GSS: .droom-debuul' WK komt goed terug Slotoffensief levert niets °p i 'FCN defensief toch sterk i DE BOYS TIPPELT UN BUITENSPELVAL Piet van Grootveld GTB MENTAAL STERKER stopt strafschop Ijverig DRZ niet beloond Demos straft Bloemhof af ËÏÏBÖ~ Fred Wammis terug bij FCN. j. WF niet in moeilijkheden cursus niet meer baten, de stand bleef 1-1 in een uiterst fair gespeelde wedstrijd. v' v. 't Wout ia» SCniE-jJ/iaViicnjL l MAANDAG 2 SEPTEMBER 1974 De sprong is te vergeefs. De bal is al in handen van doelman Van 't Wout. In de persoonlijke duels was SFC vaak veel sterker. Ook hier komt de Zuidersterspeler te laat. Mede daardoor werd bet geheel nu niet zo'n attractieve verto ning. De Boys namen in dit duel al heel vroeg de leiding. Krien van Gerven trok een snelle sprint op een dieptepass. Hij kreeg de bal precies op tijd voor de voeten en met een aro se knal gaf hij de Boys een ^voorsprong: 0—1. ^*óg voor de rust waren er ver schillende kansen voor de Schiedammers, maar doelpun ten bleven uit. Al leek het er kort voor rust op dat Ben Stip tot een doelpunt zou komen Via de onderkant van de lat caramboleerde de bal echter het veld weer in. Ook in de tweede helft waren de ^ste kansen voor de Boys. ttet geluk zat echter niet mee- Zo sprong de bal een keer uit de handen van de doelman via de Paal weer terug in zijn armen. Kort voor tijd kwam - RET ge- lukkig aan de gelijkmaker. Een heel verre ingoot kwarri bij een r ynjstaande speler, die net bij f;;';!'9e-.bal'.kon. Dat was echter voldoende om doelman Verwie! vergeefs te laten duiken: 1—1. Sn daar bleef het bij. Schiedam Omdat tijdens de recent: gehouden joar- vergadering van de voet balclub FC Nieuwland'66 alle geschilpunten r kon den worden uitgepraat erv bijgelegd, keert Fred "Wammis terug in het be-* stuur waarin hij ook -het komende verenigingsjaar de voorzittershamer zal hanteren. Overigens is het bestuur van FCN ten opzichte van vórig sei zoen nogal gewijzigd. Vi ce voorzitter werd F. Bloemheuvel.secretaris P. Klarenbeek, penning meester P. Frieelrich en wedstrijdsecretaris D. Hoogstad; De overige be stuursleden .zijn: J. de Grauw, A. Daarboven en M. van 't Hooft sr. Schiedam Trainer Ileimen Lag-erwaard van SFC was na afloop niet erg tevreden over de prestaties van zijn ploeg tegen Zuiderster, Dit in tegenstelling tot secreta ris Henny Veldhoen die „dolgelukkig" was met de 1-1-eiiidstand. Dat de trainer niet al te blij was. was duidelijk. SFC speelde dan ook niet best vooral in de eerste helft toen zij tegen de straffe wind moesten optornen. In dé verdediging van de blauwzwarten werd wat al te nonchalant gespeeld, vooral toen in de 17e minuut Henk Offenberg een grote fout beging en de Zuidcr- sterspeler Van de Meeberg alleen voor keeper Kees Brussaard kwam te staan. Laatstgenoemde wist echter 'op grandioze wijze te stoppen. De rust ging in met een 0-0 stand. In de 7e minuut van de tweede helft was het weer de SFC defensie die niet goed ingreep en zo kon De Wolf de stand vrij gemakkelijk op 0-1. brengen. De voor- sprong van de Rotterdammers was échter van korte" duur want twee minuten later kende dé goed leidende' scheidsrechter Kraayeveld SFC een vrije schop Joe op 20 meter afstand van; het doei. Jan Likendiek plaatste zich achter dé hsl PU mpi 'O n nn lïplnnHi ilr haivt cMin» langs de te passen I Schiedam Direct al was het te zien dat SC De Roef de huid tegen FCN zo duur mogelijk wilde verkopen. Het nam het initiatief in handen en ïette de verdediging van de thuisclub onder druk. Daar stonden echter mannen als Schaap. Van de Bosch en Van Vliet en die wisten van wanten. Dit alles ontmoe- digde dc bezoekers blijkbaar en FCN kon het roer in handen "nemen. Er kwamen legio kansen voor de de opdracht gegeven om het Schiedammers. Peter Fricde- maar met solospei te proberen rich had op een pass van Wim omdat De Roef steeds maar Gouweleeuw de bal maar voor weer de buitenspelval open zet- het inlopen. Het leer ging ech- te. .,ter nnnst. Een combinatie tus- Er kwamen dan ook weer tal van ,sen Martin Schaap en Fricde- kansen maar zij werden alle- .Tich besloot Gouweleeuw met maal om zeep gebracht. Totdat een schot dat echter op miracu- in de 20e minuut Gcuweleeuw leuze wijze door de doelman tot aan Huug van der Grijp een een hoekschop werd verwerkt kans bood die nu eens niet werd gemist: I—0. ïn de laatste minuut van de eerste R°®f heeft er nog alles aan helft ging Friederich alleen op gedaan om tot eer» beter resul- de doelman af. Nu zou dan taat te komen maar de counters eindelijk het verdiende doel- vari FCN waren zo gevaarlijk 'punt komen dacht een ieder. dat het c'cn 'edcr bevreemdde Wéér schoot Friederich naast de voorsprong niet. ken /Trainer Clarijs had in de rust .wordenvergroot. De Wico—doelman grijpt in voor WF opnieuw gevaarlijk kan worden. botterdam Het lijkt erop dat tal van clubs in de RVB de ^buitenspcival een bijzonder goed wapen vinden. In de wedstrijd die de Boys speelde tegen RET werden de Schiedammers min of meer het slachtoffer var. die vervelende" taktiek die ook RET Schiedam WF heeft een goede start gemaakt. Het heeft in de thuiswedstrijd tegen Wico geen moment in gevaar verkeerd, ondanks dat het zonder De Ruiter (vakantie) moest spelen. Reeds in het begin veroverde het een veidmeerderheid en dat resulteer de dan ook in de 20e minuut in een doelpunt. Na een aanval vanuit het midden veld schoof Leen Valk de bal naar de geheel vrij staande Jan Verdam, die daar wel raad mee wist. Met een hard schot ver dween de bal in de benedenhoe- k: 1-0. WF bleef drukken en kort voor de rust kreeg Leen Valk een schitterende kans maai* de bal ging naast. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een beter spelend WF. Doel punten bleven echter uit. Na een kwartier vièl de thuisclub terug en moest zelfs een straf schop toestaan. Cor Spijer was de schuldige. Doelman Piet van Grootveld stopte de bal echter schitterend en dat gaf "Wilton blijkbaar weer moed. Na een combinatie tussen Valk en Kui ten was het laatstgenoemde-die de stand op 20 bracht. Tien minuten voor tijd konden de bezoekers na èeri door dé ver dediging van WF afgeslagen j aanval de bal toch weer in de I ploeg krijgen. Er volgde een hard verrassend schot en dat I betekende dan bok 2—1. Verder liet WF het niet komen. Het had de wedstrijd goed in de hand en kwam zo aan de eerste over winning. Schiedam Dertig laskabels met een lengte van vijfentwin tig meter zijn op het terrein van de Guslo-wcrf aan de Maasdijk gestolen. Het slot van de container waar de kabels in lagen opgeslagen, bleek geforceerd. Men schat de waarde van de ontvreemde las-, kabels op oen bedrag van 7500 gulden. Rotterdam De nieuwe aanwinsten bij Demos hebben de club heel wat sterker gemaakt dan het in het vorige seizoen was. Trainer Coen Poulus zal het dan ook niet zo moeilijk krijgen om tot een winnend elftal te komen als zijn voorganger Joop van Meerwijk. Demos heeft dan ook tegen het sterke Bloemhof, in een uitwedstrijd nog wel, een uitermate goede competitiestart gemaakt. Daar zag het" in de eerste helft zeker niet naar uit. Bloemhof was toen zonder meer de betere ploeg, ondanks dat het reeds na 'drie minuten tegen een achter stand opkeek. Een hard diago- naaischot van Gerard van Schijndelhad roos getroffen: Op-L Dat de thuisclub niet tot een doel punt kon komen moet op toke ning van doelman Luc van Schijndel worden geschreven. Luc is zondag voor Demos de held van.de dag geworden. Te gen het harde verrassende schot van Van Dijk, .eenkwar tier voor de rust had htj echter geen verweer: 1—1. In de tweede helft kwam Demos goed terug. Bloemhof daarente gen ging wat rommelig spelen. Er erd te veel gepraat in. de ploeg en daardoor werd <Je con centratie Avat minder. Demos profiteerde daarvan.. Uit een voorzet van Mart Frey was het Meemvscn die met een goed gericht schot zijn club óp 1—2 bracht. De laatsteperiode is Demos zwaar in dc verdruk king geweest, maar mede door hetuitstekende werk van Luc van Schijndel kon de overwin ning mee naar Schiedam. Grote vreugde bij de 'SFC aanhang en het talrijke publiek kreeg weer vertrouwen in een beter resultaat. Na dit doelpunt ging SFC het spel wet beheersen. Keer op keer beukte de Schiédamse voorhoede op het doel van Zuiderster. Vooral de van Excelsior'20 over gekomen. Marinus Broeren speelde hierin een belang- rijkeróL - Kans op kans deed zich Zuidérster met „kunst- tig 'minuten voor tijd Broeren voor Gock van voor, maar steeds, weer bleef en vliegwérk" overeind. Twin- wisselde trainer Lagerwaard Schijndel maar ook dit mocht Rhoon „Ilier kun je alleen maar van dromen. i»ist loen GSS n°S gemakkelijker ging lopen Ongelooflijk". Henk Steenbergen, de trainer die likken, sloeg Rhoon terug. Een omstreden doel-, GSS had voorbereid op het debuut in de eerste punt overigens, want al was Henk Schruermanni klasse, was dik tevreden. Verheugd over de gepasseerd. Jan van Diggelen kepie de bal uit forse 25 overwinning tegen Rhoon, maar voor- "et verlaten doel. De twijfel bleef, want al al erg ingenomen met de manier waarop zijn keurde de arbiter de treffer geldig, de Schiedam- ploeg had lopen voetballen. En dat, terwijl GSS se defensie protesteerde. de eerste helft afsloot met een krappe 01 Protesten omzwaaiden lot enthousiasme. want voorsprong, omdat spits Wil Broekhuizen de nauwelijks een minuut later stond het alweer Khoon-defcnsie een keer te slim af was geweest. toe!? ^V!l Broekhuizen een foutje van de keeper afstrafte. Toen kwam GSS pas goed los. Maar GSS bleef ook in de tweede helft onbevan- formidabel afstandsschot van Sienv van gen spelen. Zo aanvallend zelfs, dat Rhoon Gerven betekende 4-1 waarna Peet Verhaal verrast werd cn Peet Verhaal een pass van -v°or 5 1 zorgde. Dat-Rhoort-nog terugkwam tot Edwin van Til koelbloedig kor. afwerken: 0—2. 5—2 speelde toen al geen rol meer. Rotterdam Wel en niet tevreden. Zo benaderde GTB's trainer Frans Steenbergen de 33 bij Egelantier Boys. Niet tevreden omdat hij ge hoopt had roet een overwinning te kunnen star ten. wel tevreden omdat zijn ploeg een 20 achterstand kon wegwerken. Mentaliteit. Ket was bij GTB in dc eerste competi tiewedstrijd volop aanwezig. Er werd hard ge werkt en de manier waarop nog voor rust de achterstand werd omgebogen in een gelijkstand wekte bewondering. Dat het tenslotte toch net geen overwinning werd had zo zijn oorzaken. „We zijn verdedigend nog wat te lief", merkte Frans Steenbergen op. „je kan niet overal voet-* bal spelen, je moet nok weieens weg-is-weg-spe- len, maar dat komt cr r.og wel in". Dat slechte wegwerken betekende in ieder geval een 3—2 achterstand, nadat Hans van Dongen en Wim Jansen de score hadden teruggebracht lot 22. Jammer, want met een hard schot zorgde Win Janson even later voor 3—3. Met wat meer defensieve rust had het een voor sprong kunnen 2ijn. Een overwinning. Het had nog gekund. Maar alleen voor het Egelantier- dool werd Chris de Uil 20 verrast dat hij finaal miste. Maar al bleef het dan 33. met deze inzet moeten voor GTB overwinningen gaan komen. Rotterdam WK is de competitie in de 2e klasse goed gestart. Niet dat de ploeg van Gerrit Batsleer overrompelend te werk ging, maar van een 2-0 achterstand teruggekomen en met 2-3 winnen is voor een debutant een goed begin. Misschien had de overwinning nog wat groter kunnen zijn. WK, vooral in de eerste: helft te nerveus/ kreeg enkele goede scoringskansen maar verzuimde deze te benutten. Het leek bijna fataal te worden, want CCO, dat in die eerste helft steeds weer werd teruggedrongen op eigen helft, kwam er maar twee keer uit. De Rotter dammers hadden er wel voldoende aan om op. 2-0 te komen. Rotterdam Het eerste optreden van DRZ in de eerste kiasse was 2eker niet slecht te noemen. Hel speelde in een uitwedstrijd tegen DOZ gelijk. 2—2, en kreeg daarmee iets te weinig. DOZ paste de taktiek toe van de buitenspelval en het was steeds de razendsnelle Bert Heyster die daar intrapte. DRZ had niet zo'nbeste start want reeds in de tweede minuut ontstond uit een misverstand in de Sehiedamse verdediging het eerste doelpunt. DRZ was zeker niet verontrust.. Dat bleek wel. want twee minuten later was hét weer gelijk. Uit een hoek schop van John Slavenburg ontstond een doelworsteling en daaruit lukte het Bert Heyster. om te scoren: 1—1. DRZ bleef beter maar de buiten spelval van DOZ bleek een on- overkomelijkstruikelblok te zijn. Toch, na een. half uur,- werd de ijver beloond. Piet van Os. loste een geweldig hard schot dat. de doelman niet 0% der controle kon krijgen. De wind hielp een handje mee en 20 kwam nog voor de rust DRZ voor te staan: 1—2.^ ;j: t. 7 Ook na de Ihée. bice f tot' een Ieders 'verrassing. DRZ de bete re ploeg en het is daarom jam mer dat een klein foutje van doelman Collé hij greep mis na een (verre) vrije trap DKZ- do overwinning kostte*. Schiedam De EHBO-vereni- ging St. Ltduina in Kcthel be gint op vrijdag 27 septembe»* een cursus voor beginnende EHBO'ers. Het theoretische ge deelte van de opleiding is in handen van dokter Van der Veer, terwijl mevrouw Van Dorp als kader-mstructrice zal optreden. Dc cursus wordt ge houden in hel Schephuis aan de Dorpsstraat en begint om 19.30 uur. Men kan zich hiervoor op geven bij de volgende adressen: Burg. Vcrveenstraat 8. tel. 700244: Molensingel 27. tel. 702418; Faassenplein 75. tel. 706303 en Woudweg 26. tel. 705584. En pas enkele minuten voor rust kwam WK wat terug. Een pass van Fred Smits werd door Gerrit van Mil goed ingeschoten: 2-1. Doorgaan, luidde de opdracht van Gerrit Batsleer en WK had goed geluisterd. Drie-minuten na de hervat ting al kopte Peter van Mil een voorzet van Gerrit van Mil goed in. 2-2, lerwijl een afstand schot van Cas van Driel-Vis maar net overging. En na een kwartier was het dan eindelijk 20 ver- Een combinatie tussen Kees Wijsbroek en Gerrit van Mil werd door de laatste voor het doel getrokken. En daar stond Peter van Mil klaar om dc zaak af te ronder.: 2-3. Verder kwam het mot. ook al duur die tweede helft maar liefst 53 minuten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5