ALDÖn.v ievriidings- weer Kevzer H.B.S.S. HEEFT SPONSOR strohalm cifroen Jeugd beheerst tafeltennisstrijd Herman Hoogerboord kim licbrcchts trekpleister op tijen grond Dames SZC Iaat op dreef .-Nu nóg aantrekkelijker .sparen met "'.tarieven tot:. -v 'Rank Mir.s VH<n: AFDELING VERKOOP: TEL. 26.37.05 j. (ADVERTENTIE} Vlaardingen De finale van de Vlaardingse tafeltenniskam- pioenscbappen hebben heei wat spanning teweeggebracht. De sporthal leende zich weer uitste- ked voor het evenement en het publiek zag goede tot zeer goe de partijen. In de Iic.entTeklasse D (hoogste klasse) ging de finale tussen twee junioren, hetgeen nog niet eerder was voorgekomen. Hans Jaap Oppcnheim, lid van het Schiedamse Bruynzcel (toekom stig lid van Intiem), moest het opnemen tegen Robert Jan Fuchs van Intiem en de Vlaar dingse Schiedammer won de "tweekamp" omdat hij over de langste adem beschikte. Eerst verloor Oppenheira met 2022 van Fuchs maar won •daarna met 23—21. Fuchs nam toen een voorsprong omdat hij de derde game met 21—17 won, maar daarna kwam Oppenheim pas goed in aktie. Met overtui gend spel versloeg hij 2ijn ri vaal in de vierde en vijfde game met respectievelijk 21—10 - en 21—11. Wethouder A. G. Kloots, die de prijzen namens het gemeentefae-' stuur uitreikte, had hewonde- ring voor de beide cracks, die ■met gedurfd aanvallend spel voor de dag kwamen en bereid waren risico's te nemen". De vaardigheid en behendigheid heeft de doorslag gegeven", vond de heer Kloots, die de be ker, beschikbaar' gesteld door het gemeentebestuur, graag overhandigde aan Oppenheim. De beker werd in 1966 gewonnen door Jansen en daarna achter eenvolgens door Dössln, De Bruijn,-Meyer, Van Opstal,Bu- blik (2x) en Van Opstal. Robert Jén Fuchs kreeg dus de tweede prijs maar daarnaast kwam hij in het, bezit :van de eerste prijs in de juiuorenklasse waarin hij tijdens de finale met 3—0 won-van Frans Pleysier. In de klasse E werd Mar van der Zwan kampioen dankzij een overwinning op Ton Stolk (2— 1). In de F-klasse moest Jan Braher zijn meerdere erkennen in de Koreaan Yoo Yoo. (lid van Intiem), die in drie sets de titel op z'n naam bracht. Sjaak Schaper van, ABM had heel wat moeite om Hans van Ape- xén (Windmill) klein te krijgen. In een zeer spannend treffen won hij met de cijfers 23—25, 21—18, en. 21—18. In.de H-klassè kwamen de spelers uit, die niet bij een vereniging zijn' aangesloten.. Kampioen werd.hier Jaap Davelaar die in twee sets won van Hémde Vonk. De vereniging ABM kan terugzien- op 'n goede, organisatie. Storin gen hebben zich niet voorgedaan en 't is te allen tijde 'n behoor-'1 lijke opgave óm 118 spelers in; te delen en het dan tot een goed einde te brengen. Kloots war ook dankbaar gestemd ten aan. zien van de organisatie van dë kampioenschappen. Het is de bedoeling dat de volgende kam pioenschappen worden georgani seerd door een andere comrals- .sie.->.iV.-.1.-.2 Schiedam De voetbalvereniging HBSS is er in geslaagd om voor het komende seizoen een spon sor aan te trekken. De Brit-Eu- ropean Transport (Nederland) BV te Europoort, dat zich bezig houdt met transporten tussen Engeland en Europa, is bereid gevonden het eerste team van HBSS met een financiële injec tie te helpen. Woensdagmiddag vond in een ho tel in Rozenburg een slotbespre- king plaats tussen de heer Van den Berg, directeur van Brit- European Transport en Rien Klink, voorzitter van HBSS. Overeengekomen werd dat het ge hei e eerste team voorzien zal worden van trainingspakken, shirtjes, broekjes cn kousen, alsmede zullen voor de trainin gen hesjes aangeschaft worden. Tevens zal het komende seizoen bij eventuele evenementen t.b.v. het eerste team, bovenstaande firma zich grotendeels garant stellen wat' betreft de financiële consequenties. I V/tm LlébrechTs {midden} iradifie hooghouden. Van onze sportredactie Van anzo sportredactie Vlaardtngen De kans moet op het ogenblik klein worden geacht dat Vlaardlng's linksach ter Herman Hoogerboord over stapt naar 's-Gravenzandse SV. Ondanks besprekingen die hij met het bestuur van de zater dag eersteklasser heelt gehad. Vlaardmgen zelf is in gesprek met Wïra Stoeveiaar, de talent volle spits van vierdeklasser TSB, die zelf te kennen heeft gegeven om bij de groenwitten te spelen. Er bestend verder een kleine kans dat Maarten van der Zwan terug zou keren bij Vlaardingen, maar hoofd klasser Helmond heeft de oud- Fortunas-peler ingepikt. Maarten van der Zwan is bij het huidige Sparta '25 één van de cracks en heeft daarom een plek verdiend in het zuidelijk amateurelftal. Gaardingen Vanaf morgen ddraait de Bevrijdings ronde weer op het oude vertrouwde parkoers rond het Kolpabad. Hoewel Zuidbuurt erg aantrekkelijk was, bovenal uitblonk in veiligheid, miste men er vanaf '69 bij de overstap de echte sfeer. Bo vendien lieten de toeschouwers het de laatste jaren grotendeels afweten en dat heeft de organisatie, wie lerclub Coureur, aan het denken gezet. Eén van de troeven, bij de amateurs is ongetwijfeld Wlm Lie- brechts, die de rtaditïe ka:\gaan voortzetten van zijn broer Rudi om op dit bekende parkoers winst te pakken. In rijn to taliteit kent de amateurronde (16 uur) 60 prominenten,'die .voor de 100 kilometer wórden weggeschoten door wethouder Jac. van der Linden, Hoewel er grote concurrentie is van de ronde van Krimpen aa nde nIJssel, zijn er nogal wat regionale hamen die hun Opwachting maken. Zoals de winnaar van vorig jaar Bert Broere, Ger Mak, Peter Hejjster, Slem Berkhout, Sjaak Koevermans, Wlm Breukel en nog vele anderen. Daarvoor komen'de liefhebbers A. .aan de start voor een wed strijd over 40 kilometer. Waaronder vele oude. bekende ama teurs rijden van weleer, zoals Leo Althuizen, Siep van Don gen, Han van Geest, Cock van der Hulst, Kees Kouwenhoven, Jan Scolk, Peter Onck, Nico'Moerman, Ab Diebréolits. Deze groep is vorig jaar door de KNWU ingesteld en brengt jn I Vlaardingen, morgen 18 mei,.S5 deelnemers aan de start. I Daarvoor (13 uur) gaan de nieuwelingen van start voor een' destrjjd over 40 km (50. deelnemers) en'om 12 uur vermeldt het voorprogramma de start van de jeugdklasse 14-jarig-en van 15 wielerclubs uit Zuid-Koiland. Die wedstrijd gaat over 20 kilometer. Waaronder de Vlaardihgèrs Van Asten, Dupon. Meijer en Stolk zich. bevinden. - In verband met het smalle parkoers roept de Coureur op zich stipt aan de orders vanpolitie en controleurs te houden. Waarin centraal Staat om vooral op het trottoir te blijven, honden, thuis te laten en met name de bochten aan de binnen kant var, het parkoers rond het Kolpabad vrij te houden. Bertf Broere, winnaar vorig (aar, weer present. Schiedam Voor de heren van DWS kan het doek vallen in de regionale tweede klasse, aLs het niet tot volle winst komt tegen het Rotterdamse De Meeuwen. Afgelopen zondag leed de Meeu wen een onverwacht verlies te gen het eveneens in degradatie gevaar verkerende 1 SnelwHek. Hierdoor is de situatie voor DWS uiterst precair geworden. In de eerste ontmoeting werd het een goede wedstrijd, waarin De Meeuwen meer stootkracht:kon opbrengen door een betere bei- vastheid. De goed sluitende ver dediging van DWS had echter val. Maar de druk. werd zo greep op de Rotterdamse aan- groot dat DWS mentaal geen stand meer kan houden, waar- door er vele gaten vielen. Meeu wen behaalde toen een ruime 26—14 overwinning,maai* de in- zinking van de laatste weken bij de Rotterdammers doet toch enige hoopleven dat DWS het alsnog redt. De strijd begint om 14.00. uur. De dames van DWS ontvangen het. Haagse HVp, waarvan het; in de> Residentie met 2—6 zegevierde.: Zonder al teveel noemenswaardige tegen stand, kon. DWS door deze ont moeting been komen. .Ook. in de: komende strijd, aanvang 14.15 uur, heeft DWS alle troeven in.. handen, i '''■'■'■■''V Nu alle spanning uit de compêtl- tiestrijd verdwenen- is,- moeten' de' dames van UVG en Wilton tegen elkaar spelen. Dit zal on getwijfeld tot gevolg; hebben, dat de ware derbysfeer zal bnt- breken. Op eigen, terrein had Wilton alle troeven- in 'handen, vooral daar het team de over schakeling tussen: veld en-zaal sneller onder de knig. had. Het gevolg was dat het een 6—2 zege werd van Wilton, f Deheren van Wilton treden ïri hun laatste wedstrijd van dit seizoen -aan tegen Unitas uit DW5 Malt op falen van defensie. Maassluis. In de uitwedstrijd haalde Wilton zijn eerste pun ten binnen door een grote koel-' bloedigheid. Vooral de verdedi ging deed. toen van zich spre ken, wat de aanva] meer ruimte bood, mét een 5—11. overwin ning als beloning. Nu XJnitas in moeilijkheden verkeert, kan het wel eens een grimmige strijd worden. Van onze sportredaktie. Schiedam SW heeft nog steeds een uitstekende kans om het mysterie van de vele verloren uitduels te compenseren met een ongeslagen thuisrecord. Waarvan op Harga (14.30 uur) nu Helmond Sport het slachtof fer moet worden. Een opgave die tegelijk revanchegedachten in zich bergt, omdat de Schie dammers indertijd fors verhes kregen: 4—0 En anderzijds zal trainer Bob Maaskant zonder verdere kleer scheuren afscheid willen .nemen van dit seizoen. Aan SVV Hel mond Sport zit een klein beetie franje nu om 12.45 uur het af. artistenelftal met onder an dere Gerard-Cox, Rogier van Otterio, Lubsen en anderen een voorwedstrijd spelen togen het kampioenselftal SW. 8. En' voor de hoofdschotel wordt doel man Jan van der Velden in het zonnetje gezet omdat hij die middag voor de 300ste maal het doel van SVV verdedigd. Fortuna gaat: voor zijn allerlaat ste wedstrijd als betaalde voet balclub onder: dié naam naar het verre Veendam. Eerder wonnen .de Vlaardingcrs met 4 1 en gezien de wilskracht van de formatie, van Jan van Baar- én tegen PEC Zwolle, .samen met het idee dat betaald voetbal (onder de nieuwe naam FC Vlaardingen) blijftbestaan, is Fortuna vrijwel zeker van een deling. Van onze sportredaktie. Schiedam Het daméswater- polöfeam van de Schiedamse Zwemclub: is er in geslaagd de thuiswedstrijd tegen het' Deiftse DZV in de nieuwe zo mercompetitie in een 5—3 overwinning om te zetten. Een overwinning dié vooral tot. stand kwam in.de derde en vierde periode, toen ein delijk aan beide zijden ges coord kon worden. Na dé' eerste periode van vier minuten. zuivere speeltijd was de stand nog dubbel- blank. .Beide ploegen startten bijzonder voorzichtig en zochten naar het juiste rit me. DZV was in die beginpe- riode.iets gevaarlijker, door dat de Delftenaren meer in beweging waren dan de Schiedamse dames, die be- slist geen succes hadden met hun te slappe schoten. In. fei ten was deze, eerste periode een: saaie vertoning en nau welijks het -aankijken, waard. Al was de. redding van gele- genheidskeepster Truus Key zer van SZC vlak vóór het verstrijken van deze periode érg goed nV een: goed inge schoten bal. In de tweede periode begon het bij SZC beter te draaien en schiep kansen. Vooral Tineke Tieman was tweemaal érg dichtbij da openingstreffer, maar vrouwe Fortuna stond niet aan haar zijde. Na 1.36 minuten had zij echter wel succes; vanaf de midvoor- plaats passeerde rij; de Delft- .se keepsterd: 1—0. Slechts kort bleef deze standge handhaafd, want een verbe ten vechtend DZV stond een halve minuut later weer op gelijke hoogte,- nadat Van de Sar een terecht toegekende strafworp had bér.Ut: 1—I, DZV bleef na deze treffer gevaarlijker en dit resulteer-' de in een schot op de lat. Nog voordat de scheidsrech ter het eindsignaal van de tweede periode blies, kreeg een numerieke meerder- beid, die eerst in de 'derde période kon worden - uitge buit. Anita van der' .Drift zorgde, na goed opzwemmen, voor de. 21 voorsprong. An nuleerde de scheidsrechter na het niet toepassen van de voordeelregel een treffer van SZC na. 2.19 minuten was het weer raak. Truus Keyzer ■wist na énig worstel werk op de midvoorplaats de- bal voor de derde maal langs de DZC-keepster te. plaatsen: 3—1. Een unieke gelegenheid o m de score nog verder uit 4e breiden werd door de SZC-damés niet uitgebuit. In plaats van de numerieke meerderheid af te straffen scoorde DZV tegen 3—2. Mét deze stand begonnen dé dames aan de vierde perio de, waarin al snel de ontkno ping viel. SZC dat toch wel het beste van het spet had, had domme pech toen. ach tereenvolgens Thea van Gooi en Truus Keyzer het Deiftse houtwerk troffen. Die pech was er niet toen wederom Truus Keyzer vanaf -de mid voorplaats het DZV-net wist fce vinden. De na 2.15 minuten1, verkregen meerderheid be- sliste de wedstrijd in het voordeel van SZC. Anita van der. Drift kreeg een niet te missen kans en bracht de stand met nog anderhalve minuut te spelen op 5—2. Dat Aarts met een afstands schot vlak voor tijd nog voor 5—3 zorgde was slechts een formaliteit. JADVFRTENr/E): - J/ - SCHIEDAM Nieuwe Haven 133, tel. 010-340 2 22. VLAARDINGEN 'I Scticdamscweg 53, tel. 010-340 222. j SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 17 MEI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4