Slechte beurt HB met oppepper Hermes kan achterstand niet aan ■■■■«■■a Jan Groeneweg ontsnapt aan bewaking JAN VAN BAAREN: „PSYCHOLOGISCHE PIM VISSER: „TEGEN UVS TWEE KLASSEN BETER" Eerste ronde KNVB-beker „Handige" Jan Groeneweg is vaste bewaker Rob van der Bof te snel af. Roodnat over enkele felle char- kogel van Bep de Ruiter werd ges, die arbiter Axie van Ce- een prooi voor overigens uitste- mert wel wilde tolereren en' kende keeper Jan van der Vel- daar bleef het bij. Ook een den. passes FC .Vlaardingen in ei gen verweer drukken. Tot slot was er alleenrumoer tussen John Corver. en Paul MAANDAG 2 SEPTEMBER 1974 Voor John van der Spek er een voet voor kan steken waagt Frans Fiers en schot. Vlaardingen Woedende reacties op de Vlaardingse „over dekte". Chaotische toestanden en mopperende toeschou wers. De tribune, de enige plek waar de kijkers beschutting vonden tegen de regen, suit overvol. Zó vol zelfs dat er niemand meer bij kon, terwijl beneden in de regen nog heel wat mensen ongeduldig wapperden met geldige plaatsbewijzen. Toeschouwers die in tegenstelling tot velert vijf gulden hadden neergeteld voor een zitplaats, maar er domweg niet meer bijkonden. Het betekende ook dat de gangpaden bezet werden en het publiek in de nabije omgeving niets kon 2ien. Het bestuur van de FC Vlaardingen had het er moeilijk mee, maar kon desondanks de situatie niet aan. Zelfs manager Jan Brilleman niet, die hoogst persoonlijk de „zwartkijkers" wenslè op te sporen, maar geen enkel resul taat boekte. Maar bet betekende wél dat de FC Vlaardin gen, voor liet eerst met zoveel publiek, een slecbte beurt maakte. Want wie betaalt nu vijf gulden voor een zitplaats, om van pure ellende maar in de regen te gaan staan om tenminste nog iets te kunnen zien? Een strengere controle lijkt geen overbodige luxe. T5 Door Bas van den Berg Vlaardingen FC Vlaardingen doet er goed aan om zo snel mogelijk met Peter Eikelenboom, die zijn contract weigert, te gaan praten omdat andermaal opvolger Koos van Elleswijk, nu tegen SVV, zijn reputatie in de waagschaal zette. Hoewel voor veler lei uitleg vatbaar, was de Hagenaar opnieuw niet in staat in zijn doelgebied te (over)heersen met als gevolg beslissende fouten, waarop SVV's trainer Bob Maaskant alleen maar dankje wel kon zeggen. „Waarmee ik beslist niét wil zeg- gen", oordeelde Maaskant later, „dat wij geprofiteerd hebben van die Vlaardingse fouten. Ik bekritiseer niet graag de tegen- slander". En dan met een'glim plach: „Ik zie het als een ver- dierste van mijn eigen ploeg, al -moet ik wel zeggen dat ik hem- na rast heb zitten knijpen. Vooral op Aat Reygersberg, die f weliswaar een sublieme goal af leverde, maar ook sneller ivas .dan John van. der Spek en zo moeilijk heeft de Schiedammer het nog niet gehad'1; Feil blijft bestaan dat de nieuwe FC voor vierduizend kijkers geen. kans zag zijn langdurig offensief te honoreren, maar toen twee minuten voor de tus sentijdse affluit van arbiter' •'Arie van Gemert Koos van El leswijk óp een hoge bal van Theo van Toledo te ver uit zijn •v doel liep, de bal miste, Frans Stans Sehiedamse middenvel der Peter Jeup liet gaan, lag de bal in een ommezien in het Vlaardingse doel: 0—1. Tegen de verhouding in en dat .maakte van FC Vlaardingen "•een. nerveus geheel. Weliswaar waren vijf minuten inspiratie in de tweede helft voldoende om i l:Aat Reygersberg subliem te la-: Vten scoren, maar daarna her- haalde zich het zwakke: ver-: v wèer. - Want in de zevende mi nuut; klom SW via spits Jan „Groeneweg uit-een. vrije trap: .::;yanr'John"vah der. Spek bui-" 1 ten-bereik van' welke Vlaar dingse verdediger dan ook naar 1—2 en in de 20ste minuut blééf Koos van Elleswijk op een pass van John van der Spek: stokstijf staan, maar ook Van dér Bol was niet in de buurt bij vasteman Jan Groeneweg en. dat duidde met een kopbal op _1—3. Toen maakte FC, Vlaardingeneensterk gedemo raliseerde indruk. Ook al waren. er' pogingen van Jan Roodbol en nogmaals Aat Reygersberg, het verlies was aan de Mara- thonweg al snel een feit. Hoe anders was die eerste helftf Toen waren de ruimtedekking gevende Vlaardingse midden velders bijherhaling sneller. Uitgezonderd dan op Dutina, die in de rol van vrije man heerlijke passes kon uitdelen. Maar de rest kwam souplesse^, te'kort om dè Vlaardingers van; hun aanvallend patroon af te houden. Roodbol en Reygersberg konden zich bij herhaling ontdoen van Maarten van Beek en Jan den Tuinder, maar ineens was daar Jan Groeneweg. .Uit een vrije trap plaatste de Sehiedamse spits precies de bal in de han den van Van Elleswijk omdat bewaker Rob van der Bol bleef staan voor vermeend buiten spel Na een half uur plaatste Theo van Toledo de bal in de voeten ran Johnnie Jansen, die langs John van der Spek slalomde, maar vrije man Jan Roodbol raakte de bal maar half. In tweede instantie stuitte het schot van Aat Reygersberg af op een woud van benen. Totdat Koos van Elleswijk in de 42ste minuut door de mand viel (0—1), ware het niet dat de thuisclub met veel wilskracht vijf minuten ha rust langszij kwam. Iedereen verwachtte toen een-voorzet van Aat Rey gersberg, dié John" van der Spek zijn hielen had later» zien. maap'. knalde zelf ineens "■raak:";' il—l,CA In éen kwartier tijd scoorde SVV tweemaal en dat maaktevan FC Vlaardingen al heel snel een geslagen ploeg. Kené Pas, na rust wissel voor Frans Stans, Was in het centrum een weinig gelukkige greep en ter wijl de meeste aanvallen op de heus .niet zo betrouwbare de- fensie van SVV strandden, maakte Frans Fiers zich gereed voor Johnniê Jansen op te vol gen. Maar ook toen mocht Du tina zich vrijelijk bewegen en kon steeds weer met scherpe Doelman Tent ■gBg5«SBBt9| maakt zich er niet HHHHHHR druk om. De bat Éjf^HSg; gaat naast. Door Hans Soeters Vlaardingen „We zijn vergeleken met vorig seizoen toch wel sterker geworden". Bonkige Theo yan Toledo, die langzaam maar zeker zijn vorm terug vindt, onderstreepte nogeens dat de 1-3 zege in de semi-derby zijn uitwerking niet gemist bad. Een oppepper. Vooral nu de pres- nóg een keer gepasseerd, maar tatieéurve begint te lijken op de nu hield arbiter Arie. van Ge- grillige contouren van een rots- inert hem „de hand boven het gebergte, kan SVV die stimu- hoofd". lans zo goéd. gebruikenJ Het Ten koste van Paul Roodnat, die was dan ook'begrijpelijk dat zijn treffer wegens duwen zag geannuleerd. Een uur later maakte SWs spits er zich nog boos over. „Geduwd? Ik? Hoe komt ie daarbij, ik heb 'm niet eens aangeraakt, hij 2akte zo in mekaar en toen floot Van Ge mert. En dat voor zo'n groot heid. Zeker in Duitsland ge weest? heb ik 'm tóen nog ge vraagd". Bob Maaskant gul met schou derklopjes strooide en luidruch- - tig Het weten dat het „eerste rondje" uit zijn 2ak betaald zou worden. Tenslotte won hij zijn weddenschap en streek en pas sant vijf tientjes op. SVV was blij. Innig tevreden zelfs. Al 'heel vroeg in de mor gen wandelde SW ontspannen w door de. Vlaardingse buiten- Tekenend voor dit SW waren de wijk. Een serieuze vóorberei ding, „want", verklaarde Bob Maaskant eerder, „de semi-der- by is eer» open zaak. Dan geldt dat uit of thuis niet zo". Na forse nederlagen bij Vitesse en NEC durfde Bob Maaskant de confrontatie aan de Marathon- weg als „iets heel anders" te henaderen. De semi-derby. De ontknoping werd niettemin toch'een verras- sing. Want waar was in die .eerste helft, toen SW zich nog «iet had losgemaakt van de „Nijmeegse opdoffer", de thuis- vele opbeurende woorden die Roodnat over zijn teleurstelling heen brachten. Toch kwam de SW'er 'er in de tweede helft nog genadig van af. Want al was de tackle van Johnnie Cor ver hard, de slagbeweging .die impulsieve Paul toen maakte had bestraft kunnen worden. Maar. Wim Mulder bracht de toen erg boze Roodnat tot beda ren, terwijl Roodnat zelf de monstratief de schaafwond aan Van Gemert toonde en daarmee zijn reactie toch wel Wat af zwakte. Van een onzer verslaggevers Schiedam Na de kwa voetbal uitstekende competitiestart te gen het Leidse UVS is Hermes DVS er gisteren op het matig bezette Harga niet in geslaagd het vorige week vertoonde spel te evenaren. De reeds na een kwartier opgelopen 0I ach terstand kon niet ongedaan ge maakt worden,zodat het be zoekende EDO uit Haarlem aan deze ene treffer genoeg had de beide punten in de - wacht te slepen. De" nederlaag die de Schiedam mers opliepen hebben ze volle dig aan zichzelf te wijten: Veel te traag werden de aanvallen tegen het niet eens groots'spe lende EDO opgezet. Men gunde de Haarlemmers veel te yeel tijd een hecht scherm van ver dedigers op te trekken. Voorat in de tweede helft, toen Her- mes, op een sporadische EDQ- aanval na, hei heft in handen had, bleek dit de ploeg van trainer Pim Visser funest. Een teleurgestelde Pim Visser na afloop: „Jammer dat het zo ge lopen is. Net als vorige week hadden we een nogal zwak be gin. Voeg daarbij nog dat from- meldoelpunt zo snel na het be gin en het is verklaard dat EDO steedsmeer in de winning- mood kwam. Die keeper pakte in het begin een paar goede ballen en aan onze zijde wilde het soms net niet lukken. We hebben er alles aan gedaan, maar ér werden op het midden veld teveel stappen genomen. Het gevaar moet nu eenmaal van de vleugels komen." Pim Vissers woorden waren maar al te waar. Evenals in de wed strijd tegen UVS had men enige tijd nodig om het juiste ritme te vinden. De Haarlemmers profiteerden daar in de eerste minuten al van: Al na vijf mi nuien kopte Kamoen uit een. hoekschop van Van Amerongen i' Wel of geen overtreding? Paul Roodnat bezweerde van niét. Johnnie Corver smakte echter wél tegen de grasmat... 'club? Jan van Baaren haalde er Dat FC -Vlaardingen op 1-1 kon de schouders bij op: „Natuur- -Hjk hadden wij in die eerste helft de wedstrijd moeten be- slissen. Maar we lieten de kan sen liggen en het duurde veel te lang voor we een goal kon- Y den maken". Niet echter FC Vlaardingen, i. maar_ SW scoorde. „Maar", blikte Jan van Baaren achter om, „komt Koos (Van Elles wijk) er niet uit, dan wórdt het misschien wél een nul-nul-wed- strjjd'!. De onzekere Vlaar dingse goalie werd": overigens komen via Aat Reygersberg (Bob Maaskant over de gelijk maker: „Een beauty"), maar SVV razendsnel terugsloeg via Jan Groeneweg,„besliste", al dus Bob Maaskant, „de wed strijd". Of zoals Jan van Baa- ren het. Vlaardings bekeek: „Een psychologische dreun". Maar het betekende ook dat SVV 2ich nadrukkelijker op het middenveld posteerde. „Ik-ge loof dat we daar de wedstrijd hebben beslist", reageerde SV V's uitblinker Wim Mulder, die het verschil met NEC „tenmin ste drie klassen" noemde. Daarover wilde Bob Maaskant het liever niet hebben. „Ik praat liever over onszelf, dan dat ik de tegenstander ga bekri tiseren. Een tegenstander die, beaamde ook Jazi van Baaren, :in de tweede helft heel ver te rug viel én in feite alleen nog via Aat Reygersberg gevaarlijk kon worden. De Vlaardingse spits. „Een handig bliksem", sprak Bob Maaskant bewonde rend. „Hij is siiéi en sterk aan r de bal. Ik durf le dat ik het Van der Spe«c (zijn direc te bewaker) nog nic* zo rrvoeil ijk heb zien hebben". Maar FC Vlaardingen kon er niet van profiteren. De toch niet zo zekere Sehiedamse defensie, waarinSteenbergen door een kuitblessure ontbrak, bleef overeind omdat Maarten van Beek de meeste duels tegen dé veel langere Jan Roodbol in zijn voordeel besliste, Won zelfs de wedstrijd toen duide lijk werd dat Jan Groenevvgde confrontaties met' Rob van der Bol aankon en Dutina geen te genstand van betekenis onder vond. Daarom had Bob Maaskant gelijk tóen hij stelde: „We. hebben in deze wedstrijd vooral aanval lend gespeeld". Jan van Baaren beaamde het, „maar", zwakte hij de Sehiedamse triomf wat af, „in de eerste helft, heeft SW geen reële scoringskans gehad. Maar oké, ze schoppen cr drie in en dat is toch wel bijzonder knap." En daarmee, schroefde jan Groeneweg (twee treffers) zijn totaal nu al op tot vijf. Waarmee SW tegen de opmer kelijke doeleijfcrs van tien vóór en negen tegen aankijkt/Maar het betekent ook dat SW de aansluiting met de kopgroep, niet verloor. Wat dat betreft heelt FC Vlaardingen (ook commercieel) een mooie kans laten liggen.... Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugdouvertu- re FC Vlaardingen—SVV lag arbiter Van Rooy zwaar op de maag, In het overigens doel puntloze gelijke spel was hij zó resoluut, dat hij Sehiedamse Ruud de Haan na een overtre ding het veld uit stuurde. Maar ook de Vlaardingers hadden het aan de slok met de Limbur ger en daarvan getuigden het trio boekingen voor Rinie Otte, Hans van Os cn Peter RoeJofs door het onbeheerst aanvallen van de tegenstander. Beide doel lieden, o verheers ten in. het duel dat ook geen winnaar had moeten aanwijzen. De vele overtredingen ontsierden de slrijd aan de Marathon weg: 0—0. de bal onbereikbaar vóór doel man Harry Sperm on tegen de doellat. Nog geen halve minuut later kreeg dezelfde speler een unieke kans de score te openen, maar zijn schot ging net voor- langs. Toen Hermes uit de impasse leek te komen schoten van Ger Bakkes en Bob Weeda noopten EDO-doelman Tent tot het ui terste slóeg EDÖ toe. Na een vrije trap zag de Hermes-verder diging 'geen kans de bal vol- doende weg te werken. Uit een scrimmage sprong de bal voor de voeten van Kamoen, die van af acht meter de bal langs de in een kanariegeel tenue geslo ken Harry Spermon vuurde: 0—L Na deze snelle treffer, er was een klein kwartier gespeeld, pro-, beerde Hermes inderdaad snel de gelijkmaker te forceren. Arie Riedijk zag zijn kopbal, na een vrije schop van Ties van Duppen, uitstekend gekeerd door doelman' Tent. die even later een goed genomen vrije - trap van Ton Vorstenbos uit zijn doei ranselde. De EDO-verdediging deinsde in deze fase van de strijd niet terug tot het uitvoeren van har de charges, EDO-verdediger Evers kreeg het aan de stok met Arie Riedijk. De Hermes- speler betaalde de Haarlemmer met gelijke munt toen hij hem in het gelaat sloeg.. Beide spe lers hadden echter het geluk, dat de overigens goed leidende scheidsrechter Appeldoorn dit niet zag. Dc strijd werd echter wel iets grimmiger. Scheidsrechter Ap peldoorn zag zich dan ook ge- noodzaakt door middel - van twee boekingen aan de EDO- spelers Kamoen en De Jong de gemoederen ietwat te sussen. Hermes verdiende in deze eind fase van de eerste helft, de ge-, lijkmaker, maar slaagde niet om de Haarlemse verdediging te verschalken. In de tweede helft, aan de kant van EDO waren De Jong en Uitendaal respectievelijk ver vangen door Headly en Van der Lubbe, was Hérmes wel' veel aan de bal, maar ook nu weer liep de bal over veel te veel schakels. Toch kreeg Hei-mes kansen, die door. Van der Voort en Ties van Dujjpen, na een uitstekende pass van Arie Rie dijk, niet verzilverd konden worden. Ook het wisselen van Ton Vor stenbos, die een niet al te beste 'wedstrijd; speelde, «voor WLm 'van Baarle. gaf niet de vereiste stootkracht die de Sehiedamse aanval zo broodnodig had. De EDO-vereediging, met aan het hoofd doelman Tent cn aan voerder Peter Maas. hield zich. ondanks een niet al te solide jndruk. tot het laatste fluitsig naal slaande. Het kreeg alle medewerking van de Hermes- aanval die van de kleine kansen die men creëerde geen enkel doelpunt kon bewerkstelligen. Het dichtst bij een doelpunt was misschien Ger Bakkes geweest.. Als hij niet door Evers tegen de natte grasmat was geduwd, had hij vrij voor doelman Tent verschenen. Hermes werd vlak voor tijd nog in een benarde positie gedrukt, toen Ger Rus ier EDO'er Headly in het straf schopgebied opzij zette. De te recht toegekende indirecte vrije schop leverde echter geen resultaat op. Pim Visser: „Wehebber» vorige week een punt en nu twee pun ten laten ligger.. Het ergste is echter dat we tegen UVS twee klassen beter hebben- gespeeld. Bovendien had ik graag in de eerste thuiswedstrijd met goed voetbal een overwinning willen* behalen Een goed resultaat had niet alleen meer mensen getrokken, maar ook een beetje zelfvertrouwen, met het treffen tegen FC Den Bosch in de be kerstrijd aanstaande 6 oktober in het vooruitzicht, gegeven. Maar het ging gewoon niet". „Die jongens van EDO kwamen .om één punt te pakken en ont dekten in de loop van de wed strijd dat ze twee punten kon oen meenemen, daardoor kwa men ze. mede door het feit, dat ze een beetje geluk hadden, steeds beter in hun spel. Er zijn echter nog 24 wedstrijden te gaan en volgende week begin nen we dan ook weer vol goede;: moed tegen CVV, een ploeg welke eveneens in de winning/: mood is." -•ƒ&• Schiedam Dc eerste ronde om de KNVBbeker, waaraan dit seizoen ook de amateur—eerste klasse kampioenen mogen deel nemen, is bekend. Hermes DVS speelt op 6 oktober op Harga legen FC Den Bosch, SVV bij FC Dordrecht, terwijl de FC Vlaardingen aan de Marathon- weg eersteklasser Huizen ont- vangt.In totaal doen aan die eerste ronde, waaraan de eredi visieclubs nog niet deelnemen. 28 clubs mee. De veertien win naars gaan over naar de vol gende ronde. iiiiiiiiiiiiiBiiiiiiBiiiiaiiHiiii 'v'T:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3