Zwerver Papier-actie: 1500 gulden Het avontuur van Floris Brievenhoek DE-KAT EN KANARIE Hallo allemaal Belangrijk Dierenarts op vakantie Denieuwe puzzel prijswinnaars T De zomer De jeugdboek DINSDAG 23 JULI 1974 SCHILD AMSCHüJ COURANT Naam: onbekend Ras: bast.-kees Geslacht: reu Leeftijd: 2 jr. Kleur: zwart-wit Hoogte: 43 cm. Beharing: lang Hoelang het langharige zwer vertje door de Sch'iedamse straten heeft rondgedoold weet memand. Alleen de ei genaar zou wat licht in de duisternis kunnen brengen, maar tot nu toe heeft hij zich met gemeld. Misschien is het keeshondje een afdan kertje. Verwaarloosd is hij niet, hoewel op zijn rug wel een grote kale plek is te zien. Het gevolg van een hardnek kige huidziekte, aldus de asielbeheerder. Het hondje is gevonden op de Rotter- damsedijk. Verleden week dinsdag werd hij binnenge bracht Het vriendelijke keesje zal voorlopig nog niet weg mo gen. Men wil eerst nog even afwachten of de eigenaar nog op komt dagen Als dit Twee maanden oud is de poes op de foto. Het zwart-witte katje is verleden week naar N het asiel gebracht. De vorige baas kon hem niet meer houden. De reden is onbe kend. In de kooi 2itten twee vogels. De ene vogel een mus is inmiddels weer de, vrijheid gegund door de asielbeheerder. Hij was te gen een auto opgevlogen, maar kon weer helemaal hersteld de vrije natuur op zoeken. Dat laatste gaat niet gebeuren met de andere vo gel: een kanarie. Het geel bruine beestje is ook gevon den en vervolgens naar het asiel gebracht. niet het geval is mag hij een andere baas gaan zoeken.E- ventuele belangstellenden kunnen uiteraard een af spraak maken met de asiel beheerder. Over de kale plek op de rug van de jonge hond behoeft men zich met ongerust te maken. Des noods zal de asielbeheerder de dierenarts inschakelen om hem helemaal weer ge zond te maken. Eerst moet nog even worden afgewacht of er een eigenaar is. Het is beslitst geen rashond. Alhoewel hij uiterlijk heel veel lijkt op een keeshond is hij een bastaard. Maar een lieve bastaard. Gewillig loopt hij met ons mee als we een blokje rond gaan. Het is een gezellig hondje om even een ommetje te gaan maken. Hij trekt soms wel eens hard aan de riem, maar dat ver geven we hem graag. Zijn aandacht verdeelt hij uiterst nauwkeurig. Soms grijpt hij met een vlugge beweging een stuk hout dat we hem voor houden, een andere keer heeft hij daar echter* totaal geen zin in. Dan loert hij de omgeving af naar iets wat hem interessanter doet voorkomen. Als je met hem een eindje gaat sprinten dan verlies je het Hij blijkt over zo'n formida bele conditie te beschikken dat zijn tong pas naar buiten schiet als zijn tijdelijke baas ergens op een bankje zit uit te puffen. Het keesje kijkt je dan een beetje verwaand, haast verwijtend aan. Nitet- temin komt hij allervriende lijkst op je toeschuifelen en geeft je een ferme lik over het gezicht Wie iets in het keeshondje ziet kan even telefoneren naar het asiel of kan even langs komen voor een nadere ken nismaking. Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, tele foon 26626S 9 Openingstijden- 9-12 urn en 14-17uur; zaterdag 9-12 uur; zon- en feestda gen gesloten. Voor vercnissmgen di rect het asiel bellen Ook Amivedi een or ganisatie die weggelopen en gevonden dieren regi streert kan u mogelijk helpen: telefoon 269947 9 De Schiedamse diere narts dr. de Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. Spreekuur: maandag tot en met vrijdag van 13- 14 30 uur en van 19-20.30 uur, behalve woensdag avond. Afspraken kunnen tele fonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur '5-ochtends. Telefoon 268234. Opgeven als lid van de direnbeschemung kunt u door storting van 7,50 gulden (of meer) op giro nummer 216407 ten name van de dierenbescher ming afdeling Schiedam. Op het strookje vermel den „nieuw lid". Maand blad gratis. 0 Het gironummer staat uteraard oók open voor giften. De Schiedamse dierenarts dr De Kaper is tot en met 5 augustus op vakan te. Zijn vervanger m deze tijd is de Rotterdamse arts H. Heuthorst. Deze heeft zijn praktijk aan de 's-Gravendijkwal 4 in Rotterdam. Spreekuren; elke werkdag van 13 tot 14 en van 19 tot 20 uur; zaterdag van 9.30 tot 10 30 uur. 7-1. J Bijna vijftienhonderd gulden heeft de dierenbescherming al opge haald vm de oud pappier-actie die zij nu ruim een maand .voert. Het geld komt ten goede aan de bouw van het nieuwe tehuis aan de Hargalaan. De asielbeheerder heeft samen met enige medewer kers tot nu toe zo'n acht ton aan oud papier verzameld. Dat is voor het grootste gedeelte al omgezet in geld: bijna vijftienhonderd gulden. Bij de dierenbescherming zijn ze uiteraard tevreden over het verloop van de actie. Niettemin gaat men stug door. Wie zijn oud papier kwijt wil kan op de' openingsuren alüjd terecht bij het asiel aan de St. Annazusterstraat. Ook kan het papier worden opgehaald bij u thuis. Een telefoontje naar de asielbeheerder (266266) en hij zorgt dat alles in orde komt. Ook de familie Verwijs, Van Leeuwenhoeckstraat 26, zal graag het oude papier voor dierenbe scherming in ontvangst nemen. Floris gaat na. de zomer vakantie voor het eerst naar de grote school. Hij vindt het fijn, dan is hij groot net zoals zijn broers. Dan kan hij ook lezen en rekenen. De school is dichtbij zijn huis. Als je het hekje van de tuin doorgaat steek je het voetpad over en dan ben je al op het schoolplein. Vanuit de kamer kun je zo in de vierde klas kijken. De eerste klas waar Flo ris ikomt is net aan de andere kant. Floris kijkt er dikwijls voor het raam. Dan ziet hij de tafeltjes met de stoelen, de boekjes, de mooie platen, de verfdozen. "Is de vakantie nu gauw voorbij?" vraagt hij aan moeder. "Welnee jongen, nog drie weken", zegt ze. floris wilde wel dat hij morgen al naar school kon. Hij probeert wel eens of de schooldeur open is. Maar die zit op slot. Maar toch kan hij op een dag zomaar naar binnen lopen. Hoe dat ging? Luister maar. Floris is elke morgen heel vroeg wakker. Om zes uur al. Dan gaat hij meestal met zijn auto's spelen tot hij vader in de badkamer hoort. Vandaag is hij ook al weer klaar wakker als de klok nog maar net zes uur heeft geslagen. Floris stapt uit bed en trekt de gordijnen open. Hij kijkt naar de school en dan ziet hij een man door de vierde klas lo pen. Hoep, weg is hij weer. Heeft Floris "zich niet vergist? -Was er heus iemand in de klas? Ja, hij weet zeker dat er iemand liep. Misschien een meester die iets komt halen. Dan staat de schooldeur natuurlijk open en als Floris vlug is kan hij nu even stie kem in de eerste klas kijken. Tijd om,zich aan te kleden heeft hij niet hij doet alleen zijn schoenen aan en zijn jack. Dan sluipt hij het huis uit. In een omme zien is hij achter de school verdwenen. Hij voelt aan de deur. Ja, hoera, die is open. Dan loopt hij op zijn tenen de gang in. Hij weet pre cies waar de eerste klas is. Hij ging bijna elke dag zijn broers uit school halen. De deur van de klas staat open. Vlug schiet Floris naar binnen. Nu kan hij alles goed bekijken. Maar opeens hoort hij stem men en voetstappen. Hij duikt weg en kijkt dan voorzichtig door het raam naar de gang. Er lopen twee mannen die ietstussen zich in dra gen. Ze lopen wel drie keer heen en weer om spullen te halen die ze dan in een auto laden. Dat kan Floris door het 'andere raam zien. "Kom Sjors, nou weg wezen", zegt de ene man, "het moet niet te* lang duren anders snappen ze ons". ■Sjors, de langste van het stel, pakt nog vlug een draagbare radio mee en dan zijn de mannen ver dwenen. Wat gek, waar om halen ze al die mooie spullen uit de schooi? Het zullen toch geen die ven zijn? Floris wordt opeens bang. Hij rent de gang door. De deur is gelukkig nog open. Nu ziet hij pas dat er een ruitje stuk is en het slot is helemaal verbogen. Dan zijn het dieven ge weest! Floris draaft naar huis. Iedereen slaapt nog. 55ij durft va der niet wakker te ma ken. Met een bonzend hartje kruipt hij onder de dekens en wacht tot hij ^vader hoort. Het duurt erg lang. Maar eindelijk daar klinkt va: ders stem en het geruis van de kraan. "Pappa", roept Floris en loopt naar de badkamer, ."er waren mannen in de school. Ik heb ze gezien.. In elk vierkantje komen vier woorden die horizontaal zo wel als verticaal hetzelfde zijn. We beginnen links bo venaan: 1 een van de drie neefjes van Donald Duck, 2 ouderwets woord voor huil, 3 beter dan niets, 4 Konin klijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond fafk.), Rechts boven: middelbare school, 2 aaien, ik aai, hij 3 Ik vis, hij 4 jon gensnaam, Midden: 1 be roep, 2 op een ....show tonen de mannequins kleding, 3 ineens opkomende gdachte, 4 bewoner van Denemarken, Links onder: 1 moeder, 2 buis waar je bloed doorheen stroomt, 3 stilstaand water, 4 wintervoertuig, Rechts on der: 1 kun je Iets mee vast klemmen, 2 meisjesnaam, 3 plaats in Noordholland, 4 moeder. Je hebt weer een week de tijd om'je Oplossing in te sturen. Denk aan naam, adres en leeftijd en op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6-8, Delft. f» i>' U En de deur stond open, ik; ,kon zö maar naar mijn klas kijken". "Dat is een leuke droom", lacht vader,'"en was de juf er ook?" "Ik heb het niet gedroomd, het was echt". "Dat kan toch niet domoor, de school is dicht", en vader stopt zijn hoofd onder de kraan en be-gint zich proestend te wassen. Niemand vul hem gelo- ,ven. "Nou gaan jullie •dan ze1! kijken", roept Floris kwaad tegen zijn broers die hem uitla chen, "er is een raam stuk en het slot hebben ze ook' stuk gemaakt". "Nou goed, wij zullen eens kijken", zegt Jas per en geeft Marius, zijn broer een knipoog. Flo ris loopt achter hen aan. "Daar, daar is het", en hij wijst naar het ruitje en de deur. "Verhip, het is zo", zegt Jasper, "er zijn dieven binnen ge weest. Kom Floris, we moeten de politie bel len". Maar eerst vertei len ze het verhaal aan vader en dan moet Flo ris nog eens zeggen wat hij precies heeft gezien. Even later heeft vader de politie al aan de lijn. Na tien minuten is de politieauto er. De hoofd onderwijzer wordt gè- waarschuwd en hij ziet al gauw wat er gestolen is. De televisie, de radio, het filmapparaat, wat geld, en een doos met balpennen. Nu moet Flo ris precies vertellen hoe de mannen er uit zagen; welke auto het was en weet hij ook het auto nummer? Nee, dat weet Floris niet. Maar het was een groene Opel en de ene man was lang en heette Sjors. "Dan -zal het lange Sjors" zijn", knikken de agenten te gen elkaar. Daar loeren ze allang op. "Mooi werk jochie", zeggen ze tegen Floris- "Je bent een gro te knul hoor". Floris is erg trots. Hij is nog niet eens op school en nu zeggen ze al dat' hij groot is! Wat zal hij veel aan juf te vertellen heb ben als hij echt naar school gaat. ANKE Zijn jullie -alweer terug van va kantie? Of misschien ga je vol gende week. Wij gaan pas op drie augustus. Je weet, er is een va- kanüeopstellen-wedstrijd. Je kunt tot na de vakantie (13 augustus) je verhaal nog sturen. Als het leuk is wordt het geplaatst en krijg je een pocket. Wij zijn tot dusver dagjes uit geweest. Naar de gevangenpoort, naar panora ma Mesdag in den Haag, het Prinsenhof en een rondvaart in Delft, Blijdorp en. de Metro in Rotterdam, het strand en het bos. Dat was erg leuk. Misschien zijn jullie er ook wel eens naar toe gegaan. De winnaars zijn: André v.d. En- de, Erik Bruggeman zes jaar, Mo nique Vijverberg negen jaar, Pe ter v.d. Werf twaalf jaar, Maria de Vreede tien jaar, Rfarlies v. Etten acht jaar. De oplossing wa- s: grabbelton, Egyptenaar, leg puzzels, weegschaal papegaaien, passagier, klapsigaar, draaiorgel,' schemerige, verjaardag. - - -Ï- UMV m Anja Groenewegen, negen jaar maakte de tekening van de natuur zonder vervui ling. Kijk de dieren eens genieten. Haar zusje Corme tekende de wandelmars en daaronder zie je een tekening van haar jongste zusje Irene, vier jaar. De zomer komt weer gauw de hemel wordt weer blauw de blaadjes komen aan de bomen de zwaluwen zullen weer terugkomen de- bloemen zullen weer gaan bloeien in de wei staan weer de koeien dat alles komt in de zomer terug en dat zie je al heel vlug (Anja van Etten, elf jaar) Anke schrijft een leuke jeugdhoek het gaat erin als koek ze kan leuke verhaaltjes schrijven Ja, de jeugdhoek moet blij-, ven Anke je gaat toch voorlo pig niet weg? Dat zou een pech zijn, zeg, (Gerdien Verschoor, elf jaar) Het adres van Robert Haagsma Wil Robert Haagsma even zijn adres schrijven? Je won op S juli een prijs maar ik weet je adres niet. Schrijf je het even? Dan kan ik het boek op sturen. Carla Peters. Leuk dat je de oplossing nu eens instuurde en er ook een klein briefje bij deed. Je had de puzzel hele maal goed opgelost. Je hoeft, hem niet in het figuur in te vullen als dat mislukt, je kan het dan op een apart papiertje schrijven. Ga je nog weg in de vakantie? Had je een goed rapport? Gerdien Verschoor. Ik hoop dat je dit briefje toch leest. Misschien krijgen jullie de krant wel opgestuurd. Be dankt voor je gedichtje. Een goede reclame voor mij! Heb je al kleertjes voor je Barbie? Is een altfluit groter dan een sopraan? Schrijf je me nog iets over je vakantie? Je kunt er een pocket mee winnen. Want er is een vakantieopstel wedstrijd. Lily El Marsy. Leuk dat je weer eens schreef. Ik heb je mooie kaart zorgvuldig be waard. Ik hoop dat je een prettige vakantie hebt. Ik zal maar even wachten met het berichtje voor een correspon dentievriendin lot je weer te rug bent. Kun je goed tegen een vliegtuig? Het is daar ze ker altijd mooi weer? Je kunt daar heerlijk zwemmen zeg. Veel plezier! Loes de Bruyn. Ja, als je zo klein bent als je zusje hoef je nog geen rommel op te rui men. Daar zijn dan weer grote zussen of moeders voor. Maar je vindt het zeker niet erg om te ruimen? Woont Marianne dichtbij? De kat is zeker nog klein? Wij hebben vier katten en die spelen met een stok onder het kleed. Peter Bielefeld. Bedankt voor je leuke tekening. Ben jij wel eens op zo'n mooie>zeilboot geweest? Ik niet. De oplossing had je helemaal goed. Puzzel je deze week ook weer mee? Maria de Vreede. Jt bent na tuurlijk overgegaan-I he? Je verheugt je geloof ik nu al op de driedaagse schoolreis? Ja, je hebt er natuurlijk veel ver gehoord van Lictte. Ga je nog weg in de vakantie? Je had de oplossing goed. Connie van Etten. Had je een mooi rapport? Zijn jullie ook met de vakantieschool gegaan toen het regendd? Of is er dan iets binnen? Heb je er Lorre nog iets bij kunnen leren? Wat kan hij al allemaal zeg gen? Het gedichtje van Anja staat er deze week in. Mis schien heeft ze het al gezien. Tineke Kester. Je moet de puzzels altijd insturen Tineke. Want je hebt elke week een kans iets te winnen, vooral in de zomer want dan-krijg ik niet zoveel oplossingen als in de winter. Het berichtje zal ik in ons hoekje zetten. Je hebt al heel wat diploma's zeg. Er staat ook een tandartsdiplo- ma bij. Krijg je dat als je geen gaatjes hebt? Als ik nog eens lucifersmerken heb zal ik aan je denken. Helen Kreft. Ja, Anita en Est her schrijven mij wel eens. Je winst vast nog wel eens een- prijs. Ik moet er altijd om loten. Als je geluk hebt zit je er bij. Nee hoor, Mariët vindt het niet zo moeilijk op school. De sommen soms wel. Ze had een goed rapport Jij ook? Hebben jullie al een huis voor de poesjes? Schrijf je eens iets over de vakantie in Denemar ken. Er is een vakantieopstel wedstrijd waarmee je een pocket kunt winnen. De zesde- klassers voerden een musical op. Corina Geluk. Eingenlijk ïs dinsdag de vaste dag maar als er geen plaats is op die dag komt het er op een anderen keer in te staan. Dat is niet zo leuk. Maar ja, het kan niet anders. Leuk waren die poe- zieplaatjes. Je hebt je best gedaan voor je rapport hoor. Marleen Kempenaar. Pijn dat je het boek leuk vond. Je had geluk, de tweede keer viel je al in de prijzen. Ik loot altijd. Een leuke kaart was dat met die poesjes er op. Ga je nog weg in de vakantie? Dit was het laatste briefje weer. Dag allemaal, Veel groeten van ANKE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3