veelbelovend Scliiedamse Boys: „nieuw" en SVV weer in „Harga-vorm" CION neemt afstand FC Vlaardingeii geeft goals cadeau Wim Poulus: „Ploeg bezat geen organisatie" SCHOPPEN svo wsc Indeling Radio SWB RET Schied. Boys Cambuur met 4-1 geklopt JUISTE SPELERS SELECTIE GSS ruim langs WK Martinit scoort niet Gele kaart vooi Bep de Ruiter Slagfestijn Schiedam velt MYV'27 HBSS mist te veel kansen Burgemeester Leins trapt af WF te veel invallers Boensma driemaal Schiedam Wie de Schie- damse Boys afgelbpen zondag zag voetballen, moet meermalen hebben getwijfeld aan het feit, of hij/zij wel een club uit de derde klasse van de RVB aanschouwde. Bij vlagen lieten de Boys im mers voetbal zien, dat deed denken aan de prestaties van een door- snee-KNVB'er. Terwijl de Boys vorig jaar eigenlijk nog maar wei nig te vertellen hadden op de groene zoden. Het clubje uit de onderste af deling, die het 'volwas sen' amateurvoetbal in deze streken kent, bleef beneden het niveau spe len. De komst van trai- ner Wim Poulus, die 3e klaSSC C SFC met een bloedend hart achter zich had ge- O Oezemkwartier laten, bracht er verande- T. ring in. Jai Hind Wim Poulus...„waar het schip strandt weet je toch niet" Het resultaat van zondag MSV*71,, MSV'/£, een overwin ning van 3-2, is daar het eerste bewijs van geweest. Traditiege trouw liep Wim Poulus ruste loos langs de lijn heen en weer, gaf luidkeels aanwijzingen, aan zijn spelers en daardoor kreeg het derdeklassertje steeds bre der uitslaande vleugels. Een veelbelovend begin van dit nieuwe seizoen. Een seizoen, waar oei'enmeester Wim Poulus veel van verwacht. „Ik hoop op een succesvol jaar," verklaarde hij ha afloop van de wedstrijd. „Iedere ploeg begint uiteraard met een blanco lijst en daar valt vanzelfspre kend weinig van te zeggen, maar als trainer heb je toch wel 20 je verwachtingen. Nou, ik geloof dat we een leuk midden veld hebben en een goede ver- Schiedam - „Verkooptechnisch" klikt het allemaal nog niet bij SW. Starten met een wat lummelige 3-D nederlaag bij Vitesse en koud een paar dagen later met een 4-1 zege uit de hoek komen, tast de geloofwaardigheid van het „product" danig aan. Maar toch flikte SW dit stuntje: eerst het publiek de stuipen op het lijf jagen, om ze vervolgens weer met een stalen gezicht richting Harga te lokken. Het lijkt op een „verkoop techniek", waaraan schoonheidsfoutjes kle ven. Maar het is, hoe dan ook, wel een manier om de nieuwsgierigheid te prikkelen en een flinke t stap in de goede rich ting. t „Schoonheidsfoutjes" dus. Ze wa ren er ook gisteravond tegen SC Cambuur, Echter in tegen- stelling tot de ouverture in Arn hem werden ze gecamoufleerd door tempo voetbal van het zui verste water; een bewonderens waardige inzet en een - traditio neel op Harga - fikse dosis zelf vertrouwen. Geloof in eigen kunnen dus. Zoals Jan Groeneweg, wiens meespelen door een enkelband kwetsuur lang onzeker was ge weest, al in de 12e minuut on derstreepte door zich knap van Önsman te Ontdoen en vrij voor doelman Roorda opvallend ze ker van zichzelf de juiste hoek te kiezen. Die snelle treffer kwam SVV's spel ten goede. Ontbrak het in Arnhem aan lef en vermogen zelf het tempo te bepalen, het in deze fase zeker nog niet zwakke Cambuur deinsde ge schrokken terug. Niet voor lang echter, want nauwelijks tien minuten later zou S W een van zijn toch wel vele defensieve steekjes laten vallen. Wel redde in eerste instantie Jan van der Velden door zich voor de voeten van Jaap de Blaauw te werpen; kon Maarten van Beek ook al een duit in het zakje doen door een inzet van Onsman op de doellijn te ke ren; koos Rinus Steenbergen tenslotte het zekere voor het onzekere door een hoekschop weg te geven, uit die corner kwam de bal bij Claus Roosen- burg en diens inzet slaagde wel: 3-1. En dat alles omdat Dutina ergens op bet middenveld knul- lig balverlies had veroorzaakt. Yeel sterker Maar SVV werd sterker, veel sterker zelfs. John van der Spek, een van de absolute uit blinkers, stoof door de Friese afweer. Cambuur protesteerde voor buitenspel, maar de streng leidende Theo Boosten wuifde de protesten weg, maar hard werkende Wim Mulder trof voor open doel de lat. Het kon de Schiedamse pret niet kreuken, zelfs al gaf Boosten tóch nog toe aan de Friese protesten. Het deerde SW in het geheel niet, want prompt slalomde de steeds weer gevaarlijke Jan Groeneweg op links richting Roorda om even later maat werk af te leveren, waar eerst Jeup en daarna Dutina over heen trapten. Maar opnieuw, nu via Roodnat kwam de bal op een presenteerblaadje bij Duti na, die nu wel strak en zuiver inschoot: 2-1. En al moest Jan Groeneweg ver vangen worden („Het ging echt niet meer, ik verging van de pijn") door Jan Coenen, terwijl ook Peter Jeup (Maaskant: „Zoals het er nu uitziet speelt ie zondag niet") werd ingeruild voor Danny Molendijk, SW handhaafde het hoge tempo. .Bleef ook volharden in veel ris kante - vaak mislukte - passjes, maar had daarbij het voordeel dat Cambuur ver, heel ver was weggezakt en de strijd op het middenveld gewonnen had ge geven. Vlaardingen „Een bevredigen- CION startte overdonderend, de oefenwedstrijd", aldus CION-trainer Joop Dekker over het duel tegen Rockanje. „Ondanks het gemis van enke le vakantiegangers krijgt het elftal nu gestalte, terwijl de conditie op peil begint te ko men". Hetgeen de Vlaardingse oeferuneester tot tevredenheid stemde. Meer nog dan de 5—0 want daarvoor was de niek een corner weg te laten geven. Wim Mulder koos voor het korte passje naar de opge- En in de 65ste minuut drukte ook komen Van der Spek, die bo- Jan Coenen zijn stempel op de ven de graaiende handen van wedstrijd, door met een ferme Roorda doeltroef: 3-1. omhaal Wim Richelman in pa- T(Jen tckende een forse 2egQ af, Cambuur was nergens meer en werd via snelle combinaties volkomen overdonderd. Want al bleef Jan den Tuinder een wat onzekere stee („Ik had de angst om na die gelekaart bij Vitesse tegen een tweede op te lopen") bij de weinige Friese counters, SVV beheerste het spel. En diezelfde Jan den Tuinder gooide zijn defensieve schroom van zich af, door in de 82ste minuut bij een hoekschop naar voren te gaan. En juist hij kreeg de pass van Wim Mulder zuiver op maat en kopte on houdbaar in: 4-1. En nog bleef SW drukken. Steeds weer reikten de passes van leen Wamaar (subliem op het mid denveld) over dertig, veertig meter. Jan Groeneweg schudt Rink Onsman van zich af. dediging. Daar kom je al ver mee. Maar het moeilijkste voor elke ploeg is: doelpuntjes maken. Het is altijd weer die voorhoe de, waarmee een trainer moet experimenteren." Ook Wim Poulus is daarom van plan om diverrse formaties te gaan uitproberen. Hij weet dat niet elke speler dat leuk zal vinden en kleine moeilijkheden lijken dan 'ook niet van de lucht, maar met praten moet alles, volgens hem, op te lossen zijn. „Proberen is noodzakelijk," meent Wim Poulus. „De op komst bij de trainingen is goed. 1 Daardoor kan ik al veel van te voren uitpuzzelen. Het is be langrijk dat dit team goed leert hoe het veld moet worden over zien. Daarvoor moet ik de juiste spelers hebben." Hij vervolgt: „Je moet niet verge ten dat dit altijd een ploeg is geweest, waar weinig organisa tie inzat, door het komen en gaan van veel trainers kort na elkaar." Het gevolg van die vele trainerswisselingen was, dat de Boys in de loop der jaren weer kelderde naar de derde klasse, die de club in 1960 onder ook Wim Poulus had verlaten. In 1961 promoveerde de vereni ging zelfs met deze oefenmees- ter naar de eerste klasse. Poulus is nu weer terug. Kan nu worden verwacht dat de Boys 1 in twee jaar tijd weer in de eerste klasse terechtkomen? Zelf zegt hij daar, nuchter als hij is, over: „Je kunt niet meer dan je best doen. Waar het schip strandt, weet je toch niet." Eerst moet de conditie op peil worden gebracht, vindt de nu 47-jarige trainer. Veel gelegen heid daarvoor is er niet, want er wordt maar éénmaal per week getraind. Door omstan digheden kunnen de jongens het niet waar maken om vaker te komen, volgens Poulus. Van de selectie zijn er nog maar weinig spelers zeker van een vast plaatsje in het team. Door kundig spel van afgelopen zon dag lijken in ieder geval "Wil Struik en Peter Harte, twee doelpuntnoakers, uitverkoren om voorlopig het eerste elftal te versterken. Verder weet Wim Poulus het nog nauwelijks. „Ik ken de jongens nog maar net," verontschuldigt hij zich, „Ik zou niet weten aan welke spelers ik het meest heb." IVel oogt hij naar twee spelers, die nu nog in het tweede en derde elftal van. de vereniging spelen. Die zijn rijp genoeg om in de selectie te worden opgeno men, is de mening van de kers verse Boys-trainer. „Ik zit met een midvoorprobleem," zegt hij. „Wimpie van Loenen uit het tweede elftal is een harde spe ler, die lijkt geschikt. Henk Du- melet, uit het derde, is ook een goaltjesdief. Hij heeft gezegd dat hij geen zin meer heeft in voetballen, maar ik zal wel pro beren om hem te strikken voor de selectie." Wim Poulus weet zich gesteund door een hard werkend bestuur met jonge, frisse ideeën. Ook de spelers schijnen er meer zin in te hebben dan vorig jaar. Voor alsnog lijkt het er dus op dat de Schiedamse Boys dit seizoen hoge ogen gaan gooien. Daarom kon de Vlaardingse trai ner achteraf vertellen dat het allemaal nogal was meegeval len, ware het niet dat de nieuwe FC door die fouten zijn gezicht verloor. Geen strijd van met moed der wanhoop, verre van dat omdat de Friezen met hun behoorlijke aanvallende kwali teiten het ,eerste half uur niet verder kwamen dan enkele want al in de beginfase haalden' Leen. van der Lee en John Goudswaard doeltreffend uit: 2—0. Tot de rust bleef het daar bij, waarbij CION-doelman: Jaap de Nol - evenals trouwens na de thee - niet meer te doen kreeg dan wat eenvoudig op-, raapwerk. Hetgeen ook een ver dienste was van de. Vlaardingse Een van die langs een lineaal defensie, die hecht sloot derde klas afdelingsclub een te Het middenveld draaide ook goed zwakke tegenstander. Dat er niettemin vijf keer ges coord werd, was toch ook weer een positief teken, want on danks overwichten bleek dat in voorgaande oefenwedstrijden steeds een probleem. en zette de voorhoede steeds! aan het werk. Hetgeen in de tweede helft in drie treffers werd uitgedrukt. Aanvoerder Arie van der Lee en Adrie van der Have (tweemaal) zorgden voor de 6-0 eindstand. - getrokken strepen bereikte Paul Roodnat die onmiddellijk Jan Coenen in stelling bracht. Het schot werd door Ever met de hand gekeerd, maar Boosten wilde zo kort voor het einde, niet meer aan een strafschop denken. En eigenbjk was het zo al mooi genoeg... K. Wijnstekers voorzitter Ursus Schiedam K. Wijnstekers is de nieuwe voorzitter van de voet balvereniging Ursus. Al enige tijd trad hij in die functie op, nadat P. Mouthaan besloten had zijn taak bij Ursus te beëindigen. Overigens is het be stuur van negen naar zeven personen ingekrompen. De functies zijn voorts als volgt verdeeld: vice voorzitter L. Wiegman, 2e secr./penningm. P. Gosens, secr. J. van Strien, comm. van materiaal H. Vleg- hert, leden G, Huigen en J. van Hees. Schiedam Eert duidelijke 5-2 zege voor GSS was het resul taat van de oefenderby tegen WK. Piet van Gulik en Siem van Gerven zorgden voor een 2-0 voorsprong voor GSS alvo rens WK de ruststand terug- bracht tot 2-1. Chris van Ger ven en Henk van Loenen voer den daarna de score op tot 4-1. Toch bleef WK knokken voor een beter resultaat. Maar al werd de score terecht 4-2, een laatste treffer van GSS bete kende alsnog een 5-2 eindstand. Rotterdam Het oefenduel Pro- gress-Msrtmit eindigde zoals was begonnen: 0-0. Het was ook de enige juiste uitslag al kregen de Schiedammers vooral m de eerste helft toch wel wat kan sen. Maar al werd er niet ges coord, het duel bleef sportief en Martmït-trainer Hoogeboom zal vooral aanvallend nog wei het nodige moeten experimenteren. Bep de ruiter ...overtreding... Van een onzer verslaggevers HEERENVEEN - Gegronde angst voor Heerenveen vooraf, de wijzr waarop FC Vlaardingen voor de tweede maal verlies incasseerd (3-1) was bijzonder sneu omdat over doelman Koos van Ellewijk de twijfel rees toen hij schuld aan de Friese tweede goal had en na rust invaller Frans Fiers (voor aan dijbeen geblesseerde Rob van der Bol) beheerst in eigen doel schoot. Conclusie: hoe we, Heerenveen voor vijfduizend „kijkers" voor het grootste dee' aanvallend voetbal etaleerde, tnaar de Vlaardingse „counters" er? gevaarlijk waren, had de Van Baaren-equipe zeker recht op een deling gehad. Rotterdam Een flink pak slaag en de goede raad om nog maar eens heel serieus te gaan oefe nen. Daarmee moest het Rotter damse St. Lodewijk het doen, want toen het softbaJduel tegen, het kampioensteam van Schie dam door de invallende duister nis reeds na vijf innings werd gestaakt, stond het al 28-0 voor de Schiedamse dames. Het team van coach "Wim Falentijn maakte er super slagfestijn van door 20 honkslagen te plaatsen, waarbij Joke Pannekoek een knappe home run liet noteren. Van de Rotterdamse dames kwam niemand verder dan het tweede honk. Maasland Een helft lang zocht Schiedam gisteravond vergeefs naar het gaatje in de defensie van MW'27, dat zelfs nog via Frans Rasens aan de leiding kwam. Echter pas m de tweede helft kwam Schiedam op dreef. Het resulteerde in doelpunten van Beukers, 1-1, Krommen hoek (strafschop), 2-2, en Schol- te: 1-3. Nogmaals Rasens zorg de tenslotte voor een 2-3 eind stand. Heerjansdam Eén helft gaf HBSS bij Heerjansdam de toon aan. In die eerste part was de ploeg van Rob Ciaassen sterker en beweeglijker dan de thuis- club.-maar omdat er teveel kan sen onbenul bleven kreeg Heer jansdam de gelegenheid om via een 1-0 ruststand uit te lopen naar 3-0. Wim Houtman bracht de stand tenslotte terug tot 3*1. Schiedam Was het al zeker dat Jan Bijloo, voorzitter van de KNVB afd. Rotterdam, op 11 september DHS' nieuwe lichtin stallatie ingebruik zal stellen, thans is ook zeker dat burge meester A. Lems de aftrap zal verrichten. Tegenstander van DHS is op deze avond SW. Schiedam Erg veel wijzer is WF-trainer Wim Klein van het oefenduel tegen stadgenoot De mos niet geworden. In tegen stelling tot het duel van afgelo pen weekeinde tegen GSS, draaide WF (met veel invallers) nog te onsamenhangend om de steeds sterker wordende De- mos-ploeg in moeilijkheden te brengen. Dat lukte dan ook niet, waardoor Demos uiteinde lijk overtuigend met 5-1 won. schoten. Waar Koos van Elles- wijk geen moeite mee had. Dc Vlaardingse „counters" spra ken. tot dat ogenblik weinig tol de verbeelding. Totdat Teur. Kist in de 25 ste minuut een overtreding maakte en de vrije trap uitblinker Cees Boumar hard inschoot: 0-1. Een juweel van een goal waarop doelman Grievec geen schijn, van kans had. j Achterstand - Maar vijf minuten later ontze nuwde Heerenveen de negatie ve indruk van de „kijkers" door Toonslra die een voorze' van Hans Ooft (ex-Cambuur keurig langs Van ElIeswijJ- kopte: 1-1. Eu acht minuten keek de FC Vlaardingen zelf-* tegen een 2-1 achterstand aan toen Koos van Ellswijk de ba. uit zijn handen liet vallen nr een actie van Hans Ooft, du Van Wensveen afrondde er toen die bal eenmaal dood lag Golijaui geen moeite had dt Friezen op een voorsprong te zetten: 1-2. In die tijd liep laatste man Bef de Ruiter een gele kaart oj toen hij volgens arbiter Van Ooijen een te harde charge uit voerde op Smidt. Voor rust kwam FC Vlaardingen weinig meer tot initiatief en was da? het geval, dan volstond het al leen met enkele afstandsscho ten. In de tweede helft had de thuis club erg vee! kansen nodig orr. de winst veilig te stellen en dat ging dan nog ten koste van eer. Vlaardmger ook. In eerste in stantie kon Van EUeswijk alk acties nog wel de baas, maai na een kwartier was er geen houden meer aan. Uit een pass van Smidt raakte de Vlaardingse defensie nogal ir. paniek, Frans Fiers redde zich er uit door de bal hard weg te knallen, maar precies in eiger. doel: 1-3. Het doek viel toer. over de Vlaardingse FC, dit weliswaar meer conditie hac om terug te komen, maar dc- toen fysiek sterkere Friezen voerden de boventoon. Aan. hei eind van het redelijke duel dreigde het even uit de hand te lopen toen doelman Koos van EUeswijk zich niet kon beheer sen en een schoppende bewe ging naar een. Fries maakte, maar een gele kaart kwam er niet aan te pas. Tweede - schlemielig - verlies voor FC Vlaardingen dat zon dag weer tegen een zware wed strijd aan kijkt. SC Amersfoort is de naam en die periodekam pioen van vorig jaar is met of zonder doelman Nico van Zog- hel een moeilijk te bestrijden tegenstander. Schiedam Metdrie gave vo' treffers had Boensma een bt langrijk aandeel in de 4-2 zeg.- van DRZ. Tegenstander was di afdeüngs derde klasser Huxri can.es dat dapper tegenstand bood, maar toch niet kon profi teren van de nog niet op volle sterkte spelende DRZ-defensie. Wil Jung en Boensma zorgden voor een 2-1 voorsprong met de rust, terwijl de laatste ook voor 3-1 en tenslotte 4-2 zorgde. Het brengt Boensma's totaal in de oefenduels reeds op acht tref fers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3