SCHIEDAMSCHE COURANT FC VLAARDINGEN WINT KORT GEDING Vondelh igenplaat moet .absolute garanties geven „Gouden prestaties van de Schiedamse zeekadetten Winkelier betrapt Vrachtwagen ramt auto KM8 Woningdienst wil nog dit jaar overal gelijke huisiuunmerhordjes b ZES SPELERS AL GETEKEND GESLAAGD GLADDE DIEF Bromfietster vliegt uit de bocht CAR en VTM waarschuwen voor verhoging mercaptaanproduktie Prinses Margriet feliciteert winnaars Kappa neemt Scliiecarton /7=^- i JA: over 'Vrijdag 12 juli 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL pagina's SSste jaargang no. 25066 (Van onze sportredactie) Vlaardingen - De PC Vlaardin gen '74 staat sinds gisteren, na de verrassend snelle uitspraak - van de president van de 'i\-Utrechtse rechtbank dat het in ''"zijn recht staat, niets meer in - de weg om betaald voetbal te spelen. Of het zou de KNVB zelf moeten zijn die appèl aan tekent en daarmee het verlies niet te accepteren. "In dit ge val", zegt gelukkige trainer Jan van Baaren, die woensdag avond het aanbod van PC Gro ningen afsloeg en eerder Veen- dam in de kou liet staan, „gaat het de bond millioenen kosten als blijkt dat na maandenlange procedure de bond alsnog in het gelijk wordt gesteld en de FC Vlaardingen dan tussen tijds uit de eerste divisie moet stappen." De president van de Utrechtse recht bank, mr Van Eek, komt tot de voor FC Vlaardingen positieve uit spraak omdat in het kort geding van •afgelopen dmsdag niet is bewezen dat Veendam, dat evenals FC Vlaar dingen in een stichting is opgegaan, en de Vlaardïngse club twee ver schillende zaken zijn. Anders ge zegd: dat Veendam in dezelfde situa tie verkeerde als FC Vlaardingen en daar de nieuwe stichting niet aan fi nanciële eisen moest voldoen. Dus FC Vlaardingen is_ wel degeEjk de opvolger van Fortuna VI. Het nieuwsbericht van het ANP met het voor FC Vlaaringen '74 gunstige bericht heefit veel reacties te zien gegeven. Niet ra de laatste plaats van. preases Jan Villijn, wiens telefoon roodgloeiend heeft gestaan of bij trai ner Jan van Baaren dte zegt: „Het is een bewijs dat Vlaardingen goed achter zijn nieuwe FC staat en zag dat de KNVB fout heeft gehandeld." Intussen hebben spelers van FC Vlaar dingen hun inderhaast aangeboden contract al getekend. De eerste was Johnnie Jansen die een voorlopig contract bij lleerenveen had lopen, maar liever in Vlaardingen bleef en ook de Friese club ontbond in het geval dat FC Vlaardingen '71 bleef bestaan, het contract. Aat Reygersberg is nog steeds in on derhandeling met Wagemngen en hoewel hij graag bij FC Vlaardingen blijft, moeten er meer garanties op tafel komen. Bep de Ruiter, die eer der door SW werd benaderd, tekont nu bij FC Vlaardingen. Alleen Coos Bouwman, dte ook in de sjag is met SVV, houdt bij FC Vlaardingen de boot nog af. Een groot aantel spelers van FC Vlaardingen verkeren echter in de wetenscha, dat de KNVB het kort geding zou winnen en zijn intussen met vacanüe gegaan'". Daarom is het er gmoeiliijk", verzuchtte mane- ger Jan Bnlleman gisteravond nog laat, om de jongens bij elkaar te krijgen". Vandaag wordt doelman Hltide Reys medisch gekeurd bij NEC en zal bij een positieve uitslag zeker de Vlaar dingse club, die hij drie jaar heeft geleid, gaan verlaten. In dat genval heeft FC VLa<ardïngen al een nieuwe keeper op het oog en zal daarna, wanneer de financiën het toelaten, voor 15 juli nog enkele amateurs aan trekken. Door de inmenging van de KNVB, die binnen acht dagen de FC Vlaardin gen in de eerste divisie moet lijven anders een boete van 2000 gulden per dag krijgt, heft de organisatie (voorbereiding) voor het nieuwe sei zoen een grote achterstand gekre gen. Is b.v. SVV" reeds geruime tijd klaar met zijn contractspelers en oefenpro gramma, FC Vlaardingen '74 wil het komende weekeinde de meeste spe lers onder contract hebben en het oefenprogramma vastleggen. Waar voor wedstrijden tegen het West- lands elftal, FC Den Haag en Excel sior R, alsmede Zwart Wit *28 en Papend recht op de rol staan. Schiedam Het CAR en de Vereniging tegen Milieubederf hebben er bij het provinciaal bestuur op aangedrongen de chemische fabriek Vondelingenplaat alleen dan een hin derwetvergunning te geven, wanneer het bedrijf absolute garanties kan geven voor een veilig en schoon produktie- proces. Het CAR en de VTM zeggen elk in een aparte brief echter weinig vertrouwen te hebben in de bedoe lingen van de directie van de fabriek. Triomf 'na triomf voor hef •Sdhüeidaimse zeetoa'd eiffenikorps. Schiedam In het bezit van de nodige trofeeën is het Schiedamse Zeekadetkorps „Jacob van Heemskerk" teruggekeerd van het jubi leum-zomerkamp in Vlis- singen. Een kamp dat de geschiedenis zal ingaan als het meest stormachtige dat -> 't Zeekadetkorps Nederland ooit met haar zeven afde lingen heeft gehouden. Regenvlagen en windkracht 7 accentueerden het door de kadetten gespeelde spel en de gehouden zeil- en roei- wedstrijden, als zijnde ge richt op wind en water. Evenals vorig jaar heeft het korps, onder leiding van commandant Bergvelt, zich weten te onderschei den van de overige korp sen. Bij de korpsbeoordeling werd de groep uit Schiedam als het bes te gekwalificeerd en verwierf hiermee de „Blauwe Wimpel", een ere-trofee die ook vong jaar het korps ten deel vieü. Ook de „Brmkaanbeker" voor het, korps dat op de nautisohe-estafette de beste prestaties leverde ging mee naar Schiedam. In het onderdeel wedstrïjdroeien toonden de' ploegen aan de rie men. zich. eveneens de sterkste», goed voor de zfiilbeker. Alleen In de tweede zeilwedstrijd moes ten de tv/ee sloepbemarmingen het afleggen tegen de overige deelnemende zei is loepen. Een 4e en 7p plaats was hiervan het be wijs. Op het voetbalveld weerde het sa mengestelde elftal zich op uit stekende wijze. Doorgedrongen in de finale speelde het gelijk.' tegen het korps Amsterdam maar versloeg Gouda. Het ikorps kwam zoedoende in het bezit van de voetbalwimpel. Het 25e zomerkamp werd bezocht door het petekind van de Ko ninklijke Marine, Prinses Mar* griet, vergezeld door de heer Pieter van Vollenhoven. Aan commandant Bergvelt en boots man Nad els viel de eer te beurt te worden ontvangen aan boord van het koninklijke jacht „Piet i Hein" om Ihie^ de gelukwensen In ontvangst te nemen voor de door zijn korps geleverde pres taties. Vondelingen.plaat produceert mercaptaan. Dit wordt on der meer gebruikt om aard gas een geurtje te geven, maar wordt ook toegepast in de rabberfabricage. In 't voorjaar van 1972 veroor- zaafcte de mercaptaan fa briek in Schiedam en Vlaardingen dat. de begrip pen „katteplsstank" en „Vondelingenplaat", aldus de. VTM, nagenoeg syno- ^^meTnêrï^vajr^lkaaT gewor-"1 den rijn. Het CAR en de VTM zeggen, dat de stank de laatste twee jaar weliswaar voor een groot ge deelte is teruggedrongen, maar dat de produktie nog allesbehal ve vlekkeloos verloopt. Het CAR schrijft gedeputeerde staten dat Vondelingenplaat het water nog altijd via een onder de laag- waterlijn weggestopte pijpleiding verontreinigt met zware me talen en de lucht vervuilt met stikstofoxyden en zwaveloxyden. Volgens de Dienst Centraal Mi lieubeheer van Rijnmond kwa men er in het eerste kwartaal van 1974 en dan met name in januari vele klachten bmnen over Vondelïngenplaat. Op 6 ja nuari teisterde een stankgolf uien- en gaslucht een groot aantal plaatsen in Rijnmond. Zelfs uit Amstelveen belden mensen op over een stanklucht In totaal kwamen er liefst 326 meldingen die dag binnen. De oorzaak was een lekkage aan een meetstomp, waardoor butyl- mercaptaan vrij kwam. „De productieverhoging van mer- captanen van zo'n drieduizend ton in '73 tot tienduizend ton dit jaar zal de kans op ongelukken doen toenemen, zowel door de veel grotere opslag, vervoer en verwerking van de benodigde grondstoffen en eindprodukten, Schiedam Slechts een broodrooster heeft een nachtelijke inbreker kun nen bemachtigen uitde etalage van radïowinkel De G. aan de Westfranke- landsestraat, omdat de ei genaar door glasgerinkel werd gewekt. 3n het holst van de nacht hoorde de winkelier een paar verdachte geluiden in de radiozaak, beneden zijn slaapkamer. Hij sloop de trap af, maar werd door de ongewenste bezoeker gehoord. De in breker nam terstond de benen en Het de gewekte De G, met een vermelde etalageruit ter waarde van achthonderd gulden achter. Schiedam De 23-jarige student A. W. S. uit Ridderkerk is met een hersenschudding in het ge meente ziekenhuis opgenomen, nadat hij op de Överschieseweg in botsing is gekomen met een vrachtwagen. Bij de hulpbrug verleende de 25- iange vrachtwagenchauffeur P. M. aan de auto van de student geen voorrang, waarna beide auto's met elkaar in botsing kwamen. De gemeentelijke geneeskundige dienst heeft de verwonde stu dent naar het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan ge bracht. Schiedam Op de 's-Gravefandseweg Is de 62-jarige bromfietster C. M. de R. uit de bocht gevlogen, en met een gebroken rechterpols naar het NoJet Ziekenhuis gebracht. De vrouw raakte met het voorwiel van haar brommer de stoeprand en kwam daardoor te vallen. De GGD bracht haar naar het Nolet Zie kenhuis, van waar zij na een kort onderzoek naar huis kon terugke ren. SCHIEDAM® Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamscb Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws, Twee kranten voor de pnjs van een. Profiteer ervan! P.S. Moch! u 'n teuk« verrijking kunnen bedenken als «snw'hng op onderstaande zlr> in de bon. dan maakt U kans op een exclusieve 0 «aansteker die w>| wekebjks uitloven voor de roeeal originele inzen ding. als door de verhoging van het arbeidstempo", aldus het CAR. LEUGENACHTIG Het argument van de directie: „Als de noodzaak van het ge bruik van mercaptanen voor het veilig gebruik van aardgas in de Nederlandse samenleving wordt erkend, dan moet toch ook de consequentie van een mercaptaanproduktie in Neder land -worden aanvaardbloemen CAR en de VTM leugenachtig. Het CAR: „De produktie wordt niet verhoogd voor de aardgas- geur, maar voor andere doelein den zoals de rubberf abri cage". De VTM ergert zich ook aan de opmerking in de vergunningaan vrage: „Bij stankoverlast in het Rijnmondgebied is het dankzij de dienst Centraal Milieubeheer mogelijks snel de bron te tracé- ren. Hierdoor kan de bevolking op juiste en objectieve wijze worden voorgelicht, waardoor onnodige onrust wordt voorko men." „Het paard achter de ■wagen spannen" noemt de VRM dat. „De dienst kan zijn „ge ruststellende taak" beter ver vangen door bezigheden, die ge richt zijn op het tegengaan, van milieuverontreiniging. De mercaptaanfabriek werkt overigens al een aantal ja ren zonder hinderwetver gunning, De VTM maakte het provinciaal bestuur daar twee jaar geleden op attent. Reden voor de ver eniging om cynisch op te merken: „Het verheugt ons dat l zo snel gemeend hebt aan de2e onwettige si tuatie een einde te maken door de procedure volgens de wet inzake de luchtve rontreiniging te starten." HUW 1 rusJTi; *61 M stuur üe bon m open envelop, zonder postzegel, naar an|woordnr. aw, a aam. roals - fwort bi) I Schiedam Het In moeilijkheden verkerende bedrijf Schieearton j Is gered. Kappa Holding uit Groningen heeft besloten de cartonnagelabriek over te ne men. Kappa garandeert alle be staande verplichtingen ten aan zien van het personeel volledig na te zullen komen. Met de drie grafische bonden werd reeds in een vroeg stadium overeenstem ming bereikt. Mede op hun ver zoek zal het gratis overwerk dat het personeel de laatste maan den uitvoerde alsnog worden vergoed. PROTESTEN Schiedam - Voor het einde van het jaar zal op iedere voorge vel een door de gem en te voorgeschreven model huisnummer- bordje moeten prijken. Dat is tenminste de wens van de Gemeentelij ke woning- dienst. Het staat im mers zwart op wit dat op de bordjes zwarte letters op een witte achter grond moeten staan. Als ie mand zo'n bordje nog niet heeft krijgt hij in ieder geval voor het eind van het jaar een aanmaning in de brieven bus. Op dit kaartje wordt duidelijk gemaakt dat de huisnummer- bordjes bovendien nog maar één vorm en één type van lette? mogen hebben. Indien aan dit ambtelijk „verzoek" van di- rekteur J. Verzijl van de woning- dienst niet binnen dertig werkdagen wordt voldaan, wordt een boete van vijftig gulden in het vooruitzicht gesteld. Niet iedereen blijkt 't met deze maat regel eens te zdjn. Iemand die zich over deze maatre gel opwindt is de heer I. Schuur man uit de Viila- straat. Verbolgen zegt hij: „-Van daag is het een ander bordje en morgen is het misschien we! een andere deurknop. Het einde is zoek. Mokkend heeft hij zijn huisnummer- bordje voor een nieuwe vervan. Deze bordjes zijn binnenkort verboden. gen, want het is - zo 2egt hij - toch vechten tegen de bierkaai. Reeds meerdere Schiedammers zeggen dat al ge merkt te hebben, na de bekendma king van de ver ordening door de voorlichtings ambtenaar van de gemeente. De pu. blicatie van de Verordening op Straatnamen e« Huisnummering, die vorig jaar in de Schiedamse dagbladen ver scheen, lokte des tijds al veel pro test-en uit. Ook mi overwegen verontwaardig, de Schiedammers weer een brief naar de Woning- dienst terug te schrijven, omdat zij menen dat de oude bordjes dui delijk genoeg zijn. Schiedam Aan de Katholieke Universiieit van Nnmegen zijn een drietal Schiedammers voor hun kandidaatsexamen geslaagd. Het zijn mejuffrouw C. M. L. Verbeek (psychologie), mejuffrouw M. J. H, T, van Lier (biologie) en de heer L. W. A. Oosterveer (theologie). Hoek van Holland Aan boord van de veerboot Koningin Juliana werd uit de rugzak van een Nijmeegse passagierc een damesscheer- apparaat gestolen. Het apparaat verdween terwijl de rugzak aan dek stond. Een onderzoek door de politie leverde in eerste instantie niets op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1