Louter eerste plaatsen 'M'* ,fuv f Tandemtocht naar Stockholm i. mislukt NIKO MOERMAN TE VOORZICHTIG IN DE BOCHT I* j.Knippenberg: Als Eddie Merckx,maar W. J. van Ingen stopt na dertien jaar Aad van Biezen winnaar school ïry/7' Hoogendijk jrt ICSChf mm- - I Ronnie Meeldijk sterkste bij de jeugd Chevron de regen MUGGENRONDE DOOR NEDERLAND op twee benen" 4_ Aad van Asten weer de snelste Zweedse bergen bedwongen Hoek van Holland - m SMhN Stockholm rPfWé'i Robert Jan Fuchs manusje van alles Schiedammer wint HB- concours in WUüilNJJACi IV JUL.I 1974 f Heer De kans bestaat natuur lijk nog steeds dat de Schie- damsA'laardingse equipe in de muggenronde door Nederland niet als winnaar in Schiedam zal finishen. Nog steeds wordt er van de jeugdige renners erg veel inspanning gevraagd, zo dat de jubelstemming van dit moment in één etappe te niet kan worden gedaan. Blijft ech ter wel de vraag mits de cadans er in blijft welke ploeg de equipe van ploeglei der Jaap de Bruin van het gisteren beklommen platform kan kegelen? Want de tweede etappe, die de meute via België van Vlijmen naar Heer voerde, eindigde in een complete triomf voor de Schiedams/Viaardmgse combi natie. Een verrassing, óók voor ploegleider Jaap de Bruin, want het heuvelachtige par koers leek uitermate geschikt voor een machtsgreep van de Limburgse ploeg, die na de eer ste etappe slechts Volendam vóór zich moest dulden. Schie dam/Vlaardingen startte als derde, maar, zo luidde de voor spelling, op de „cols" valt ook deze equipe door de mand. 9fAls Eddie Merckx, maar dan op twee henen. Zo gemakkelijk t ging Jan tegen die bergen op". Broer Bob Knippenberg, die dit keer het telefonische con tact vanuit Zweden voor zijn rekening nam, kon er eigenlijk niet over uit. „Dat Jan kilome ters kan vreten is zo langza merhand wel bekend. Maar dit was eigenlijk de eerste echte j bergetappe in de tocht. Die eer- - ste zeshonderd vijftig kilometer -door Nedenand en Duitsland waren normale vlakke etappes, zoals hij ze dagelijks loopt. Ook de eerste dagen in Zweden gaven op dit punt geen proble men. Maar medisch gezien heb ik tegen de etappe tussen Jon- koping en Odesöw letterlijk opgekeken ais tegen een berg. Er zaten behoorlijke klïmmetje in waar zelfs de wagen moei lijk omhoog kon komen" „De avond tevoren hebben we de r -zaak behoorlijk doorgepraat. Tenslotte zit Jan ook nog een beetje met die onwillige knie, al valt het alles bij elkaar geluk kig we! mee. Maar dat hij er zo doorheen zou komen, dat had niemand verwacht. Het was alsof hij vleugels had. Naa- mate het einde van de tocht nadert, gaat het steeds gemak kelijker" Jan zelf blijft tamelijk lakoniek onder dit alles. „Het gaat ge- -■woon lekker', zo verklaarde hij. Het eerste teken van opti- - misme kwam eigenlijk ook pas in deze etappe. „Het moet nu wel gek gaan wil ik Stockholm niet halen. Het is nog een kwestie van een dikke-driehon derd kilometer en in vijf dagen kan. ik die desnoods kruipend afleggen" De geldzorgen van de karavaan zijn dankzij de medewerking van de Rabobank, de deelge- meenteraad, VW en de voet balverenigingen Hoek van Hol land en Hoekse Boys althans ten dele opgelost Dinsdag ïn Linköping konden de tweehon derdvijftig Hollandse guldens die telegrafisch waren overge maakt, worden opgehaald. He lemaal voldoende is het nog niet, maar het ziet er naar uit dat er nog wat meer geld gaat volgen. Een etappe dus, die óp het lijf was geschreven van de zuider- Koplopei lingen en moest eindigen in een Limburgse 2ege. Voeg daarbij de extra handicap in de vorm van storm en regen en de verbaasde gezichten m de volg- karavaan zijn verklaard. Ver bazing die, met name in de Schiedams/Viaardmgse volgau to oversloeg in opperste verruk king, want de klassementsrit Maastricht—Heer werd één ononderbroken solo van de ren ner die ook in de eerste etappe vequit de sterkste was geweest; Aad van Asten. En tegen de explosie van de Vlaardinger bleek geen enkele renner bestand. Sterke Aad van Asten verbleekte in één klap alle Limburgse verwachtingen door het totale veld op 31 se conden en meer te fietsen. Maar de equipe van de winnaar deed meer. Een knappe 3e plek voor Johnny Meyer bijvoor- beeld en op 41 seconden van de winnaar Perry Balvers (7e) en Koen. Kalkhoven (9e). Rudi de Bruin, de „benjamin" van de ploeg, bleef ook al knap over eind door als 21 ste te finishen. En omdat drie Haarlemmers (Stroek, Mooner en Hoogka mer) de overige plaatsen bij de eerste vijf voor zich opeisten, kwam de klap in het Limburgse kamp dubbel zo hard aan. punten, terwijl Johnnie Meyer (9e), Koen Kalkhoven (10e), Perry Balvers (14e) en Rudi de Bruin (15e) de jeugdronde door Nederland en Scbiedams/- Vlaardings dagje bezorgden. De eerste vijf in het algemeen klassement zijn:l Aad van As ten (Schiedam/Vlaardingen), 2 J. Spirk (Maastricht), 3 P. Schroen (Maastricht), 4 J. Stroek (Haarlem), 5. F. Vul- lings (Heer). Toch heeft het er even naar uitge zien dat de zo succesvolle ploeg zonder Rudi de Bruin zou moe ten finishen. De kleine Schie dammer, met zijn 13 jaar de jongste deelnemer in de Schie- dams/Vlaardingse equipe, kreeg het in de felle storm Maa- seijk even te kwaad. Maar al vaker bewees hij een „bijtertje" te zijn; liet zich met zonder protest verzorgen in de auto van de toer-arts; kroop toch niet al te monter weer op de fiets, maar finishte in Heer als- of hij nog maar net aan de Schiedam - De voetbalvereniging GSS moet op zoek naar een nieuwe wedstrijdsecretaris. Na 13 jaar onafgebroken deze meest intensieve bestuursfunc tie te hebben vervuld, moet W. J. van Ingen door verhuizing naar Heemstede deze taak neerleggen. Omdat een en an der op korte termijn plaats vindt, geeft GSS' wedstrijdse cretaris er de voorkeur aan nog voor de nieuwe competitie be gint te stoppen. etappe was begonnen. Ploegleider Jaap de Brufn..„stemming zit 'r in"... Aad van Asten dus leider in het algemeen klassement, met 15 Het betekende twens dat de Schiedam/Vlaardingen-ploeg de eerste plaats in het algemeen klassement veroverde en daar mee het favoriete Maastricht achter zich hield. De stand: 1 Schiedam/Vlaardingen 29 pt. 2 Maastricht 27 pt 3 Haarlem 26 pt. 4 Heer 25 pt. 5 Haarlem (Wilco) 22 pt. Een succes dat ook afstraalt op het begeleidende trio: Jaap de Bruin, Willem Heinsbroek en Jan van Asten jr. Zij hebben een belangrijk aandeel in, wat Jaap de Bruin noemt* „De voortreffelijke onderlinge ver standhouding in de ploeg. De stemming zit er in en de opoffe ring, om iets voor elkaar te doen, is geweldig groot". Een goede basis voor de etappe van vandaag, de „omloop van Zuid Limburg". i I. VÉHSUJCWr \*tt Enorm De belangstelling in Zweden blijft inmiddels enorm. AI drie keer zijn de mannen op TV verschenen en het is daarbij toch op zijn minst merkwaar dig dat de Hollandse producen ten van de „kijkkist-program- maV' nog geen enkele aan-j dacht aan de tocht hebben ge- schonken. De Nederlandse ambassade in Zweden, in samenwerking met de Zweedse atletiekverenigin gen, zijn inmiddels begonnen» met de voorbereidingen om in Stockholm een groot feest te maken van de intocht Vrijdag al hoopt Jan de grens van de Zweedse hoofdstad te bereiken. Hij zou dan ineens door kunnen-gaan naar Skan- sen, het sportcentrum van Stockholm, maar om de organi satie niet in de war te schoppen wordt het oorspronkelijke sche ma aangehouden. Zaterdag zal als alles goed gaat de Zweedse hoofdstad veroverd /worden door drie Nederlandse jongemannen die dan een pres tatie hebben geleverd die door de sportieve Zweden bijzonder gewaardeerd wordt. Van onze sportredactie Vlaardingen - De sportschool van Tino en Tineke Hoogen dijk op het honkbalcomplex van Holy aan de Zwaluwen laan, op de grens van Vlaardin gen en Schiedam", nadert zijn voltooiing. Half augustus wordt het gebouw, dat uit hout én glas is opgetrok ken, officieel geopend, maar de leden kunnen er voor hun les sen op 5 augustus al terecht. Het gebouw heeft een lengte van 24 meter en een breedte van 9. De zaal is 9 x 15 meier en daarnaast zijn er nog twee kleedkamers plus douches. Eveneens heeft het gebouw toi letten plus een harretje. Tal van sporten zullen er in wor den uitgevoerd, te weten judo, jiu jutsi, kleiAer gymnastiek, plus klëuterjucto, karateles door een Japanse leraar, jazzgym- nastiek, conditietraining, ook voor huisvrouwen waarvoor in het laatste geval een kindercrè che is ingericht Aangezien ,het gebouw 'op het complex van de honkbalclub staat, heeft het bestuur van Hó- De nieuwe sportschool vol gende maand in gebruik. ly maandagavond kennis ge maakt met Tino-Hoogendijk. Hoewel de nieuwe lessen pas ,5 augustus beginnen, kan men zich, nu al aanmelden bij Tino Hoogendijk, tel. 346900. Hoek van Holland Bij alle" - goede berichten die dagelijks af— doorkomen over de tocht van Jan Knippenberg naar Stock holm, zijn twee andere jongens eigenlijk in het vergeetboek ge- raakt Het zijn Robert Fuphs en Peter t Bos, twee 16-jarige knapen uit Vlaardingen. Twee weken-gele den toen Jan Knippenberg, zijn broer Bob en Fred van den Bergh de tocht begonnen, meld- deii de twee jongens zich bij de - start met een tandem. Zij wil den overigens volkomen onaf- - hankeïijk van de Knippenberg karavaan, met die tanderrr eveneens de tocht naar Stock- holm maken. Eigenlijk was het bedoeld als een soort eerbetoon aan Jan, die leraar geschiedenis is aan de scholengemeenschap waar bei- 1 de knapen studeren. Robert i Jan: Fuchs is verder een jeugd ig talent van de tafeltennis vereni- 'l'.ging „Intiem'55" en werd als 'J zodanig al meerdere malen ge- j selecteerd in landelijke wed- I strijden. In dé praktijk blijkt er echter meer nodig te zijn dan alleen een grote dosis enthousiasme en wat geld om een dergelijke tocht te ondernemen. Aanvan kelijk leek het allemaal goed te gaan. De tandemrijders bleven de eerste dagen in contact met „De Knip", maar na een week, in Hamburg, werd het contact verbroken. Pas bij de oversteek in Travemunde kwam Robert Jan Fuchs weer opdagen. Het bleek dat in Hamburg de tan dem de geest had gegeven en alles bijeen was dat uitgedraaid op een daverende ruzie die een scheiding teweeg bracht tussen de twee jongens. Zorgen ^redden Bergh, die de Knippen berg-karavaan begeleidt als masseur, noemde het allemaal toch wel een tikje onverant woordelijk. Fuchs kwam in. Travemunde weer bij ons, maar zonder Peter Bos die na de ruzie zijn eigen gangetje was gegaan. Hoewel er formeel alle maal niets mee fce maken heb ben, maakten we ons toch de nodige zorgen. Robert-Jan heb ben we in de groep opgenomen als een soort manusje van alles en Peter Bos kwam een paar dagen geleden plotseling .weer opdagen. Hij was behoorlijk vervuild en nogal over zijn toe ren" Inmiddels zij'n de problemen, alt hans naar buiten opgelost De tandem is gerepareerd en de twee jongelui .hebben zich bij de Knippenberg-karavaan aan gesloten. Vooral medicus Bob Knippenberg is daar niet erg gelukkig mee. „Het is gewoon een kwestie- van moeten" zo zegt hij. „Het zijn tenslotte ook nog een keer leerlingen van Jan. Maar het blijft onbegrijpe lijk hoe men die jongens van zestien jaar met een dergelijke gebrekkige voorbereiding op pad heeft kunnen sturen. In feite is het voor ons toch een beetit „-en blok aan het been". Van onze sportredactie Vlaardingen - De leden van Chevron trotseerden zaterdag langs de Oost Gaag bakken vol regen om punten te verzamelen voor het kampioensklassement. Het beste slaagde hierin Aad van Biezen die winnaar werd met 1845 gram vis. Verdere klassering: 2. H. J. den Boogert, 1185 gram; 3. H. J. Bokhorst, 1115; 4. G. Wendrich, 1010; 5. J. Vrijmoet Jr., 865; 6. R. Ouwer- kerk, 825; 7. J. v.d.Giezen, 815; 8. A. Jongejan, 645; 9. W. Struis, 540; 10. J. Vrijmoet Sr. met 500 gram vis. Schiedam - Het tweede avond concours voor leden van -de VHB en houders van de z.g. „vijververgunningen" kreeg een stormachtig einde. De wed strijdcommissie zette hiervoor de visplaatsen uit langs de sportvelden in de Zwaluwen laan. Een mooi stuk viswater dat bovendien goed met vis bezet is. Tussen het begin en. eindsignaal voor de ruim der tig deelnemers trad een weers- verslechtering op waarbij het kwik van de thermometer met sprongen omlaag ging. De wind wakkerde aan en groei de uit tot een storm die het verblijf aan de waterkant tot een „koude klus" maakte. Met het weer koelde ook de bijtlust van de vissen zienderogen. Veertien deelnemers brachten met elkaar goed twee kilogram vis op de weegschaal. De overi gen hielden er alleen koude 'bot ten van over. Het concours is gewonnen, door John van Biezen (13.jaar) uit Schiedam. Hij verschalkte met een mooie zeelt nog drie andere vissen en kwam op een totaal van 675 gram. Overige prijswinnaars van de be schikbare luxe- en huishoudelij ke artikelen waren: 2. J. Op den Kelder, twee brasempjes, 390 gram; 3; A. Kauffman, vijf stuks, 330 gram; 4. Jan Vilijn (9 jaar), 225 gram; 5. J. Roos (13 jaar), 205 gram; 6. J. v.cL- Gaag, 185 gram; 7. J. A. Vilijn, 175 gram; 8. H. v.d.Heul, 125 gram; 9. W. Huis in 't Veld, 105 gram; 10. H. J. Bokhorst, 80 gram; 11. Frank Tempelaar Jr. (12 jaar) 75 gram; 12. J. van Dorp, 75 gram; 13. J. P. Breed- veld, 50 gram en 14. H; Wijn- horst met 30 gram vis. Het laat ste avondconcours in de seriej van drie wordt op 24 juli a.s. gehouden in park 't Nieuwland, wederom van 19.00 tot 21.00 uur. Van onze sportredactie VLAARDINGEN De 2e rit van de 5e wielercom- petitie kende bij de amateurs/liefhebbers weinig: opwindende hoogtepunten. Noch de renners, noch het weer deden erg hun best de wat mistroostige entourage (een handjevol toeschouwers) te doen vergeten door een boeiend mini-spektakelstuk op te voeren. Het weer gooide er helemaal met de pet naar door er in de laatste ronde een soort zeskamp van te maken met de daarvoor benodigde hoeveel heid water. De start hield nog enige hoop levend, doordat toen het tempo op een redelijk niveau gehand haafd bleef. Demarrages bleven echter uit, zodat een. compact peloton steeds meer snelheid dreigde te verliezen. In een wandelrit ontaardde het echter nooit, daarvoor was het weer kennelijk niet goed genoeg. Om warm te blijven waren er zelfs renners die het waagden een kleine demarrage te plaat sen. Tot verreikende ontsnap pingen leidde dit echter ook niet, want daarvoor bleef de groep tè attent Wim Kerkhof- viel wellicht nog het meest op, daar hij als enige lang genoeg voor het peloton wist te blijven om herkend te worden. Toch leidde één van die weinige tempoversnellingen tot een scheuring in het peloton. De twee in aantal bijna gelijkwaar dige groeperingen verwijderden, steeds meer van elkaar. Nadat nog enkele renners van de steeds meer achterrakende groep waren weggesprongen, werd de nederlaag voor dit 2e peloton een feit toen de grote kopgroep het halfkoers op een ronde zette. Daarmee bleef de strijd^jpm de ereprijzen verder beperkt tot een tiental renners, waarvan Dordtenaar Wim Kerkhof zich we de neest ijveri ge toonde. Hij was het dan ook, die een ronde voor het einde demar reerde en op het doorweekte parkoers trachtte de eindsprint te ontlopen. Deze enige kans op een overwinning werd in de laatste meters getorpedeerd door. Piet Kleinendorst, die de Mol-renner nog voorbijsprint- te. De als kanshebber getipte Niko Moerman loodste té om- zichtïg door de natte bochten om nog profijt te hebben van zijn sprintsnclheid. Hij kwam er nu bekaaid af met een voor dit gezelschap wel erg matige zesde plaats. Uitslag amateurs/liefhebbers: 1. P. KJcïnendorst, 2. W. Kerkhof, 3. W. Bussem, 4. C. Butter, 5. N. Slegtenhorst, 6. N. Moerman, 7. F. de Bruin, 8. J. Schuringa, 9. J. de Jonge, 10. F. v. cL Gaag, Junioren: 1. R. den Boer. De nieuwelingen-gooiden zóveel strijdlust in. hun mirüwedstrijd, dat ze alle 4 afzonderlijk bin nenkwamen. Bas van Nugteren werd de winnende solist. Uitsla- g: 1. B. v, Nugteren, 2. C. Heeze, 3. D. de Bergh, 4. R. den Oude. Aat van Asten-en Piet Liefaart, wisselend heerser bij de 14-jari- gen, verschenen niet aan het vertrek. Voor Ronnie Meeldijk de kans uit de schaduw te tre den en met de zege te gaan strijken. Evenals Aat van Asten dat zo duidelijk pleegt te doen, sprintte Ronnie Meeldijk aan kop van het peloton naar een overtuigende overwinning. Uitslag 14-jarigen: I. R. Meeldijk, 2. E. Brand, 3. J. v, d. Oever, *4. S. v. d. Meer, 5. J. Achter berg. 6. B. J. Bruienenberg, 7. W. Klootwijk, 8. R. v. d. Linde. Jeugd-uitslagen:: 12-13 jaar; I. T. v. Vliet, 2. T. Scholtes, 3. P. Havik. 19-11 jaar. 1. P. de Jong, 2. T. de Bergh, 3.'mej. Barendrecht 8-9 jaar; 1,,R, Breestraat, 2,.,G. Kuipers, 3. R. Roosendaal. Vlaardingen - De leden van Che vron trotseerden langs de Oost Gaag bakken vol regen om punten te verzamelen voor het kampioensklassement. Het be ste slaagde hierin Aad van Bie zen die winnaar werd met 1845 gram vis. Verdere klassering: 2, H. J. den Boogert, 1185 gram; 3. H. J; Bokhorst, 1115; 4, G. Wendrich, 1010; 5. J. Vrijmoet Jr., 865; 6. R. Ouwerkerk, 825; 7. J. v.d.Giezen, 815; 8. A. Jon gejan, 645; 9, W. Struis, 540; 10. J. Vrijmoet Sr. met 500 gram vis. vt i 'en woonruimte door de au rtentics

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4