van Masc PPSC LANGS IJVERIG BOLNES ïoen Juliana krachteloos SVDPW neemt 5'wraak Resiiïtaatvoetbal succes bio; productief slot tonden erë-medaiHes promotie naar eers VOORSPRONG Beslissings- duel Schiedam - Opgelucht verlieten elf moegestreden HBSS'ers het Arijdperk na ecu overwinning van 2Q uit het vuur gesleept te hebben tegen het Zeeuwse De Meeuwen." Het moet gezegd dat nu niet bepaald een aantrekke lijke wedstrijd aan het publiek was voorgeschoteld, doch de In- stmkties van trainer Claassen waren goed ter harte genomen; resoluut werden vanuit da ach terhoede de aanvallen van De Meeuwen geretourneerd. Door deze overwinning Is HESS mi De Meeuwen was echter niet aan- definitief in veilige haven be- geslagen en een. zoevend schot land, terwijl De Meeuwen juist in grote degradatiezorgen te recht gekomen zijn. van Ad Melis werd door doel man Gerrit van de Velden pri ma uit zijn doel geranseld ter wijl de bal vervolgens door Ge rard van de Veken, opgesteld ki plaats vaa de geblesseerde Herds Scharloo, verder werd ge transporteerd. De vechtlust die de laatste weken bij HBSS vol- iedig had ontbroken, was weer volledig terug en menig duel werd dan ook. dn het voordeel van de HBSS'ers beslist. Na 10 minuten stond HBSS reeds op een 1—0 voorsprong. Een pass van Piet van GulLk dwars door de en bloc naar voren ge komen Zeeuwse achterhoede be reikte Leen Dijkshoorn. Wijfe- lend voor buitenspel hield deze debal nog even bij zich doch toen scheidsrechter ten Braak uit Dordrecht door liet speten bedacht Le^n zich geen moment HBSS bleef drukken en op een en stevende alleen op het doel identieke pass van Piet van Gu- van keeper Ad Flfpse af om lik ais bij het eerste doelpunt, vervolgens de bal beheerst in was bet nu de beurt aan Martin de hoek te schuiven. Meyer om alleen door te gaan Den Haag GTB had In de laat ste competitiewedstrijd geen en kele moeite meer met bet reeds gedegradeerde SC Zuiderpark. Weliswaar probeerde de, thuis club met stug spel het technisch betere GTB af te bluffen, maar een 4—0 overwinning voor de Schiedammers kon niet worden voorkomen. ïn de 19e minuut resulteerde een combinatie tussen Steenbergen - en Trouwborst in een voorzet naar Chris de Uil die zuiver raakkopte: 0—1. Twee minuten later was het wederom Trouw borst 'die het voorbereidende werk voor zijn rekening nam: mi was het Janson-die.de voor zet verzilverde: 0—2. Zuiderpark voelde er., echter wei nig voor, om, zo simpel naar. een forse, nederlaag te worden ge speeld. De Hagenaars gingen" er wat steviger tegenaan, hetgeen resulteerde in een blessure voor Chris de Uii. En uitgerekend zijn vervanger, Bouk Steenbergen, scoorde in de 30ste minuut, na rust GTB's derde doelpunt. En ook nummer vier kwam op naam van de invaller die de Haagse defensie achter zich liet en met een welgemikte „lob" voor 04 zorgde. IH3SS8E35S* doch zijn schot ging net over de kruising,. Bijna was het vlak voor rust nog 20 geworden toen wederom Martin Meyer zich door de vij- andelijke veste had heen ge worsteld doch nu stond de lat verder succes in de weg. Na rust was het wederom HBSS dat het felst om de bal vocht. Een keurig opgebouwde aanval van Harry Jonkman bracht de bal bij Martin Meyer, die op het laatste moment de geheel vrij staande Leen Rademaker In stelling bracht op wiens schot keeper Flipse geen enkel ver weer had: 2—0 dus.' De Meeuwen -trachtte met wat forser spel de bakens te verzet ten om toch tenminste, één .punt uit Schiedam mee te nemen. Di rect na elkaar werden Piet Din» gemanse en Leo Elipse als aan vallers in deploeg gehaald. Eenmaal brak Daaf. Franken al leen door doch Gerrit van de Velden wist erger te voorkomen door zich moedig op de .voeten, van deze oud amateur-mtema- tional te werpen. Zeifs de lange stopper Bram Pattenier stoof regelmatig naar vorenom te trachten met zijn lengte doel man van de Velden.te verschat- ken. Deze opkomst ging soms zo reso luut dat hij niemand oniz'end aan kwam stuiven waarbij de scheidsrechter zelfs een k.er het spel moest on:* ...eken aangezien Bram zijn t a club genoot Daaf Franken op een dusdanige wijze in de grond had geboord om de bal te bemachti- gen dat het bijna 5 .minuten. ji- duurde alvorens dezespeler HBSS gaat aan de leiding. Leen Dijkshoorn schuift de bai beheerst langs de Meeuwen- doelman. weer enigszins was opgeknapt. Wel mocht HBSS van geluk spre ken toen een handsbal in het strafschopgebied niet werd be straft, doch al met el kwam de zege terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had en waarbij vooral de wil en de vechtlust van HBSS-zijda de ba sis voor deze overwinning heb-; iben gelegd. Rotterdam - De druk op de spelers van WK werd te groot. De for matie van scheidende trainer Wout van Meeteren wist acht wed strijden geleden dat het even zovele keren zou moeten winnen om te kunnen promoveren naar de tweede klasse. Vijf keer achter el kaar lukte het, maar tegen Masc - de belangrijkste concurrent - kwam het er niet uit. WK maakte weliswaar een 2—8 achter stand ongedaan, maar heeft door de uiteindelijke behaalde 2—2 de kansen niet meer in eigen hand. Het laatste woord Is nu aan Masc dat bij SW zeker niet mag win nen, terwijl WK zelf geen punt meer mag verspelen. Een nerveu ze situatie die heel anders zou zijn geweest als WK tegen. MASC wat eerder de zenuwen onder controle zou hebben gehad.," Dan zouden die twee fatale defensiefouten niet gemaakt zijn. Nu ge beurde dat wel enprofiteerden eerst Strijker en later Sigmond door de Rotterdammers op een comfortabele 2—0 te. zetten. Geluk kig voor WK slaagde een wilskrachtige actie van Hans Ouwen- kerk ook een keer, waardoor de 2—1 ruststand nog mogelijkheden bood. Pech ook voor WK dat Jan en Gerrit van Mil geblesseerd moesten worden vervangen door Kees Wijsbroek en Kees Ham.'Hoewel dit duo meteen goed meedraafde, duurde het toch nog tot de 23ste mi nuut na rust, voordat Fred Smit3 een scherpe voorzet van Kees. Wijsbroek kon afronden: 22. En eigenlijk was het aan doelman Peter Lansbergen te danken dat de Schiedammers een minuut la ter niet nogmaals op een achterstand werden gezet. De inzet van Strijker was hard, veranderde'effectvol van richting, maar be weeglijke Peter Lansbergen keerde het projectiel razend knap. Weliswaar bleef WK proberen die beslissende treffer te forceren, maar Masc, blij met een deling, trok zich massaal In de verdedi ging. En ook al omdat VVK's stormlopen te gehaast van opzet waren, lukte het niet. WK zal nu nog slechts kunnen'hopen, op een misstap van Ma3c. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 29 APRIL 1874 Schiedam Een vooral in de eerste helft loom voetballend PPSC werd pas in de tweede; helft door een ijverig Bolnes wakker geschud. De Schiedam mers hielden het In dit oefeiv duel tot aan de rust op nul-nul, maar in de tweede helft nam Bolnes door een doelpunt van Van der Steen verdiend afstand. Een hierna volgend offensief van PPSC was Bolnes te machtig. Een kopbal van Lodi Kalden be tekende de gelijkmaker, terwijl even later Coen Winkelman in het strafschopgebied wat al te hardhandig werd neergelegd. Vanaf elf meter deponeerde Coen zelf de bal foutloos achter de uitstekende goalie Verstap pen: 2—1. Komende zaterdag speelt PPSC vrienschappelijk bij het Delftse CSDV. Deze wedstrijd begint om half twaalf. Morgen worden op het terrein In Tburlede weer de diverse activiteiten voor da jeugd gehouden, terwij! om vier uur ,'s middags een dames-voet balwedstrijd op het programma staat Schiedam Wegens hun grote verdienste voor de SchJe- damse sport heeft .burge meester H. Roelfsema van ochtend de ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau In goud, uit gereikt aan de heer A. C. M. Kockx, mede-oprichter en bestuurslid van de sportver eniging Demos, en de heer A. A. P. Hardeman, oöd- voorritter van de voetbalver eniging SVDPW. Schiedam Mits de KNVB ac- coord gaat, wordt reeds komen de zaterdag een beslissingsduel gespeeld tussen GSS en DOS *32. Doordat de wedstrijd op Harga eindigde in 1—1, kwam de kampioen er deze keer :nog niet uit. De besturen van de twee verenigingen kwamen overeen om reeds komende za terdag opnieuw te laten spelen, .waarbij; de voorkeur uitgaat naar het terrein van Zwart Wit "28, met als alternatieven de velden van RFC of CW, Rotterdam SVDPW was paar een aanval van Nado de bal zich langs verschillende verde- Rotterdam getogen metde wil met de band weg en in eerste digara wrong werd bekroond om de laatste compethiewed- instantie kende de scheidsrech- met het eerste doelpunt Kort strijd, die tegen Nado, in winst, ter een strafschop toe! De daarop kwam hij aan nummer om te zetten. De „schande" van grensrechter van SVDPW pro- twee na, goed aangeven van de vorige week geleden neder- testeerde daar echter tegen om- Bras. - laag moest per se uitgewist wor- dat het handsgeval net buiten Nog voor de rust werd de achter- den. Dat is d« mannen van de lijnen plaats zou hebben gé- stand van de thuisclub ven- voorzitter Bras ook gelukt Het vonden. De scheidsrechter nam kleind tot 1—2. Karei Bras moest won de wedstrijd met 1—2. dat aan en herriep zijn beslis- nog al zijn taienten tonen om de sing dan ook. Het werd- een indl- geijfcmaker te vooritomen en hij Het is beslist geen duel met goed- recte vrije' trap, waaruit geen deed .dat uitstekend. Na de rust voetbal geworden, maar de wil doelpunt kwarn. was er niet veel meer aan, om te winnen was, voor de rust, Langzaam maar 2eker zag SVDPW legde bet accent-op de aanwezig. Al kort na het begin SVDPW.kans het heft in handen verdediging en deed dat zd goed kon er van sensatie gesproken, te hemen. Het had ook succes. dat de gelijkmaker voor Nado worden. Albert Smit sloeg bij Een solo van Nlemeijer, die uitbleef. Amstelveen Het heren-volley- kenberg .vooral de instelling om ratie. Het aanvalsspel bleef on- balteam is er niet in geslaagd er nog een keer flink voor te samenhangend en niet doortas- met een overwinning afscheid te knokken. tend genoeg". Valkenberg, dat nemen van het landelijke vol- Weliswaar, werd na een eerste, ne- echt wel wilde winnen, won leybal. De Schiedammers mis- derlaag, 15—12, met 6—15 ge- daardoor ronder al' té veéi ten tegen mede-degradantVal- 'wonnen, maar de Schiedam- moeite via 15—II en .15—10 niét mers putten hieruit geen inspi- 3—1. Door Hans Soeters Sdtiedam Was het dan allemaal echt nog gelukt? Heel fa de verte, ruim drie voetbalvelden verwijderd van de drukte rondom GSS' ineens veel te kleine clubhuis, dan sten twee figuurtjes. Twe „kleine mannetjes" fa oran je trainingspakken staken triomfantelijk de armen om hoog. En toen ddn van die twee, die in de kantfae van „Schiedam" hadden geïnformeerd naar het resnitaat van „concurrent" Ameide, het wachtende „legioen" met een luchtsprong uit de onzekerheid trachtte te halen, werd er eindelijk, heel voorzichtig een keer gejuicht. Want niet Stellendam of Hillegers- berg, maar Ameida degradeert uit de vierde klasse C, waar door zowel de nummers één ais twee uit de afdelings tweede klasse mogen promoveren. Een happy end dus op sportpark Harga, waar GSS en DOS'32 niet in staat bleken een beslis- sing te forceren. Tot enkele minten voor het eind signaal van de voortreffelijke arbiter Beekhuis leek DOS de echte kampioen. Toen kwam in eens die messcherpe hoekschop, gevolgd door dat schot van Wil Broekhuizen: ineens op de slof. Het" betekende 1—1, waardoor de kampioen in een beslissings wedstrijd bekend zal moeten worden.'-r Nog geenkampioen, maar zowel DOS als GSS dus gepromo veerd. Vreugde daarom in beide kleedkamers en een. verdiend complimentvoor Schiedamse scheidsrechter Beekhuis. Hij was het die de bij herhaling op- gierende zenuwen de kop in- drukte en voorkwam dat de we derzijdse dadendrang wat spon taan de vrije loop werd gelaten. Arbiter Beekhuis, een Schie dammer, floot ais een „vreeai- de"; neutraal en strikt eerlijk. De grootste tegenvaller was el- gerilijk bet hypernerveuze spel van GSS. Daarom kreeg DOS*32 een veldnverwicht, ook ai omdat de ploeg van oud-WK-trainer Gerde Baas wat professioneler te werk ging. Defensief lukte het allemaal nog wel, terwijl ook de opbouw, althans de eer ste fase, kans kreeg zich te ont plooien. Maar juist die laatste pass kwam er niet uit. Henny Korporaal op 'inks en de in het begin op „scherp", gezet te Ben van denDriessche wer den zelden gelan.ceer.1 En toen dit duo noodgedwongen ging lo pen zwerven, bleken iij bij her haling onvindbaar v»nr de ner veus schakelende middenvel ders. Het was het grote verschil met het Rotterdamse DOS. Grote man bij de Rotterdammers was zonder meer „libero" Wim van de Poel die, als een toonbeeld van rust, steeds weer zijn snelle voorwaartsen aan net werk zet te. Maar op nog >en punt boek te DOS regelrecht voordeel: de lef.; DOS durfde op de aanval te spe len, gokte erop dat de Schie damse defensie onder de steeds opgevoerde druk vzew gaan wan- kelen en noodlottige fouten ma-: ken. En die misstappen kwa men er ook. „Goochelaar" Mai- tuma was enkele keren heel dicht bij een tre^er, maar zag in zijn enthousiasme louter ei gen succes en daardoor andere, in betere positie staande, mede spelers over het hoofd. En kwam DOS dan wel enkele, ke ren ongrijpbaar door, dan was het steeds weer doelman Henk Schniermanny, die op knappe wijze een achterstand wist .te •voorkomen.'"' En ai die. tijd .bleef GSS aanval lend pover zijn weg zoeken. Steedsweer werd te lang ge treuzeld met die beslissende laatste pass en waren de combi- - naties, te kort en vooral te on rustig van opzet En ineens hai- verwege de tweede helft zakte het hypernerveuze GSS in el kaar. Het kon ook'eigenlijk, niet uitblijven". Vele malen was DOS er dichtbij, geweest; het: taoest een keer gebeuren.' •'- Een vrije trap op links, even bul ten het doelgebied, lepelde Mai- tuma op het hoofd van de mee gekomen en niet afgestopte Kleine. En juist hij, in de rust ingevallen voor Roest, kopte langs de kansloze Schnierman ny: 01. 'j Toen moest GSS wel komen. Deed dat ook en onderstreepte prompt hoe kwetsbaar-DOS wel was. Weliswaar versterkte .Ger tie Baas zijn ineens wankelende defensie,maar de Schiedamse aanvalsgolf tot dat moment niet. meer dan. een onbetekenend gekabbel leverde promt een serie hoekschoppen op. Weg' was ineens de. rust in de Rotter damse defensie. GSS durfde eïn- - del Ijk. En uit zo'n hoekschop kwam. dan de gelijkmaker. Niet Jan van Diggelen, die angstvallig in de buurt bleef van de snelle Maitu- ma, maar Peet Versluis mikte de bal vanaf de hoskvlag'voor. de voeten van Wil Broekhuizen. Nu'of nooit, moet de Schiedam se: nunimer twaalf gedacht heb: Toch nog gelijk. Vlak voor tijd heeft Wrl Broekhuizen {uit een hoekschop ineens op de slofGSS naasf DOS gebracht ben en zonder zich te bedenken knalde hij de bal richting goalie Aad de Bondt: hard, manr. echt ;..niet zuiver. Maar Aad deBondt maakte in die slotfaseziin eer ste foutje, wilde de bal .klem- vast pakken, werd verrast door de snelheid en zag via zijn -han den de bal tegen de touwen be landen: 1—X. Ent tóen vvas het ineens zo vreemd niet meer dat beide ploegen :rich op eigen helft terugtrokken. Daarom; ook viel er in die laat ste., minuten weinig meer dan .leuter spanning te beleven. Daarom ook geen kampioen- schap, maar voor be'de ploegen wdl promotie naar de eerste klasse/-- -V Panifek in de .DOS-gelederen. Voordal GSS echter gevaar lijk kan worden stompl de DOS- doelman ?fe bal over.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4