SCHIEDAMSCHE COURANT hulp gebundeld MEER A ANVR A GEN BIJ HUISVESTING n m „De jeugd kan mijn auto ongestoord vernielen Külö PARTICULIEREN GAAN NOG DIT JAAR SAMEN MET GEMEENTE PSP'ers willen een nieuwe organisatie zonder bestuur Autosloper kwaad op „passieve" politie Jan Simons: „Ik ben gewoon PvdA-lid" [Inbrekers „verhuizen'' buit Weer paard in sloot, nn door glad bruggetje Kabouters weer in actie Bromfietser breekt been Orgelconcert in Grote Kerk van Massliris i# JA Zaterdag. 7 september 1974 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - ;4 pagina's 39ste jaargang no. 2511? Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het maatschappelijk werk inSchiedam wordt binnenkort ondergebracht in één stichting. De Gereformeerde Vereniging, de Hervormde Stichting, de Katholieke Bureaus voor Maatschappelijk Werk alsmede Humanïtas en de afdeling van de Gemeente lijke Sociale Dienst zullen hun krachten op dit gebied gaan bundelen, zodat een efficiëntere hulpverlening ontstaat Vertegenwoordigers van de par- Op enkele kleine problemen na J Het gebouw aan de Lange Haven, waar de Hervormde Stichting voor Maatschappelijk Werk is ondergebracht ticuliere instellingen en van de gemeente praten al jaren in. een zogenaamde studiecommis sie. waarin zowel afgevaardig den van de besturen als de maatschappelijk werkers zit ting hebben, over een mogelij ke vorm van samenwerking In navolging van de bundeling van de gezinsverzorging in Schiedam in één stichting is er nu ook een Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk opge richt. Volgens mejuffrouw C. Baars, hoofd maatschappelijk werk van de Gemeentelijke So- ciale Dienst zal de stichting nog dit jaar gaan functioneren, „We praten al een paar jaar met elkaar over samenwerking op dit gebied", aldus mejuffrouw Baars. „Ook de Sociale Dienst is daarbij betrokken omdat wij op dit gebied ook immateriële hulp verlenen. Al de particulie re instellingen werken hu af-' zonderlijk van elkaar. De hulp verlening is er beter mee ge diend als alles wordt samenge voegd" zijn de instellingen het eens ge worden over de nieuwe stich ting. De stichtingsakte zal in oktober de nodige instanties passeren waarna een begin kan worden gemaakt met het „ver fijnen" van de organisatie. „We zullen nog veel met de bestu ren en de medewerkers van de particuliere instellingen moeten praten. Het is echter de bedoe ling dat ais de stichtingsakte is goedgekeurd te beginnen met'; het werk", aldus mejuffrouw Baars. Waar de stichting haar werk gaat uitvoeren is nog iets waarover gesproken moet wor den. Er wordt gedacht om het oude pand V2n de Sociale Dienst aan het Broersveld hier voor in te richten. Ook zal nog moeten worden besloten wie aan. het hoofd van de stichting zal worden geplaatst. Mejuf frouw Baars: „Nee. ik word geen directrice, daar is niet over gesproken. Ik heb zelf ook nooit in die richting gedacht" Het samengaan van de instellin gen heeft geen ernstige gevol gen voor het personeel. Mejuf frouw Baars bierover:„Het is moeilijk te zeggen hoeveel me dewerkers in de stichting zul len plaats nemen. In principe zullen alle werkers van de par ticuliere instellingen naar de nieuwe stichting overgaan" SCHIEDAM Bij het bureau huisvesting van de gemeente staan op het ogenblik 4397 Schiedam mers ingeschreven die om een of andere reden voor een (andere) woning in aanmerking willen komen. Vergeleken met een maand geleden betekent dat een kleine stijging van -29 aanvra gen. Het aantal bezoekers van het huisvestingsbureau in de maand augustus bedroeg 1169. Van hen kwamen 155 zich laten inschrijven. Het over grote deel van deze groep (83 personen) was .réeds.voldoende gehuisvest, maar wilde gewoon, ergens anders gaan wonen. Er wachten nog 428 personen op een andere woning, die een zogenaamd GGD-rapport kun nen tonen in de groep „gewenst tot zeer gewen st". Voor de andere groep „noodzakelijk en dringend noodzakelijk" staan nog 232 Schiedam mers te wachten. Tesamen is ér een ïichle stijging merkbaar in deze" groepen met GGD-rapport. Eind juli stonden er 646 personen ingeschreven, eind augustus was dat opgelopen tot 660. In augustus zijn er totaal 84 vergunningen ver strekt door het huisvestingsbureau, waarvan 63 ingeschrevenen ingeschreven en 21 aan niet-in- geschrevenen. Schiedam Brandweerlieden hebben voor de tweede maal deze week een paard op het droge moeten trekken na^at het dier in een sloot was geval len Nabij een molen bij het volkstuin encomplex Vijf Sluizen fSlui- zen volgde een paard zijn eige naar over een houten bruggetje. De edele viervoeter gleed ech ter uit en kwam in de sloot terecht. De brandweer takelde - het dier op. Eerder deze week belandde één van de dertig paarden van de ruitérvereni- ging De Spaland Ruiters in een sloot in het Prinses Beatrix- park, bij rijksweg 20. De brand weer trok toen, in samenwerk ing met politieagenten en auto- r mobitisten die het ongeval had den gezien het paard weer aan waL Schiedam Vanmorgen om 10.00 uur is de kabouterkring van de Franciscus Lodewijkgroep van Scouting Schiedam weer met haar activiteiten in het groep s- huis aan de Lange Haven II begonnen. De groep staat onder leiding van mevrouw L. Brug- geman, Bachplein 550, in Groe- noord. Zij was jarenlang leid ster bij de Liduinagroep. De Schiedam De plaatselijke afdeling van de Pacifistische Socialistische Partij wil een nieuwe organisatie gaan opbouwen. In het kort komt het hier op neen er komt geen hestuur meer, maar een soort samenwerk- - ingsverband" de organisatie moet opener en democratischer worden. er moeten werkgroepen op diverse gebieden komen Het plan is in eerste instantie uitgegaan van de drie leden Eise Blaauw, Yvonne Hontelé en Martin Etman. Hoofddoel van de veranderde organisatie is te bereiken dat alle leden ook de nieuwkomers direct bij de PSP-activiteitén worden betrokken. Bovendien hoopt men dat alles dan wat wordt- owrdt. Bij de nieuwe opzet hoopt men ook dat het werk over zoveel mogelijk leden wordt verspreid en dat niet alles steeds op dezelfde mensen neerkomt Bij de vorming van werkgroepen denkt men onder meer aan een groep voor propaganda, leden werving en scholing. Verder een aparte groep voor de gemeentepolitiek, een groep voor de acties, die men wil houden en ten slotte een werkgroep die zich bezighoudt met het open huis, het PSP-pandje en de marktkraam. Schiedam Vandaag in deze krant op pagina drie een interview met Jan Simons. In het dagelijks leven directeur van Pakhoed Beleg gingen, maar daarnaast ook bekend als zeer actief lid van de Partij van de Arbeid. Vooral de laatste tijd tijdens de besprekingen over de vorming van een college van wethou ders werd zijn naam regelmatig genoemd. Zo wel in positieve als in negatieve zin. Wie is deze man, die van zichzelf zegt „gewoon" lid te zijn en verder geen ambitie te hebben om bijvoorbeeld wethouder of eventueel burge meester te worden? [s hij werkelijk niet de„Jaap Burger van Schie dam" zoals velen hem zien? Schiedam/Vlaardingen Met een linkerkniefractuur en di verse hoofdwonden is de 17—jarige Vlaardinger J. C. H. de B. in het Holyziekenhuis opgenomen, nadat hij in Schie dam met zijn brommer tegen een auto was geklapt. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Borodinlaan en Schu- bertplein. De bromfietser ver leende geen voorrang aan de 26-jarige Sehïedamse automobi list J. P. per ambulance is de Vlaardinger naar hetziekenhuis getranspor teerd. De initiatiefnemers stéllen zich voor dat elke werk groep een contactpersoon krijgt, die moet worden beschouwd als de spil waar de hele groep om draait. Deze persoon kan dan ook verslag uitbren gen aan de algemene le denvergadering. Hoewel men voorstaat en het bestuur op te heffen, wil men wel dat er een secretaris en een pen ningmeester blijven be staan. Eingeiijk ter ver vanging van de voorzitter moet er, zo bekennen de makers van het nieuwe organisatieschema, dat er toch wel een persoon komt die het contact met het gewest en het hoofd bestuur onderhoudt. Schiedam Autosloper Jacques van Montfoort is woedend op de Schiedamse politie. Onlangs is zijn vrachtauto naar het wrakkenterrein langs de Schie gesleept nadat, zoals hij zegt, de baldadige jeugd van Schie- dam-Oost zijn truck totaal ver nield had. Al een jaar lang klaag ik erover bij de politie dat kwajongens op mijn vrachtauto spelen, aldus Van Montfoort, die in de Voltastraat woont én zijn vrachtwagen altijd op de Swammerdamsingel parkeerde. „Zij hadden het altijd op mijn auto voorzien. Andere vracht wagens in de buurt lieten zij ongemoeid." Wanneer dan. de jeugd weer wat schade had aangericht aan be langrijke onderdelen van de wagen, aldus de autosloper, kwam herhaaldelijk dezelfde agent hem een bekeuring uitde len, wegens ondeugdelijkheid van de auto. „Er werden regelmatig onderde len van de auto gesloopt," ver telt Van Montfoort. „Banden werden doorgesneden, de accu werd vernield, enzovoorts. Het gaat om een wagen van 48 rooien, maar de politie laat de jeugd maar zijn gang gaan. Ik* neem dat niet langer: zo gauw mogelijk wil ik praten met de burgemeester." Commissaris Van der Haagen zegt zich te kunnen herinneren dat bewoners van de omgeving waar de autosloper zijn wagen neerzette hebben geklaagd over hot bevuilen van de straat door Van Montfoort. „Ik. kan me Autoslper Van Montfoort: „Mijn vrachtauto staat alwéér op het wrakkenterrein..." Amersfoort - In de bekende ga lerie Het Kapelhuis in Amers foort zal de Schiedamse grafi cus John Hesselberth enkele- weken zijn laatste werken ex poseren. Zondag wordt de tentoonstelling, waarop etsen en grafieken zijn te aanschouwen, geopend. voorstellen dat de jongeren zich ertoe voelen aangetrokken om te spelen op een vrachtauto die er oud uitziet. Het vreemde is immers, dat dergelijke klachten nooit komen van mensen die een nieuwe of goed ogende wa gen hebben," MEDEDELING AAN ABONNEES Met verwijzing naar de speciale vakaYUie-opgavebon, die u van daag in de andere kra-M kun! vinden, maken wij u erop attent, dat toezending van de krant uit sluitend mogelijk is in kombrna- ,tie met dit nieuwsblad. Aan portokosten zal 1 1/2 x net tarief dan in de bon staat ver meld worden gerekend. administratie I Schiedam Twee complete bankstellen, twee salontafels en een karpet zijn gisternacht gestolen uit een meubeltoon- I zaal aan de Strickledeweg. De inbrekers wisten het pand bin nen te komen door over een breekijzer de toegangsdeur tot de loods te forceren. Er is in de toonzaal voor vijftig gulden schade aangericht, maai de waarde van de ontvreemde meubelstukken is aanzienlijk m-or: Vfïfrjin'iW»n van deze merkwaardige in braak. Inspecteur Willems van Bever en: „Deze diefstal moet wol wat kracht hebben gevergd van de inbrekers. Ik vermoed dat zij de buit hebben vervoerd Over de losse onderdelen zegt de eoramïsaris; „Heeft die meneer een garage of gebruikt hij de straat als garage? Als mensen klagen over rommel op straat dan moeten zij worden gehol pen. Dat geldt ook voor deze autosloper". Bij de politie kan men zich nau welijks voorstellen, dat de jeugd in staat is om vrachtau to's zo te vernielen dat zij rijp zijn voor de sloop op het wrak kenterrein. Jacques van Montfoort: „Ik vraag me wel af, waarom de poiitie niet ingrijpt als kwajongens op mijn auto spelen. In één jaar tijd moet ik mijn auto voor de derde koer van het wrakkenter- rein gaan halen en dat kost me handen vol upw M-mr »V Maassluis De organist Jan vart den Berg uit Delft zal varij avond het Ganrelsorget in de Grote Kerk van MaassIuiS be spelen. Het concert zal geopend worden met twee koraalspelen van Adriaan Schuurman, de leer meester van de DeJftse orga nist. Verder staan op het pro gramma ondermeer werken van Johan Sebastiaan Bach, Roger Dupré en Fjor Peeters. De toegangsprijs voor het con cert, dat om kwart over acht 's avonds begint, bedraagt een rijksdaalder. Voor houders van een CJP-pas poort en 65fers is dat een gulden minder. De netto-opbrengst van het orgel concert komt ten goede van het orgelfonds. SCHIEOAMSCt ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinaüe 14' dagen lang. gratis en geneel vrijblijvend, in de bus krijgen, Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk; nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! n als-aa-tiuri-nq I u !jd e*e exclusive 'n;en- «ounpiriJls !el»!Qcn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1