m i i W-BMmmiP mmmÊÊsm ,1 ÖCHILLAMSCHE COUKAiNT VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1974 Bij het eindpunt van lijn 4 in Hillergersberg een plaatje van twee burgemeesters en hun echtgenotes. Lems met nog heel wat jaartjes in het vooruitzicht en Thomassen met nog maar een paar maandjes Ex-burgemeester Roelfsema.kon er niet onderuit.. Op weg naar het Stadskantoor. fi Sf''----*-"1 Schiedam „Kijk, Saar, dat is 'ie.nou!" „Heb jij de burgemeester al gezien? Knappe vent zeg". Hé, Roelfsema is er ook bij, Da's fideel van 'cm...". Tientallen mensen verdrongen zich gistermiddag op de Broersvest rond één persoon: Arie Lems, 46 jaar. Sinds gisteren officieel burger nummer één Ongeveer drie kwartier eerder om kwart voor twee had de ex-voor- zitter van de Rotterdam se PvdA-fractie in Hille- gersberg in wagen num- mér 613 van de RET plaats genomen. Een wa gen die speciaal voor hem en zijn gevolg was; gereserveerd: Versierd met bloemen voor en achter op de tram en ook in de wagen zelf zette het tramstel zich in beweging op weg naar de Schiedamse Koe markt. Via twee toepasselijke straten de Burgemees ter F. II. van Kempen- singel en de Burgemees ter Le Fèvre de Montig- nylaan ging het rich ting Rotterdam-centrum. Het unieke gebeuren was begonnen: de ene burgemeester (Thomas sen van Rotterdam) bracht de andere (Lems) naar zijn werkterrein. Met een zacht muziekje op de achtergrond en twee reporters van de Rotter damse ziekenomroep RANO zwervend, door het tramstel op zoek naar „kopij" kwam het eerste obstakel in de toen nog officieel niet eens begonnen burge- mccstersloopbaan van Arie Lems. Een bestelau to van een wasserij wen ste pas na enkele minu ten op zij te gaan voor de feestram. Nadat enkele mensen te vergeefs haddon gepro beerd op dc tram te springen en de RANO- medewerker een vol „bandje" aan een per soon op de Henegouwer laan overhandigde moest de tram onder de klan ken van „Strangers in the night" weer halt hou den. Rood licht voor Arie Lems. De brug was open. Precies een half uur na het vertrek passeerde wagen nummer 613 het bordje Schiedam op de Rotter- damsedijk. Reden voor loco-secretaris mr. H. Snoep om de wagen voor de derde keer te laten stoppen. van Schiedam. Samen met zijn vrouw Anneke, dochters en een groep voornamelijk Rotterdamse geno digden arriveerde hij met een specia le tram van de RET aan de Koemarkt om vervolgens lopend naar zijn „werk" te gaan naar het Stadskantoor aan de Emmastraat. Drs. A. J. Lems: burgemeester van Schiedam. Loco-burgemeester Verweij-de Lems de voorzittershamer. Graaf overhandigt Hij heette burgemeester Lems namens de Schie damse bevolking wel-, kom in de stad. Of dat op Rotterdamse of Schiedamse bodem, ge beurde zal niemand ooit te weten komen... „Nie mand kent precies de grens", grapte mr. Snoep. „Het trottoir schijnt Schiedams te zijn en de rijweg Rotter dams..." Op de Broersvest verwel komde loco-burgemees ter mevrouw Verweij-de Graaff het gezelschap. Hoewel de aangekondig de klanken van de Har monie Wilton-Feijenoord ontbraken (de band trad pas bij het Stadskantoor voor het voetlicht) werd het toch een feestelijke ontvangst. Begeleid door tientallen Schiedammers begaf het gezelschap zich naar het Stadskan toor. Wethouder Verweij-de Graaf verwelkomt de nieuwe burgemeester namens de Schiedamse bevolking op de Koemarkt; het eindpunt van de Lems-tram. Trambestuurder K. 'de Boer. („Ik ben. er echt niet speciaal voor uitge kozen. Ik heb gewoon dienst") en chef D. Ol den („Het is heel wat voor mij dat ik daarvoor ben uitgekozen....") wa ren uiterst tevreden over het verloop van het ge beuren. Gelukkig la chend keken zij naar het bordje „Maak er geen troep van" dat in de tram hing. Tijdens de wandeling „botste" Arie Lems tegen zijn voor ganger Roelfsema op. De gepensioneerde burger vader haastte zich bij, nadering van het gezel schap om een etalage, te bekijken, maar kon de „coming man" niet meer ontwijken. De twee so cialisten, waarvan de één nog negentien burge meestersjaren zal kun nen vervullen en wie weet hoeveel daarvan in Schiedam (aldus derde vader Thomassen) liepen vrolijk verder. In het Stadskantoor begon om klokslag drie uur de speciale raadsvergade ring, voor het eerst sinds jaren zonder Roelfsema. De ex-burgemeester loerde van achter een betonnen pilaar in de raadszaal argwanend naar zijn opvolger. „Zijn" plaats werd eerst bezet door wethouder Verweij en na de ope ningsspeech van haar door Arie Lems. Van achter het speciaal voor deze gelegenheid opgestelde houten kathe der deden zeven geno digden hun woordje. Het merendeel van hen pro beerde zich „leveran cier" van de nieuwe Schiedamse burgervader te noemen. Maar slechts één kon daar aanspraak op maken: secretaris G. G. Katers van de Stich ting Humanitas. Hij: „Ie dereen praat erover dat hij leverancier van Lems is. Maar wij hebben hem bezoldigd..." Pt Oud-burgervader Roelfsema en zijn opvolger Lems met gevolg pp de Broersvest. Toevallige ontmoeting? D.e publieke tribune van de raadszaal... gisteren, alleen voor genodigden..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3