aan rond 700-jarig Schiedam ener Pantser schip gaat van hot naar her SPllols LUTHERSE KERK WORDT OPGEKNAPT GTB-directeur: „Nu liever uitzendkrachten" en yoo MÈMima Peuter aangereden j -- s Duits school koor concerteert in Schiedam Accessoires gestolen Te snel rijden Bus remt: vrouw valt Afvloeiingsregeling voor distributiemacht? De Buffel heeft nog nooit een schot gelost Doe-het-zelf avtmteiten blijken pure noodzaak MTS-diploma's NAAR DE SCHROOTHOOP Motorrijder vliegt nil de bocht Donderdag 13 juni 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's 99ste jaargang no. 25941 -ONAFHANKELIJK. DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Bij de Gemeentelij ke Technische Bedrijven worden, op dit moment maar „mondjesmaat" nieuwe per soneelsleden aangetrokken.' „Als je steeds, maar. nieuwe mensen in dienst neemt, kun je ze straks als het slechter gaat met .de conjunctuur niet meer kwijt", aldus GTB-di recteur dr. ir.. J. van Willi gen vorige week tijdens een Vergadering van de GTB- raadscommissfe. Om voorlopig, aan onderbezet ting te ontkomen worden èr thans veel uitzendkrachten ingeschakeld. Boyendien wordt ongeveer 20 procent van de GTB-werkzaamheden uitbesteed aan particulieren. De opmerkingen van! de heer Van Willigen doen welver moeden dat ook hij op de hoogte is van de automatise ringsplannen van de Techni sche Bedrijven. Zoals bekend bestaat er voor uitzendkrach ten geen wachtgeldrege- ling. Schiedam - De Gemeentelij ke Technische Bedrijven krijgen voorlopig een nieuw kantoorgebouw aan de Dwarsweg. Tevens is Schiedam De viering van hel 700-jarig beslaan van de stad Schiedam in 1975 zal een uiter mate sportlef karakter krijgen. Dat blijkt uit het dezer dagen bekend geworden voorlopig feestprogramma van het comité dat alle festiviteiten moet voor- bereiden. Behalve nationale indoor tennis kampioenschappen staan er schermwedstrijden. zwemwed strijden, wielerwedstrijden, schaak- en damwedstrijden, een volleybaltoernooi, een bad min- ton-ioemooi en een grote wan delmars op het programma.. Ook zullen er ruiter- en gym- nastiekdemonstraties worden georganiseerd. bekend gemaakt dat er hier ook nog een aardgas achter het kantoor nog dit ontvangststation worden jaar een voetpad komt tus- gebouwd, sen de Dwarsweg en de Hoofdstraat. Verder zal Het openbare voetpad geeft de ligging aan van kabeis en hogedrukleidingen waarop geen gebouwen kunnen staan. Er is geen Schiedams bedrijf dat het gewenste semi-per- m an en te kantoor (voorlo pig vijfentwintig jaar) kan bouwen en daarom zal het worden uitbesteed aan een bedrijf van buiten de stad. De keuringsdienst, tekenka mer en de hoofdafdeling van de gas, water- en elek- tr-iciteitsd'istributie worden in het bureau met de de monteerbare wanden on dergebracht. Het nieuwe kantoor wordt, ondanks het voorlopige ka- - raktèr, van baksteen" ge bouwd en heeft dus niet het uiterlijk van een keet. Het krediet bedraagt 544.600 gulden.. Een gedeelte van dit bedrag is. echter ver moedelijk terugvorder baar, zodat de uiteindelij ke. kosten geraamd worden op 469.500 gulden. Dit zal door de financiële raads commissie op een besloten vergadering nader bekeken worden. Naast al deze sportieve activitei ten wordt ook het kunstzinnige aspect, niet vergeten. Een toon- kunstconcert, pleinconcerten, uitvoeringen door deSchiedam- se Muziekscholen, koorzang in de. Grote Kerk,, allemaal evene menten die de feestvreugde zul len moeten opluisteren. Tenslotte is er dan nog een schaakspel met lévende figuren, een ouderwetse markt en een Ken-uw-stad spel.: Aan het einde van de zomer wil men verder nog een nationale Dahliaten- toonstellïng organiseren. Een verdere uitwerking van het voorlopige feestprogramma staat op pagina 3. Schiedam De Technische Bedrijven van de gemeen te worden volgend jaar waarschijnlijk sterk geau tomatiseerd. Het een en ander heeft tot gevolg dat een deel van het personeel, de zogenaamde distributie- wacht, op wachtgeld zal worden gezet, of op andere wijze zal worden afge vloeid. De voorstellen van de gemeente, die eind dit jaar op tafel ko men, houden een verbetering van de doelmatigheid van het energiebedrijf in. De distributie- wacht blijkt een uiterst kostba re zaak te zijn voor de gemeen te. Daarom wil men deze wacht vervangen door automatisering c.q. mechanisering van hun ta ken. De distributiewacht, op het ogen blik wérkt men in vier ploegen van twee personen in een 24- uursdienst, is belast met bedie ning van het pompstation, het registreren van meetgegevens en het aannemen van klachten. De heer J. van Willigen, directeur van de Technische Bedrijven, is van mening dat deze taken be ter geautomatiseerd kunnen worden. Hoewel de investerin gen voor de benodigde appara tuur hoog zijn, ziet hij op. wat langere termijn een forse kos tenbesparing. Volgens een globale schatting zal de benodigde apparatuur een bedrag tussen de 500.000 en 700.000 gulden vergen. De kos ten .van de wacht bedraagt on geveer 400.000 gulden per jaar. Omdat er een elektronicus en enige portiers ter vervanging moeten worden aangetrokken zal het rendement ongeveer 280.000 gulden per jaar zijn. Een simpel rekensommetje leert de gemeente dat als de appara tuur vijfentwintig jaar meegaat de jaarlijkse afschrijving een stuk voordeliger is dan nu het geval is. Zelfs ais de appara tuur slechts tien jaar. functio neert werkt het nog kostenbe-, sparend. Ook de mogelijkheid dat het per soneel op wachtgeld moetwor- den gezet zullen de kosténjjniet omhoog jagen. Een aantal léden van de wachtploeg zal geen hin der ondervinden van de af vloeiingsregeling omdat zij bin nen enkele jaren met pensioen gaan of nu al boven de zestig jaar zijn. Neerlands oudste ijzeren pantser- schip "De Buffel" ligt sinds gis teren op de Schiedamse werf Nieuwe Waterweg. Het 62 meter lange ramtorcnschip blijft op de werf tot het maritiem museum Prins Hendrik genoeg geld heeft verzameld voor de restauratie. ;i Conservator B.C.W. Blap wü het gevaarte tot dependance van i het museum verbouwen. Vol gens zijn plan moet er een stoomvaartmuseum in komen. -En.een restaurant.-Deze-.curiosi- teit kan dan een toeristisch trekkertje van' de Maasstad worden. Het marineschip, daterend uit 1868, lag sinds maandag in het Rotterdamse Boerengat. Op die ligplaats zou het schip echter gemakkelijk vernield kunnen wordea en daarom heeft de mu seumdirectie het naar de werf aan de Nieuwe Waterweg laten slepen uit angst voor verzame laars en vandalen. De Buffel is ruim twintig jaar to- gementsschip van de Koninklij ke Marine geweest. Ai twee jaar werd'ër geen gebruik meer .'I van gemaakt en. zodoende wilde ■men het laten slopen. De Ge meente Rotterdam ging onder handelen. Het resultaat was dat: men de .oorlogsbodem voor 7500 gulden,per jaar de komende, vijf jaar huurt en dat men. daarna hét eerste recht van koop heeft. De museum-d irecöe w a^hét; schJp^ in zijn oorspronkelijke staat te- rugbrangen. De lelijke lichtkoe pels moeten van de overkapping af, de schoorsteen en twee mas ten moeten er weer op en het marine-grijs zou eigenlijk weer glimmend zwart moeten wor--1" den. Voorlopig is daar nog geen geld voor en wordt de oorlogs bodem die overigens nooit een schot gelost heeft, van hot naar her gesleept Schiedam De 4-jarige Diana nomen. Elburgse uit de Lekstraat Is na De peuter liep in de Lekstraat een aanrijding met een hersen- plotseling voor de auto van de schudding en een armbreuk in 34-jarige Rotterdammer G.A. het Gemeente Ziekenhuis opge- van der B. de rijbaan op. SCHIEDAM set. stuur de bon »n open- envelop, .zonder postzegel, naar ani*00fönr. 83<. fl eam. mm Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P.S. Mocht u *n tgük« vergelijking kunnen bedenken als aanvulling op ondsrstaandfl zin in de bon, dan maak! U kans op eene»cit«le\w gasaansleker die wij wekalijks uitloven voorde meest originele Inzen ding. IA stour mi' Sralis an vrijblijvend bei RN P'u* \j/-\ Schiedamsche Courant toe. I naam: woonplaats: j lelaloon: -I zoals "T I hoort b«j J I zo noori de Schiedamscne Courant tij tet Rotterdamse* Mitruwsbiao. SchiedamDe kerk van de Evangelisch Lutherss gemeente op de hoek van de Lange Niemystraat en de Oranjestraat heeft een opknapbeurt onder gaan, Dat wil zeggen, het pla fond van het kerkgebouw is ge repareerd omdat er een kleine verzakking was opgetreden. 'Geen schokkend nieuws" zegt do minee A. Steinhart bescheiden. „Het was eigenlijk een gewone onderhoudsbeurt. Het enige bij zondere Is misschien dat we het zelf hebben gedaan". Er klinkt een zekere trots in zijn stem. De doe-het-zelf activitei ten van de Lutheranen zijn na melijk pure noodzaak. Geld om deze reparaties can verbou wingen wordt helemaal niet ge dacht -7 te laten uitvoeren door vakmensen is er niet. Dat kan deze kleine religieuze gemeente niet opbrengen. „Gelukkig hebben we hier een paar erg actieve mensen, maar zelfs dan blijft het 'n zaak van hutje bij mutje leggen, En dan nog maar hopen dat er genoeg geld binnenkomt." Het gaat niet zo goed mot de klei ne kerken in Schiedam, Niet al leen de Lutherse kerk, maar cok bijvoorbeeld de Oud-Katho lieke kerk en de Remonstrantse kerk kermen de door ds. Stein hart geschetste problemen. „We worden in deze tijd als het ware tussen de inflatie en de se cularisatie (Verwereldlijking) samengeknepen. Het aantal zie len worde minder en vergrijsd bovendien. De jeugd verdwijnt en wordt buitenkerkelijk. Daar door worden de financiële pro blemen ook steeds groter. De steeds kleiner wordende vaste kern kan de kosten nauwelijks meer opbrengen". Vandaar al deze doe-het-zelf-acti- viteiten. Nog deze zomer zal ook de predikantskamer een hoognodige beurt krijgen. En als er dan nog genoog geld be schikbaar is, zal men ook de kerkdeuren. gaan restaure ren. „En als we iets voor 50 gul- den in plaats van Wü gulden kunnen doen, zullen we het ze ker niet laten", zegt ds. Stein hart met een optimisme waaruit blijkt dat hip zeker niet van plan is de sinds 1757 al in Schiedam bestaande Lutherse gemeente op te geven, „Ik ben niet van plan me tegen het canvas te laten slaan. Zo lang er nog maar enkele gelovi gen zijn, zal ik hier cok blijven. :D.u geloof heb ik zeker". I Lutherse -kerk op de -boek van de bange Nieuwstraat en de Oranjesfracrt. Schiedam - Op donderdag 27 juni zullen in het Rotterdamse Hof pleintheater de diploma's van de Middelbaar Technisch* School voor de metibiiermgs- en houtbedrijven worden uitgereikt. .1. Schiedam - Vrijdagavond zal in de Heilig Hartkerk aan de Lek straat een concert worden gege ven door een groot schoolkoor met eigen orkest uit het West- duitse Esslingen. Dit koor van 120 teerlingen brengt op dit moment een bezoek van enkele dagen aan Schiedam in het kader van de internationale uitwisselingen tussen Schiedam en Esslingen. De kinderen zijn ondergebracht in het gebouw van de scholenge meenschap Nieuwelant. Op het. programma 'staan verder bezoe ken aan Rotterdam, Dén Haag, Amsterdam en Delft. Schiedam - Op de Lange Haven en in de Anna van Buuren straat zijn in de afgelopen nacht enkele geparkeerde auto's be stolen van enkele accessoires. De 62-jarige ambtenaar C.B. van R. ontdekte 's morgens dat er geen koplampen en ruiten wissers op zijn vervoermiddel zaten. Van de auto van de 34-ja- rïge slager J.H.F. verdwenen eveneens de koplampen en de buitenspiegels. Schiedam -Uit de Albert Kuyp- weggesleept, straat, Middelhamlssestraat, De VROM-dienst heeft de wrak- Steenstraat en de Schie heeft de ken naar het opslagterrein aan gemeente vier autowrakken de Van Heekstraat gebracht. Schiedam Bij een snelheidscon trole op Rijksweg 20 zijn 31 au tomobilisten door de politie aan gehouden die harder reden dan de toegestane .snelheid van ze ventig kilometer per uur. De politie „pakte" onder meer een automobilist die 104 kilome ter per uur reed. Schiedam - De 27-jarige Schie- len. damse A.D.G.G. is in het Ge- De chauffeur vap de bus moest meente Ziekenhuis met een hér- plotseling remmen, waarna dé'.;/ senschudding opgenomen, nadat passagiere naar voren viel en zij in een RET-buswas geval- haar hoofd verwondde. Schiedam Op het Boerhaave- Dé Schiedammer verloor in dé/ plein is de 20-jarige motorrijder H.P., uit de bocht gevlogen en met zijn hoofd tegen de trottoir rand gevallen. bocht van het Bpérhaaveplein de macht oyer., heistuur. De'". GGD heeft hem naar het Nolet Ziekenhuis overgebracht. 1 v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1