Stichting haalt geld op voor bouw Voordiers trefpunt KAM aasLsw SCHIEDAMSCHE COURANT HIELDEN WEER VERLICHT FEEST VOLKSTUINDERS Grote leegstand in Rijnmond 144.144 Laatste gezinnen krijgen andere woning Huisvuil eén keer per week ophalen Zomerkamp padvinders begonnen Goed jaar voor Sandvik Om uit de kosten te komen: Geen i subsidie voor ,Open Huis" Schiedam. De laatste bouwvallige panden aan de O&SBv;- jfesen'. .^de^.g^ond^Pie.fcee gezinnen'die er riü'nog wonen'hVbben inmiddels een vergunning gekregen: om een andere woning in Schiedam te gaan betrekken. Volgens wethouder CoIIé zal met de sloop nog deze maand worden begonnen. Schiedam De Schiedamse volkstuindcrsvereniging Thur- lede heeft zaterdagmiddag: en -avond haar jaarlijkse tuin feest voor de kinderen van de leden gehouden. Hoogtepunten van deze feestdag zijn altijd het bloemencorso en de lam pion-optocht over het complex. Ook zaterdagmiddag trok weer een lange stoet voertuigen ver sierd met bloemen of andere tuinboinvprodukten, langs de tuinen. {Zie foto's) In deze lange rij liepen ook nog vele gecostumeerde kinderen mee'. Sommigen beeldden in groepjes sprookjes uit; anderen, speelden enkele uren de rol van bekende televisiehelden als Swiebertje en Bromsnor. De mooiste en beste vertolkin gen werden door een jury beoordeeld en de meest artis tieke en originele deelnemer- tjes kregen een kleine prijs. s Avonds trok over hetzelfde terrein een lang verlicht lint in de vorm van vele ouders met kinderen die in hun hand een stok met een lampion hadden. Het feeërieke schouwspel werd bovendien nog eens extra ver licht omdat vele leden van de volkstuindersvereniging ook hun tuinen voorzien hadden van lampions en tuinkaarsen. Opvallend was dat ook dit jaar weer de belangstelling van bui- tenaf zeer groot was. Schiedam De VROftï wil- dat in de toekomst het huisvuil slechts één keer per week word; opge haald. Een voorstel van die- strekking zal op woensdag om 8 uur 's avonds worden behan deld tijdens een vergade- ring vort de gemeeritelij- - ;ke VRÖM-eominissie in ^het .Stadskantoor. Op de -.'agenda van deze ver gad e- .ring staat verder nog een ..voorstel om de mogelijk heden tot het gratis opha len van grof huisvuil te verruimen. Schiedam De zomerkam pen van de padvinders ♦van de Burgemeester Van Haarengroep zijn vo rige weck zaterdag weer begonnen. De welpen zijn opgesplitst en zitten res pectievelijk in het ..zigeu ner "-kamp in Doom en in liet ,.indianen"-k8mp in Bi-thoveh. De verkenners hebben deze week hun tenten opgesla gen in het Duitse plaatsje Widau. De senior verken- ners blijven binnen het land en zullen deze week op een kampterrein in het Brabantse Loon op Zand verblijven. Zij zijn in tegenstelling tot de jongere padvinders, die niet de bus naar de zo merkampen zijn gegaar.. op de fiets gegaan. Zater dag komen de padvin ders weer terug in Schie dam. - Eind volgende week is ook de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland afge komen voor het benodigde kre diet voor de sloop. In april dit jaar besloot de gemeenteraad 90.000 gulden uit te trekken voor het slopen van de 34 wo ningwetwoningen en de water stokerij aan de Parallelweg. Nu de goedkeuring van de Pro vincie er. is kan het sloopbe drijf De Waard beginnen met het afbreken. Wethouder Collé:- "Ik wist niet dat dé laatste twee gezinnen al een Vergunning hadden' gekre gen. Maar als dat zo is. zal er over enkele weken wel worden, gesloopt. Vooral nu de Provin cie haar fiat heeft gegeven". Een groot gedeelte van de aloude Schiedamse volksbuu rt achter het NS-station ligt al plat. Daar voor heeft het sloopbedrijf De Waard gezorgd. Deze is door de gemeente ingeschakeld om het tussen de Rijksweg en het sta tion, ingeklemde buurtje, geheet te slopen. ."We zullen gelijk met de rest beginnen als de laatste gezinnen eruit zijn", aldus De Waard. Over enkele weken zal de Paral lelweg alleen nog maar een stuk groen zijn. Daarmee is dan een einde gekomen aan een stukje historie.. De ontruiming van de panden heeft de laatste jaren nogal wat stof doen op waaien. De gemeente had de grootste moeite om de gezinnen - die altijd een hechte gerneen- schap vormden - elders' onder te brengen. De gestelde limiet om in 1972 alle huizen afgebro ken te hebben werd dan ook ver overschreden. Het is nog onduidelijk wat er met ce grond gaat gebeuren. Er zul len in ieder geval geen wonin gen meer worden gebouwd om dat het stuk grond te veel is afgesneden - door het station - Van andere wijken. Daarom heeft de gemeente gekozen voor een industrie-vestiging. Ahold N.V. (Albert Heijn) heeft in het verleden de gemeente Schiedam vér-zocht in aanmer king te komen om op de Paral- Iclwcg een zogenaamd Miro-- warenhuis te mogen neerzet ten. De gemeente is daar echter niet op ingegaan, omdat men bang is dat zo'n groot koopcen trum de winkels in de naaste omgeving en in de binnenstad te grote concurrentie aan zou doen. Een flonkerende bronzen medaille voor Rick Snoep, die tijdens de nationale atletiekstrijd op Papendal extra glans kreeg door een nieuw nationaal jeugdreeord op de 880 meter; een finaleplaats voor Roel Keus en dapper veroverd .zilver voor specialist Steef Kijne die in het echte beulswerk dat de 300(1 meter steeple chase tenslotte is, slechts kam pioen Roelof Veld voor moest laten gaanOokSVV liet weer. een ander geluld horen door crcdivisionist Telstar naar een 2-1 nederlaag te spelen. En dat terwijl de nieuwe FC Vlaardingen in Wageningen niet verder klom dan een 4-1 nederlaag. Overigens kwamen ook a! enkele amateurclubs in actie, waarvan Excelsior '20 zelfs een volledig elftal „nieuwelingen" het veld in stuurde. Toekomstmuziek dus voor de voetballers op Thurlede. maar daar degradeerden de cricketers door een nederlaag tegen... stadgenoot Hermes DVS. Voor uitgebreide verslagen verwijzen wij naar de sportpagina's van deze krant. Schiedam/VIaardingen. ïn Rijnmond 'staan meer dan 11.000 woningen leeg. Schie dam staat als derde op de sta tistiek van leegstaande wonin- ,gen. Vlaardingen volgt op de vierde plaats en Maassluis als vijfde. De stad metde grootste leegstand is Rotterdam. In Schiedam staan er in. totaal 1058 huizen leeg. Hiervan, zijn. er 51 nieuw of in aanbouw en dus nog nooit bewoond ge weest. Ruim duizend zijn oude re woningen. Het Openbaar Li chaam Rijnmond is naar aan leiding van deze C.B.S.-cijfers van apriL j.l. tot de conclusie gekomen dat er dus 3,8% Van het totaal aantal woningen in Schiedam (27.834) leeg staat Vlaardingen.heeft ook één 'fors aantal lege huizen, namelijk 2,7 procent van totaal 27.203 wo ningen. Daaronder vallen 666 oude woningen en 55 nieuwe of in aanbouw zijnde huizen. Bij na .de helft"van de nieuwe wo ningen staat al tien maanden of langer leeg.'Van de oudere hui zen zijn er 117 onbewoonbaar verklaard door de woning- dienst. Maassluis heeft officieel slechts één onbewoonbaar verklaarde' woning en 309 oude - nu jege - huizen. In deze plaats waren er op 1 april geen leegstaande nieuwe woningen. Toch staat in totaal 3,2 procent van het Maas- sluise woningbestand leeg. De slopershamer heeft nog even geduld.. Vergadering SAC uitgesteld j Schiedam De vergadering van f de Sociale Advies Commissie j op 8 augustus is uitgesteld. In j -verband met de" afwezigheid van enkele leden en voorzitter B- Kapteiri en omdat er maar één agendapunt is. zallgpas in september een nieuwe .vergade ring worden uitgeschreven. Het enige discussiepunt -— de aan stelling van een nieuwe mede werker - voor Jeugdhavèn Nieuwland zal schriftelijk worden behandeld. HEBT U HET RÖTTERDAMSCH NIEUWSBLAD OF DE SCHIEDAMSCHE COURANT NIET ONTVANGEN? BEL DAN UITSLUITEND: Schiedam De stichting: Aktle Hulp Noord-Ier- land wit binnen kort starten met de bouw van een internationale vrijhaven in Noord-Ierland. Noor diertjes die enkele weekjes door de stichting in Nederland werden ondergev bracht' bij pleeg gezinnen zullen elkaar daar onge stoord kunnen blijven ontmoe ten, ongeacht wat him gods dienst is. Jan van Room project leider van de Schie damse afdeling van de stichting, kondigde onlangs.'al aan dat er werd gewerkt aan rea lisatie van een tref punt voor de katholie ke en protestantse Noordierse kinderen, die vorig jaar enkele weken in Schiedam vertoefden. De stichting zal in de komende maanden een landelijke inzame lingsactie houden om de kosten voor de bouw van zo'n ont moetingscentrum te kunnen vergoeden.; Ook wil men met de opbrengst volgende reizen van Noordierse kinderen naar Schie dam en andere, piaat- sen van Nederland be kostigen. Momentcel verblijft er weer. een groep Noordierse kinderen en bejaarden in ons land. De groep zai drié weken in dit land verblijven. Waar schijnlijk komt mot Pasen volgend- jaar weer een - Noordierse groep naar Schiedam. Schiedam De stichting" „Open Huis" krijgt geen subsidie voor haar activiteiten rond de Kerstdagen. Het college van B. en IV. heeft afwijzend gerea geerd op de aanvraag, die de stichting enkele maanden gele den heeft ingediend. „Open Huis" wilde een jaarlijkse subsidié van 2500 gulden van de gemeente los te krijgen. Daarbij dacht de stichting aan een bedrag van duizend gulden voor het organiseren van de Kerst-Inn en aan vijftienhon derd gulden voor een maande lijkse avond, speciaal voor Schiedammers tussen de 40 en 60 jaar. Die avond zou dan. worden ge vuld met stijldansen. De kosten zouden volgens de berekening; van de stichting op; 150 gulden' per avond komen. De gemeente wenst échter niet op hét verzoek in te gaan, In een brief aan de stichting -"schrijft zij: „Naar onze mening ligt het niet op de weg van de overheid financiële middelen te verstrek ken voor particuliere bezighe den als Kcrstvieren en stijldan sen". Schiedam Voor het Zweedse .staalconcern Sandvik, waar de Schiedamse onderneming Sandvik Staal B.V, een onder deel van is, is 1973 een goed jaar geweest. Dc omzet steeg maar liefst met 37 procent tot 1532 miljoen (in 1972; 1170 miljoen). De orderontvangst steeg vorig jaar met 56 procent tot een bedrag van 1759 miljoen. In 1972 was dat 1178 miljoen. Sandvik Steel is een concern met 74 dochterondernemingen in 35 landen. De fabrikage van de produkten vindt plaats bij de moedermaatschappijen in Zwe den en bij 40 dochteronderne mingen. In totaal.werken er bij Sandvik 24.000 werknemers, waarvan 12.000 in Zweden. Bij Sandvik maakt men onder meer scheermessenbandstaal, zuigerveren staa 1splijtstofhul zen voor kernreactoren en naadloze rocstvaststalen pijpen. Ja. ook U kunt deze ideale kranienkombinatïe 1'?. dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, inde bus triigen. Het Rotterdamse!» Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk 'nieuws. Twee kranten voor de prij's van een. Profiteer ervan! ||g; ONAFHANKELIJK DAGBLAD 'pp roersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2625C6 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1