SCHIEDAMSCHE COURANT niet blij nieuwe Klokken er uit getakeld jonder wijzer es K Beatrixpark en geld wordt knelpunt Formulieren VROM- enqiiêle lopen vlot binnen KINDERLOKKER NOG NIET AANGEHOUDEN Uitstel tot volgende raadbeslist commissie Hulpsecretarie langer open PANTY'S EN- RADIO'S GESTOLEN ii*ieiieii*i*iHra 11 ZINGEN VOOR ASIEL V,— - Gorzenaren "zijn bereidwillig Fietser valt door duo passagiert] e Ojirust in Vlaardingen Donderdag 2 mei 1974 I pagina's 99ste jaargang no. 25007 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het gemeente bestuur van Schiedam is alleen bereid de bevoegd heden wat betreft de bui- tenstedelijke recreatie over ie dragen aan Rijn mond,' als aan twee voor waarden wordt voldaan. De ene is, dat het Beatrix- park daarbij wordt begre pen. de andere dat er een wettelijk geregeld finan cieel statuut voor Rijn mond komt. Daarmee reageert de ge meente op het verzoek van de Rijnmond om de wette lijke bevoegdheden wat be treft de recreatie over te de plannen zal bijvoorbeeld en dat gemeentes moeten gaan maar betrekkelijk zijn. Het plan betalen -voor objecten waar zij omvatelf projecten waarvan 'geen direct belang bij hebben, sommige gedeeltelijk buiten Het allerbelangrijkste bezwaar Rijnmond liggen, zoals Midden Delfland. waarvoor op Rijks subsidie wordt gerekend. Het college van b. en w. was van plan binnenkort met een voor stel in de gemeenteraad te ko men, waarin staat dat Schiedam de overdracht als voorgesteld door Rijnmond afwijst. Ze wilde daarbij aan de raad voorstellen wel in te stemmen met de over dracht als de kwestie Beatrix park en een wettelijk financieel statuut voor de Rijnmond er ko- men. Als dat nodig zou zijn, wilde het college als tussenoplossing voor stellen dat met een overdracht van bevoegdheden alleen kan worden ingestemd, onder be paalde voorwaarden- Bijvoor beeld beperking van de bijdrage tot een bepaald maximum. dragen. In het verleden Ook financieel is het Schiedamse heeft Rijnmond zich niet happig getoond om het Beatrixpark als regionaal recreatie-object te beschou wen. vindt het college dat Rijnmond een beleid kan voeren, los van de gemeenten, maar wel op re- de commissie van algemei kening daarvan. Rijnmond zou in principe een onbeperkt be roep kunnen doen op de ge meentelij ke financiën, .los van de andere wensen die de ge meente heeft en de financiële mogelijkheden. Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam heeft nogal zwaarwegende bezwaren tegen de wijze waarop Rijn mond ;zich: voorstelt de buiten- Stedelijke recreatie van de ge meenten over te nemen. De invloed van. de gemeentes öp gemeentebestuur niet gelukkig met de plannen. Rijnmond stelt zich voor'om de kosten voor haar rekening te nemen en deze daarna om te slaan over de ge meentes. Het college meent dat hierdoor ten onrechte geen rekening Ook de provincie heeft zich Inrafd- wordt gehouden met ïnvesterin- dels gereserveerd opgesteld te gen en uitgaven, die de gemeen- genover de plannen van Rijn- tes reeds hebben gedaan (de eenheeft daarin minder geld gestopt dan een ander, en zou die achterstand volgens het Rijnmond-plan cadeau krijgen) bestuurlijke zaken is echter be sloten de zaak van de huitenste- delijke recreatie niet meer in deze raad te behandelen. Men vond de zaak zo belangrijk, dat liever werd gewacht met het te behandelen tot de nieuwe ge meenteraad in september met haar werk begint. Klokkengieterij NV Eijsbouts heeft gisteren de bronzen carrillon- en luidklökken langs de buitenkant van de Grote Kerk naar beneden geta keld om deze te restau reren. De 18 grootste klokken worden zorgvuldig her steld en kunnen dan op nieuw afgesteld worden. De 20 kleinere klokken worden vervangen. De restauratie zal mis schien dit jaar al klaar zijn. In ieder geval rul len de klokken van. An dreas Josephus van den Gheyn volledig gerestau reerd zijn bij de viering van het 700-jarig be- staan van Schiedam vol- gendjaar.**••"*-* mond wat betreft de buitenste- delijke recreatie, omdat de fi nanciële toestand, waarin enige RIjnraondgemeenten verkeren, de provincie zorgen baart. Schiedam De Gorzenaren blijken over het algemeen erg bereidwil lig om de VROM-enquëte goed te doen verlopen. Al veertig pro cent van de enquêteformulieren is naar de gemeentereiniging ge retourneerd. De uitslag van de enquête zal bepalend zijn voor het lot van de con tainer.. Als de bewoners van Schiedam-Zuld zich voornamelijk uit spreken tegen de grote afvalbakken, dan verdwijnen de containers hier en blijft ook de rest van Schiedam „verschoond" van de afval bakken. Voor de Pasen bestond bij'de aan'de .Buiterihaivenweg 15-1 ver- VROM ai de indruk, dat de be- krijgibaar. volking van Zuid niet negatief Prijs ervan-is: 3 gulden en Schiedam - Onderwijzeres en logopediste mejuffrouw N. Zwaai heeft gisteren haar vijftig-jarig ambtsjubileum in de aula van het Stadskantoor gevierd. Wethouder Bolmers overhandigde de jubilaresse een enveloppe met inhoud: een taak die eigenlijk voor wethouder Verwey was bestemd, maar die was op dit moment niet in staat te spreken. Mejuffrouw Zwaai heeft zes en twintig, jaar als logopediste in Schiedam gewerkt en heeft dus veel kinderen met het spre ken geholpen. Daarvoor heeft zij ouderen in Rotterdamse zie kenhuizen geholpen hun spraakvermogen terug te krijgen. Per 1 juni zal de logopediste met pensioen gaan. Schiedam - Do hulpsecretarie in Groenoord aan'het Jacques Urlus- k plein zal voortaan langer open blijven voor het publiek, namelijk de gehele ochtend van 8.30 tot 12.Ü0 uur. Slat is het direct gevolg van het van paspoorten, toeristenkaar- feil dat de werkzaamheden van ten, rijbewijzen, het verstrekken de afdeling bevolking met in- van verhuiskaarten enzovoorts, gang van 1 mei door het perso- Voor zaken betreffende de burge- neel van de PTT is oyergeno- lijke stand, zoals aangifte van .men.' geboorten, huwelijken en over- Jijden moet men zich wenden Kam het loket kunnen uitsluitend tot de afdeling bevolking van de bevolkingszaken worden afge- gemeente aan de Gverscbiese- bandeld, zoals het aanvragen straat. Schiedam - Uit een panty-auto maat aan de Dam en uit een garage aan de Nieuw Matenes- sestraat zijn panty's en geluids apparatuur gestolen. Het ruitje van .de automaat werd ingeslagen, waarna vijf panty's werden meegenomen. Ook bij het garagebedrijf aan de Nieuw Mathenesserstraat werd een ruit ingeslagen. De waarde van de twee gestolen autora dio's, cassetterecorders en luid sprekers bedraagt vijfhonderd en negentig gulden. Schiedam -. Fietser B.C. van S. viel met zijn fiets op de Grote Markt toen zijn dochtertje In de kinderstoel achter op de fiets een onverwachte beweging maak te. De Schiedamse fietser kreeg een snijwond boven het linkeroog en zijn dochtertje liep hierbij licht letsel op aan haar voetje. Beiden konden na een kort onder zoek in het Nol.et Ziekenhuis' /maar huis terugkeren. denkt over de bakken. VROM- directeur E. T. Kraan echter: „Ik heb wel een indruk van de reacties tot nog toe, maar daar wil ik mij liever niet over uitla ten. Dat zou namelijk de Gor zenaren, die. het enquêtefor mulier-nog niet invulden, kun nen beïnvloeden en dat is natuurlijk niet de" bedoeling", „Het loopt vlot", vindt de beer Kraan van de' enquête. Op 8 april verschenen de eerste for mulieren bij de Ztód-Schiedam- iriecw in de brievenbussen, en binnen een week was al veertig procent ervan ingevuld en te rug-gestuurd. Toch zal de "definitieve uitslag nog enige tijd op zich' deen wachten.. „Het. is bij een enquête geen haalbare kaart dat honderd pro cent van de invulpapieren wordt teruggezonden", aldus de heer Kraan. „Maar het is toch wel nodig, dat wij driekwart van de formulie ren terugkrijgen, Dat hoeft niet te gebeuren voor een bepaalde sluitingsdatum, die is er niet, maar het zou erg fijn zijn als iedereen zijn formuliertje zo snel mogelijk invult en aan de reinigingsdienst terugstuurt"." VOORRAAD Zolang heel Schiedam nog .geen containers heeft, zal men- het huisvuil -gewoon in plastic vuil niszakken moeten doen. Sinds kort zijn de zakken weer in win kels en ook bij de VROM-dienst cent voor een pak van; twintig «zakken. Het zijn zakken van stevige -kwaliteit en ze zijn voor zien van het KOMO-keux. Bij dei VROM zijn nog veel zak ken verkrigjbaar. De toeloop van het* publiek is. volgens c«i- .recteur Kraan, nog niet zo groot. „Er zijn nog veel zakken dn-voorraad", beweert hij. „Bo- yervdi e-riverwachten vrij in. jui i alweer 'een nieuwe partij". Schiedam - Het onderzoek In 'de zaak naar de kinderlokker lijkt vast te zitten. De politie beschikt op het moment niet over aanwijzingen die een ontknoping van het zedenmisdrijf mogelijk maken. Schiedam - Twee meesjes van on geveer tien jaar hebben op Ko. ninginnedag zich ingezet voor het te bouwen nieuwe dierena siel,. De hele dag gingen zij op stap met hun gitaar en speelden en zongen op straat. Kwartjes, dubbeltjes, stuivers en centen worgden voor een totaal die Schiedamse kinderen op touw zetten voor een nieuw asiel. Ongeveer een maand ge leden brachten vier kinderen honderden handtekeningen bij een, die zij vergaarden door met een kraampje bij de Noord molen te gaan staan. Via de dierenbescherming zijn deze in- - tussen bij de gemeente beland, bedrag van ongeveer vijfentwin- Vandaag staat op pagina 3 onze tig golden die zij gisteren aan rubriek „blokje rond". In ver- de asielbeheerder overhandig- j,and met Koninginnedag kon den- deze rubriek niet op dinsdag Dit was de tweede spontane actie mee. Op de gegevens die loskwamen, nadat de man donderdag 18 april- een zevenjarig meisje in Groenoord met een smoesje in zijn auto lokte en er ontucht mee pleegde, is de recherche uitgestudeerd. Er is vrijwel niets uit naar voren gekomen. Overigens lijkt men zich in de Vlaardingse wijk. Holy drukker over dé zaak te maken dan in Groenoord zelf. Nadat naar aan leiding van de publikaties in onze krant de landelijke pers er over begon te schrijven, werden enkele acties op touw gezet. Zo werden op scholen waarschu wingspamfletten uitgedeeld aan de kinderen. Op dinsdagavond 7 mei zal in het wijkcentrum Heijpaal aan de Reigeriaan in Ho!y een informatieavond over het thema kinderlokker worden gehouden. - SCHlfDftMSO mm Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijolijvend. in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voorde prijs van een. Profiteer ervan! P.S. Mocht u 'n leuks vsrgellihifig kunnen bedenken als aanvcitln^ op onderstaande zin in de bon, dan maakt U kans qd een etdusievo gasaansieker die wij wekelijks uitloven voer fie meesiorigineie inzen ding. sluw de bon in open envelop, zonder postzegel, naar antwoordnr, 834, R'üam. HUMMMaaiiBaaMmMaamaa I A stuur mij gratis en vrijblijvend bet RN plus w/A scftiecamsche Courant toe. 1 1 1 1 K I "eSad* Schi*3m3Ch* Cw,rant bli f®1 Rotterdamse* J J zoals i a vWA- /ü.K'xjh

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1