aan Raadhuisje nu wel weer in Bevolking weer verder cafe's in Schiedam Koster: SCHIEDAMSE GROEI IS ERUIT beroofd van een stuk geestelijk eigendom" j Activiteiten ivorden uitgebreid neemt beroep aan ZILVEREN JUBILEUM PAROCHIE- ZANGKOOR Paaltjes in Hoogstraat 99ste jaargang no. 23916 Maandag 13 mei 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL weer Het oude raadhuisje aan de Scfiiedamseweg. voordat hier een winkelcentrum staat? Schiedam De Schiedamse kunstschilder Hein de Koster (46) gaat de „Staat der Nederlanden" aanklagen wegens diefstal van geestelijk eigendom- Binnenkort zal hij voor het Hooggerechtshof een schadeloosstelling van 122.220 gulden eisen. Vorige week werdentw aalf - schil- derijon. van hem geveild- ojndat hij, aïdus deurwaarder ëh rijks-: opbieder Sanders, een belas tingschuld van 22^220 gulden zou hebben.- Hein. de Koster: „Wat zou ik in vredesnaam wel niet móeten verdienen om zo'n,schuld.bij de belasting te kunnen hebben? Kapitalen toch? Nou, die heb ik niet en verdien ik ook niet." Hein acht zich diep beledigd, om dat zijn geestesprodukten, zoals hij de doeken noemt, slechts 340 gulden opbrachten. „Een belachlijke somma", vindt hij.- „Afgezien van de geestelij ke waarde die zij voor mij heb ben, is het idioot dat wat arm zalig materiaal aan doet en verf alsmede enkele houten lat jes moet staan tegenover een vermeende belastingschuld die ik in de laatste twee jaar zou- hebben opgelopen. Ik verklaar de Staat der Nederlandendan ook voor gek." De schilderijen waren niet - gesig neerd. „Een auteur van letteren weet zich beschermd door de wet op auteursrechten", zegt Hein. „Een manuscript kan hem niet worden afgenomen, als'hij belastingschuld heeft. Zo moet het ook onmogelijk zijn dat niet gesigneerde schilderijen worden geëxecuteerd." ,,Mijn schilderijen zijn een derge lijk script. Maar ze hangen aan de muur, dus zijn ze volgens de staat „af". Dus: kunstwerken, met andere woorden: ze zouden dan verkoopbaar zijn." „Geestelijk eigendom en auteurs- Schledam De totale Schiedam- rechten worden in Nederland se bevolking Is weer verder te- door de staat niet meer geres- ruggelopen. Waren er In februa- pecteerd. Waar zijn de grenzen? ri nog 78653 stadsgenoten, in Een gedicht kan niet bij opbod maart Uep dit terug tot 79547. worden geveild, een schilderij Een vermindering met 108 perso- wel. Absurd. Als ik nou een ge nen, voornamelijk te wijten aan dicht, schilder, wat kan er dan een vertrekoverschot. gebeuren?" Hein de Koster was erg aan zijn twaalf verkochte schilderijen gehecht. „Ik acht me daarom beroofd van een stuk geestelijk eigendom. Geestelijke vrijheid moet behouden worden!" Een aantal doeken werd opge kocht door deurwaarder San- in alle-rust zit een toekomstige zwarjenmoeder met veel geduld haar .eieren'uit te broeden. Het nest -ligt goed .ver scholen tussen het logé hakhout vlak bij-het water- Zodra de eierschalen zijn. gebroken en hef Vaal witté dons van de. kuikens is opgedroogd, begeeft de moederzwaan zich met haar kroost'fe water. Ook de gent levert zijn aandeel aan het uitbroeden, van de eieren. Hij lóst zijn ega af als deze moet fourageren. Ver der blijft hij steeds in de buurt van hét nest waar hij rond zwemt met „gebalde"' vleugels en sierlijk gebogen hals. Een en al waakzaamhe'd, allés in hef oog houdend dat wat al te dicht in de buurt van het. nest durft'fe komen. Öp de eerste alarmkreet van hef vrouwtje komt de gent als een snelboot over het water aanstuivend Furieus zal hij alles aanvallen waarin hij een bedreiging ziet. Mens of dier doet er in zo'n geval goed aan tijdig de benen te nemen. ders en Is hu opgéborgeny aldiis Hein, in Rijksdomeinen: zal weigeren ze alsnog te signeren. Hier 'Is een precedent ;-gesc^- pen, sinds Rembrandt:hiet'i^er vertoond." Schiedam Zowel m-de Tempel als In de Teerstoof zal deze week een politiek café zijn. Morgen komt een forum met bekende Schfedamse politici bij een in de ruimten vansociëteit de Tempel aan de Overschïese- straat 44, donderdag vindt in dé Teerstoof in de sociëteit QT eep politiek café plaats. Tn ie Tempel zuilen ondermeer aanwezig zijn: Gerard Verhüls- donk (VVD), Herman Noordei graaf (PPR), Ed Scheffers Jr. (DS'70), Hans Stolk (lijst Stolk). Ook de PvdA, CDA en CPN hebben toegezegd één of twee vertegenwoordigers te sturen. De SGP heeft geen Interesse ge< tOÓnd. 'V/.vftl.'; Ton Bassant, - cultureel werker. ^In het Gorzense wijkcentrum ,do Dukdalf, zal het forum voorzit ten. Om acht uur Is de zaal yan de Tempel geopend, om half nè." gen is de aanvang van het poli tiek café. In verband met .bgt voetballen op tv is hét café ^óii woensdag naar dinsdag gescju1: ven. T Bij Sociëteit QT, Nieuwstraat $Ï2; zuilen donderdag Herman Nöör; degraaf (PPR) en Siem R'ósi man (CDA) het politiek café'Tn- leiden. Hier zal worden gedis cussieerd over voornamelijk" hel bestuur van de stad Schiedam: ln de komen de vier jaar en over het nieuwe college van burge- meester en wethouders. 499 Schiedammers weken uit naar elders, daar tegenover., stond een vestiging van jn totaal 3t)S> „nieuw-Schiedamm ers". Hoewel het Rijnmondgebiéd waan in Schiedam Hgt niet zo'n goéde naam heeft, worden er nog steeds meer mensen geboren dan'er overlijden. In totaal aan schouwden nieuwe „jenever neusjes" het levenslicht, terwijl 50 Schiedammers overleden. Schiedam heeft dus nog steeds te maken met ean kioin geboor teoverschot. Bij de geborenen waren de man nen. in de overhand met 44 te gen een geboorte van 38 vrou wen, maar ook 7üj de overlede nen deed zich dit verschijnsel voor: 32 mannen en IS vrouwen Hierdoor „winnen" de vrouwen met 8 meer van de mannen. De verhuizers hadden in deze pe riode weer handenvol werk. Van de binnen de gemeente wo nende gezinnen zochten 1S6 ge zinnen, in totaal ^58 personen, zich een andere woonstee. Naar! andere oorden vertrokken 449 personen, waarbij Vlaardin- gen, Capelle aan de IJssel, d* provincie Noord-Brabant v en Noord-Holland het meest in trek ^bleken te zijn. Schiedam Het dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heyer- mansplein wil de activiteiten uitbreiden. Gebleken is dat veel wijk bewoners denken dat het centrum alleen voor inwoners van het ser viceflat, waarin „De Woudhoek" Is gehuisvest, gebruikt wordt. Dat is echter een misverstand. Hel aantrekkelijke inferieur van hel dienstencentrum met biblio theek er bar. Schiedam Dominee J. Stolk uit de Willem .de Zwijgérlaan, pre dikant der gereformeerde ge meente, heeft het beroep uit Nieuwerkerk aan de IJssel aan genomen. Dominee Stolk heeft de Schiedam se gereformeerde gemeente vier jaren lang gediend. Hij heeft in die jaren een goede naam opgebouwd. Hij staat be kend als een harde en enthou siaste werker, vooral zijn evan gelisatiewerk en „kinderpre- ken" hebben hem grote bekend heid gegèven. DomineeStolk. werd op- vrij late leeftijd predikant. Pas op 36-ja- •..-rige leeftijd besloot hij prédi s-kant te worden. Schiedam De Hoogstraat wordt door middel van paaltjes afgftv sloten voor auto's zodra de voorzieningen rond deze straar verbeterd zijn en de winkel» dus via de achterzijden kunnen worden bevoorraad. Bewoners van de Hoogstraat kla gen er over dat op dit moment bijvoorbeeld taxis veel te hard rijden. Schiedam Gisteren heeft het koor van de Heilige Hartparo chie van Schiedam-Zuld haar twaalf en een half jarig'bestaan als gemengd koor herdacht. Deze viering, onder de titel Pray "tot Peace, was de eerste van! een reeks festiviteiten ter gele genheid van het jubileum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1