UVG WINT DERBY Holy redt het niet 1,5 Softbalteam plaatst zich moeizaam a debuteert HBSS: jr SCHIEDAM HOUDT NEDERLAAG BEPERKT vier treffers BRL-team weer succesvol ppsg jiiiiiii Ifliïililll Slechts Succes behaalt winstpunt Scan-form sponsort SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2. SEPTEMBER 1974 Schiedam De heren handbal derby UVG- lVilton is een bijzonder goed treffen geworden van twee ploegen die er alles aan gelegen was om voor goed spel te zorgen. Even heeft het er naar uitgezien dat de strijd niet door zou gaan, omdat de scheids- rechter schitterde door afwezigheid. Maar ge lukkig was arbiter Snee vliet. die net de wed strijd T7VG 3-Oliveo 2 achter de rug had, be reid om de teugels in handen te nemen, wat hij op uitstekende wijze heeft gedaan. Reeds na drie minuten had UVG succes, maar Wil ton zorgde al snel voor antwoord. De defensie van UVG had goed kijk op het spel van Wilton, maar de aanval van de gastheren bleef wat on der de verwachting. Het gevolg was dat Wilton steeds op de hielen bleef lopen van UVG en pas ver in de eerste helft wat moest lossen, zodat UVG de ruststand op 5-3 kon bepalen. Jammer was hel dat de bal wat glad was geworden door de regen, waardoor er no gal wat balverlies was. Na rust nam UVG het heft volledig m handen en drong Wilton volledig op eigen helft terug. Met goede combinaties zette het snel een 11-3 voor sprong op het bord. Maar in de laatste tien minuten kreeg de over moed wat teveel greep op UVG. dat alle zeilen bij moest zetten om een golf. van Wilton aanval len te stuiten. Regelma tig kwam UVG te laat Vlaardingen De bekerwed strijd Holy—Feyenoord beeft voor Holy opnieuw geen winst gebracht Hoewel Feyenoord. gehandicapt door het afstaan van spelers voor de steden re gio competitie, in een fantasie- opstelling in Vlaardingen ver scheen, heeft Holy geen kans gezien dit bekerduel in winst om te zetten. Doordat Ab Bruinekooi met een meniscus sukkelt en Hubert Kueting met vakantie is, startte coach Piet Bouts zelf als pit cher. Het lukte hem aanvanke lijk wel de Feyenoord-slagmen- sen aan banden te leggen. Holy opende in de eerste inning zelfs de score met 10. In de tweede slagbeurt trok Feye noord deze weer gelijk. In de vierde inning nam Feyenoord door twee punten de leiding. Of de pitcher van. Feyenoord had in de vijfde slagbeurt een inzin king. of Holy werd plotseling wakker, want door eeri aantal honks lagen en goede honklopen maakte - Holy in deze inning maar liefst zes punten. In de gelijkmakende slagbeurt werd pitcher Bouts ook door de Feyenoord-slagmensen goed ge raakt zodat de stand weer ge lijk werd getrokken: 7—7. De Holy-coach verving zichzelf op de heuvel door Ed van Die, deze werper, die doorgaans in het tweede team gooit, maakte er vanmiddag niet veel van zo dat Feyenoord hoofdzakelijk door zes maal vier wijd, vijf punten aan haar totaal kon toe voegen. De laatste redding op de heuvel was nu Nell Carty die in de resterende drie innings deschade tot een punt beperkt wist te houden. Holy scoorde nog driemaal zodat het eindre sultaat 10—13 werd. PitchersresuJtatcn Holy: Bouts 5 innings; v. Die 1 inning; Carty 3 innings, totaal 6-13-8-7. Feye noord: J. Looden 8 9-13-5. Besté slagmensen Holy: F. v.d, Mark 3 uit 5: K. Knecht ,3 uit 5; R- Linch 3 uil 6. terug, zodat Wilton de grote achterstand kon inlopen, maar een 13-10 'nederlaag niet voorko- De heren van DWS hebben in de eerste helft uitste kend stand gehouden te gen het Rotterdamse De Schuttérs. Het nog: niet volledig in training zijn de DWS zorgde met snel- ;:;-le combinaties voor rmeer druk op de Rotter damse defensie dan ver wacht mocht worden. Enkele snelle break-outs verraste de DWS defen sie, waardoor Schutters de schade in de eerste helft tot 3-3 beperkt kon houden. Na rust ging: het duidelijk een conditieslag worden, waar in ook de routine een danig woordje riiëe- sprak. Dit viel uit in het ,rvoordeel van Schutters, dat toch nog met enige moeite op een 6-9 over- winning kwam te staan. De dames van DWS moes ten de strijd met Roda aangaan zonder hun vas te doelvrouwe.Maar in valster Janneke van Vugt heeft zich uitste kend geweerd en een be langrijk aandeel gele verd in de overwinning. De start was niet hoop gevend voor DWS, dat al 1 ''.direct in de .eerste mi nuut-tegen een O-l ach terstand aankeek. DWS benut het elfhandbal om de conditie zoveel moge lijk op te bouwen en heeft daaraan in deze: - ontmoeting veel aan dacht besteed. Er was geen moment stilstand in het. -spel,, wat de basis was voor de 2-1 voor- - sprong met de rust. Na rust kwam Roda al snel op gelijke voet, maar moest daarna toezien hoe DWS uitliep naar Moment uit de wedstrijd Hollandiaan-UVG. Te laat kwamen de Schiedamse da mes op dreef. <p~ x-Ssv ÏM'ü -ï-'S AU 5-2. Tegen het einde van de strijd kreeg Roda even wat;: teveel ruimte, waardoor, dè eindstand op 5-3 werd. gebracht. De dames van UVG heb ben ook nu weer niet kunnen redden in Vlaar dingen tegen Holiand- iaan. Het verjongde UVG team had in de eerste helft weinig in te brengen tegen het uit stekend draaiende Hol- landiaan, dat met goede combinaties de UVG verdediging op de proef stelde en de ruststand op 5-1 bracht. In de "tweede helft kwam er een tot het .uiterste 'geladen UVG binnen de lijnen. Alsof het een rui me voorsprong had, zo gemakkelijk spéelde hét team, dat Hollandiaan handen*, vol werk gaf ehr... de achterstand langzaam inliep; Maar de schade was in de eerste helft ai te grootgeworden om zich volledig teherstel-, len, zodat het als nog een 7-5 nederlaag werd. De dames van Sey 11a had den zich in de strijd te gen Roda 2, uit Rotter dam volledig hersteld van de inzinking van vo rige week. Het verband in de ploeg was er weer, waaraan de terugkeer vaiiMargreet Jansen '1 niet vreemd was. Jammerwas .hét dat .men. wët traag terug' kwam, waardoor Roda J/riieer kansen, geboden' kreeg dan noodzakelijk was: In de eerste helft kreeg Ro da weinig kansen en liep V-l i"' Scylla. uit naar a eeri; 0-2 voorsprong, die hei na rust. tot 0-4uitbouwde: D at. dé kónditie nóg niet volledig op peiljis, bleek halverwege de- tweede helft,-toen het Roda niet meer volledigindè greep kon houden. De achterstand. wérd "door. de Rotterdamse totv 3-4; teruggebracht,:;:; maar. daarna;warén;V ook zij aanhet -eind' van-.; tiun latijn en moest het toe zien hoe Scylla een 3-6 overwinning behaalde. - Oosterhout Het softbalteam van Schiedam heelt zich in de eerste ronde om promotie, met veel moeite geplaatst. De ploeg; van "VVim Fal.entijn werd in het V; toumooi te Oosterhout tweede achter The pucks uit Boxtel. Deze twee ploegen zullen sa men' met de Herons en de Me teoor strijden om twee plaat sen in de landelijke eerste klas- se. De wedstrijden hiervoor zullen worden gespeeld op zon dag 8 september op het terrein van Orwo-HCAW te Bussum. De eerste wedstrijd speelde Schiedam tegen Esea uit Am- hem. dit werd. wat achteraf bleek de meest enerverende' wedstrijd. Na drie innings keek Schiedam tegen een 3-0 achter stand aan. die echter in de vier de inning in eeri.6-3 voorsprong werd omgezet. Hierna; kwam Esca echter nog fel terug, maar verder; dan. .6-5 liet Schiedam het niet komen, zodat de eerste overwinning een feit was. De tweede wedstrijd tegen The. Ducks werd een teleurstellende 6-5 nederlaag. Deze nederlaag heeft- Schiedam aan richzeli^ wijten gehad. Het zwakke wër. pen van Tfl Debets iri deze wed/ strijd,: alsmede, slechts twee honk slagen vormden de basis voor. deze nederlaag. De derde wedstrijd tegen TSC (Oosterhout) bracht/eenge|a. den Schiedam, ploeg in het veld". iriett '-. wist' dat er gewonnen moest worden wilde men'nog meespelen in ideiyolgende ron de. Met Pam Smid voor Tjj Debets op de plaat begon Schiedam aan deze wedstrijd Het werd een royale (15-1) over winning voor Schiedam. zich daarmee als tweede plast- ste op dit, door slecht weèr geteisterde toumooi. De volledige uitslagen waren Ducks-TSV 8-7; Esca-Schiedam 5-6: Dücks-Schiedam 6-5; Esca- u; TSC 11-5; Ducks-Esca 6-3: Schiedam-TSC 15-1.- Eindstand:; 1: Thé Ducks 3-6; 2. Schiedam 3-4; 3. Esca 3-2- 4 TSC 3-0/ -v Beste slagvrouw van Schiedam oyer het gehele toumooi was' Gerda Krabbedam me: een ge. middelde van 0,333. Schiedam Het eerste honkbalnegental van Schiedam heeft ge?n kans gezien het nagenoeg voltallige Neptunus een nederlaag t« bezorgen. Schiedam, spelende in een fantasie opstelling, omdat het routiniers als Ton Ebben en lV'im Falentyn miste, heeft dank zij een grand slem homerun van Gerard Blacquière de nedertai'g' tot 9-12 beperkt weten te houden. u v Schiedam Voor korfballend. Schiedam is de eerste competi- tiedag weer achter de mg. Van de drie korfbalverenigingen was Succes de enige die een punt in de wacht wist te sle pen. Het speelde uit tegen Hoogvliet: 3—3. De zaterdag- club ODI verloor, ook al uit, van Nieuwerkerk met 8-—4. Dé laatste ën nieuwe vereniging van Schiedam, /(SSC'.. Harga) kwam niet verder dan 8—5 iri het voordeel voor de tegenpar tij Quick üit Dordrecht. Schiedam UBSS'oefende op HarSa tegen de Vlaardingse z: terdag derde kiasser HVO na- een 4—2 zege. Een score die hoog. kon worden omdat HVO-defensie tot twee keer, de eigen doelman passeert Daarom ook betekende de goeu genomen vrije trap van Leo den Braber, 3—2, waarna Jaap Verwcy voor 4—2 zorgde.- De wedstrijd SSC "Harga viel overigens wat tegen. Het;was een wedstrijd waarin ook veel hard spel te' zien was. De scheidsrechter, had/nóg maar net gefloten, of de pupillen van trainer Frans Geluk keken al tegen een achterstand aan. Dit duurde echter niet -lang... Jan Erkelens zorgde er voor dat Harga weer gelijk kwam. Het blijkt echter toch dat de Harga- ploeg' elkaar nog meer moet zien te vinden. Want Quick be-' gon rustig te bouwen aan een hogere score. Cock van de Poel zorgde er echter vt n* .dat. de Schiedammers wee: wat iucht kregen. Met een fraaie doorlo per bracht hij dc stand-op 3—2. Quick wilde echter niets van 2ijn voorsprong prijs geven en de poneerde wederom de bal door de korf: 42. Vlak daarna werd de stand zelfs 5—2 in het voor- deel van de thuisploeg. Met twee strafpunten kwam Harga nog terug tot 6—4. De eerste werd voor de rust genomen door Ton Sahli en de tweede werd benut na de rust door Bert Karstel. Quick had echter geen strafworp nodig om te scoren en depo neerde op fraaie wijze van af stand de bal door de mand. De stand was 7—4. Met deze stand werd hei voor ..'..Harga nog minder'rooskleurig.- Wegens natrappen van Ton Sahli werden de Schiedammers gedwongen om met 11 spelers verder te gaan. Na dit incident scoorden beide ploegen nog eenmaal De wedstrijd die min der goed voor Harga 'eindigde kwam daarmee, duidelijk in het voordeel van Quick: 8—5- De dag daarvoor verloor ÖDÏ met bijna dezelfde uitslag van 'Nieuwerkerk. De Schiedam mers moesten het veld verlaten met een 8—1 nederlaag. ODI Voor Quick is er geen - houden meer aan, de Harga-' speler waagt een schot. En weer is de iSSC Harga' vrij voor de. korf. Niettemin Won Quick vrij overtuigend. heeft het aan het begin van de competitie niet gemakkelijk gekregen.Enkele zeer - goede spelers zoals Arie van 't Hoff en Joke v.d. Waal hebbende vereniging verlaten. Het eerste team was ook nog niet geheel -compleet. Het speelde, nog met twee invallers uit het tweede. Voorzitter Cees Pas- schier heeft dit jaar geen hoge verwachtingen van ODI. „"We moeten dit seizoen gaan conso lideren. En terdege aan de toe komst gaan bouwen. Het eerste is, vergeleken bij verleden jaar, een geheel nieuw team". „De wedstrijd van zaterdag was hard. Het bleek ook dat ODI nog wel iets aari conditie tèkort komt Tot de rust ging hét lijk op, 4—3, maar in.'de, tweede helft, moest; ODI echter het on derspit delven.: Inpiaatsvan 4^-4 'werd hét "5—3 voor Nieuwer kerk, dat prompt uitliep naar 8—4.Hetwas 'echter- wel iets té geflatteerd. Onder de goede lei ding van trainer Dick Toussaint ziet: de toekomst i van ODI1 er v toch niet.zo somber uit.r- De. enige vereniging die, met een .punt huiswaarts keerde was Sucees. Zij speelden een zeer matige wedstrijd. De bïauwwi- ten hadden de strijd ook zeker in hun voordeel kunnen laten eindigen als zij meer inzet ge toond hadden,-Met dit euvel kampten ze echter het vorige seizoen ook aLDe uitslag werd 3—3. ^u.v' Dat er meer: inzet nodig, is van Succes bleek ookwel. Vari ,de 5 strafworpen wisten zé er maar één te benutten. Aanvoer-; der Ad de Rooij was dan ook een beétj e teleurgesteldHij vond het een matige saaie'wed- strijd."; ,;Het is:.gewoon weer de oude kwestie bij Succes, de mentaliteit We spelen veel .te week en te lief. Er moet meer hardheid in ons spelen komen. Dit laatste natuurlijk wel in de goede zin van het woord. Als de inzet dan beter is, kunnen we ook veel gemakkelijker dé bal bemachtigen. Met dit lieve spel zullen wjj ook nooit in de derde klasse KNKV komen". Coach Wout van de Have had voor deze gelegenheid een zeer Jeugdig .binnenveld opgesteld.. - Hij startte met Erik.Zorgdrager op het le honk, Jan Steyl op. *2, John Riekwéróp 3 en Gerard Blacquière .als korte stop. In de eerste innings al Jiaaldé Neptu nus flink .uiten nam mede:door een homerun van Switser 'en metbehulp van het Schiedam' veld eeri'5-0 vobrsprong.Erik; Zorgdrager; kon ;de zware taak op het eerste honk nog niet aan en tastte eenrnaal goed mis, Bovendien'was het duo pitcher/- catcher niet in vorm met als gevolg doorgeschoten ballen en. wilde .worpen. Coach,v. d. Have verving de jeugdige Zorgdrager door Marcel v.d.; Nagel/, die rechts veld ging spelen en zette de meer geroutineerde kouden- burg op'hét eerste honk. Iri de derde innings scoorde Neptu nus opnieuw alweer door een homerun van Switser. Het werd voor Schiedam nu tijd iets te rug te doen en de stand een' ander aanzien te geven. Dit gebeurde dan ook. Het resul- taal was denderend. Niet min- der. dan 7 punten werden in deze innings bij elkaar gekniip-, /peld, waaronder een grand slem homerun van Gerard Blacquière: ;7-6. .Neptunus.bad d ire ct het antwoord klaar en scoorde opnieuw vijf punten en. alweer was het TheoSwitser die homërde. Het. vérdere ver loop van de wedstrijd is gauw verteld,/beide ploegen voegden aan hun score, nóg twéé punten/ toe en zö kwam .het eindresul- taat op 9-13.;Al mét al was het een vreemde wedstrijd hetgeen uit de pitchersresultatëri wel blijkt.:; Voor Schiedam A. v. d. Hamer 7-2-14-2. Voor Neptunus Hans Vroon 14-4-13-2.Dé beste slag- mensen" bij Schiedam waren. A; v. d. Hamer 4 uit 5. E. Vervloei 3 uit 5 en G. Blacquière 2 pit Boxtel —-Het jeugdhonkbalteam van Schiedam moest in het Brabantse Boxtel aantreden te gen de jeugd van JRC Ducks om het BRLrkampioenschap van Nederland en won met 5-1. Het Schiedamse jeugdtcam dat dit jaar weer volop meespeelt, in de kampioenscómpetitie,'. speelde de derde wedstrijd in Schiedam Zaterdag 2e kiasser PPSC heeft een sponsor. De Nederlandse vestiging van de Zweed se firma in bekistings-, technieken, Scan-form Ned. BV, heeft zich be- reid verklaard het: ko mende seizoen financieel bij te springen. Het con tact kwam tot stand via Scan-form-directeur Voorwald, die tevens lid is van PPSC. poule A tegen de Brabantse jeugd. Schiedam had in dit duel slechts twee innings nodig om tot winst te komen. In de eerste innings echter maakten dé Ducks duidelijk dat zij zich niet zonder meer over wilden geven. Door een foute aangooi op één kwam er een Ducks-loper .op het eerste honk/ Door een ge- - stolen honk en eeri honks"; ag kondeze 1 oper scoren. Sc|je-' dam kon hier voorlopig ni|ts tegenover - stellen en: daar ook. de Ducks geen punten maak- ten, moesten, we tot de vierde innings wachten alvorens /ér;;: weèr werdgescoord. Ronald Bol gaf een gave.tweehonkslag, gevolgd door eveneens èen tweehonkslag van Fred Rhy mer. Hierna kreeg Gé de Graaf vier wijd en met een stootslag van Hans Blacquière en een honk- slag van pitcher Ralph Goulds- bourough werd de stand 0—4 Hiemaviel de derde nul. In de vijfde innings scoor^-Jfan.dc Kolk nog door een s'prwi veld- fouten van de Ducks, poor bei de partijen werden -ér 8eetl punten meer gemaakt in de res terende innings, zodat Schie dam met een 5i overwinning huiswaarts keerde. Scoreverloop. Schiedam 0-Ö-lM-h 0-0. - JRC Ducks-1-0-0-0-0-0-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6