SCHIEDAMSCHE COURANT sociale regionaler Speelplaats voor kleuters W Gemeente is „in" voor inspraak van Nieuwlanders KAD0 Êt' B. en w. willen langdurige samenwerking met stedebouwkundige EHBO Myosotis gaat weer draaien Nieuwe cursus ïf' 4S Raadsleden protesteren tegen Cliili- processen Cock van der Tuijn overleden i JA tsyMStizsr1 baandag 26 augustus 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - khchtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's M 99ste jaargang no, 25102 Schiedam De huisves tingsproblematiek van de sociale werkvoorzie ning zal een echte regio nale aangelegenheid worden. Dit hebben ver tegenwoordigers van het ministerie van sociale za ken, bestuurders uit de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis en een Rotterdamse top-ambtenaar onlangs besloten. In deze „sociale regio" zullen niet alleen de plaatsen' langs de Nieuwe Waterweg worden be trokken. Ook Delft EN Naald wijk zijn bij de plannen inge schakeld. Verder is besloten dat de nieuwe huisvesting van de Schiedamse sociale werkplaats - het Wenne- Het pand van Wenneker aan de St. Annazusterstraat: nu toch een regionale func tie.... ker-pand aan de St. Annazus terstraat - in een regionaal plan als voorlopige oplossing zeker goed van pas zal komen. In de toekomst zal men nu nog over leg plegen welke categorieën er in dit pand zullen worden ge vestigd. Een en ander staat in een nota die het college van b. en w. aan de gemeenteraad heeft ge stuurd. Hierin stelt het college "dat bij een gepaste uitbouw van de sociale werkvoorziening in Schiedam rekening moet wor den gehouden met de voorgeno men samenwerking met de re gio Westland. Zoals bekend kwam in maart van dit jaar de mogelijkheid open om. de sociale werkplaats te laten verhuizen van het veel te kleine pand aan de Boterstraat naar het voormalige pand van Wenneker. Dit gebouw - zo bleek later - behoefde niet te worden gekocht, maar kon wor den gehuurd. Zeker in verband met de ontwikkelingen in de regio werd hier de voorkeur aangegeven. De verbouwingen aan het gebouw die noodzake lijk werden geacht, om het ge schikt te maken als sociale werkplaats, zouden in de huur prijs verrekend worden. Alle centrale functies - naast de werkplaats - zoals het admini stratie- en documentatiecen trum, een kamer voor de "coor dinator. vergader- en spreekka mer, afdeling personeelszaken, bedrijfsbureau, administratie, medische dienst (inclusief rust kamer en ruimte voor de be- drijfsverpleegster en een werk meesterruimte, zijn in het plan opgenomen. Op basis hiervan is berekend dat de huurprijs van het Wenneker-pand met een to tal e oppervlakte van 3800 vier kante meter op ongeveer 355.000 per jaar zou komen. Negatief Aanvankelijk stond het ministerie van sociale zaken zeer negatief tegenover het plan. Men voelde er weinig voor om medewerk ing te verlenen, omdat men ver moedde dat er hierdoor een over-capaciteit aan arbeids-' plaatsen in de regio 20U ont staan. I Pas nadat het Tweede Kamerlid Nijpels (D'66) vragen had ge steld en er een telegram naar het privé-adres van staatssecre-- taris Mertens was gestuurd.' zwichtte het Rijk voor de argu menten van het Schiedamse ge-, meentebestuur. - i Daarna is gebleken dat het minis- terie van mening is dat elk; gemeentebestuur maar maatre-1 gelen ten aanzien van de be-; drijfshuisvesting van de sociale j werkvoorziening moet nemen j die het nodig acht. Dit allemaal} in afwachting van overleg inj groter verband. De uit deze- plannen voortvloeiende kosten} zullen bij verzoeken om aanvul- lende rijksbijdragen van geval" tot geval worden bekeken. Op initiatief van de rijksconsulent zijn daaama vertegenwoordi gers van Rotterdam. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis rond de tafel gaan zitten. Het gevolg hiervan is nu dat men in de toekomst op regionaler niveau zal gaan verder werken. Schiedam Het college van b. en w. wil namens de Schiedam se gemeenteraad een brief stu ren aan minister Van der Stoel van buitenlandse zaken waarin deze wordt verzocht om bij de militaire junta te protesteren tegen het feit dat daar mensen voor. de rechter worden ge haald en gestraft omdat zij meewerkten aan de wettig ge kozen en constitutionele rege ring van Allende- Het college doet dit op verzoek van de Chili-Beweging Rotter dam die een brief naar de Schiedamse raad had gestuurd met het verzoek hiertegen hef tig te protesteren. In de aan staande raadsvergadering van 28 augustus zullen de raadsle den beslissen of het protest werkelijk zal worden uitge stuurd. Schiedam Het college van b. en w. wil ook in de toekomst nog gebruik blijven maken van de dieasten van stedebouwkundige B. C. van Gent. De samenwerking met deze adviseur van het college is de laatste jaren tot volle tevredenheid verlopen en het is daarom gewenst, aldus b. en w., om een overeenkomst met hem aan te gaan. Het is de taak geweest van de heer Van Gent om sanerings plannen voor oude stadsgedeel ten te ontwerpen. Tot 1970 kreeg de stedebouwkundige R. H. Fledderus opdrachten van het college, maar bij diens over lijden werd het bureau van de heer Fledderus opgeheven. De werkzaamheden werden voort- gezet door het toen opgerichte bureau B. C. van Gent, Stede- bouw en Architectuur BV. Het college wil dat de stedebouw kundige Van Gent de voorbe reidende werkzaamheden blijft verrichten voor het opstellen Op dit stukje braakliggend terrein zal volgend jaar een heuse kinderspeelplaats ver schijnen. Bestemd voor de kleuters uit de buurt van de Burgemeester Knappertlaan en voor de kleintjes die het Sportfondsenbad bezoeken. Het stukje grond ligt namelijk achter het zwembad. De rea lisatie hangt grotendeels af van de Schiedamse bevol king. Het feestcomité van het Sportfondsenbad, dat in no vember 40 jaar bestaat, heelt het plan opgevat om een oproep te doen aan hen die het bad letterlijk en figuurlijk 'n de bloemetjes willen ste ken ter gelegenheid van het tubileum. Niet letterlijk, maar m®t geld. „Dat kunnen we han prachtig gebruiken om "an het stukje grond een speelplaats voor de kleuters 'e maken. Een bloemstuk kost al gauw zo'n vijftig gul den en dat is dan na een week weg. Waarom zouden we het geld dan niet stoppen in zo'n speelplaats?", aidus directrice mevrouw C. J. Th. Hazebroek, die hiermee de buurt „ze hebben wel last kan ons gehad", erkent ze jets terug wil geven. Zolang net Sportfondsenbad bestaat 's het stukje door groen Overwoekerd terrein onge bruikt gebleven. Volgens de directrice omdat men des tijds met uitbreiding van het bad heeft rekening gehou den. „Maar dat hoeft nu niet meer gezien de recente ont wikkelingen. We hebben zwemwater genoeg in Schie dam", aldus mevrouw Haze broek. van bestemmingsplannen en voor het geven van stedebouw kundige adviezen. De gemeen teraad zal in haar vergadering van maandag aanstaande be slissen of het college met Van Gent een overeenkomst mag aangaan. Schiedam De zaterdagmiddag club voor geestelijk-gehandi capte kinderen Myosotis gaat met ingang van zaterdag 24 augustus weer draaien. Dit zal gebeuren in de ruimte aan d< Boterstraat. Op dit moment is er wel genoeg leiding en zijn er genoeg chauf feurs beschikbaar. Wei is er nog plaats voor enkele nieuw* kinderen. Inlichtingen hierovei zijn te verkrijgen bij mej Geurtsen, Aleidastraat 25, tel. 265604 en H. Lems, Rotterdam sedijk 237d, tel. 261512. Schiedam Na een kort ziekbed is afgelopen vrij dag op de leeftijd van vijftig jaar Cock van der Tuijn overleden. Tot voor kort is Van der Tuijn. Hermes-lid in hart eu nieren, actief geweest in de voetbalsport. Dit jaar zou hij begeleider/- coach zijn geweest van het tweede elftal van Hermes DVS. Na zijn loopbaan als voetballer, waarin hij diverse malen in het Nederlands elftal speelde en onder meer deelnam aan de Olympi sche spelen van 1952 in Helsinki, heeft Cock van der Tuijn een aantal ja ren het trainerschap uit geoefend, Daarbij was hij o.a. werkzaam bij DHS. De crematie vindt woensdag plaats om half elf op.de Zuiderbegraaf- p laats. Op verzoek van de familie geen toespra ken en geen bloemen. De Van der Duijn van Maasdamstraat in Nieuwland. Nu nog een verzakte straat, maar binnen afzienbare tijd opgehoogd. Schiedam De plaatselijke af deling van de Koninklijke Ne derlandse vereniging EHBO houdt In de komende maanden weer een nieuwe cursus voor het behalen van het Eenheids- diploma. Deze begint op maan dag 30 september voor de be ginners en op dinsdag 1 okto ber voor de gevorderden. De cursus wordt gehouden in de bovenzaal van het bureau huis vesting aan de Westmolenstraat 26 (hoek Westvest), Men kan zich onder anderen aanmelden bij mevrouw Kockx-van Ger- ven. Mgr. Nolenslaan 402; P. de Ruiter, Diepenbroekstraat 45, tel. 709862; A. van Katwijk, Ga- liieistraat 17b en bij het secreta riaat Vlaardingerdijk 335a, teL 264188. V. i'N-sgl Schiedam Bewoners van Nieuwland mogen hun wensen over dc ophoging en herbestrating van een deel van de wijk kenbaar maken aan de idienst Gemeentewerken. De jeugdhaven en de wijkvereniging van Nieuwland hebben de bewoners van enkele straten opgeroepen om de suggesties te uiten tegenover beide instellingen. „Bij het wijzigen van het straatbeeld moeten de bewoners alle kans krijgen om hun ideeën kenbaar ie maken", zo staat te lezen in het wijkblad Nieuwland Geluiden. „Uit contact met de dienst Gemeentewerken is gebleken dat ook daar de wens leeft u als bewoner van de wijk te betrekken bij het opstellen van de schetsplannen". Het gaat de wijkvereniging en de jeugdhaven om de bewoners van de Van der Duyn van Maasdamstraat, de Van Hogen- dorpstraat, ,de Van Limburg Stirumstraat en de Burgemees ter van Haarenlaan, wat betreft het gedeelte tussen de Nieuwe Damiaan en Spieringhoek. Die straten zijn de laatste jaren erg verzakt. Daardoor komen gas-, water- en elektriciteitslei dingen en ook de riolering in de verdrukking. Dat leidingnet dreigt nu verstoord te worden, maar door een verhoging van ongeveer dertig tot zeventig centimeter en door herstel kan dit euvel, aldus Gemeentewer- ken, worden opgelost. Deze noodzakelijke verhoging geeft bovendien de gelegenheid om ook de straten aan te pas sen aan de tegenwoordige ei sen. Omdat op een voor de bewoners bevredigende manier te doen, willen de wijkvereni ging en de jeugdhaven de Nieuwlanders raadplegen. Zo spoedig mogelijk moet men wensen over parkeerruimten, verkeersveiligheid, groenvoor zieningen, aanpassing van de speel gelegenheid en dergelijke doorgeven aan de wijkvereni ging of aan de jeugdhaven. Men kan persoonlijk kontakt zoe ken of bellen: de heer H. Ber nard. Mozartlaan 163, tel. 7G3951; de heer A. Hüle, Burge meester Honnerlage Greteïaan 317, tel. 702013; de heer P. Brand, Dr. Wi ba ut plein 29. Of: Jeugdhaven Nieuwland, Albar- dastraat 65 en 69, tel. 704671; Nel Bootsman, Loeffstraat 47, tel. 711145; Roel Rasker, Willem Pijperstraat 96, tel. 702963. In september hoopt de dienst ge meentewerken de schetsplan nen voltooid le hebben. Ook daarop kan men dan nog kri tiek leveren. scmedamsci Ja. ook u kuni deze iaet dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het flotterdamsch Nteuwsolad met naiionaai- en internationaal nieuws. de Schtwd-HTiscivo Courant met puur plaatselijk; meu'AS. Twee kranten voor de prijs van een. Prof ;!ee« ervan! i 3'ïl|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1