Ruud SZC kan overwicht IT. niet en Marcel Blom- naar Combinatie Broek huizen: snelste duif schema Biljarttoernooi voor bejaarden Nay ade promoveert NATIONALE DERBY VANUIT ORLEANS LICHTmDSTRIJD IN-NIJMEGEN, Gewichtig karwei Schiedam later 'TAM DINSDAG 27. AUGUSTUS 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Het waterpoloteam van de Schiedamse Zwemelub is er gisteravond niet in geslaagd de promotie naar de Tweede Klasse te realiseren. Een promotie die na de nederlaag in de uitwedstrijd tegen HHC in Haarlem ook niet in de lijn der verwachtingen lag. De Schiedammers hadden echter nog een kleine kans om een tweede halve competitie met de mede promotiegegadigden HHC uit Haarlem en Nayade uit Eindhoven uit de wacht te slepen. Een overwinning op het Eir.dhovense Nayade moest hier echter borg voor staan. Een overwinning die gisteravond net niet kon worden bevochten in het spannende duel, dat uiteindelijk in een 44 gelijkspel eindigde. Mayade promoveert dientengevolge naar de Tweede Klasse. De studentenploeg heeft echter al zijn kwaliteiten uit de kast moeten f halen om dit gelijke spel uit het vuur te slepen. Het vond in Bad Groenoord, dat voor de2e gelegenheid aardig wat mensen herberg- de, een beter spelend SZC tegenover zich. Het Schiedamse zevental - sprong jammer genoeg erg slecht met de verkregen kansen om 'V 'en wist slechts vier doelpunten uit deze kansen te filtreren. - Ondanks het vurige aanvalsspel keek SZC al snel tegen een 0—2 A achterstand aan. SZC kwam met Willem Jan Looman als de beste >>mah, terug tot 2—2. Nayade nam hierna nog tweemaal de leiding, jTmaar beide keren trok Willem Jan Looman de zaak weer in i-V evenwicht De laatste maal deed hij dit tien seconden voor tijd. Sa het laatste fluitsignaal van de redelijk goed leidende scheidsrech- Bultman brak aan Eindhovense zijde de vreugde los, terwijl de SZC-spelers nogal teleurgesteld het water verheten. Niet geheel fasten onrechte, want gisteravond had alleen SZC de beste kansen K,. op de zege. Schiedam Verdween f':-v Delftse Helga. van der •'Ruud Pijper... meer mogelijkheden.... - Spek al- eerder naar het v Haagse ZIAN, ook Ruud naar het "Vlaardingse Tenslotte is:het niet lèük Pijper, Marcel1 'Blom- VZC. Zoals bekend ver-; om 'met:, hooguit vier steel, Irma van de Ende trok ook trainer Theo :man in: het water te lig- en ton' Ruys keren de Rom'eyri, iia 'zijii' ontslag- gen." Het weinig'elegan- Sehicdamse Zwemelub naar deze club. Ruud te ontslag van trainer de rug toe. Dit viertal, Pijper: „Ik hoop bij VZC' Romeyn heeft voor de momenteel de zwemtop meer mogelijkheden te Schiedamse zwemelitc; van SZC, heeft over- vinden. Bij SZC was cr ongetwijfeld een belang- schrijving aangevraagd, niet veel lol meer aan. rijke rol gespeeld. PV Schiedam met 264 duiven: 1 combinatie Lem- Verlmde, tijd 14.47.58 uur; 2 en 10 Jan Doejaaren (eerste duif 14.51.30); 3 en 5 Jack Doejaaren (eerste duif 14.56.44); 4. Comelissen en Co., 14.57.32; 6 en 9 Öaniel Lems; 7 Jack Doejaaren; 8. A. Middendorp. Laatste prijsduif. 15.53.34 uur. PV De Vrijheid met 262 duiven: 1. combinatie Broekhuizen en Zn, tijd 14.13.33 uur; 2. Gebr.# Triel, 14.23.27; 3./ combinatie W. W. Poort, 14.27.14; 4. a Robart, 14.28.49; 5. A. v. d. Berg; 6. Gebr. Triel; 7. H. Egberts; 8. Jan Wenteler; 9. C. Robart; 10. A. v. d. Berg. Laatste prijsduif, 15.25.33 uur. Na-africhting oude- en jonge duiven. In vliegver- band CCR,: Na'o van P. uit Duffel, afstand 90 km. en gelost om 8.00 uur. SCV De Postduif met 513 duiven: L. J. Koster, tijd 9.12.15 uur; .2. H. Blondé,. 9.12.33; 3. A. Faas, 9.12.39. Laatste: prijsduif, 9.29.20 uur PV. De Vrijheid met 252 duiven; 1 en 2 combinatie W. en W. Poort,,tijd eerste duif, 9.12.24 uur; 3. M. Putters, 9.13.51;'iiur. Laatste prijsduif P. V. Schiedam, Rotterdamse Bond zondaggevlogen met 384 duiven: 1. J. Paulussen, tijd 8.38.40 uw; 2. A. Middendorp 8.38.42; 3. J. Doejaaren, 8.39.24 uur. Laatste prijsduif, 8.48.25 uur. Schiedam Dankzij het rustige zomerweer kreeg de Nationale derby voor jonge duiven vanuit Orleans (488 viiegkilometers) een regelmatig en gunstig verloop. Voor deze race, met als inzet zeer waardevolle prijzen, zijn over het gehele land gerekend meer dan honderduizend hier voor aangewezen en afgerichte jonge snelvlie- gers in het verre Orleans op de wieken gegaan. Zoals op dergelijke vluchten steeds het geval is, zijn tal van duiven bij het sluiten van de concoursen nog onderweg geweest. De Schiedamse duif die de snelste tijd maakte, kwam uit het hok van de combinatie Broekhui zen en Zn. Gelost om 7.00 uur werd hij om ca kwart over tweegeconstateerd.' In Rotterdam (CCR) viel de eerste duif vijftien minuten vroe- ger; in Leidschendam ca half'drie. Eerst over enkele dagen is bekend hoe het landelijke klas-: sement eruit gaat zien- Resultaten in de SCV,De Postduif met 302 duiven: 1. Leo Lems, tijd 14.32.56 uur; 2, A. Brouns Sr., 14.36.59; 3. en 6. P. Verheugen (eerste duif 14.42.16; T. van Weelie; 5. J. Kostense; 7—8 en 10 D. Bakker, 10 H. C. v.d. Kant. Laatste prijsduif, 15.52.09 uur. De duiven vlogen ruim schoots tijd (ca 67 km. per uur). Schiedam In het voetbalpro- gramma van de KNVB 3e klas se C is. een wijziging aange bracht. De wedstrijd Hillegers- bergSchiedam van 22 septem ber vervalL Op deze datum speelt Schiedam nu een uit- wedstrijd tegen Steeds Volhar den. Hierdoor speelt Schiedam; op 3 november thuis tegen Hïl- legersberg. De rest van het pro-, gramma is ongewijzigd. Schiedam - „Ik heb het voordat de cèmpetltiebegon al gezegd; er zit meer voetbal in de ploeg. Maar ja, toen kwam die eerste wedstrijd tegen Vitesse"... Bob Maaskant, hij benadert de twee achtereenvolgende succesjes tegen Cambuur (4—1) en Fortu- na SC (3—0) alsof hij het van te voren heeft geweten. Het is alsof hij wist dat hij, met precies hetzelfde spelersarse- naai, de periode winnaars - van vorig seizoenkan bestrijden. Sterkerzelfs: d at twee clubs, die vorig seizoen nag - aan- spraak maakten op de eredivi- sie, zó achteloos terzijde kon- den worden geschoven, lijkt de normaalste zaak van de wereld. Tenminste, daar lijkt hét op. Zeven doelpunten in twee wed strijden, aansluitend op een ui terst, zwakke start in 'Arnhem, mag echter toch wel opzienba rend worden genoemd.Evenals de manier waarop die twee overwinningen tot stand kwa men. Dirk Nljs, aandachtig toe schouwer op Harga.bij de wed strijd tegen FSC, zei het zo:' „Een Heerlijke wedstrijd, wordt het 60 dan heeft Fortuna niks te zeggen, maar voor hetzelfde geld wordt het 11." Waarde ring dus. Maar tevens, een waarschuwing. Toch zal pas. morgenavond ant woord worden gegeven op de belangrijkste vraag: wat doet Schiedam Ónder uitstekende weersomstandigheden ••.•is. de hengel-stedenzeskamp van: start gegaan met verenigingen; uit Schiedam-Rotterdam. en: Vlaardingen. Voor het eerste concoumt-gingen de hengels uit langs 'de Delfthavense Sehie met voor de deelnemers rede lijk goede resultaten. In het korpsklassement staat Overschie met 8595 gram op de eerste plaats, 2. Vroeg in de Morgen, 6490 gram,3. Nooit Gedacht, 5635. gram, 4; 't West en, Vlaardingen, 4460 gram, 5. De Alfer, Schiedam,4415,6, Neptunus, met 2905 gram;.vis. Persoonlijk .winnaar werd. A; Dirks (Vlaardingen) met 2850 gram vis,2. J. Vrolijk 2780 gram, 3, M, Termein 2405,; 4. F: Laurijse, 2040, 5. P. Alewijn ,1970. 6. J; Sonnéveld1890," 7/L. de Braber 1765, 8.- J. Pannekoek 1755; 9. L. Kievit 1700, 10. D. Versteeg met 1580 gram vis.i Naast A. Dirks wisten nog zeven, leden 'van 't Westen zich -m de prijzen te sissen. Dit waren: D. 1 Tempelaar 21; A. van Biezen 23. D. de Roodc 24, S. van Ree 28, F. Tempelaar 30. W. Struis 34 en W._ v.d. Pijl die op' de. 38e plaats eindigde. 0 Over zelfwerkzaamheid ge sproken. „Ook een kunst", 2al de oplettende kijker reageren, -.„boksers zijn sterke jongens, - dié fiksen zo'n karweitje in een handomdraai". Maar. spierbun- Adds ofniet, zo'n ijzeren bint i .van vele honderden kilo's neem ;.|0je miet even. op jé schouder en wandelt er ook niet fluitend :|Airiee naar binnen. En al ben dan ;;unet 2o'n mannetjeof vijftien,. op de achtergrond boezemt die haven toch ontzag in. Maar de boksers van de SBV De Haan 'maakten er geen punt van. Hun clublokaal wordt omgetoverd "tot een echte wedstrijdaccom- f modatie en daardoor rijn de zweetdruppeltjes van dit mo- ment het voorspel op de echte actie, die straks ontplooid kan -f;'worden. In ieder geval hopen Wim de Haan en rijn pupillen dat alles nog voor het nieuwe 7 wedstrijdseizoen gerealiseerd A: kan worden.; Want juist 2o'n I.; eetzoen met veel reizen en trek- ilken kost geld. Kosten, die gefi- - nanderd kunnen worden zodra ook in Schiedam regelmatig wedstri jden kunnen worden ge- -houden. En'wat wil je als bok- ser. nog meer, dan schitteren jr.voor'eigen publiek? En dus kijk: je niet meer op een ijzeren bint Gifmeerüfminder. a Vlaardingen Volgende maand houdt het district Schiedam van de. Koninklijke Nederlandse Biljart Bond al zijn. voor- wedstrijden. voor de vijfde klas libre, waarvan de distrïcts- finale op 18, 19 en 28 oktober is vastgesteld in biljartcafé Griffioen" aan de eerste Leyden van Gaelstraat. In oktober zijn de voorwedstrijden voor de vierde klas libre, waarvan de districtsfinale op 15, 16 en -17: november is. Jan Groeneweg .in actie. Tegen NEC goed voor weer een treffer?.... de Nijmeegse club, begint de wedstrijd in het Goffertstadion om acht uur. 3ver de opstelling valt neg wei» nig te melden. Ook Bob Maas kant is het afgelopen zondag niet oritgaan dat het defensief .wel goed zat. Toch' is het niet uitgesloten dat Jan den Tuinder (die was geschorst) weer wordt ingepast. Het belangrijkste wordt echter het resultaat. Ook al omdat komende zondag de semi-derby FC Vlaardinge- n-SW op het programma staat. Een goed resultaat in Nijmegen bevestigt niet alleen de goede vorm van dit moment, .nnaax kan ook een stimulans beteke nen om dat onverklaarbara complex voor angst op vreemda velden voor goed naar,het ven leden te spelen. Voor de tweede klas driebanden klein zijn dié voorwedstrij den in de maanden september en oktober, terwijl hier de districtsfinale op 6,7, en 8 december is.; De maanden november/december gelden als selectie voor dc derde klas libre. waarvan de finale op 3, 4 en- 5 januari is. Voor de tweede klas rijn de voorduels in december en januari '75 en de districtsfinale op 24, 25 en 26 januari '75. Voor de eerste klas is dat januari '75 met als grote finale 14, 15 en 16 februari '75. De hoofdklasse libre wordt vastgesteld na de inschrijvingen. Het district Schiedam van de KNBB is overigens vrijgesteld van organisatie voor de gewestelijke biljartkampioenschap pen. Wat de wisselbekerwedstrijden betreft: de finale van de driebanden groot duels is in' februari/maart.75. Van de: tweede en derde klas bandstoten zijn de voorwedstrijdon in februari/maart '75 en de finale in april '75. De jaarlijkse wedstrijden om de RN-bokaal in februari/rnaart '75 en dc finale in april '75 en de Van der Waartbokaal-(voor.téams) is tussen september en december'75. Schiedam De afdeling Schie^ dam van de Nederlandse Alge mene Bond voor Bejaarden hoopt in de tweede week van september te starten met een serie-toernooi biljarten. Het ge beurt uiteraard in overleg met het bestuur met als commissie leden de heren J. In 't Veld en Al Kiepke. Initiatiefnemer hiertoe - is Jan de Beer, sinds maart beheerder weet Jan de Beer maar al te goed. Door die wens weer eens kenbaar te maken komen er misschien wel aanbiedingen of tips naar voren, zo redeneert hij. Wie iets heeft of weet kan dagelijks te recht in het clublokaal, geves tigd in het toenmalige schoolge bouw echter het Blauwe Huis in de Lange Nieuwstraat, uitge zonderd op de donderdagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4