mm F Actie papier loopt goed BELANGRIJK Hallo allemaal F'ï J -;v:■•■'■r De nieuwe Briévenhoekjè De oud papier-actie, die wordt -georganiseerd door de die-; renbescherming van Schie- dam loopt uitstekend. De eerste week kwam er al zo'n 15110 kilo aan kranten, tijd schriften en ander papier binnen.' Vele brachten het gelijk naar de opslagruimte in het oude asiel aan de Sint Annazustcrstrnat. Ook wer den vete telefoontjes afge werkt van Schiedammers die hun oud papier wiidcn laten Een smalle weg tussen 't groen en 2 kinderen diefijn' speten zonder bang te hoeven zijn voor hei verkeer.Een tekening Jocqueline Tulp elf jaar. \17 in'i£&. :.AËp. afhaler. Met een speciaal voor dit doel gehuurde vrachtauto reden vrijwilli gers de afgelopen week af en aan om het papier op tè ha len. Er kunnen zich nog vrij willigers melden die 's avonds een handje willen helpen; Voor - inlichtingen over deze actie ten bate van een nieuw dierenasiel kunt u zich"wenden tot de asielbe heerder (tel. 266266). SIGNALEMENT Naam: oribeken/b Ras; 'bos-laard- Geslacht; 'roir Leef lijd r.3 mnd 'Kleur; bruin Hoogte: 30 cm beharirvg: wolüg Bijzonderheden: wordt nog een stuk groter, moet woeden „opgevoed" Hij lijkt uiterlijk wel op een Duitse Staander, maar hij.is 't.-niet volgens de asielbeheerder. De dierenarts zal hem binnekort gaan rangschikken onder een bepaald ras (wel- licht is hij eenkruising) maar voorlopig zullen we het maar op een bastaardje houden. De hond stapt uitgelaten naast ons door de typische brandersbuurt rondom het asiel. Elk hoekje, elk gaatje ontsnapt niet aan zijn aan dacht en overal,wil hij zijn neus letterlijk zowel figuur- lijk insteken. Niets is bij hem veilig. Andere honden wil hij „zomaar" te lijf gaan, hoewel dat begrijpelijk is om dat het bastaardje nog maar drie maanden oud is. Van het - water moet hij in eerste instantie niets hebben. Het natte gedoe trekt hem to taal niet aan, bovendien is 't hem veel te doods. Tot dat er enige kringen ontstaan van en kele eenden die plotseling aan komen zwemmen. Waar leven ...is,' is een; weg eh; het hondje rent naar de .waterkant- klaar voor zijn waterdoop. Gelukkig dat zijn tijdelijke baas zijn po-' ging tot een nadere kennisma king met moedereend en liaan kleintje kan verijdelen, want anders kunnen wij niet onder het vaandelvan de dieren.be- scherming ons blokje rond de komende jaren continueren. De asielbeheerder zou 't trouwens ook 'niet leuk vinden als we met een doorweekte hond hij heeft nogal een willige beharing terug zouden komen. Nadat het gevaar is bezworen en de eenden ijlings beter, vaanya- .ter hebben gezocht ..kijkt het bruine hondje.je diep beschuldi gend aan. Moet dat nou? vraagt hij zich af. Om vervolgens ge heel onverwacht .achter een niets vermoedende vogel;'op të duiken die, van schrik bijna te- gén een boom aan klapt en zijn korstje brood vertrapt ziet on der de kleine pootjes van het schepsel dat wij onder dé naam hond kennen. Een levenslustig diertje, het bas-1 taardje.. Ook een hond met een uitstekend reactie vermogen: Dat blijkt niet alleen tijdens 't blok- je rond, eerder is hij namelijk ■aan de dood ontsnapt door een razendsnelle reactie. Het ge- beurde op: dinsdag 18 juni toen hij op de Mgr. Nolensla an ver-.: scheidene keren de .straat over-' stak. De laatste keer ging het bijna fout.-Hij liet zich tenslotte- gewillig meevoeren naar het asiel, waar hij nu zit te wachten op een. niéuw tehuis. Dat doen ook nogtwee andere honden, die de afgelopen keren op deze pagina stonden. De raspoedel met één. oog zit er nog (leeftijd: anderhalf, zwart, reu, 41 cm schofthoogte) en ook het hondje dat daarvoor op de foto ging. moet nu maar eens een nieuwe baas krijgend Het vakantie- slachtoffertje hij werd door zijn baas gebracht met de me dedeling dat hij- op vakantie ging en de: hond niet mee kon nemen is van een onbekend ras, zeven maanden oud, is ook een reu eh heeft drie kleuren: zwart, wit en bruin. fADVERTENT/Ej MEDEDELING AAN ABONNEES Met varwijzing naar do speciale vakantie-opgavebon, die u vandaag jn de andere krant kunrivindert, maken wij u erop. attent. - dat toezending,van de krant uitsluitend mogelijk:is irj Combinatie met dit nieuwsblad/Aan portokosten za! 1 1/2' 'X het tarief da! in de bon'staat vermeld worden gerekend. administratif Ondanks de naderende vakantieperiode durven wij in deze rubriek weer een katje aan fe prijzen. Het is een orufzettend leuk ding, erg speels en jong. Nauwelijks drie ■maanden leeft bet ko2je en verleden week moest ■het al ervaren dat dat ook geen pretje is. Ze werd door 4emond naar ihet asiel gebracht, d:ie afstand van hef zwarte idiertje deed. Wie? 9 Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, tel. 265266. Openingstijden: 9—12 uur en 14—17 uur: zaterdag 91 uur; zon- en feestdagen gesloten. Voor vermissingen direct het asiel bellen. Ook Amivedi een organisatie die weggelopen en gevon den dieren registreert kan u mogelijk helpen; tel. 269947, e De Schiedamse dierenarts dr. de Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. Spreekuur: maandag tot en met vrijdag van 1314-30 uur en van 19—20.30 uur (woensdagavond niet). O Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maan dag tot en met vrijdag tussen S en 9 uur 's ochtends. Tel. 268234. v - v'.':" 1///v.' j. Q Opgeven als lid van de dierenbescherming kuntu door storting van 7.59 gulden (of meer) op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schiedam. Op het strookje vermelden „nieuw lid". Maandblad gratis. Het gironummer staat uiteraard ook open voor giften. Een waf merk waardige verschij ning in deze ru- feriëk; een prach-. Aigë sierduff dis onlangs isgevon den. Hij werd ver. leden week ge bracht door de 'in- •specteur van de dierenbescherming -die. 'hem toever- trouwde aan de asreibeh eerder. Op 'het ogenblik is hij bezig ,,uif te vogelen" waar de -duif vandaan fcornt. Josienlje dacht soms dat ze helemaal alleen in het grote huis woonde. Zij alleen met de dieren, Flossie de poes, Tim de hond en alle rupsen, kevertjes en spinnen uit de tuin. Dat dacht ze als vader voor zaken op reis was, moe der met hoofdpijn in bed lag (ze had vaak hoofdpijn en ging dan in een donkere kamer liggen), oom Carl, die bij hen woonde, In Leiden waar hij studeerde en Trudie het dienstmeisje haar vrije da" had. Dan was het huis hele maal van Josientje. Ze keek in alle kamers, de kelder en de keuken of alles in orde was, want zij was de baas, en dan ging ze in de tuin spelen. mocht niet de weg op van moeder en ook niet het bos, achter de tuin, in. Maar dat vond ze r.ie.' erg. De tuin was zö groot. Het leek r.et een perk. En kinderen die kwamen vra gen of ze buiten kwam spelen waren ei niet. Josientje speelde altijd alieen. Maar er waren zo veel beestjes om haar heen dat ze zich nooit alleen voelde. Flossie, en Tim catuurijk en dan de rupsen, de kevers, tor ren, spinnen en pissebedden die onder de stenen, in de struiken cf tussen het gras liepen. De rupsen liet 2e op haar arm lo pen en ze gaf zc namen, Prik kertje, Kriki, Pringpring, Toto, Rupselientje, Slangerieen Pa- blootje. En - dan waren er do mieren. Als. ze een tegel optilde kon ze de gangen en .holletje» van de mieren zien. Ónder da stenen bij het vijvertje, hulsden de pissebedden. Die durfde z« ook best beet te pakken. onv mige pissebedden konden rich oprollen. Dan leken het net bal letjes. Er waren grole families bij met veel kindertjes. De dik ke opa pissebed kwam altijd he! eerste onder de steen vandaan. Die keek dan ofalles veilig was. Aan het eind van de tuin. daar waar het bos begon, lagen vaak konijnenkeutels. Daar speelden 's avonds laat de ko- nijntjes. Moeder had ze vaak gezien als ze zo'n hoofdpijn had dat ze niet kon slapen. Josientje probeerde altijd wakker te blij ven om de konijntjes ook ta zien. Maar het lukte nooit. Ze viel altijd in slaap. Op haar hurken zat ze naar een mestkevertje te kijken dat met eindeloos geduld eenkonijnen- .keuteltje naar zijn holletjs bracht. Hij rolde het met zijn pootjes vooruit. Op dat keuteltje legde hij dan eitjes en het dien de de kleine kevertjes als voed- •;:sel, Dat had oom Carl verteld. Hij wist/erg vee} van mser/ep en al die andere diertjes uit de .tuin. Wormen moest je altijd met rust laten, vertelde hij. Die zijn erg nuttig want ze maken de aarde los zodat de planieo goed kunnen groeien, Dr jnn- V gens. op school trapten de wor kmen altijd dóód of ze deden ze aan een haakje om er mee te vissen. Ze, zei er wel eens iets van maar dan lachten 'ze haar uit; Demeisjes speelden ook nooit met naar. Die deden altijd jongensvangertje en dat" vond Josientje een rot spelletje. Het kon haar niet schelen dat ze geen vriendinnen had. Er. was altijd zoveel te doen in de tuin en je kreeg geen ruzie ook. Je kon altijd doen waar je zelf zin in had. Ze kreeg er vandaag zelfs een vriendje bij.'Ze vond •onder de heg een bibberend, nat musje. „Ach, arm klein. hum-. meltje", zei Josientje en ze nam het vogeltje mee naar de schuur en zette hem in een kooitje. Ze gaf het brood en melk maar hij lusttehet. niet." Gelukkig ktvam coin. Carl 's avonds en die wist wel raad. Hij maakte een papje van orood en gistvlokken en. daar .draaide hij een klein bolle tje van. Dat lustte hétmusje we'. Met een pipetje'gaf hij het melk. Dé andere dag at het irid^je zelfs het lekkerehapje j uii Josientjes mond. Ooni Carl nam het beestje mee haar. een j vriend van hem die dierenarts i was.Josientje mocht mee.De t dierenarts zei dat Hummeltjes I vleugel v kapot was!Hij maakte het en hij dacht dat het vogeltje ./best weer zou kunnenvliegen. Het was geen jonkie. Het had al vliegles van. zijn moeder gekre gen. Josientje. vond het wel jammer om Hummeltje los te laten toen hij beter was. Maar het: musje vloog niet zo vér,. Het kwam steeds bij: Josientje op bezoek en ze gaf hem dan weer iéts'van het lekkere papje. Ze vertelde het op school. „Jif bent een echt buitenkind",, zei de meester, „en je weet zoveel van al die diertjes. Mogen wa eens bij je in de tiiin kijken, ■met de hele klas?" Dat vond Josientje best. Deandere kinde ren waren een,beetje jaloers op haan Dat,,rare kind had toch maar een grote tuin en ze wist zoveel'van de natuur! Dat leer de je niet bij jongensvangertje of wegkruipie. „Ik. wil best vriendin met je zijn", zèi een meisje, „en ik ook", zei een ander, „Kom maar genist eens spelen", knikte Josientje, „maar niet bang zijn voor beestjes hoor. Laat ze maar rustig op je arm lopen". Da meisjes knikten dat.ze flink zouden zijn. Josien tje vond bet toch wel leuk, de meisjes in de tuin maar het móesten er niet té veel worden, vond ze. Anders kropen alle rupsen, pissebedden, torren, ke vertjes en wormen van schrik onder de grond en dat zou jam mer zijn. ANKE Hebben jullie vader allemaal gbed verwend op vaderdag? Mooi zo! Nu nog maar .een weekje en- dan is het zomervakantie. Ik hoop dat het een erg mooie zo mer wordt. Zodat niemand naar Spanje of Italië hoeft.té-gaan voor het mooie weer. Kijken jut- ben goede 'voetballers en een lie ook naar de wereldkam- goede trainer. Maar ja, er zijn pioenschappéir voetballen op de nog meer sterke landen. Wat 't.v.?Ik vind het spannende denken jullie ervan? wedstrijden hoor. In mijn hart Heb je je rapport al gekregen? hoop ik dat Nederland wint. Het En,-, waren het allemaal mooie zou best kunnen want we heb- cijfers? In dit vierkant vul je woorden in van tien letters. De tetter G is van elk woord al ingevuld! .Er kunnen dus geen twee G's in één woord staan... 1. .een ton mét zaagselwaarin, pakjes .zijn verstopt (bij ven jaardag of. bazaar), 2 bewoner van Egypte, 3 het is een puzzel met stukjes van karton of hout' die ja in elkaar moet passen, je moet het in het meervoud - schrijven, 4 dit gebruik je als je iets moet wegen, 5..kleurige vo gels die je kunt leren praten, 6 meervoud van passagier, 7 een fopsigaar die uit elkaar knalt,- 8 pierement, S waterig, dat zijn waterige ijsjes, schemerig, 't is een avond, 10 dte.dag dat je weer een jaar ouder wordt. De oplossingen stuur je weer naar Anke, Verwersdijk 68, Delft. Je hebt ér een week de tijd voor. Onder aan jé brief, Oplos sing af tekening zet je je naam, adres en leeftijd. De winnaars zijn: Joost v. Vliet (dertien jaar), Gusta Ruijs (zes jaar), Marleen Gerkema (tien jaar) Mare Niemans (negen jaar), Sjaak van Velde (tien jaar), Marijke Riep (twaalf jaar). Jullie krijgen een boek thuis gestuurd. De oplossing was: I raapt, 2 buren, 3 wagen, 4 Soest, 5 stoel, 6 graat, 7 de gen, 8 ademt, uilen, 10 liter. Tl deken, 12 zomer,r 14 Johan. Op de kruisjes kwam rugslag en duiken te staan. Wat jammer, je schreef je naam er niet bij. Ook niét op de enye- 3op. Jullie bebben twee kleine poesjes schreef je! Wat leuk zeg. Nu kunnen ze zeker al kij ken, en uit de mand kllnvmeci? Wij hebben zelf vier katten dus ons huis is al. vol. Ik hoop dat je er een goed adres voor krijgt. Zelf v/eet ik niemand. Ik vind de. waterlelies ook het mooiste en het diarama- met al die bergen en treintjes eti het onweer. Heb je dat ook gezien? Richard Jaquet. Waar gaan jullie met vakantie naar toe? Wij gaan een weekje naar Schaars- bergen bij Arnhem, en vandaar, uit maken we dan. uitstapjes. Gaan jullie naar het buiten land? Veel plezier hoor. En als je terug komt los je zeker, de •puzzel weer op? Anita v. d. Berg. Bedankt voor je plaatjes. Ik heb; er één op mijn hand gedaan die is: niet zo goed gelukt maar mijn dochtertje heeft de.andere en.die zit prima: hoor. Bedankt voor je hartjes- brief. Ik zal eens zoeken naar het j'.je wèet wel". Dan stuur ik het wel. Loes de, Bruyn. Wat een leuk plakplaatje was dat..Leuk dat je ook ééns schreef.Ik hoop dat we nog vaak brieven naar el- kaar zullen schrijven. Hoé be- yalt het nieuwe huis. Wonen jul lie hoog? Je kan er wel fijn bui ten spelen hè? Is je zusje nog erg klein of gaat ze al naar school? Irma Rietdijk. Zwem je in het buitenbad of. is het overdekt zwembad? Het is erg gezond, hoor, elke dag zwemmen. Je. doet het zeker graag? En ga je dan na schooltijd? Ik ben be nieuwd of je je gouden medaille, r- «"r.t. Het l'jken de O'.ymp^ s so?'en weü Wat moet je er allemaal voor doen? Ajdce ter Veer. Ja hoor, ik Iee» alle brieven. Dat is erg gezellig. Zomers zijn het er niet zo veel - als in de winter. De kinderen gaan dan vee!' zwemmen. Net zoals jij. Is het zwembad in de buurt. Hoeve! diploma's heb je al? Liëtte de Vreede. Leuk was de te- kening. Heb je die helemaaluit je hoofd gedaan? Ik; heb nog geen pinksterbloemen gezien. Ik denk dat ze er nu niet meer zijn. Er zijn bij ons in de buurt niet veel polders meer. Jij bent een goede toma^np!uks:er zeg. Is het leuk werk? Mag je er ook we! eens een opeten. Hoe ging dc kernismakingsdag? Leek het je wel een fijne school? Ga je dan op de fiets? Haoneke Ardon. Bedankt voor Je brief. Hoe gaat het met de meester. Zou hij lang in het zie kenhuis moeten blijven? Nu ik dit briefje typ is het warm weer (dat was vrijdag 14 juni). Heb jc alles goed gezien In de Efte ling? Ook het sprookje van de waterlelies en het diarama en me: aile andere sprookjes? Ik vind het er erg leuk. Wanneer ga je op kamp? Joop Bergman. Jullie gaan een fijne reis maken zeg. Je ver heugt je er zeker ai op? De voorpret Is ook al leuk. Ik hoop dat jullie erg mooi weer hebben en veel plezier. Hoe is de test géworden? Je weet natuurlijk al waar je na de vakantie naar toe gaat. Schrijf je her eens? Anneke Versluis. De oplossing had je goed. Er stonden twee jeugdrubrieken na elkaar in de krant omdat er de andere keer éért dubbel was geplaatst. Je hoefde je in die week tenminste niet te vervelen. Je kon twéé puzzels oplossen. D:' n de briefjes.' Dag alle- - "ren van ANKE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3