amateurs POPULAIRE OP SCHIEPAMSE WIELERBAAN Landskampioenschap als afsluiting bij NO AD Oud internationals Schaak noen- nieuw Vakatures PV De Vrijheid SCH1EDAMSCHE COURANT DONDERDAG 13 JUNI 1974 gekleurde vissen uit te reiken, 'Uiteraard zijn de eisen aan de leeftijden aangepast. Een gele vis betekent dat de kleu ter watervrees vrij en kan drijven, zowel, het hoofd boven als onder water; rood krijgt de kleuter als hij met behulp van drijfmiddelentien meter been slag kan zwemmen; groen wordt uitgereikt na tien meter schoolslag met armen: en henen. Eveneens met •.behulp, van drijf middelen. Een bi auwe' vis bete kent dat de kleuter vijf meter combinatie schoolslag zonder drijfmiddelen kan zwemmen en bovendien met drijfmiddel op •de rug kan drijven. Voldoet de kleuter aan a! deze ei sen, dan kan men deelnemen aan. hetzwemmen voor het kleüterbrevet. De eisen hiervoor zijn; Watervrees vrij in 'het'die pe bassin; debreedte van het diepe bad (10 m.) schoolslag overzwemmen; enkele slagen'op ;de rug kunnen zwemmen; een moment watertrappen. Na het behalen van dit' kleuter- brevet kan worden doorgewerkt voor'de bekende rode. en groene lintjes als voorbereiding op het diploma. A. Tenslotte volgt het diplomazwemmen. Ï'/A: t£es lintjes in verschillende kleu ren wordenuitgereikt, is ook voor de jongste lichting een soortgelijk plan ontwikkeld. Deprestaties van de kleuters worden voortaan eveneens her kenbaar, door i.p.v. -lintjes Schiedam De Schiedamse ver eniging De Watervrienden gaat trachten hef zwemmen voor kleuters te stimuleren.' In navol ging van het zwemmen voor het A-diploma, waarbij aan de leer lingen al naar gelang de presta- Schiedam De schaakvereniging „Schiedam" heeft het plan op gevat om de jaarlijkse strijd om het snelschaakkampioen schap van Schiedam in een nieuw jasje te steken. Oorzaak daarvan is dat dit kampioen schap, dat dit jaar voor de vier de maal door deze vereniging wordt georganiseerd, niet meer dan ca. 60 deelnemers per kam pioenschap trok. Reden waarom besloten is om op zaterdag 14 september in „De Rank" in Kethel een drieron- den-toemonj te houden, waarbij de 'deelnemers per partij een half-uur bedenktijd krijgen. Om deelname aan dit kampioen schap nog aantrekkelijker ie maken bestaat het plan om per groep van vier deelnemers twee prijzen beschikbaar te stellen. Schiedam In het ladder van.het negentig jarig jubileum speelt morgen een veteranen-cricket» -team van Hermes DVS tegen Oud-Holland. Tussen de oüd-in- temationals treffen we roem ruchte namen als Wally van Weelde, Dick de Baare, Hans van' Weelde, Lou Borraiü (oud-Hermes en Spartaspeler) en stadgenoot Koos Osterholt. In het team van Hermes DVS spelen in ieder geval Manus Stolk. Gerrit Meijer, Hui'b Meurs en Willem van der Sloot. Schiedam De PV De Vrijheid nam met 291 duiven deel aan, een wedvlucht vanuit St. Queri- t!n„ over een afstand van 245 ki« lometer. De lossing var» deze in het vliegverband van de CC Rotterdam (Nab v.P.) vervlo- gen wedvlucht was om 06,10 uur.' De eerste duif kwam aan om 8.45.49 uur bij P. Pols. De uit-? slagen waren: P. Pols 1-5-11-24,j P. Verlinde 2-13-22, S. Poort;.?,, C. Duymel 4-9-12J. Wenteler 6-16, A. van de Tuyn 7*21, A. van de. Berg 8-17-20, Gebr.. Triel 10-23, H. Vollebregt 14, G. Bar-, zilay 15, Comb. Poort 18-19-25. Winnaar P.- Pols veroverde als extra prijs bovendien een from opgemaakte fruitmand. De vol gende wedvlucht vind: plaats vanuit Orleans, met als extra prijs een koffiezetautomaat. Schiedam De leden van de ta feltennisvereniging NOAD bui gen zich morgenavond over een fors probleem. In de Koopmans beurs houdt NOAD dan de alge mene jaarvergadering, waarin als belangrijk punt op de agen da bestuurs- en commissiever kiezing staat opgenomen. Zoals bekend treedt voorzitter Cees Marijnen af en is niet herkies baar, terwijl ook secretaris A. van der Harg en wedstrijdsecre- taris J. Meuldijk hun taken zul len beëindigen. Het bestuur vond tot nu toe pas twee nieuwe kandidaten, de heren B. van de Wal en P.; ten Korte naar. To vens móetjgezocht worden naar V enkele personen die in de diver se commissies willen plaatsne men. De vergadering begint om half negen. Fietser. op de Schiedamse „ovaal", v/aar ondanks het kille weer en de concurrentie van de Avond-vierdaagse toch weereen aantrekkelijk pro gramma werd gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4