (brand)- gevaar snel naar de begane grond te kunnen loodsen. Met zelf gemaakte rood-wït-blau- we vlaggetjes, bestemd voor de viering van Koninginnedag namen de kleintjes de trap vandaag „officieel tn ge bruik". De reden waarom men bruik". De reden waarom men zo lang moest wachten op het vervaardigen van de stalen trap (aan de voorkant van het gebouw zit slechts een houten noodtrap} is dat de kleuterschool „Het: Keteltje" eerst naar de benedenverdie ping zou verhuizen. De chris telijke. kleuterschool. Koningin Julia no zou op haar beurt in een gehoe! nieuwe school ko men, Dat laatste gaat echter voorlopig niet door en daar om besloot de gemeente toch maar een brandtrap aart le brengen. Drie maanden na de goedkeuring van de gemeen teraad (ongeveer vierduizend gulden werd ter beschikking gestJd) staat do stalen uit- weg, die uitkomt op de speel-: SCHttDRWSd Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft vanmorgen in de aula van het Stedelijk Museum koninklijke onderscheidingen aan vijft'ea Schiedammers uitgereikt. Dit gebeurde ui het kader van de algeme ne decoratleverlenlng ter gelegenheid van de verjaardag van H-M. de Koningin. 3$ Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau is benoemd: mejuffrouw G. Burger (70 jaar), fysio-tberapeute en lid van het dagelijks be stuur van de Stichting Waterweg-Noord. Drs. Sikke Gerkema (8.1 jaar), directeur Stichting Spaarpropaganda te Rotterdam. Jacobus Johannes Oudsbcom (66 jaar), deken-pastoor. Matthijs Vlug-(85 jaar), voorzitter Bedrijfsvereniging voor het Bakkersbedrijf èn lid dagelijks bestuur Nederlandse Bakkerij Stichting, Jan Scheffers(60 jaar), penningmeester Vervoersbond NW en voorzitter Stichting Sociaal Fonds voor de Amsterdamse en Rotterdamse havens.; De ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goutf werd uitgereikt aan: Anthony Andreas Pieter Hardeman (62 jaar), oud-voorzitter voetbalvereniging SVDPW. Arend Pieter Johannes Bouman (59 jaar), adjudant van gemeentepolitie. Pieter Comelis Jacobus van Es (65 jaar), adjunct-directeur Zakkencentrale b.v. De ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver: Johannes Adrianus Visser (67 jaar), chef-operateur/toneelmeester Passage-theater. Pieter Drfel (58 jaar), chef produktie-afdeling dis-.' tilleerderij Joh. de Kuypex en Zn. A.C.M. Kockx (63 jaar), mede-op richter en bestuurslid voetbalvereniging Damos. Johannes Dries (60 jaar), administratief ambtenaar C, le klasse van 's Rijks Belastin gen in Vaardingen. Cornells .Pieter van der Voort (61 jaar), hoofd-' employé PTT district Rotterdam. Theodorus Jncobus Borsboom (52 jaar), adjunct-commies A bij ministerie van Defensie. De ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau In brons was voor mejuffrouw M. E. P. Bosman (56 jaar), medewerkster produktie-afdeimg Peek <3t Cloppenburg Lampc Nederland N.V, Schiedam Het asiel aan de Sint Aanazusterstraai zal morgen Koningin nedag gesloten zijn. Woensdag vanaf 9.60 uur kan men daar weer te recht. Ja, ook u kunt deze ideale krarslenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen.' Het Rotterdamsch Nieuwsblad mat nationaal- en internationaal nieuws; da Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs.van een. Profiteer ervanl PjS, Mocht u 'n leuke vergelijking kunnen bedenken als aanvtrtlflg OP onderstaande zin inde bon. dan maakt U kans op een exclusieve gasaansiekBr die wij wekelijks uitloven voorde meest originele Inzen ding: «uur tnij gratia en vrljbtTjuatvd Iwï FN plus Schiedamsche Courant toe. Schiedam De Stichtingsraöd van de Schiedamse Gemeen schap houdt vanavond, in het dienstencentrum „de 4 molens" een openbare vergadering. Aan vang 20.00 uur- Op de agenda staan als belangrij ke onderwerpen het Schiedams Festival, afscheid van burge meester Roelfsema en de re vue 700-jarig bestaan Schiedam. telefoon: stuur se bon In open envelop.' - zender postzw;-1 naarantvroo.-r S34. R'dam. zoals -~ I hoort bij hoort dé Schiedamsche Courant bij Het Rctlerdamsch Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1