NS betaalt ruim m oen Man-Vrouw- Maatscliappij organiseert eontactavond HONDERD SPORTERS NAAR ESSLINGEN Lijsttrekkers niet meer zo in trek KABELTELEVISIE MOET SNEL KOMEN Bewuster met voorkeur gestemd Onzekerheid over sloop Bakkershaven verontrust bewoners .Gaat "ie nou of gaat 'ie niet?" Kortsliuting oorzaak brand in Bijdorp Containers voldoen 1102 niet L. van Gorp overleden 3.9ste jaargang no. 25032 Zaterdag 1 juni 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD telefoon administratie 268091 - redt 262566 - kiachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De bewoners van Schicdam-zu'd vinden dat de aanleg van een kabeltelevisienet snel gereed moet komen. De beelden die de bewoners ontvangen zijn van een zoda nige kwaliteit dat alleen een kabelnet nog oplossing kan brengen De bewonersvereniging Schiedam- zij over deze materie een brief Zuid heeft hierover contact me: aan de consumentenbond had de gemeente opgenomen. Zij kon geschreven, mededelen dat een abonnement De vereniging had ernstige bezwa. zo ongeveer tachtig gulden moet ren tegen de plannen die de ge gaan kosten. meer.ie heeft voor de exploitatie. Het ligt in de bedoeling volgens Tevens wist men te melden dat de vereniging om he: beheer in Schiedam niet alieen Rotterdam handen te geven van een, apart maar ook met Vlaardingen in op te richten, st;ch:;ng waarin zee wil gaan. alle woningbouwcoöperaties ia „Dit werkt kostprijsverlagend", deel nemen. „Wij vinden- dat aldus de vereniging die ook nog geen garantie voor een goed be. melding maakte van het feit dat heer", aldus de vereniging. nieuwe spoo Schiedam De Schiedamse afdeling van Man-Vrouw-Maat schappij houdt voor iedere belangstellende dinsdag 4 juni een kennismakingsavond. Mies Kuypers zal dan voor ieder- MVM vindt dat mannen en vrou- een die meer (of mindèr) be- wen in feite dezelfde problemen kend is met de ideeën van MVM hebben. Als gevolg hiervan gaat haar huis, gelegen aan de Anna I deze vereniging ervan uit dat_ van Burenstraat 17, open stellen. mannen en vrouwen ook beide 's Avonds om 8 uur begint deze geëmancipeerd moeten worden, instuif. Zij stellen: „In deze maatschappij' Om iedere leek op dit gebied al is het vrijwel ongeoorloofd zo- van te voren iets meer te infor- wel voor man als vrouw om meren, volgt hieronder een uit- een andere rol dan historisch eenzetting van de MVM-visïe. bepaald, aan te nemen. Daarom willen zij niet alieen de mentaliteit van de mensen maar ook die van de maatschappij als geheel, veranderen. Waarschijnlijk is dit iets wat wel gelijk op gaat, bewezen, is dat niet, voor de band'ligt bet wel. Op de door MVM georganiseerde avonden komen dan ook onder werpen,, die op deze verande ring betrekking hebben aan de orde. In discussie- en werkgroe pen wil men proberen aan de weet te komen wat gedaan moet worden om daadwerkelijk tot veranderingen in deze samen leving te komen. Aan de ijzeren brug wordl reeds gewerkt ter voorbereiding op de bouw van een nieuwe spoorbrug. Schiedam Kortsluiting is de oorzaak van de brand aan de Schicdamseweg, waarbij de 49- jarige fabrieksarbeider Cees Huigen brandwonden aan hoofd en armen opliep. De Schiedammer was in de schuur van de. tuinder G. Vroeg indeweij 'n auto aan het re pareren. Bij het naken van de benzinepomp onder de auto drupte de -benzine op zijn kle ding en maakte het contact draadje kortsluiting. De benzine op zijn kleren vloog door de overspringende vonken in brand. De man sprong onmid dellijk in een vat water. Het vuur sloeg over naar de auto en de schuur,waarin vier gas flessen en jerrycans stonden- De brand breidde zich snel uit. In de schuur volgden een paar ontploffingen, waarschijnlijk van de gasflessen. Ce'es Huigen werd door de GGD -naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. De donkere wolken'boven de stad trokken de belangstelling van menig Schiedammmer en 20 ke ken tientallen mensen aan de Schiedamse weg hoe de brand weer een uur lang de brand bluste. Schiedam Het experiment van de VROM met de afvalcontai-, ners voldoet nog niet helemaal aan de eisen. Bewoners van Schiedam-Ztiid klaagden op de vergadering van*' de bewonersvereniging over stankoverlast,- ongeschikte plaatsen en over de overlast veroorzaakt door medestadsge noten die hun vuil - soms wel met zo'n tien zakken tegelijk - naar de containers In Zuid bren- gen- Voorts vonden velen dat men de containers van tijd tot tijd moet ontsmetten. Vooral het feit dat vuil los in de containers wordt gegooid veroorzaakt, al dus de bewoners, overmatige I stank. Mevrouw J, Krikke-Hein ant woordde dat het budget van de gemeente Schiedam beperkt is, en dat het experiment daarom maar in: twee wijken wordt, uit- gevoerd. In de Woudhoek en Zuid. Zij zei zelf voorgesteld te j hebben het experiment in de wijk te doen plaatsvinden. De j klachten van de bewoners, kon zij begrijpen maar zei zij: het experiment maakt deel uit van een groeiproces. We kunnen niet verlangen dat de VROM ai les gelijk op rolletjes laat lopen"-' In de toekomst, zo zei mevrouw Krikke, zïjn er plannen om de 'containers een kleurtje te ge ven, en tevens te omringen-met groenaanplant.- Zij zei te gelo ven dat op den duur toch nog meer veranderingen komen, maar wel te weten dat.bij de VRÓM in.'ieder geval keihard wordt gewerkt. De toekomst van de Bakkershaven is nag niet ie voorspel len. Volgens de gemeente blijf! 'ie nog wei een tijdje, de bewane-rs twijfelen daaraan. Schiedam De bewoners van de 21 hu'sies aan de Bakkersha ven zijn nog.steeds ongerust. Het staat voor hen vrijwel vast dat hun woninkjes tegen de grond gaan. Wethouder 'Eef Collé zei hen iri een onlangs gehouden gesprek op het Stadskantoor dat cr nog geen sprake van is, dat de huisjes tegen de vlakte gaan, maar volgens de bewoners wijst alles erop dat de huisjes aan de Bakkershaven, in navolging van het ernaast gelegen Nieuwsticht, worden gesloopt. Want de gemeente schijnt er, volgens hen, alles aan te willen doen om buitenstaanders te laten geloven dat hel slecht ge steld is met de woningen, die bij de gemeente al krotten wor den genoemd. De bewoners van de Bakkershaven willen echter niet weg. Sommigen hebben hun hele leven er gesleten, en ook de ande ren houden van hun unieke en rustige straatje. De huisjes zijn trouwens, vinden ze, over het algemeen niet zo slecht als de gemeente beweert. In die gevallen dat er ook iets aan de huisjes moet worden op geknapt willen ze dat zelf wel doen, zodat het de gemeente niets kost. „Je kunt natuurlijk niet verwachten dat je huisjes ook nog eens helemaal wordt opgeknapt door de huisbaas, als je maar acht gulden per week verwoont", is hun mening. Over de Bakkershaven cn ziin bewoners kunt u. meer lezen op pagina 3. Met in het vooruilzïcht een ruim dertien uur durende bus reis, vertrokken gistermorgen ruim honderd jeugdige Schiedamse sporters richting het ZuSdduitse Essïlngen. In equipes verdeeld over zeven takken van sport, gaat de af vaardiging trachten het sportieve gedeelte van de Duitse editie van deze traditionele uitwisseling, tot een „Schie dams onderonsje" te maken. Voor de nieëste jongelui betekent deze uitwissseling het eerste internationale sport-contact, extra aantrekkelijk gemaakt door uitstapjes naar bezienswaardigheden in en rond Esslingen (een stad van ca .80.000 inwoners). Niet als deelnemers, maar voor het reprensentatieve deel van de uitwisseling, maken wethouder mevrouw G. D. Verweij, raadslid Arie Verlinde, sportambtenaar Gé Rens en Cees van der Wel als afgevaardigde van de IU (Inter nationale Uitwisseling) Schiedamse Gemeenschap, deel uit van het gezelschap. De groep wordt dinsdag in Schie dam terug verwacht. Schiedam De heer L. van Gorp, bedrijfsleider bij de Schiedamse vestiging van Van Gcrp's au tomobielbedrijven, is gistermor gen op 39-jarige leeftijd overle den. Veertien 'jaar lang werkte de heer Van Gorp bij het bedrijf, in wel ke tijd hij zich zeer geliefd bij zijn. personeel wist te maken. Het plotselinge overlijden heeft zijn medewerkers diep getrof fen. f De heer Van Gorp laat een j vrouw en drie kinderen van vier en acht jaar achter. j SCHIECAMSCj r^»SW!2 Ja, ook u kunt deze ideale kranfenkombinatie 14 dagen lang, gratis erigeheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! p.S. Mocht u 'n teuke vergelijking kunnen bedenken els aanvulling ep onderstaande zin in de bon, dan maakt U kans op een exclusieve pasaamteker die wij wotolijks uilloven voor detneesloriginele inzei». ding. stuw mij gratis en vrijblijvend bat RN plus Schiedamsche Courant toe. adres: woonplaats: stuur de bon in open envelop, zonder postzegel, naaran&vooidnr. S34, R'dam. E zo als -T" B hoort bij I.""-——"—-— B zo boort da Schiedamsche Courant bij het Rotterdamse?» Nieuwsblad, Er was bijvoorbeeld d»'H0hjk sprake van een BoJmers-*J":e*r:j van de 14.757 stemmen die op

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1