DRZ te sterk bereiding af Excelsior rondt voor SVDPW SUPERIEUR Schiedam te snel achterstand °P Veel te hard Ursus nieuw went aan systeem Wim Pouliis: Toci pluspunten ontdek Demos groeit naar eenheid zich knap Brussaard stopt strafschop WF weert Schiedam Excelsior speelde dit weekeinde twee oefenwedstrij den. Zaterdag tegen Transvalia en gisteren tegen Hoek van Holland. Beide duels werden gewonnen. Zaterdag werd het 1—4 en zondag 20. Na het duel tegen Transvalia was trainer Bierhuizen niet tevre den. „Er werd - en vooral de verdediging maakte zich daar aan schuldig - veel te noncha lant gespeeld en er zat totaal geen overtuiging in". Het enige doelpunt werd zaterdag door André Van Stralen gescoord. Gisteren ging het heel wat beter. De woorden van Bierhuizen hadden hun uitwerking niet ge mist, Zeker in de eerste helft was het spel van Excelsior een lust voor het oog. De combina ties waren er weer. De linies vulden elkaar aan. Kortom het was voetbal zoals van een der de kiasser verwacht mag wor den. Uitblinker Martin de Vette scoor de na een schitterende solo het eerste doelpunt voor de Schie dammers en vijf minuten vooi rust wist de doelman van d« bezoekers mets anders te doer om een doelpunt te voorkomen, dan Janse onderuit te halen. Natuurlijk ging de bal op de stip en dat was voor Ruts vol doende om het duidelijke over wicht in nog een doelpunt uil te drukken. ia de rust trachtte Excelsior de verkregen voorsprong te conso lideren en dat lukte bijzonder goed. Doelpunten bleven dan ook verder uit Na de wedstrijd verklaarde Bierhuizen: „Er zit een duidelijk stijgende lijn in het spel en wat de oefenwed strijden betreft ben ik in zijn totaliteit niet ontevreden. We gaan de competitie in de 3e klasse vol vertrouwen begin nen". Rotterdam SVDPW speelde niet zoals aanvankelijk was \rastge- steld thuis tegen WRW, maar uit tegen Alexandria'66. De Schie dammers wonnen dit duel verdiend met 31. Verdiend, omdat het beter voetbal vertoonde. Zonder tot groots spel te komen, daar was het te warm voor, was SVDPW toch superieur aan de tegenstander. Het hield beter de bal in het spel. De combinaties waren aanmerkelijk sneller dan die van de thuisclub en ook de conditie was in het voordeel van SVDPW dat het zonder Krei- scher moest stellen. Maarten Slavenburg liet het eerste doelpunt aantekenen Uit een voorzet van Osta kogelde hij de ba! ineens in. ongrijpbaar voor de totaal verraste doelman Hellemonds Het werd voor de rust nog 0—2. toen de achterhoede van Alexandria een foutje maakte en er een misverstand ontstond tussen de doelman en de verdedi gers. De voor Nielsen ingevallen Wim Klem maakte daarvan een dankbaar gebruik om de bal over de doellijn te werken: 0—2. Na de rust zakte het spel wat af. De warmte was daar zeker mede schuldig aan, maar,toch lukte hel Rob Slavenburg na goed werk van Henny Bras, SVDPW op 03 te brengen. Toen SVDPW na dit doelpunt de teugels wat Liet vieren was het Spittel die zeer attent een solo ondernam, verschillende verdedigers van SVDPW op hel verkeerde been zette en doelman Bras geen schijn van kans gaf: 13. Verder liet de Schiedamse verdediging het met komen en met deze 31 overwinning sloot SVDPW een nuttige oefencampagne af en om met voorzitter Bras te zeggen: ..Volgend jaar spelen we in derde klasse", al is het dan maar gekscherend, dat lijkt toch te veel van het goede. Na de thee liep het beter. Nadat eerst Hermes DVS een straf schop, hands, had gemist kwam de thuisclub eerst goed los. De gemiste strafschop bleek een stimulans te zijn en Hermes moest dikwijls in de verdedi ging en... aan de noodrem trek ken. Dal-kostte een strafschop, toen Bert Visser door de Kermes doelman onjuist van een doel- 1 Punt weid afgehouden. Jan 1 Verdam liet de geboden kans 1 niet ongebruikt en dat beteken de dan ook 1-2. Verder het een technisch iets beter spelend Hermes DVS het niet komen. Het was voor WF een bijzonder goede sparnngpaitner geweest. Schiedam „We zijn nog steeds aan het zoeken, maar het loopt allemaal goed. De jongens heb ben er zin in en daarom durf t ik te stellen dat we de komende competitie met een gerust hart tegemoet kunnen zien. De ver dediging is nu goed op elkaar ^gespeeld en vormt een hechte eenheid. Dat valt alles mee. «.Deze hoopvolle woorden kwa den na de wedstrijd Indus-De mos uit de mond van trainer P OU lus. Indus heeft het Demos zeker niet gemakkelijk gemaakt. Het speelde zeer irritant met de bui- tenspelval, die weliswaar met altijd goed werd opgezet en te laat dicht klapte, maar waar dan de scheidsrechter geen erg in had en dan toch maar de aanval van Demos affloot. fties Meeuws, de nieuwe aanwinst voor Demos heeft in de ver schillende oefenwedstrijden al bewezen een waardevolle spits- speler te zijn en hij was het ook die het eerste en enige doelpunt voor Demos scoorde. In de ach terhoede blijkt Van Stijn, even- sis Grete een aanwinst te zijn .en pok ;iu weer bleek dat Du- ■cheneau als verdediger zijn bannetje weet te staan. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 Mulder, Blomsteel en Rijkers de den het echter lang niet slecht en ook Aad den Helt als laatste man, gesecondeerd door een uitstekend spelende Ruud van Dijk en doelman Kuiters zorg den'voor een hecht bolwerk m de verdediging. een toch zwaar gehandicapt Ur- sus. Het lijkt er echter op dat trainer Vermeer nog heel wat zal moeten improviseren voor hij tot de juiste samenstelling en het sterkste elftal kan ko men. Schoonhoven De „jonkies" van Schiedam hebben in het oefen duel tegen Schoonhoven de eer aan de tegenstander moeten la ten. Het werd een overwinning van 2-0 voor de thuisclub De overwinning was gezien het vertoonde spel zeker niet onver diend maar toch wel erg geluk kig tot stand gekomen. Al heel kort na het begin keek Schiedam tegen een Achter stand aan en to^n kort na dit doelpunt Jan Piek met een hak je de bal m handen trachtte te spelen van doelman Heydra gmg dat mis en zo kwam Schie dam al heel vroeg in de wed strijd met 2-0 achter te slaan. Schiedam kon dat maar heel moeilijk verwerken. Eerst na de lust kwam het team wat los Het kon het initiatief in handen nemen en verscheen wel heel dikwijls voor het doel van de tegenpartij, maar de voorhoede bleek improductief te zijn. Schoonhoven huldigde het princi pe „weg is weg" en dat bleek toch heel moeilijk voor de nog jonge Schiedammers Er zal echt nog wel het een en ander Geharrewar bi] Groene- weg, dat bovendien ook nog eens verloor moeten gebeuren bij Schiedam wil het met succes in de derde klasse kunnen opcreien Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en daar moet men het by Schie dam dan maar mee doen Jeug dig talent is er voldoende. Het wedstrijd rijp maken ?al de taak van de trainer worden en als dat lukt, dan komt het er wel uit ook. erg moeilijk gehad maar het spelen van debutant Broere als linkerspits is toch wel een pluspunt gebleken. Hij bleek in de voorhoede een goede aanwinst te zijn en het lijkt erop dat hij zich zeker voor het eerste team zal plaat sen. In de eerste helft van de ontmoeting bleven doelpunten uit. Na de rust was het Broere die de bal voor het doel kon brengen waar Jan Liekendiek klaar stond het vonnis over Di lettant te voltrekken, SFC kon verder uitlopen. Een verre trap vanaf het midden veld van Cor Liekendiek ver raste de doelman en 20 kwam SFC op 0—2 te staan. Dit werd Dilettant toch te bar. Het trachtte de bakens te ver zetten en kreeg zelfs een straf schop toegewezen. Doelman Cees Brussaard ranselde de bal echter uitzijn doel en behoedde daarmee zijn club voor een te gendoelpunt. Wat Dilettant ook probeerde, het bleek toch in kracht te kort te schieten om de verdediging van SFC tot wankelen te brengen. Het was en bleef 0—2. IJmuiden DHS heeft in IJmuiden een oefenwedstrijd gespeeld tegen een tot in de tanden gewapend Stormvogels. Bikkel en bikkelhard tegenspel kreeg DHS voorgeschoteld en Leem en werd er het slachtoffer van. Jeugdspeler Kerkhof was opge steld op de plaats die anders ingenomen wordt door Brand wijk en dat ging bijzonder ver dienstelijk. Leemen en Schelvis in de voorhoede deden het ook goed en alles was aanwezig voor een fijn en goed oefen duel. Helaas, zoals gezegd, Stormvogels stak daar met het te ruwe spel een stokje voor. Al reeds na zes minuten keek DHS tegen een achterstand van l—O aan maar in de 11e minuut stonden de partijen weer gelijk. Een voorzet van Schelvis werd door Paul Nijs keurig ingekopt. In de twintigse minuut werd Jack Leemen gelanceerd. Met de bal aan de voet ondernam hij een solo werd gevaarlijk voor de IJmuidense verdedi ging en werd afgrijselijk ge pakt Met een kreet van pijn ging Jack naar de grond en kort daarna naar het zieken huis. Dit incident bracht bij DHS een ommekeer. De spelers dachten meer om eigen Ujfbehoud dan aan de ba] en de aantrekkelijk heid van het oefenduel was er af. Na de thee was DHS heel wat minder dan in de eerste helft. Ger Droog en Vos, die reeds een wedstrijd met het tweede team hadden gespeeld, kwamen de plaatsen innemen van resp. Leemen en Kerkhof 'en dat scheelde natuurlijk een slok op een borrel. Dat uiteindelijk Stormvogels de winst, 2—1 tot zich trok was dan ook heel normaal. Schiedam DRZ-Schiedamse Boys. Het zijn in verleden wel eens wedstrijden geweest waai stukken vanaf vlogen. Spannende en enerveri duels waren het heel vaak en het was dan meestal zo, dat de partijen elkaar niet veel ontliepen. kortom ze spelen gewoon beter voetbal dan wij". Na de rust ging het bij De Boys allemaal iets beter al moest het toch een doelpunt van Heijster toestaan. In het oefenduel dat beide clubs gisteren tegen elkaar speelden was het wel wat anders. DRZ bewees niet voor mets gepro- moveerd te zijn al heeft het dan r gevoelige «waerlatingen moeten ondergaan. Trainer Wim Zee- De aanval ging zekerder draaien man heeft het alles prachtig op en dat kwam niet in het minst kunnen vangen en al kon hij gisteren dan niet tot zijn sterk ste opstelling komen, Ab Boes is nog steeds geblesseerd, toch wees het De Boys terug en. hoe. Trainer Wim Foulus kon niet verheipen dat zijn jongens met een nederlaag van 6—1 genoe gen moesten nemen. Het lijkt erop dat DRZ met het opstellen van Boensma in de spits, het spitsprobieem te bo- Wim Poulus was ondanks de ne ven is gekomen. Boensma nam derlaag toch tevreden over zijn de eerste drie doelpunten voor zijn rekening. Het eerste met een kopbal uit een voorzet van Rob de Nijs en nummer twee en drie na goede solo-akties. Nog voor de partijen konden gaan rusten werd de achter stand van Schiedamse Boys nog vergroot. Daar zorgde Jung voor. Bij verschillende doelpun ten ging de doelman van De Boys, Breman niet geheel vrij uit en de voorsprong die na tuurlijk verdiend was leek toch wel erg geflatteerd. Wim Poulus, trainer van De Boys: „We weken gewoon dat DRZ een betere ploeg is. Jong, snel, Ook deze situatie lost doelman Breman de zaak kundig op. door de oudste speler van De Boys, van der Drift die toen een uitstekend organisator bleek en zijn voorhoede ook aan het werk kon zetten. Schiedamse Boys had echter wat pech dat doelman Collé zo bijzonder goed op dreef was want hij heeft de Boys van meer dan één doelpunt afgehouden. team. ..De jongens zullen nog heel wat moeten leren, maar we komen er wel. In de derde klas se zullen we zeker goed mee kunnen draaien pn ik heb al heel wat pluspunten ontdekt Ik zie het zeker niet somber in. We komen er wei dacht ik". Schiedamse Boys doelman Breman is tijdig uitgelopen en verhindert een Ketheise treffer. Schiedam WF heeft Hennes DVS 3 bijzonder goed partij gegeven en dan ook eervol met 2-1 verloren. Leen Valk maakte als spitsspeler een bijzonder goed debuut bij WF, dat het zonder Harry Spijer, blessure, moest stellen. Er werd door de ploeg van Wim Klein goed ge voetbald. De jongens vingen elkaar goed op. namen als dat moest eikaars plaats in en dat is wel eens anders geweest. Desondanks moest het de eer ste helft afsluiten met een ach terstand van 2-0. Schiedam Ursus gaat wat wennen aan het nieuwe spelsysteem. Noodgedwongen laat Harry van der Meer Ursus spelen met twee spitsen en vier spelers in de middenlinie die, als het kan opkomen om de aanval compleet te maken. Het speelde gisteren tegen Groeneweg en moest Nieuwstraten (met va kantie), Hogeveen (geblesseerd) en Huigen (geen vrij van dienst) missen. De combinaties hopen lang niet slecht bij Ursus, maar doelpun ten bleven toch uit. Dat kwam na tien minuten spelen in de tweede helft. Hans Schinkel omspeelde drie verdedigers, zette ook de doelman op het verkeerde been en dat beteken de dan ook 1-0. Ursus bleef het beste van het spel houden maar langzaam maar zeker konden de gasten het initiatief tot zich trekken. Toen echter bleek dat de verdedi ging van Ursus toch wel het sterkste deel van de ploeg is Keer op keer trachtte Groene weg een doelpunt te forceren, maar Den Held en in laatste instantie Kuiters stonden dat met toe. Een leuk resultaat voor Schiedam Dilettant, de oude club van trainer Lagerwaard was in een oefenwedstrijd de tegenstander van SFC. De Schiedammers hebben het niet Jack Leemen ...ziekenhuis..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5