Excelsior M: een koninkrijk voor een schutter ZIJN NATIONALE PETER VAN WIJK PAKT EINDELIJK Schiedam wint „prestigeslag bij VZC Holyklasseverschil te groot Inzet doorslaggevend Romeyn Jan Breur derde GERARD BLACQUÏERE PPSC'er Peter den Hartog straft font af Schiedam-jeugd oppermachtig Edelkarper j van 20 pond tweemaal in actie 4 MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 Schiedam Rien darijs hechtte weinig: waarde aan de 31 zege van zijn formatie tegen een zwakke HBSS-combinatïe, die voornamelijk was samenge steld uit derde-eiftal-spelers. Niettemin bezorgde een foutje van keeper Hans de Jong FCN een snelle achterstand, maar Peter Friederïch, Huug van de Grijp en Wim Stad zorgden toch nog voor een 3—1 voor sprong met de rust. Daarna brandde FCN" echter pas goed los. Dezelfde spelers als voor rust, maar nu in omge- - keerde volgorde, voerden de score op tot 6I. Zonder de geblesseerd geraakte Vande Grijp (FCN speelde met tien man verder), knalde Gouwe leeuw nummer zeven tegen de touwen, nageaapt door Wim Stad, 81, terwijl nogmaals Gouweleeuw (pnealty) voor de 91 eindstand zorgde. Dit duel werd wat geflatteerd door SW met 3—0 gewonnen. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op en eerst een minuuut voor tijd kwam SW aan het eerste doel punt. Na de rust ging de trainingsweek die FCN achter de rug had de jongens toch wel parten spelen en zo kon het gebeuren dat SW uit kon lopen tot 3—0. Aangetekend moet nog worden dat een doelpunt van Brons geest werd afgekeurd. Ossendreeht Jan Breur kwam gisteren in de prof-wielerronde van Ossendreeht tot een knap pe derde plek. De Schiedam mer Bas Hordijk in dezelfde tijd als de winnaar, die de 100 kilometer aflegde in 2 uur 24 minuten en. 12 seconden. De verdere uitslag luidt: 4. Wim de Waal (Axel), 5. Ben Janbroers (A'dam), 6. Cees Zoontjes (Til- burg), 7. Willy Govaers (België) op 5 sec.: 8. Ger Kampe (St Pancras). 9- op 10 sec. Bennie Groen (Steenwijk) en 10. Jan Krekels (Bron). Schiedam Gerard Blacquïere speelde dit week-end een dub bel, gevolg van de beide com petities die de honkbalbond op het ogenblik kent Zaterdag in Diemen kwam hij voor het Rotterdamse Regio team uit, dat met 72 van Amsterdam verloor. Een nederlaag, waar hij part noch deel aan had. Als korte stop speelde hij foutloos, haalde ,zelfs enkele moeilijke ballen achter het tweede honk weg- Als slagman had hij een gemiddelde van 0.250, niet on- verdienstelijk maar toch wat mager. Zondag in de bekercompetitie voqr zijn club Schiedam tegen Goik)a wederom als korte stop ën foutloos en nu een slagge middelde van 0.500 (1 uit 2). Coen Winkelman schiet maar heeft tegen de Maas- si uise defensie geen kans. O Vaneen onzer verslaggevers Maassluis Waar bleef de diep tepass. het venijnige wapen dat PPSC in zijn hart moest raken? Twee dagen ervoor was Excelsior M in staat om daar mee tegen Hermes een langdu rig beleg uit te voeren, maar zaterdag ontbrak de intelligen tie. Slechts met uitgebreid ge groepeerd voetbal op het mid denveld konden de Maasstui sers PPSC van daden afhou den, lange tijd, zoals na rust toen de Schiedammers condi tioneel afhaakten, maar alle (te) korte acties verzandden toen in het zicht van de haven. Conclusie: Excelsior M—PPSC was voor beide teams, een week voor de competitie, geen ge slaagde generale. Enerzijds om dat bij Excelsior M. de broers "Verhaas ontbraken en bij PPSC het duo Kalden, maar ook omdat beide equipes er aanvallend weinig van terecht brachten. Slechts PPSC kwam halverwege voor de rust aan scoren toe en dan nog wel uit een verkeerde 'wee aanvoerders tn actie. Piet van Veen pass van Hans Piaatser. waar- (liggend) moet Arie van de Sar (aten gaan, van Peter den Hartog goed pro fiteerde: 0—1. Dat het daarbij bleef was grotendeels de schuld van de thuisclub, die, zoals ge zegd, na rust zijn overmacht niet kon verzilveren. het begin leek Excelsior M snel te kunnen scoren, getuige al snel een kopbal Arte van der Sar tegen de lat, maar naarma te de tijd vorderde bleek dat het PPSC-afweer, met Piet van Veen als laatste man, alle treu zelpogingen op het laatste ogen blik kon herstellen. Slechts Aat Goedendorp leverde bij tijd en wijle felle slag met bewaker Jan van Dijk, of Koen Winkelman, die Hans Piaatser (ex-Noordwijk) tegenover zich had, maar doelman Nico Ver meer behoefde nauwelijks se rieus in te grijpen. Slechts één middenvelder bij de Maasslui- zers viel uit de toon en dat was Mart van der Pol, die wel veel inzet had, maar slechts zelden in de combinatie paste. Daaren tegen past Frans de Munnik op links zich steeds beter aan. Schuwt de persoonlijke duels niet en gaf ook na rust enkele levensgevaarlijke passes af die mem and verzilverde. Voorsprong Vooral voor rust wisselden Arie Afan der Sar en laatste man Ferrie Groeneweg voortdurend stuivertje, maar dit keer kon de meebouwende Groene weg, zoals afgelopen donderdag avond, niet imponeren. Toen hij halverwege zelfs de bal ver loor en Hans Piaatser de bal vallend terugschoot naar 2ljn doelman, die er niet bij kon, was het Peter den Hartog die fraai scoorde: 01. Na rust was Herman Esajas ver vangen door Leen de Munnik en dat betekende wat meer fy sieke sterkte. Langdurig ope reerde de Maassluisc formatie op de helft van PPSC, maai ondanks reele schietkansen voor Ene Scheffers en Arie van der Sar, behoefde doelman John Rost zich geenszins in te spannen Aan de overzijde ver zuimde PPSC de voorsprong uil te boy wen via Aart Goeden dorp en daarom bleef het, zeer tot teleurstelling van de eerste klasser, 0—1. Schiedam In de nationale wedstrijden die verreden zijn op de Schiedam se wielerbaan lukte het Peter van Wijk, eindelijk zijn grote zege te behalen. Van Wijk, nog steeds studerend heeft weinig tijd om het wielrennen goed te beoefenen en laat zijn maat schappelijke positie prevaleren. Nu, na drie weken vakantie en koers over 45 min gereden, om een interlandwedstrijd m Oost- Duitsland die hem een derde plaats opleverde heeft hij de grote vorm te pakken en wist alle onderdelen op zijn naam te schrijven. Ook Uittenbobgaard heeft de goede vorm nu te pak ken en wist steeds de tweede plaats veroveren, overen. in de puntenrace veroverde dit tweetal een voorsprong en ver deelden samen de te winnen punten. Alleen Martin Meeldijk, pas amateur, wist goed te vol gen en ook nog enkele punten te noteren. Ook de klassement wedstrijd werd een puntertde- hng tussen Van Wijk en Uitten- boogaard maar door een betere klassering werd Van Wijk win naar met Meeldijk als goede derde. afvalkoers koers een baanonder- deel waar in iedere ronde ge sprint moet worden, bracht door zijn zuivere sprintsnelheid de overwinning aan Van Wijk, die vaak een demonstratie gaf van pure snelheid door enkele malen van achteraf komend de rest op de streep nog duidelijk te kloppen. Bij de veteranen een regelrechte verrassing, daar niet de sterke Gerrit Ceelen de overwinning wist te grijpen, omdat de volle dig "ongevaarlijke" Brugman hem wist te kloppen. Wout de Zwaan wist weer alle junior-on derdelen winnend te beëindigen en deze mag gerust de grote ontdekking van het seizoen 1974 op de wielerbaan genoemd worden en zal dit van de winter m het sportpaleis Ahoy zeker willen onderstrepen. Om dan volgend jaar bij de ploeg van Frans Mahn te worden inge lijfd, als deze aan een nieuwe ploeg voor de wereldkampioen schappen 1975 gaat bouwen. Bij de nieuwelingen werd het een volkomen Haagse aangelegen heid, omdat de Harga nieuwe lingen naar Leiden waren. Vro lijk moest toch nog alle zeilen bijzetten om zijn belagers van het lijf te houden en het werd maar een nipte overwinning voor Schevem ngse Ton. Marijke Lagerlof bet alle dames alleen maar haar achterwiel be wonderen en won alle onderde len zoals zij wilde. De uitslagen: amateurs puntenra ce LP. van Wijk 20 pnt, 2. H. Uitten boogaard 17 pnt, 3. M, Meeldijk 8 pnt. 4. B. v.d. Molen 7 pnt, 5. J. Moret 6 pnt. Klasse-' ment wedstrijd: 1. P. van Wijk 14 pnt, 2. H. Uittenboogaard 14 pnt, 3. M. Meeldijk 7 pnt, 4. M.Venvey 5 pnt, 5. H. Moret 5 pnt. Afvalkoers: 1. P van Wijk, 2. H. Uittenboogaard, 3. MMeeldijk, 4. J. Moret. 5. B. v.d. Molen. Totaal omnium amateurs: L P. van Wijk Rot terdam 3 pnt. 2 H. Uittenboo gaard Capelle a,'d IJssel 5 pnt, 3. M. Meeldijk Vlaardmgen 9 pnt, 4. J. Moret overschie 15 pnt, 5. M. Verwey Zevenhuizen 16 pnt. Na dit omnium voor amateurs werd er ter afsluiting van het programma een koppel de grote prijs garage Weber Volvo. Ook in deze wedstrijd wist Van Wijk, gekoppeld aan v.d. Molen, iedereen zijn wil op te leggen en werd onbedreigd winnaar. Uitslag koppehvedstrijd: 1. P. van Wijk - B.v.d. Molen, 2 M. Ver wey - H. Uittenboogaard, 3. W. de Zwaan - M. Meeldijk, 4 J. Moret - J, Hammendorp, 5. C. Vrolijk - M. vd. Steen. Totaal omnium veteranen: 1. J. Brug man Barendrecht 4 pnt. 2. Gr Ceelen Ouderkerk a/s IJssel 5 pnt. Totaal omnium junioren:.). W, de Zwaan Barendrecht 3 pnt. 2. J. Hammendorp Rotter dam 6 pnt, 3. M. v.d. Steen Rotterdam 9 pnt. Totaal om nium nieuwelingen: 1. T. Vro lijk Sehevemngen 7 pnt, 2, L Groen Den Haag 8 pnt, 3. F. Toet Sehevemngen 9 pnt. To taal omnium dames: 1, M. La gerlof Klaaswaal 4 pnt, 2. K. Vos Rotterdam 9 pnt. 3. A. van Vliet Maasland li pnt, 4, M Brugman Barendrecht 17 pnt, 5.1. Muilwijk Rotterdam 19 pnt. Vlaai-dingen In de dit jaar voor het eerst georganiseerde bekercompetitie komen ploegen uit verschillende klassen, uit. Dat betekent klasseverschil. Zondag op de Zwaluwenlaan bij Holy Euro Stars was dat het meest in het oog vallende. De Rotterdammers misten op één punt de hoofdklasse, de Vlaardin- gers behielden door een paar belangrijke punten het tweede klasserschap. Meer verschil dus dan één enkele klasse. Het werd 3—IS voor de Rotterdammers niet in het minimale tal van 7 innings maar in 8 slagbeurten. Bij Holy verdedigden Hubert Hueting, Appie Bruinekool en in de laatste innings Nell Carty, de werpplaat. In totaal hadden zij als cijfers 4 maat 3 slag. 10 maal vier wijd en zij kregen 13 honkslagen tegen. Omdat het Holy-veld ook nog een 5-tal fouten maakte is duidelijk dat er 18 Euro Stars de thuisplaat konden passeren. Toch konden de Rotterdammers er geen 7 innings van maken omdat Euro Stars na m 4 innings een 0—9 voorsprong opgebouwd te hebben, verslapten. In de vierde Holy-slagbeurt scoorde Ritsie Lynch tegen, op het honk gekomen door een honkslag. Een inning later waren het Edward Lynch en Cees Pierre, die de thuisplaat namen. In dit gedeelte van de wedstrijd werd de sfeer m het veld zelfs wat onvriendelijk, doch echte incidenten bleven uit. Score verloop: Holy 0-0-0-1-2.0-0-0 (3) Euro Stars 0-6-2- i-0-0-2-7 (18). Werpcijfers: Holy; Hubert Hueting, Appie Bruinekool en Nell Carty vier maal drie slag, tien maal vier wijd en 13 honkslagen. Holy maakte 5 veldfouten. Euro Stars: Jeff Westphalen. John Graven- dijk en Casey Fulcher 12 maal drie slag. vijf maal vier wijd en 7 honkslagen tegen. Euro Stars maakte twee veldfouten. Slagpres taties: Holy: Ludwig Ascension 0.750. Ritsie Lynch 0.333, Erwin Lynch, Nell Carty en Piet van der Mark 0.250. Schiedam Schiedams jeugd- team in de BRL-klasse heeft dit weekend met 16—3 van het Oosterhoutse TSC gewonnen. Omdat vorige week tegen ADO met 22 gelijk gespeeld werd, zijn de Schiedammers nog steeds in de running voor het kampioenschap van Nederland in deze klasse. Volgende week zal tegen de Ducks uit Boxtel aangetreden worden. Tegen TSC was de ovennacht van Schiedam groot, Schiedam begon al in de twee de inning met scoren en legde meteen 8 punten op het gravel. Fred Reymer nam hiervan de helft voor zijn rekening. een gr andslem homerun (alle hon ken bezet) bracht 4 punten bin nen. Ook tn de volgende slagbeurten van de totaal 5 bleef Schiedam scoren. Voor Schiedam gooide •Ralph Goldsborough 6 maal 3 slag. 1 maai 4 wijd en SJiortk- slagcn tegen. Schiedam raaakle geen fouten. Dè TSC werpers hadden in totaal 7-8-7, TSC maakte 9 fouten. Schiedam De Schïedamse sportvisser, J. van Tilburg-, ving eind vorige week een edelkarper in de achtervijver van het Prinses Bealrixpark. De kanjer had een lengte van 75 cm en woog twintig pond. In de omgeving waar Van Til burg regelmatig zit te vissen had hij de karper herhaaldelijk aan het vijveroppervlak ge zien. Op de bewuste avond pakte de vis zijn aas. Na te zijn aange haakt gierde de geschrokken karper pijlsnel weg. Bij dit ge weld sloeg de vislijn (28/100) rond de werpmoien. Dit nood zaakte zijn belager hem aan de vaste hengel te drillen waarmee ruim een kwartier was ge moeid. Senmaal op de wal kreeg het dier na gemeten en gewogen te zijn het gebruikelijke klopje op zijn vette rug om daarna weer in het water te worden teruggezet Het was de tot dusver zwaarste karper die in dit seizoen is ge vangen. Vast staat evenwel dat er nog grotere exemplaren in de vijver rond zwemmen. de weinige topzwemclubs in. ons land is, die drie trainers in. dienst heeft. Vooral de jeugd zal vanaf heden extra aandacht krijgen. Een taak overigens die Teun Verboon van een. hoop zorgen heeft verlost. Marijke Lagerlof is Karin Vos ook deze keer te snel af VIaardingen Theo Ro meyn, de plotseling na tien jaar trouwe dienst bij SZC ontslagen trai ner, is ingelijfd bij de Vlaardingse Zwem Club. De Delftenaar kwam, nadat hij enkele dagen terug „telefoni sch" aan de kant was gezet, zeer snel tot zaken bij de Vlaardingse club, die daarmee de zaken „professioneel" heeft aangepakt. Schiedam De bekerwedstrijd tussen Schiedamen Gouda heeft een regelmatige 8Z overwinning voor Schiedam opgeleverd. De Schiedammers waren ge brand op een overwinning aan de start gekomen. Niet alleen was deze instelling een verandering van die in de promotiecompetitie, doch ook had een organisatorische zaak tussen Gouda en Schiedam deze instelling gevoed. Een wedstrijd tussen de reserve teams van beide verenigingen was doorf voetballende Schie dammers onderbroken gewor den. Het Rayonbestuur aarzel de met een beslissing, nam er tenslotte twee waarvan de laat ste in het nadeel van Gouda. Gouda tekende beroep aan bij de commissie van Beroep, die deze week uitspraak deed en Gouda in het gebjk stelde. Dat dat Schiedam, bepaald dwars zat bleek uit het feit. dat Marcel van de Nagel - normaal de wer- de. Gouda strafte deze over moed bij Schiedam niet af, Marcel van de Nagel gooide in" 5 iniungs 5 maal drieslag, 4 maal vier wijd en kreeg 2 honk slagen tegen. Hij werd op de heuvel opgevolgd door Aad van de Hamer. Op het werpen van Marcel van de Nagel had alleen Gouda's Jan Zwerus kunnen scoren. Een twee honkslag van Frits Scheurkogel bracht hem binnen. Schiedam had al 5 mensen de thuisplaat zien pas seren. per van het tweede - tegen Gou- In de tweede inning waren dat da als starting pitcher fungeer- Jur Blomsteel en Marcel van de Nagel (fraaie drie honkslag), in de vierde inning nog drie pun tjes ook van Jur Blomsteel en van Aad. van de Hamer en Ge- rare Blacquïere. Zoals al ver meld werd het uiteindelijk 82. Bij Gouda scoorde Fnts Scheurkogel nog bij Schiedam Pierre van Marwen, Maarten Koudenburg en Eddy Jonkman Scoreverloop: Schiedam. 02—0—3—0—3—0—0 8. Gouda O—O010—1—000 2. Werpersresultaten Schiedam: Marcel van de Nagel 5 innings 5i2. Aad van de Hamer 1 inning 0-1-1- en Pierre van Mar wen 2 innings 40—0. Schie dam maakte l veldfout. Gouda Hans Egcter3 maat 3 slag. 5 maal 4 wijd en 10 honkslagen tegen Gouda maakte 6 veldfou ten. Slagprestaties: Schiedam: Maarten Koudenburg. Erie Zorgdrager enMarcel van de Nagel allen 1 uit 2 .Pierre De Goudge catcher zet de monstratief zijn handen irv zijn zij. Weer scoort Schie dam... van Marwen 0 500 (2 uit 4), Ge rard Blacquïere 0 500 (1 uit 2)- Emiel Veivloet 0,666, Jur Blom steel 0.250 cn Eddy Jonk- manO 200. Gouda: Rob Stege- man 0 500 (2 uit 4), en Fnts Scheurkogel 0 333. Want ook Sjaak Bot tekende een contract als trainer, waardoor vanaf heden het driemanschap Teun Verboon, die de supervi sie heeft, Theo Romeyn en Sjaak Bot. er op ut is de VZC, dat over twee jaar een halve eeuw bestaat, een nog bredere basis te geven. De komst van Romeyn is ongetij- feld een versterking voor de VZC-clan, dat daarmee één van

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4