SCHIEDAMSCHE COURANT wordt bijna verdubbeld SG-leden over geringe opkomst bij vergaderingen Autokrakers'' actie bad Groenoord Bewoners Oost verholgen over .traag werken van gemeente99 SCHIEDAM KRIJGT 5 WETHOUDERS Ook commissie vergaderingen léveren geld op Drie gewonden na aanrijding Politie zoekt getuigen Benzine door de gootsteen Laskabels en hengels vermist !••••- 1 „Kunnen klachten niet sneller worden verholpen?" Wespenplaag in groen gebieden Oplossing: meer informatie geven? Bal tegen hoofd: hersenschudding Inbreker op heterdaad betrapt van, de commissievergadering voor de woningdienst pagina's i zijn wo- kenne- SCfil£p«A5C| pinsias 20 augustus 1974 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaclitendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 99ste Jaargang no. 25097 gchiedam Inbrekers hebben voor bijna tweeduizend gulden aan cassetterecorders gestolen uit auto's die geparkeerd stonden op het parkeerterrein bij het openluchtzwembad Groenoord. Bij het parkeerterrein aan de Horvathweg maakten zij voor ruimzeven- :Vhonderd gulden aan accessoires buit. jiet eerst bemerkte de SchiedammerF. D. dat zijn auto aan de Korvathweg was opengebroken. De dieven bleken het linkerpor- 'V derraampje van de auto te hebben ingeslagen. Een cassetterecor der. geluidsbandjes. luidsprekers en vier klokken ter waarde .vijfhonderd gulden zijn uit de auto meegenomen. Dezelfde avond hebben de dieven een uitlaat van een wagon op het parkeerterrein gesloopt. De eigenaar A. J. 2. schat de (nianv)- vvaaide van de uitlaat op eer. bedrae van 250 arulden. Op het parkeerterrein bij bad Groenoord sloegen zi; het rechter&uto- raair.pje van L. T. H. uit Rotterdam open. Een autoradio en een accu werden meegenomen. Schade: 350 gutden. .Uiteen auto van de Vlaardmger C. J. L. werden de cassetterecorder, "twee boxen.en de geluidsbandjes meegenomen. pe Rotterdamse automobilist R. J. M, L. 'miste een cassetterecorder, V twee boxen en alle bandjes. De waarde bedraagt ruim 650 gulden. De volgende dag zijn de inbrekers bp hun „stekkie" doorgegaan. jriDrie auto's moesten het toen ontgelden. Bij alle wagens werd het linkerportierraampje ingeslagen. De Schiedammer C. P. S. mist! .Veen cassetterecorder, zes boxen en zijn bandjes. Zijn stadgenoot N, E. L. mist honderd gulden en een plaid. Bij. de Rotterdammer N. E. werden een recorder, twee boxen en vijftien bandjes gestolen. Bewoners spuien. de Lcibnitzstraat kwamen hun kritiek gisteren op V- y -m - 0 0 Schiedam —'Veel groengebieden worden de laatste dagen ge troffen door een ware wespen- plaag. De zwermen wespen (Vespa vulgaris) hebben vooral tijdens het weekeinde het ver blijf van vele stadgenoten en toeristen in de parken en der gelijke vergald. Oorzaak van deze plaag is de zachte winter. Bijeen normale koude winter komen veel vruchtbare wijfjes om het leven zodat de wespenpopulatie op natuurlijke wijze in toom wordt gehouden. De beesten worden vooral aange trokken door zoete dingen zoals frisdranken en ijs. Ook bier heeft hun belangstelling. "Ver der kamen de wespen af op rijpend fruit aan. de bomen-en de fruitafvallen die door de mensen zelf worden aehtergela- ten. - Veel personen raken in paniek bij Het zien van wespen. Dat begrijpelijk want een wespen- steek is bijzonder pijnlijk en kan - wanneer het gif in de bloedbaan terecht komt - zelfs dodelijk zijn. Zolang een wesp niet geïrriteerd wordt, is hij echter als eenling vrij ongevaarlijk. "Valicn ze in een zwerm aan, dan is het wat anders. Er zijn gevallen ge weest waarbij zelfs enkele tien tallen steken op „gewone" plaatsen tot de dood van he: ^slachtoffer hebben geleid. Wïe bijvoorbeeld ondoordacht een wespennest tracht uit te roeien - meestal zijn ze van mei af te vinden onder boomwortels of stenen aan bosranden - kan er op rekenen dat de dieren massaal 2ulien toeslaan. Eer, wesp die met rust wordt gelaten zal zijn angel niet bruiken. Als het beest echter klem komt te zitten dan ge- bruikt het zijn wapen. Een wesp in een handdoek vangen heeft geen zin, want de ai gaat er dwars doorheen. Eer. beet van eer. wesp kan het beste behandeld worden door met duim en wijsvinger de ge- troffen plek uit te knijpen tot dat hieruit wesper.vocht tevoor schijn komt. Het betten met een ammoniakoplossing werkt pijn stillend. Ook bij de drogist zijn tegenwoordig crèmes te verkrij gen. Het plaatsen van een pot of een fles met een wijde hals met daarin suikerwater is vaak een goede afleidingsmanoevre. Af en toe de „val" afsluiten en dan ammoniak toevoegen Zoals gewoonlijk waren gisteravond ,nret. alle leden van de stiehtingsraad aanwezig bij de SG-vergadering in het dienstencentrum De 4 Molens. Schiedam Het veelvul dig wegblijven op verga deringen van leden van de stiehtingsraad van de SchieÖamse Gemeen schap wekt steeds meer irritatie op bij de mede raadsleden; Dit heeft geleid tot „boze" brie ven van de raadsleden J. van der Most, P. Smit en C. Hen driks, waarin zij hun veront rusting uitspraken over de op komst bij vergaderingen. „Het is bijzonder lastig als ver gaderen onmogelijk blijkt, om dat een aantal leden niet is komen opdagen", verklaarde het raadslid Hendriks gister avond op een vergadering van de stiehtingsraad, waarbij (weer) enkele leden waren ver hinderd. In onze krant van vrijdag 31 mei meldden wij al, dat SG-voorzït- ter Warner Meinen in een brief acht raadsleden op de vingers had getikt Die raadsleden wer den verzocht „zich te beraden of ze het nog zinvol vonden om nog lid van de raad te"zijn". Het SG-bestuursiid Smit bracht gisteravond naar voren: „De ge ringe opkomst is misschien het gevolg van onze eigen werkwij ze. Mogelijk moeten wij dc raadsleden meer informatie ge ven. waardoor de animo voor het meediscussiëren tijdens de vergaderingen waarschijnlijk zal toenemen. Men mag niet thuisblijven, want dan kan een goed cultuurbeleid niet tot stand komen. Maar natuurlijk moet men ook niet denken: ik ga wel naar die vergadering, maar ik weet er toch niks vim af". De heer Smit had uitgerekend, dat hij de laatste tien vergade ringen van de stiehtingsraad maar 60,3 van de leden was verschenen. Het dagelijks be stuur van de SG zal zich over deze gang van zaken gaan be zinnen. Schiedam Een bromfietser," zijn duopassagier en een voetgangertje hebben in het weekeinde bij eert aanrijding, op de Rotterdamsedijk schaafwonden opgelopen. Het ongeval gebeurde toen de 4-jaar oude peuter D. van H, plotseling het fietspad bij de Rotter^ damsedijk opliep. De 16-jarige bromfietser A K. schrok hiervan en kwam met de brommer te vallen. Hij liep schaafwonden aan beide benen en heupen op. Zijn duopassagier T. de W. die ook was gevallen klaagde over schaafwonden aan de linkerenkel. Ook de peuter raakte ge wond. Alle drie zijn op eigen gelegenheid naar het Nolet Ziekenhuis gegaan, waar zij zijn behandeld. In het Nolet Ziekenhuis is ook de 46-jarige Schie dammer A. G. S, voor schaafwonden behandeld. De slager was op de Nieuwe Damlaan met zijn fiets ten val gekomen, toen hij werd ingehaald door een nog onbekende bromfietser. Schiedam Verbolgen be woners van de Leibnitz- straat cn vertegenwoor digers van de bewoners vereniging Schiedam- Oost hebben gister avond fel gereageerd op de manier, waarop de gemeente hun klachten over de straat en de wo ningen behandelt. De verbeteringen, die de gemeente moet aanbren gen. laten in veel geval len te lang op zich wach ten, vinden de bewoners. Zij uitten hun kritiek gisteravond op de verga dering van de commissie woningdienst. Felle kritiek kwam los n - het antwoord, dat gemeente;s;:J.-io-. naar Kulik op de ingezonden brieven van de bewoners gaf. De ambtenaar had beloofd dat in september de verrotte elek trische bedrading vernieuwd zal zijn, maar dat aan de mo dernisatie van de brievenbus sen pas volgend jaar zal wor den begonnen. „Kan. dat niet wat vlugger?", zo vroegen de bewoners zich af. Klachten over slechte televi sieontvangst, komen, aldus KUr- lik, over 'de hele stad voor. Hierover komt volgende maand een verslag uit bij de gemeente. „Zeer kort geleden is men al aan enkele verbeteringen gaan wer ken", antwoordde voorzitter Brouwer van de bewouersver- Schïedam Hef presentiegeld dat aan raadsleden wordt betaald voor het bijwonen van een vergade ring van de gemeenteraad zal bijna worden verdub beld. Tot dusver kreeg men voor het bezoeken van een raadsvergadering 50 gulden. In de toekomst zal dit. als diezelfde raadsleden op 26 augustus akkoord gaan met een voorstel van b. en w. 90 per avond worden. Voor het bijwonen van een commissievergadering kreeg men tot nu toe niets, maar ook dit zal veranderen. Een dergelijke vergadering is goed voor 45 gulden. Naast de verhoging van het (individuele) presen tiegeld zal ook de ver goeding aan de fractie (was 250 per practie vermeerderd met 100 per fractielid) worden verhoogd tot .400 per fractielid. Vlaardingen Nadat bewoners in de Keesomstraat (Westwijk) hadden geklaagd over stank stelde Politie en brandweer een. onderzoek in. onderzoek in. Het bleek dat een bewoner van die straattwee tot drie.liter benzine college hieraan meer tijd "met name in de avonduren zullen moeten geven. Als derde argument voor deze uitbreiding van. het college voert men aan. dat de geleidelij ke afneming van het aantal in woners zoveel 'specifieke pro blemen met zich brengt dat het college daar extra aandacht aan zal moeten geven. De Schiedamse gemeente raadsleden zullen bin nenkort verder een ver beterde telefoonvergoe ding krijgen. Behalve de abonnementskosten zul len zij in het vervolg ook 750 lokale gesprekken per jaar mogen declare ren. Tijdens dc vergadering van 28 augustus zal de raad ook beslis sen of het college van wethou ders zal warden uitgebreid. Tot dusver waren er vier wethou ders en - het voorstel wil dit uitbreiden tot 5- In het collegevoorstel zegt men dat naar verwachting de taak van wethouder in de toekomst als gevolg van de op gang geko men reconstructie van de bin nenstad en de voorbereiding van de vernieuwing van de ou de stadswijken veel zwaarder zal worden. Bovendien houdt men er reke ning mee dat wil men begrip- pen als inspraak en medezeg genschap goed" tót hun recht laten komen de leden van het Schiedam De 25-jarige SFC- speler J. van D. uit Rotterdam is zondag tijdens een voetbal, wedstrijd tegen SW gewond geraakt toen hij een bal tegen zijn hoofd kreeg. Met een hersenschudding is hij per GGD naar het Nolet-zieken- huis overgebracht. Schiedam De politie zoekt ge tuigen van een aanrijding op de Broersvest, waarbij de 74-jarige mevrouw M. G. H. van B jan der B. ernstig gewond ge raakt De vrouw stak de rijweg over tussen de Rotterdams'.dijk en de Singelstraat, toen zij door een auto werd geschept. De automobilist J. van K., en 32-jarige assistent-verkoper, had haar niet kunnen ontwij ken. Zij moest door de GGD met een hersenschudding naar het Nolet Ziekenhuis worden gebracht 'Getuigen worden ver zocht contact op te nemen met het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam Na een telefonische tip van omwonenden heeft de politie in een stoffenhuis aan de Hoogstraat een inbreker op he terdaad kunnen betrappon. De 20-jarige ioswerkman T. van W. had op dat moment nog niets gestolen. cniging. „Het antwoord van Kulik is te nuchter. Het doet de buitenstaander vermoeden dat er niet veel meer in onze straat te verbeteren is. Het ant woord geeft een vertekend beeld". Evenals Brouwer was het com missielid Aad Wiegman (PvdA) van mening, dat de verbeterin gen vaak te lang op zich laten wachten. Hij toonde dit aan met voorbeelden van huizen bij Oud-Mathenesse, die drie op verbetering hebben moeten wachten, Ook vond hij het een kwalijke zaak dat- niet iedereen op de hoogte is gebracht van de mogelijkheid om huurverho ging te weigeren. Er zijn bewoners van Oost, die aldus Brouwer alleen al op de belofte voor nog uit te voe ren reparaties het contract voor huurverhoging ondertekend hebben.. Het zou vaak voorko men dat mensen door dc amb tenaren worden afgescheept. „Zij worden, wel keurig te woord gestaan en met allerlei beloftes naar huis gestuurd, maar ze horen er nooit iets van". Eén' van de bewoonsters van Leibnitzstraat, die wat dit be treft een eigenaardige ervaring heeft gehad, vertelde gisteren:. „Eindelijk kwam er dan eens iemand van de gemeente om de boel te repareren, maar toen kwam hij nog zonder gereed schap. Na een klap tegen het raam le hebben gegeven, zei hij even wat materiaal te gaan ha len. De man hebben we nooit meer teruggezien". door de gootsteen van ning had weggespoeld, lijk niet het milieu- en brandge-; vaar van zijn daad beseffend. De brandweer heeft maatrege len getroffen in verband het niet denkbeeldige gevaar. Schiedam Onbekenden hebben in het weekeinde bij de Polder vaart zes zware laskabels met klemmen meegenomen. Dezelfde avond zijn er twee hengels uit een fietsenkelder aan de gestolen. De eigenaar van de laskabels, een uitvoerder uit Gouda, schat de waardé van het gestolen materiaal op een bedrag van zo'n 29QO gulden. De politie vermoedt dat de dieven van de hengels gebruik hebben gemaakt van een valse sleutel om de fietsenkelder van A. D. binnen te komen. De waarde van het vismate lianl is honderdtwm- tig gulden. ja. ook u kunt deze ideale krartenkemoinaüe eager, lang. gratis en geneei vrijblijvend, n de cus knige-i. Het Rotterdamse* N euwsoiad me: nahcaai- en interna uonaa: nieuws: de Schiedamsche Courant me: puur plaa'.seiiK meevis. Twee kranten vcc de prilS'.ar. een. Profiteerervar! I H50'! b l Zckji.v r sj het P.'jruirrjjmsti'»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1