En het Brievenboek OPSPORING VERZÓCHT In de auto gezet Hallo allemaal De nieuwe puzzel Wie schrijft •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••■•••••••••a Belangrijk Dierenarts op vakantie Ik kreeg al enkele enthousias te brieven van kinderen die -•-terug' kwamen van vakantie. Een jongen schreef dat hij konijntjes en eekhoorntjes 'had gezien, dichtbij hun zo merhuisje. En 's morgens heel vroeg liepen er hertjes. Dat zag je aan de afdrukken van hun hoefjes. Nou, dat is nog eens wat anders dan voorbij snellende auto's on brommers in de straat he? Een meisje had fijn in het meer gezwommen en een an der, in de zee. Maar dat was in,Spanje, hier Jn.ons land -kan/ dat niet elke. dag. Jam-' ,merhoor.. En we hebben hier juist zo'n .prachtig strand,:-»■ >.v yy ,Het regende.... In stralen gleed het van de ra- men, spetterde in de J grote plassen, maakte de al doorweekte grond, nog natter.... Het regende al twee dagen. Ron, Ankie en Wilma keken met boze .gezichten naar buiten. J Daar zaten ze nu in t het vakantiehuisje. Je zag de bossen in de verte, de hei, de zand- -■verstuiving, en ze kon- den nergens heen. De regen kletterde in het "J zwembad vlakbij de r kantine, doorweekte het grasveld waar de doelpalen stonden en ..J het volley balnet. Ze -• waren nu drie dagen op hun vakantieadres J- en het was nog geen mooi weer geweest. 'u« Alle spelletjes die ze JVJ van thuis hadden mee- ...J gebracht hadden ze al wel tien keer gedaan, de stripboeken en ""J blaadjes waren uitge- lezen. Nu wisten ze niets meer te doen. J „Als het buiten zo :i somber is moet je bm- nen een vrolijk gezicht -• zetten, zei moeder, J „jullie lijken wel een stel onweerswolken!" „Ik zatr net zo lief -iv Wc gaan ditmaal wer eens het wiel invullen. Eerst vul je dc letters op cle spaken in. Elk ?v woord eindigt op een N. Dan komen de woorden rondom het wile aan de beurt. Die I woorden hebben ieder drie f letters en de laatste letter 1 van een woord is de begin- t letter van het daarop volgen- de. r.v de'spaken: 1 grappige di- ren, 2 jongensnaam, 3 getal, 4 lenen, ik hij leent, 5 deel van je lichaam, 6 stad in Duitsland, 7 rr.cervoue I van aal, 8 bewoner van De- nemarken. Nu rondom het wiel: van 1 naar 2 woon- schip, van 2 naar 3 huisdier, van 3 n. 4 wonen de duiven, van 4 n. 3: laboratorium (afk.), van 5 n. 6: meisjes- naam, van 6 n. 7: meisjes- naam, van 7 n. 8: bekende schaatsenrijder, van 8 n. 1: je maakt het met oen foto- toestel en dan kun je het J plaatje later projecteren op I een scherm. Je hebt een week de tijd om. de oplossing in te sturen en kans op een fijn boek. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6-8,' Delft On- cleraan je brief, cplossing of tekening je naam, adres en leeftijd. thuis", zuchtte Ron, „dan kon ik naar mijn - ^vriendjes gaan of kijken". „Ga een spel-: letje doen", zei. vader. vanachter zij n krant „Een spelletje", riepen ze alle drie, „dat doen we al drie dagen". „Maak dan zelfeens een spel, dan heb je weer iets .nieuws", vond moeder,„in de kast liggen vellen pa- pier, karton, potloden, viltstiften, scharen, zoek/ maar .uit" „Hé -ja", zei Ankie, en veer--, de overeind, „Ik weet al wat, ik maak een advertentiespel", -„Ja ik ook", riep. Wilmav „ik zal de kaartjes ma- ken".„En ik schrijf gekke dingen er op", zei Ron. „Nee, dat doé ik", en Ankie duwde haar broertje kattig: weg. „Geen ruzie", .suste moeder, „je hebt drie stapeltjes kaart jes nodig dus jullie kunnen ieder één sta peltje nemen". „Ik doe het al - niet eens;ik maak zelf wel een spel", en Ron ver- r dween in de slaapka mer. Ankie en Wilma knipten drie stapeltjes kaartjes. Toen be dachten ze samen wat 2e er op zouden zetten. Opde. eerste-stapel, „te koop", „te huur", „sla ger zoekt" „opa van honderd jaar," en nog meer: Op de tweede stapel kwamen de din gen die te koop en te huur waren en ge- i zocht werden, op dc derde stapel wat cr mee gedaan kon wor den en zo. Ik ben Klaar", riep Ron. „Wij ook, vie doeter mee?" riepen de meisjes. Vader en moeder ,;r natuurlijk. 'Eerst het advertentie- spel.. Nou, .dat was la- cheri geblazen. „Hip- i pie zoekt een bak zure i haring om in te sprin- gen" lazen 'ze, en „te huur gevraagd een on derwijzeres liefst met springveren", en „te koop gevraagd, tien witte poedels met gro te kleefkracht". De meisjes lagen dubbel ban de lacli. Toen de den ze het spel van Ron. Hij had een ver- keersspeï gemaakt. Net izoiets als het gan- zebord maar dan met verkeersborden, Moe-; der deed niet mee wantze 'nioest voor 1 het eten zorgen. Ze was de èerste die zag dat het buiten droog, 'was en dezon door kwam. „Jongens, kom eens gauw kijken wat ik nu voor merkwaar digs in de lucht zie", riep ze. Ze stoven alle maal naar het raam. „Waar? Wat? Een vlie gende schotel?", rie pen ze door elkaar. „Een zeer zeldzaam hemelverschijnsel, de zon", lachte moeder. ■Niemand riep .„hoi", of „fijn". Ze gingen weer aan' de tafel -zit- ten V en maakten het spel af en toen kwam hef advertentiespel weer aan de beurt. „Toe jongens, ga nu eens naar buiten", zei moeder, „het is zo heerlijk, helemaal niet koud". Maar niemand luisterde, ze hadden het veel-te druk. „Ik wou dat het morgen weer regende", zei Wilma 's avonds, „dan ging ik nog een spel maken". „Alsjeblieft niet", zei vader, „ik wil nu de hei wel eens op". „Er komen al weer wolken" en Wil ma keek hoopvol naar de strakblauwe lucht. Maar nee, de wind ging naar het noord oosten en toen naar het zuiden. Het werd die weken prachtig weer. Ze gingen zwemmen, fietsen en wandelen. Maar af en toe nam Wilma de zelfgemaakte spelle tjes toch stiekem mee, en ze schreef in haar bloknoot nog een hele- boel leuke dingen voor de malle adver tenties. Dat vond.: ze. veel te leuk. ANKE Agnes van Mil, elf jaar, Multa^ tuliwég'40 in Delft wil graag' corresponderen met een meisje van haar leeftijd- Haar hobbies zijn: postze-. gels en sigarenbandjes ver- zamelen, knutselen- zwem men en sporten. Wie schrijft haar eens? Het is volop zomer op deze tekening van Liëtte de Vreede, twaalf jaar. Heb ben jullie ook al zo lekker in hepzwembad gesparteld? De winnaars zijn deze week: Jol and a v. Vliet zeven jaar,': Dolf Meijer tien jaar,Fred- dy Pex zes jaar, Carla v Dijk acht jaar, Anita Kerk hof; tien jaar, Josette d. Brütjn negen jaar. De oplossing .was:Schiedam, Stompwijk," Wassenaar, Pet ten, Temeuzen, Berkel, Mijdrecht De winnaars krijgen een boek thuis gestuurd.; JOLANDA DROST Het zijn twee pockets of een gewoon boek. Ja,- dat was 'dezelfde prijs. Maar de; jeugdboek had er op een keer.niet inge staan en toen moest ik na tuurlijk de winnaars nog even vermelden. Gaan jullie in Vïierde in een zomerhuis-i je of in een caravan? :Is'het een camping? Gen ieter maar van want .als de va kantie om is moet-je veel leren. HELEEN DE RIJKE Mis- schien ben je.nog op vakan- tie of al weer thuis, Hoe was het- in Valkenburg? Ben je nog in de grotten geweest? .Moeder vond het zeker wel fijn dat ze nu eens niet hoef de tè koken en af te wassen? Schrijf maar eens wat je. allemaal hebt meegemaakt. Je kunt er een prijs mee winnen in de vakantie bele- -venissehopstehvedstrijd. Wat een lang woord he? MARCO JAQUET Gaan jullie dan met de auto naar Wasse naar? Het is daar niet zo'n druk strand als in Scheven- Vingen, Dat is wel prettig. Ma- ken' jullie ook wel eens een wandeling door de duinen? Bend ankt voor je mooie te kening. LIëTTE DE VREEDE - Wij i gaan begin augustus een weekje met vakantie naar Schaars bergen. Dat ligt bij Arnhem. Het is zéker niet zo lang fietsen naar Oma? Jij kan goed dammen zeg. Dat vindt opa zeker ook? Doen jullie het soms op school wel eens? Leuk he, zó'n drie daagse reis met de klas. Hebben jullie ook goed ge slapen? Je tekening .vond ik - erg mooi. En zo prachtig gekleurd. ANKE TER VEER Ik vind het ook verveleend als de brie- yenhoek er niet in staat- Dan loopt alles in de war. Jullie krijgen dan het antwoord op je briefje zo laat en dc win naars krijgen dan veel later hun- boek. Maar ja, er schijnt niets aan te doen te zijn. Mijn dochtertje gaat ook naar de vijfde. Je teke ning vond ik erg leuk. PETRA VAN YPEREN Leuk, dat je ook eens meedeed. Was je bij oma op visite? En toen kon je gelijk de puzzel oplossen. Je had de plaat- snamen goed. Je was nog niet bij de winnaars. Er zijn altijd veel oplossingen cn dan moet ik loten voor de prijzen.Nog wel gefelici teerd met je verjaardag. Heb je leuke cadeaus gekre gen? TINEKE v.d. MAAREL Wat een hof hé, dat je een prijs won. Ja, dat kan gebeuren. Ik loot altijd en jij had ge luk. Je hebt in ieder geval in de vakantie genoeg tijd om te lezen. Het was toch niet zulk mooi weer. Je had de oplossing goed, JOKE VOOGT Je ziet Joke, het antwoord op je briefje staat; in de brievenboek. De oplossing had je goed. Wat leuk dai je een vriendin bent van Gceske. Jij hebt heel watdiploma's zeg. Hangen de medailles aan de muur of liggen ze in dc kast? Wat doen jullie voor oefeningen op gym? Is er ook wel eens een uitvoe ring? MANON MELIEF de oplos sing had je goed maar jc was nog niet bij de win naars. Dat komt wel hoor. Mijn dochtertje spaart wel POSTZEGELS. Maar als ik DUBBELEN heb zal ik aan je denken. Spaar je Neder land en buitenland? Nog maar twee klassen en dan; ga je al weer van school af. Weel je al zo'n beetje waar je dan naar toe gaat? JANNETTE V.D BERG Je moei eens meer de oplos sing insturen. Dan heb je tenminste kans op een prijs. De verhalen en tekeningen maak ik ook,zelf. Fijn, dat je ze leuk vindt. Probeer maar eens een tekening te maken voor de krant. Je kan het vast wel. RICHARD LAUWRIEK Fijn zeg, dat je nu naar de vierde gaat. Had je mooie cijfers op je rapport? Was het kamp leuk? Jullie hebben f niet zulk mooi weer gehad he? Maar ik denk dat je i toch wel plezier hebt gehad. Deden jullie. Ook speurtoch- ten? Mocht je eerst niet zwemmen? Had je last van 1 je keel? Want jc schreef dat 1 jc je mond dicht moest doen. v y';.-.;' \vv AMA HUISMAN Ik zal je maar even een brief je "terug sclirljven. Misschien wil tante het dan naar je toestu- ren. Ik vond het leuk dat je. MEE HEBT GEDAAN. ïn jullie krant staat zeker geen jeugdboek? Heb jc het naar je zin geliad bij tante? Ben jc verder nog op vakantie geweest? Dit was het laat- ste briefje weer. De kindc- ren die geen antwoord in dc brievenboek kregen kunnen een brief thuis verwachten. Misschien heb je de brief inmiddels al ontvangen. Dag allemaal, veel groeten van ANKE. DINSDAG 30 JULI 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Het asiel ligt aan de Sint Annazus- terstraat, telefoon 266266. Openingstijden: 9-12 uur en 14-17 uur; zaterdag 9-12 uur; zon- en feest dagen gesloten. 9 Voor vermissin gen direct het asiel bellen. Ook Amivedi - een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert kan u mogelijk helpen.' telefoon 269947. De Schiedamse dierenarts dr. De Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. 9 Spreekuur: maandag tot en met vrijdag van 13-14.30 uur en van 19-20.30 uur behalve woens dagavond. 9 Afspraken kun nen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen en 9 uur 's-ochtends. Tele foon 268234. 9 Opgeven als lid van de dierenbe- scherming kunt u door storting van 7,50 gulden (of meer) op gironum mer 216407 ten na me van de dieren bescherming afde- ling Schiedam. Op het strookje ver melden "nieuw lid". Maandblad gratis. 9 - Het gironummer staat uiteraard ook open voor gif- ten. Opnieu\v is ér in het dierenasiel een hondje gebracht, dat door zijn baas is verstoten. Regelma tig krijgt de dierenbescherming hier mee le maken, zódat we er weer eens extra de aandacht op willen vestigen. Het zwarte hondje - een teef van ongeveer anderhalf jaar oud - stond aan een boom vastgebonden. In het bos werd hij door een Schie damse jongen (uit de Boyle-" straat).gevonden eh vervolgens naar het asiel eebracht. Om de eigenaar te kunnen opspo ren hebben we tevens een close- up laten maken van de riem die de hond om had toen hij vast gebonden aan de boom werd gevonden- Het is een kettin- griem, waaraan het handvat ontbreekt. Op de plaats daar van zitten stukjes wolachtige draden. Het hondje had verder een gcel-zwarte halsband om. Wie denkt te weten waar de hond vandaan komt wordt verzocht 2ich in verbinding te stellen met de asielbeheerder (telefoon 266266). Ook belangstellenden voor het hondje kunnen zich bij hem melden. In het asiel zit ook nog een zwer vertje. Het is een wit-hruine bastaard reu van ongeveer an derhalf jaar oud. Hij is. afgelo pen zondag gevonden in de buurt van de Emmaflat aan de Burgemeester Stulemeijerlaan. Op de witte poten van de hond zijn kleine bruine vlekjes zicht baar. De Schiedamse dierenarts dr. De Kaper is tot en met 5 augustus op vakantie. Zijn vervanger in deze tijd ïs de Rotterdamse arts H. Heuthorst. Deze heeft zijn praktijk aan. de 's-Gravendijkwal 4 in Rotterdam. Spreekuren: elke werk dag van 13 tot 14 en van 19 tot 20 uur, zaterdag van 9.30 tot 10.30 uur. 1 Het lichtbruine hondje kijkt je een beetje verbaasd aan als het hek voor hem gesloten blijft. Rondwandelend door het asiel ueten we namelijk neg niet u-elke hond de2e week wordt 'uitverkoren voor een blokje rond. We twijfelen tussen het •-'arme hondje dat vastgebonden aan een boom werd aangetrof- fen (zie elders op deze pagina) cn tussen het hondje dat vol verlangens ons na 2it te staren. We kiezen het laatste viervoe- tertje. Het blijkt een gelukkige keus te zijn. Hij trippelt frank en vrij naast ons en bezorgt ons vrij- wel geen last onderweg. Het is duidelijk dat hij in gezelschap een allervriendelijkst hondje is. Het eigenwijze bekje zwaait voortdurend van „links naar rechts, van beneden naar bo ven. Maar pas op, als je hem r' wil loslaten. Dan merk je hoe schrander het hondje is. Bijna lós van de riem wil hij ineens het op een rennen zetten. Slechts met eèn vlugge beweging weten we hem daar van te weerhouden. Je zal het hondje de eerste tijd niet los kunnen laten, hoe lief hij er ook .uitziet., ,:y. Het hondje ongeveer 37 cm. - schofthoogte, hij wordt beslist. niét groter - zit sinds maandag - 22 juli in het. asiel. Hij werd door iemand gébracht, die hem niet meer kon.houden. "Volgens deze man kan men het. hondje .erg moeilijk alleen in huis la ten, althans niét te lang: achter elkaar. Reden voor hem om te besluiten het bruine viervoeter- tje weg te doen. Of dat inderdaad de beweegreden is geweest om hem naar liet asiel te brengen kunnen wij via blokje rond uiteraard niet con troleren. Je zou het hondje dan tenminste enkele weken thuis moeten hebben. Niettemin lijkt Ras: bastaard Geslacht: reu Leeftijd: 3 jr. Hoogte: 37 cm. Kleur: lichtbruin Beharing: kort het ons fair om dit feit even te melden,., zodat men daar even- tueel rekening mee kan houden. Eén ding.staat vast: als je hem op het 'uiterlijk zou "kopen", dan zal er niemand twijfelen. Het lieyè gezichtje en de kleine hangoórtjes vertederen iedere voorbijganger. En hij is beslist niet bang uitgevallen. Zoals ve- le"asieIhondjes" zft hij niet te rillen achter dei. tralies als ie mand èen hand naar hem toe- steekt. Hij komtgelijk haar je toe en begint vrolijk tegen je te blaffen. ;De: hond heeft vele pluspunten maar. ongetwijfeld ook minpunten. Dat zal de toe komstige'baas óók moeten ae-' ceptéren. Ket éénjarige hondje ziet er vrij goed verzorgd uit. Haar baas, die waarschijnlijk nu ergens in het zuiden zijn vakantie door brengt, heeft haar niet verwaar loosd. Alleen is er een kale plek vlakbij dc staart te zien, dat is alles. Het bastaardje toont zich in het asiel een uiterst lief hondje. Direct gaat ze spelen mei de asielhond. die dal overi gens maar zo zo vindt. Het is weer eens wat anders. Geen kat die UIT de auto is .gezet, maar IN de auto Via een raampje is deze ongeveer drie maanden oude poes in de 'wagen terechtgekomen van mevrouw De Graaf uit de Marco nistraat. De Schiedamse wist niet wat ze aantrof toen ze in de auto wilde wegrijden. Ook een vakantieslach toffertje? Wie iets .weet van de. lapjes kat kan terecht bij het asiel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3