erickel Harga V) Sporthal Margriet na volleybal ook voor basketbal afgekeurd Bruynzeei meteen al tegen titelhouder Tempo-Team DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 Onderlinge krachts verschillen minder groot Middlesex sterk vervanger van Gloucestershire Officieel lintje SCHiEDAMSCHE COURANT Schiedam De halbeheerders zijn het beu. De directies van de nationale sporthallen - beheerders - vechten al jaren tegen de almaar toenemende toenmende macht van de nationale sportbonden. De eisen die acn de bin. nensportaecommodaties worden ge steld én de wijze waarop de daaraan verbonden keuringen worden verricht, hebben de beheerders in een agressie ve positie gemanoeuvreerd. Ze pikken het niet meer. Het FATSOENLIJK overleg over de wijze van af- weer Is nog niet massaal op prcpprt- „gang gekomen, maar de afstoot (van sporthal M ^iet-direk- teur Leen van de Kraan) bleek Dc Mat'ht le«en inderdaad u-at goed voor een serie van twaalf eigengereide handelwijze van positieve reacties. En dat begint te lijken op een vercedigings- "blok. Zelfverdediging. Want bij de ze ven halbeheerders die b»j Leen "van de Kraan rond de tafel zaten, leefde unaniem de ge dachte dat de sportbonden met de sportbonden is niet nieuwe. Ah vaker uitte Leen yan de Kraan hierover zijn ongenoe gen en laten ook andere beheer ders gelijkluidende kreten h o- ren. „Ze doen maar", zegt Leen van de Kraan, „maar ze ontne men je.de kans op een fatsoen- hun eisen de realiteit uit het gesprek". Ook dót is een oog verloren hebben. „Er wa- onderwerp op zich. -ren er pas zeven", zegt Leen aa-lc wor<^t de controle van een van de Kraan, ,maar ik kreeg sporthal tijdens evenementen ook-vijf positieve telefoontjes, .uitgevoerd. »Hct is een openba- Er bestaat behoefte aan om dit re gelegenheid, dus je kunt deze soort bijeenkomsten in dc toe--■ - ^komst te gaan heraten" door Hans Soeters De reden dat de sporLhalbeheer- ders in het verweef komen is duidelijk. „De bonden eisen van ons dingen waaraan eenvoudig niet is te voldoen", verklaart Leen van de Kraan. Daarom 'V ook hebben we voor de volgen de bijeenkomst "maar één agen dapunt: de gezamenlijke opstel mensen de toegang niet ontzeg gen. Dat is ";da bedoeling ook niet Maar als je dan later hoort dat de hal op die óf die gronden is afgekeurd, ja, dan 'vraag je je wel af of zoiets niet op een andere manier kan gebeuren". OJIUCIC J lldllit I MUI KL UL'Ul I f ling tegen de «sen die-met m Een slmpe| Kesprel[ 20u alverheI. tc willigen zijn". Toch beseft de direkteur van de Scliiedamse Sporthal, dat hij nooit en te nimmer alle collega- beheerders achter zich kan krij- 'gen. Daarbij denkt hij aan de nieuwe cn nog te bouwen sport hallen. „Want", zegt hij begrij pend, „die nieuwe hallen vol doen wel aan die eisen, dat is het punt dus niet Toch moeten we één 3ijn gaan trekken". derend kunnen werken. Maar de controleurs van de sportbon den gaan onder het motto: ho ren, zien en'zwijgen hun gang. Zo bracht etip controleur van de Nederlandse Volleybal Bond nu al weer geruime tijd geleden een rapport op tafel waarin de hal op verschcidencn punten werd afgekeurd. Lijnen, .ver lichting, en vloer zouden niet aan de eisen voldoen. Een con troleur heeft Leen van de Kraan echter nooit gezien. Wel werden enige tijd later de verlichting en de lijnen ver nieuwd, maar dat was eerder het resultaat var» een vrucht baar gesprek tussen de volley ballende gebruikers en de sporthal-direkteur. Voorzienin gen. die ook naar aanleing van een gesprok met de NeVoBo- controleur tot star.d luidden kunnc-n komen. Hel resultaat is dat de volleybalvereniging Ju liana dispensatie kreeg. A! had de weg die daar uiteindelijk tot leidde heel wat eenvoudiger kunnen zijn. AFGEKEURD En weer werd Leen van de Kraan geconfronteerd met de minder elegante wijze van optreden van een sportbond. „Terwijl ik in Friesland zat is er iemand geweest van de basketbal bond. Alles was prima in orde. behal ve de vloer. Zelfs de baskets - eer. verhaal apart - werden goedgekeurd", zegt Leen van ce Kraan. Waarmee overigens de basketbal lers van Juventus voor een' groot probleem zitten, want al werd voor het komende seizoen dispensatie verleend, de vraag is nog maac"of de basketbaf- ,bpnd nét zö coulant zal zijn ais de NeVoBo die de dispènsstie stilzwijgend verlengden Het wachten is, dat wordt duide lijk, op het realiseren van de nieuwbouwplannen. Twee jaar geleden al nam de Nederlandse volleybalbond genoegen met de uitspraak dat er in de nabije toekomst een tweede hal aan de bestaande sporthal Margriet wordt gebouwd. Het jaarlijkse ploeteren om de huidige (enige) accommodatie zo optimaal mo gelijk te benutten, dateert al van vèel: vérder terug. Het aan bod var» huurders "sta at nu een maal niet in verhouding met de beschikbare uren. Het aantal afwijzingen neemt nog steeds toe, maar de kreet „nieuw bouw" wordt zo ondertussen met-een ongeloofwaardige glim lach afgedaan. De nog steeds niet .in aanmerking gekomen; Bruynzeels topteam klaar voor de start, v.l.rur. Midhat Ustovic, Hans van den Broek en Hans Lingen. Schiedam De tafeltennissers van Bruynzeelkeukens en NO AD die gaan strijden in de landelijke competitie van de Nederlandse Tafeltennisbond leggen op dit moment de laatste hand aan hun voorbereidingen voor het nieuwe speelseizoen. Hoewel zaterdag 14 september de officiële startdag is van het seizoen 1974-1975 heeft de hoofdcorapetitieleider de Ereklassers al achter de tafels geroepenvoor een openingsduel komende zaterdag. Op zichzelf is dit geen ramp, maar het competitiegebeuren wordt wel weer ondergeschikt gemaakt aan andere activiteiten van de NTTB. Wat is namelijk het vreemde? Bruynzeelkeukens en Tempo "'^Team,'geplaatst alsnummer 1 ■Zen 2 in de Ereklasse en gepland C.óm pas-in de slotweek elkaar - te ontmoetenworden nu al za terdag tegenover elkaar ge- plaatst Normaal zou 12 oktober £öe datum zijn,; maar internatio- nale activiteiten "van de bond zijn er debet aan dat op die jiiatum- iri de Ereklasse geen wedstrijden worden verspeeld. .Maar;Lhet is nu.eenmaal zo;-En zodoende trekt Bruynzeel zater dag naar Amsterdam om het óp te nemen legen landskampioen Tempo Teara. Op zichzelf na tuurlijk al direct een zeer inte ressant duel dat een inzicht kan geven in de krachtsverhoudin gen van dit momcnL Bruynzeelkeukens gaat spelen in dezelfde formatie als in het vo rig seizoen. Hans van de Broek, Hans Lingen en Midhat Ustovic verdedigen de. kleuren van 'de Schiedamse Ereklasser op dit landelijk topniveau. De spelers hebben zich naast hun training in Schiedam, nog een tweetal weken voorbereid in Serajewo waar zij de trainïg volgden van de tafeltennisvereniging BOS- NA, de oude club van Ustovic. Na enige onzekerheid omtrent Ustovics blijven in Schiedam, waarbij er zelfs nog enige spra ke van geweest is dat Delta Lloyd de Joegoslaaf zou aan trekken, is in het Schiedamse kamp alle rust teruggekeerd. „De problemen van enige tijd ge leden wil men totaal vergeten en de sfeer in het team is op dit moment prima", aldus voor zitter Wïm de Raaij. Een goede basis dus om met vertrouwen het nieuwe seizoen in te gaan. Hoe liggen Bruynzeels kansen in de Ereklasse? De indruk is dat de verhouding in de Ereklasse wat evenwich'i- ger is geworden. De onderlinge krachtsverschillen zijn minder groot geworden. Landskam pioen Tempo-Team. Bruynzeels tegenstander van zaterdag, zag Bert van der Helm vertrekken naar Delta Lloyd. Het kreeg daarvoor Carl Deken (Delta Lloyd) terug. TempoTeam heeft daardoor iets aan kracht ingeboet, maar vormt met Nico van Slobbe en Herman Hop man toch nog een trio zonder een zwakke steé: Delta Lloyd heeft nu naast Bert Schoofs ook Bert van der Helm in de topformatie. Als derde man nam men Feike Kraaijen- ga overl uit het reserve-team van Tempo Team. Phoenix is de nieuwkomer in de Ereklasse. Met Joop van de Borg, Peter Overbosch en Ed van Bemmelen lijkt dit team geen lang Ereklasse-leven be schoren. Sanocel/Scylla drijft in hoofdzaak, weer op good-old Gerard Bakker, terwijl Anton Will van Zoelen altijd voor de nodige stunts kan zorgen. De zesde plaats in de Ereklasse is nog vacant Iduna Habe heeft zich teruggetrokken uit de Ere klasse. Het Utrechtse team zag René Hijne en Bert v.d. Ham vertrekken naar het veel geld biedende NMB/VDO dat nu verder als „Middenstandsbank" door het leven zal gaan. Dit laatste team moet met JCV. uit Vught spelen om de resterende plaats in de Ereklasse. Het lijdt geen twijfel of de Midden- standsbank zal met deze beide spelers én Ed van de Berg aan het langste eind gaan trekken. De Amstelveners zuilen dan di rect in de Ereklasse ten team gaan vormen dat nog wel eens hoge ogen kan gaan gooien. huurders geloven er niet meer Dc .sportbonden wel? Informeren er naar zou veel oud zeer los- - woelen en de positie van de. Clubs (die dispensatie kregen) aanzienlijk verslechteren. Toch blijft'liet een'u-at vreemde zaak dat Schiedams énige voor wed strijdsport geschikte binnen- sportaccommodatie al bij twee sportbonden officieel in onge nade is gevallen. Nog vreemder is het dat de gemeente Schie dam een al twee jaar geleden ingediend plan, om dit manco te verhelpen, op de lange baan blijft schuiven. ZWARE EISEN Zijn da sportverenigingen' direkt de dupe, de sporthallen zitten daarnaast met de alsmaar zwaarder wordende eisen be hoorlijk in hun maag. Een voor beeld daarvan is het door de basketbalbond goedkeuren van de huidige baskets in de sport hal Margriet „Ik kan me voorstellen dat Juven tus nieuw, liefst verrijdbare baskets wil, want .de huidige Leen van de Kraan...éêh lijn gaan trekken..; baskets zijn slecht. We hebben dan ook een extra krediet aan gevraagd voor de aanschaf van basketsinstallaties. Met in ons achterhoofd dat ze, als straks de niéuwe hal er staat, ze nooit weg-zouden zijn. „Maar nu hoor ik weer van de heer Van Winsem, van de. Alp heuse. Sport Stichting, dat er in de bond nog over wordt gedillé- bereerd of het nu wel zonodig moet. Er blijkt ergens zö'n ding te zijn omgevallen én als er nu eens een dwaas is om er aan te gaan hangen, dan zou het '.weieens gevaarlijk kunnen zijn. Ik bedoel maar, als'; sporthal weet je gewoonweg; niet waar je aan toebent". Het vergroot de behoefte aan een gesprek tussen beheerder én controleurs^ „Oké, ik weet. dat de vloer niet ideaalis, maai' daaris gewoon niets aan to doen. Natuurlijk kunnen we er wel een mooi afdeklaagje op aanbrengen, maar de substar»- tie blijft herzelfde". Het.is een probleem dat meerdere sporthallen betreft... Sportac commodaties die jaren geleden' werden neergezet cn toer» vol- deden aan de eisen van die tijd. De eisen worden echter zwaar der en nieuwe sporthallen als maatstaf genomen." Het streven van de sportbonden is gereeht- vaardigd.Zelfs toe te juichen. .Maar", zegt Leen van de Kraan en hij vertolkt daarbij de mening van meerdere be heerders, „het is geen kwestie van niet mee willen werken. Nee, het is vooral de parktische onmacht".).: Maar omdat blijkbaar niet de be reidheid bestaat om met de hal beheerders rond de tafel te gaan zitten, beslotenenkele a f- gevaardigden-van die sporthal len, stelling te nemen tegen de ze eenzijdige, benadering van de problemen. De Schiedamse clubs, die van de steeds stren gere eisen de„ dupe dreigen te wórden," worden straks ver plicht te verhuizen naar andere steden. Zolang de gemeente Schiedamgeen haast maakt met de al twee jaar geleden ingediende plannen,, vecht Leer» van de Kraan voor een goede zaak. Het geeft de stilte rond dë nieu wbouwpl annen bi j n a een dramatisch tintje... Schiedam Het negentig jarig bestaan s feest van Hermes DVS, dat dit weekeinde op Harga een hoogtepunt krijgt in de dubbele cricketintcJ'land tegen het Engelse. Middle sex, krijgt' zondag een ex tra officieel lintje. Spe ciale gasten zijn'dan Mj.\ Piétervan Vollenhoven en burgemeester Ar ie Lems. De beide wedstrij den tegen de Engelse prof cricketers beginnen 's morgens om elf uur. Twee dagen topcrïcket op Harga, Ongetwijfeld goed voor heel wat spectaculaire momenten...... SCHIEDAM s In het kader, van de jubileumfestiviteiten van het negentig jarige .Hermes DVS wordt komend weekeinde op Harga topcricket gespeeld. Op zaterdag en zondag komt dan het Nederlands elftal bin nen de boundaries tegen liet sterke Engelse, county team van Middlesex. Het reeds maanden geleden ge contracteerde Gloucesler-shire liet verleden week heelTako- niek weten dat de reis naar Nederland niet gemaakt zou worden. De reden: geen geld en geen spelers- Nadere informa tie leert echter dat er andere oorzaken moeien zijn. Ook Jan de "Wolff, competitie! ei- der van de KNCB is die mening toegedaan: „Het kost ze geen cent. We nemen alles voor onze rekening. Onbegrijpelijk. De oorzaak zal wel liggen in de toer die de heren onlangs heb- ben ondernomen naar West- Duitsland. Zè zullen wel cricket moe zijn", Dankzij de goede contacten in Engeland vond de cricketbond, .al werd bij de MCC uiteraard fel geprotesteerd, in Middlesex een uitstekend vervanger. Een tegenstander die bovendien ho ger wordt aangeslagen dan Gloucestershire. Middlesex speelt de thuiswedstrij den op liet ericker 'Mekka' Lor d's en reikte in de Engelse county competitie naar een vijl'-_ de plaats. De halve finaleplaats in de GilJeteeompetitie zegt ge noeg over de kracht van deze opponent. Pure profcricketers, „die", zo weet Jan de Wolff, „te sterk zullen zijn voor het Ne derlands team". Dit krachtsverschil is ook de re den dal do aanvankelijke opzet, een tweedaagse wedstrijd, werd gewijzigd in twee eendaagse matches. Hierdoor mag ver wacht worden dat All Holland meer tegenstand van betekenis kan produceren en het publiek aan deze krachtmetingen meer plezier kan beleven. BEKENDE NAMEN Het team van Middlesex brengt nogal wat bekende namén bin nen de boundaries. Fred Tit- mus wordt cog steeds als een van de beste off-spinners van Engeland beschouwd, terwijl faslbawler John Price een snel heid kan ontwikkelen die door continentale spelers niet geë venaard kan worden. In ftiike Brearley cn Mike Smith heb ben de mannen van de United Kingdom batsman van for maat. De spelers van het Nederlands ■elftal, met captain Gerrit van Laer. 'proefden' woensdag het veld van Heermes DVS en ko men ook morgen nog óp Harga >n actie om enigszins te wennen aan de grootte van het veld en vertrouwd te raken met de pit ch. Vooral die grillige pitch is een zorgenkindje. De afgelopen weken is er danig geschoffeld, waardoor toch nog een grote mate van betrouwbaarheid is bereikt. Voor de Engelsen, die grass wickets gewend zijn. is een matting wicket echter een nadeel. Voor het Nederlands elftal'zijn twaalf spelers geselecteerd, die in vier ontmoetingen zullen rou leren. Volgende wéék wordt in Velp nog tweemaal gespeeld ic- gen Pakistan. De spelers zijn* G. W. A. van Laer - captain (HCC), Jhr. H. J. M. van Nispen tot Se venaar - wicketkeeper (HCC), E. Abendanon (UD), A. Bakker (VOC), R. Dérogée (HBS), C. Lieshout (Quick H), S. Lubbers (UD), R. Onstein (Rood en Wit), B. van Weelde (VOC), R. van Weelde (VOC), P.van Wel (HBS). H. A. .Wijk huizen (Rood Wit). Van onze correspondent Maasland De titels voor het clubkampioene chap voor de jeugd tot 14 jaar van de Ten nisvereniging Maasland rijn weer verdeeld. Bij de meisjes eindigde Margreet Bakker als eerste. Met royaal verschil won zij al haar sets. Jacqueline van der Broek legde beslag op de tweede plaats. Bij de jongens ging het er spannender toe. Ui teindelijk toonde Arend-Jan van de Kerk zich de sterkste, onmiddellijk gevolgd door Hei ne Wind.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4