Gemeente wil dichter Actiecomité eist: „Stop met aanleg Mozartlaan!" Instal latie nieuwe deken van Schie dam SCHIEDAMSCHE COURANT 1 „senreeuwen" om 11 niif jm Over de hof den lopen" hij jarige jeugdhaven Arbeidsbureau ziet geen oplossing: Tekort zal nog groter worden99 NIEUW STicm WORDT PARKEEi TERREIN Geslaagd kinderfeest „Huizenbouwers weinig vooruitziend 144.144 Rolbrug dicht 4 Mede dankzij het fraaie zomer weertje beleefden de kinderen van de tuinhouders op het volk- stuineneomplex „Vijf Sluizen" zaterdag een prettige dag. Voor de eerste keer organiseerde de ontspanningscommissie een bloemencorso met versierde fietsen, autosteps en andere kindervoertuigjes. Het eerste bevatte achtendertig nummers waaronder fraaie staaltjes van bloemschikkunst. De kinderen waren hiervoor verkleed als onder ander bloe- i menmeisjes en clowns. Zelfs een mini-bruidje kwam in deze i bonte stoet voor. Ook de boerenstand werd uitge- beeld terwijl Eric Rieken en Kees de Wolf met een „geïm- proviseerde brandspuit" dej aandacht van het talrijke pu- i bliek wisten te trekken. De i jongste deelneemster was de j v twee jaar oude Susan Midden- dorp die met haar step je achter de drumband, van Juliana aan- hipte. Een jury, samengesteld uit de he ren A. de Bruijn, chef-stads- kwekeri j en F. J. van Exk, voor- zitter van de KNMTS, had alle moeite de. prijswinnaars te se lecteren. Als het mooiste" én meest artistieke nummer! werd - uitgeroepen de bloemenzwaan van Alan Verlinde. De oud-hol lands e poppenwagen van Ma-- rian Brand kreeg de tweede prijs toegewezen. Verdere, prijswinnaars waren: 3 Marijke Korporaal met huifkar; 4 Ineke Goudswaard als char- mantbloemenmeisje; 5 Alies Goudswaard als indiaan; 6 Debby Troost, als een lieftallig bloemenkoninginnetje: De prijzen bestonden uit horlo- ges, wekkerklokjes en luxe bal pennen, terwijl alle deelnemers -een tractatie kregen.Rom.an- tisch was 's avonds de lampïo- noptocht die langs de tuinen trok en waarvan er enkele fees- telijk verlicht waren. Ook nu weer ging het op de pittige muziek, geproduceerd door de drumband van Juliana. .aóntflrtatV lde'oon hoort,bi S CHI t OAhtSC Schiedam De gemeente zoekt ijverig naar parkeerplaatsen voor vrachtauto's. Sinds op 1 maart verboden werd om nog langer vrachtwagens te parke ren op plekken, waar veel Schiedammers dat als hinder lijk ervoeren, hebben al enkele chauffeurs laten weten zeer on tevreden te zijn met de huidige gang van zaken. De gemeente wil nu op zo kort mogelijke termijn terreinen realiseren, die „dicht bij huis" (dat wil zeggen: op voor chauf feurs snel bereikbare plaatsen) liggen. De eerste parkeervoor ziening die kan worden verwe zenlijkt is het, braakliggende terrein aan de Buitenhavenweg, waar eens de huizen van het Nieuwsticht stonden. Op dit terrein is plaats voor veer tig vrachtauto's. De gemeente raad zal in haar vergadering van maandag 26 augustus het voor de aanleg van het parkeer terrein benodigde krediet nog moeten goedkeuren. Ken afrastering'rond het terrein zal op rekening van de onder nemingen, die het terrein gaan huren, moeten komen. Verschil lende vrachtrijders vinden de plannen van de gemeente, om meer parkeerplaatsen vlakbij de woonwijken te realiseren „toe te juichen". 'Schiedam Er is een schreeuwend tekort aan metaalbewerkers, zo me nen de direkties van de scheepswerven. Het Ge westelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord heeft zelfs een tekort van bijna achthonderd metaalarbeiders geregi streerd. Direkteur van het arbeidsbureau H. J, HaLberts noemt het pro bleem nijpend. Hij ver wacht dat het aantal in de komende maanden nog zal toenemen. Zowel het arbeidsbureau als de scheepswerven zien nog geen direkte oplossing voor het pro bleem. De eerste poging om het tekort op te heffen is tat nu toe niet. zo'n succes gebleken. Voor het vorig jaar gestarte plan Westhof dat in korte tijd werk lozen wilde omscholen zijn met pijn" en moeite slechts achten twintig geïnteresseerden gevon- den. S De scheepswerven Wilton en De Jong beginnen binnenkort in de dagbladen een grote adver tentiecampagne. Wilton zegt in de advertentie plaats te heb- ben voor tweehonderd metaal arbeiders. „Dat getal is eigen lijk nog veel te laag", aldus personeelschef Kluute, „er is een terugloop in het aantal me taalbewerkers bij de scheeps werven. Zij willen waarschijn lijk liever bij een klein bedrijf werken, in plaats van hier met veel mensen een klein gedeelte van het werk te doen". De bedrijf sledengroepen van de vakcentrales NW, NKV en CNV zien bij Wilton echter een andere reden. De Nederlands sprekende werknemer zou zich eenzaam voelen tussen de grote hoeveelheid gastarbeiders. Na klachten van de bestuursle den bij minister Boers ma van Sociale Zaken heeft Wilton dan ook de werving van tweehon derd Turken en Joegoslaven in getrokken. De personeelschef zit nu wel met de handen in het haar, want veel Nederlan ders houden er niet van om ongeschoold of lichtgeschoold werk te doen. KAARSJE „Vakmensen zijn echter zo lang zamerhand ook al met een kaarsje te zoeken", aldus on- derdirekteur De Koning van Havenbedrijf Vlaardingen- Oost. Het bedrijf rit te springen om nog vijftig vakmensen uit de metaalsector. De scheepswerf van A. de Jong heeft ook de2e moeilijkheden. Het bedrijf aan de Westfranke- landsedijk zoekt honderdenvijf tig metaalbewerkers, De direkties van de werven en het arbeidsbureau vestigen hun hoop op de werkloze bouwvakkers. Deze categorie is nog enigszins bereid zich te laten omscholen. Schiedam Acht bewoners van de wijk Groenoord hebben, uit protest tegen de aanleg van de HEBT U HET ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD OF DE SCHIEDAMSCHE COURANT niet ontvangen? BEL DAN UITSLUITEND: „beruchte" Mozart laan, een ac tiecomité gevormd. Onlangs zijn zij gestart met huis-aan- huis-bezoeken in de wijk, om hun wijkgenoten op te roepen om tegen de aanleg van de weg te ageren. Een week voor de bouwvakva kantie startte de gemeente met de aanleg van de Mozartlaan," die in ieder geval voorlopig een tweebaarvsweg zal zijn. „Dat is het enige, datwij met onze klachten hebben bereikt", aldus Jan van Sehaverbeke, secreta ris van de v-ijkvereniging Groe noord en Omstreken. „De ge meente heeft beloofd dat de Mbzartlaan als een vierbaans- weg zal „binnenkomen". Na een aantal meters „duikt" hij af in een tweebaans". Al lang Het de vereniging de ge meente weten, dat de aanleg van de weg veel geluidshinder met rich mee zou brengen. Van Sehaverbeke: „Ik ben het ook niet eens met de aanleg van de weg, maar naar mijn mening is er geen alternatief voor een goede verbinding met het meest noordelijke deel van Schiedam. Het is allemaal de schuld van de gemeente niet. De huizenbou wers van jaren her hadden een weinig vooruitziende blik en hielden er geen rekening mee met wat er zou kunnen ko men". In april begon de wijkvereniging met het spuien van haar bezwa ren. 350 handtekeningen van Groenoorders werden overhan digd aan de gemeente. Ook het nieuw opgezette actiecomité houdt momenteel een handteke ningenactie. Van Sehaverbeke daarover: „De plannen van het comité zijn goed opgezet. Wij verzochten de gemeente alleen maar om niet met de aanleg van de weg te beginnen, maar rij eisen dat de werkzaamheden nu stoppen". Er was veel belangstel ling voor het jubileumfeest van de Jeugdhaven Nieuw land. Dankzij het goede weer uiteraard, wist mede werkster Nel Bootsman. Schiedam „Je kon over de hoofden lopen!" zei een te vreden Nel Bootsman zater dagnacht tevreden, toen het jubileumfeest van de Jeugd haven Nieuwland was afgé- lopen en de grootste rommel was opgeruimd. Nel. medewerkster van de tien jaar oude jeugdhaven - aan de Aib ar d astraat, doelde met haar uitspraak op de! overweldigende belangstel ling voor het feest, dat voor de hele wijk Nieuwland was bestemd. De receptie werd druk bezocht (onder andere" door twee wethouders, Bert Kaptein namens b en w en Truus Verweij met echtge noot namens het ontmoe tingscentrum St. Joris Doe- le); op de vrolijk opgezette markt waren 's middags ruim tweeduizend mensen geweest; en 's. avonds stroomden vierhonderd jon-| geren bijeen in het gebouw van de jeugdhaven om de discoshow bij te wonen. Nel Bootsman: „Het was een goed geslaagd .feest. Maar» natuurlijk, kwam dat vooral dankzij het stralende weer". Ij ÉÉi Op de kansel rrigr. Simo nis, links op de voorgrond oud-deken en pastoor ÜJ. Oudshoorn, met naast zich' zijn opvolgerv,E.-van Diepen.— Schiedam Op een stijlvolte wijze is zondag pastoor E. van Diepen in de O.L.Vr. Visitatie- kerk geïnstalleerd als paro chiepastoor en deken van het dekenaat Schiedam, In beide functies volgt hij pastoor en deken J. J. Oudshoóm op, die zelf bij de plechtigheid aanwe zig was. De installatie geschiedde door de bisschop van Rotterdam, mgr Simonis, die tevens voorging in een plechtige Eucharistie-vie- ring.De bisschop stelde de nieuwe pastoor en deken voor aan de aanwezige parochianen en belangstellenden. Voorheen was deze werkzaam als pastoor in Rijp Wetering en als deken van het dekenaat Alkemade, Tot diens voorganger richtte, mgr. Simonis woorden van dank en waardering voor het vele werk wat deze als bouwpastoor, pa rochieleider en als leider van het dekenaat Schiedam/Vlaar- dingeci heeft verricht. Volgens het ritueel las pastoor Van Diepen rijn benoemings brief vanaf de kansel voor en later ontving hij uit de handen van mgr. Simonis de sleutels van het kerkgebouw en het evangelieboek. Dit alles nadat de nieuwe pastoor en deken de eed van trouw had afgelegd verbonden aan rijn kerkelijke status. Aan de Eucharistie-vie- ring verleenden de parochianen Blauwhof en Schiebroek hun assistentie. Het gemengde koor luisterde het geheel op met onder meer een uitstekende vertolking van de Missa Brevis in G. dur van Wolfgang Amadeus Mozart. Di-: rigent-organist was René Fons. Schiedam ïn verband met her stelwerkzaamheden zal de Rol brug in de komende nacht voor het verkeer 2Ïjn afgesloten. De brug, bij de Polderweg over de Schie, zal vanavond om tien uur worden afgestoten. Morge nochtend om zes uur hoopt de gemeente de brug weer voor alle verkeer toegankelijk te ma- Ja, ook kunt de2e ideale kraménkombmatie 14 dagen lang. gratis.'en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het RotterdamschNieuwsblad -met nationaal-en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk; nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! tgtfaanda19 augustus 1971 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 99ste jaargang no. 25096 ~»na*s

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1