Jos Sparla behoedt DHS voor grotere nederlaag mm DC Schiedam tweemaal winst HUISSCHAKERS Wedstrijd programma Hoge snelheden If-.;., - Eerste tiental niet overtuigend Biljarters vergaderen faCmjUUAiVibUilJi IUUKM 1 UOJMDKKDAG 12 SEPTEMBER 197' r Schiedam Circa 1500 nieuwsgierigen hebben gisteravond in Kethel i. kunnen zien dat dc I'. gloednieuwe spots van E DHS een zee van licht verspreiden. Want al ■viel de wedstrijd tegen SW in totaliteit iets te gen, de lichtinstallatie voldoet. Zelfs werd er één helft heel aantrek kelijk onder gevoetbald. Een periode ook waarin SW onderstreepte meer klasse te bezitten, maar desondanks niet verder kwam dan een 1-2 rust stand. Het werd uiteind- elijk 1-4, maar ook datg-ffl i was weer niet zo ver- V- wonderlijk. Juist die eerste helft boeide. Een DHS met spelers als Piet Ro- fi" meijn, Ab Weber en de schei- dende Kees van Brandwijk. Een formatie die er een belang rijk aandeel in had dat vooral jp,r de snelle SW-combinaties S> (vaak via Dutïna) niet werden onderbroken. Kortom: beide elftallen ontzagen elkaar. Hier- fin j/'i Een van de SW-treffers in de maak. Danny Molendijk is de gelukkige... door ook kreeg Jos Sparla han den vol werk. Een karweitje dat de ex-SWer wel ligt, want steeds weer strandden de SW-aanvallen op de vuisten van de DHS-goalïe. Tot echter Danny Molendijk een pass van Paul Roodnat doel treffend afstrafte, 1-9, terwijl de roodgroene aanvalsleider kort daarna een mislukte inzet van Peter Jeup nogmaals ach ter Sparla kalde: 2-0. Bert van Hees verkleinde vlak voor rust nog de achterstand tot 2-1. In de tweede helft verloor het duel veel van zijn' aantrekke lijkheid. Deels ook omdat de man die bij SW tempo bracht, Dutina, werd vervangen, maar ook omdat in de tweede helft DHS in competitie-opstelling verscheen. Een formatie die heel wat onverzettelijker te werk ging. Niet dat het een al te hard duel werd, maar toch veel overtredingen en een aan zienlijke hoeveelheid buiten spelsituaties drukten het tem po. Peter Jeup zorgde er niettemin voor dat een pass van Theo van Toledo 3-1 betekende, ter wijl Danny Molendijk tenslotte de eindstand op 4-1 bepaalde. Een fase waarin DHS zowel defensief als op het midden veld wel sterker was gewor den, maar vooral aanvallend toch wat stootkracht te kort kwam. i( XU't ;.v Jan Bijloo, voorzitter van de KNVB-afdeling Rotter dam, was gisteravond de verantwoordelijke man. Hij was het die er tenslotte voor zorgde dat het publiek eindelijk „licht" te zien kreeg. Geen moeilijke klus voor de ervaren voorzitter, terwijl de zenuwen slechts bij Ge Krommenhoek (rechts op de foto) een rol speelden. Maar de angst verdween, want met een speelse vlugheid drukte Jan Bijloo de knoppen in en gloeiden de lichten. Het werd tenslotte een zee van licht. J Voor Kees van ^"Brandwijk zit het jt er op. Anders dan jT hij zich had voorge- I steld verliet hij p voor circa 1500 ap- plaudiserende kij- jf kers het Kethelse I terrein. Want al wil- de het bokje niet, I voor Kees beteken d-de het lichtduel te- 't gen SW de afslui- rlting van vijftien seizoenen in het eer- ste elftal van DHS. „Een periode zonder r schorsingen", roem- t de voorzitter Gé Krommenhoek de t scheidende voetbal- r ïer. De dank van de .club kwam tot ui ring; in een fraaie, f kleuren-tv. «Sa» Schiedam De laatste oefenwedstrijden van Damclub Schiedam zijn in overwinningen geëindigd voor ome stadgenoten. Tegen DSS uit Zwartsluis werd het een 17-1L winst en tegen de damvereniging uit Barendrecht 20-14. De wedstrijd tegen DSS uit Zwartsluis was een return van de vorig jaar in Schiedam gespeelde wedstrijd. Na een lange reis per trein, waarin al snel de zakdambordjes te voorschijn kwamen, werden de vijftien Schiedammers op een overheerlijke maaltijd onthaald waarna er even serieus gedamd ging word en- Niet alle Schiedammers wisten de volledige concentratie te vinden. Misschien was dat wel de reden dat het eerste tiental niet verder kwam dan 10-10, wat toch wel teleurstellend te noemen is, zeker gezien het spel. De kracht van Schiedam zat echter in de staart, waar maar één punt verloren werd. De wedstrijd tegen Barendrecht werd gespeeld in het kader -van een nederlaagserie van het jubilerende Barendrecht. Dtf&iitslag van de eerste tien borden zou tellen. Het eerste tiental van Schiedam zat daar volledig en kwam tot een 13-7 overwinning. De gastheren spelen een klasse lager, maar wisten dankzij Schiedamse missers de nederlaag tot zes punten verschil te beperken. Zo blunderde Peter Bakker in een winststelling en ook Cees den Boer kon meteen opgeven na een grove fout. Dat waren drie punten cadeau voor Barendrecht. r Uitslagen: (DSS-Schiedam 11-17) J. Rigterink-lVim Vrijland 1-1, J. Groeneveld-Hans Willemse 0-2, P. de Groot-Tiny Mous 1-1, J. Kip-Cees den Boer 2-0, R. J. Bremen-Dick van Schaik 1-1, L. H. Noorman—Leo Mous 2-0, J. Knipper-Louis Vrijland ,1-1, M. Moor man-Peter Bakker 0-2, D. Maandag-Jan Breman 2-0, R. Jongman- Joop van Schaik 0-2, H. Horzelenberg-Bart Quïst 0-2, A. de Jong-Ronny Heusdens 0-2, M.de Groot-John Sla 1-1, J. Bruintjes- Gerrie Tegelaar 0-2. (Barendrecht-Sehiedarn 14-20) A. F. de Wiel-Hans Willemse 1—1, J. A. Kuiper-Piet Bastiaanse 0-2, H. Blom-Cees den Boer 2-0, J. Schop-Wim Vrijland 0-2, L. C. Bakker-Tiny Mous 1-1, A. J. Groenendijk-Peter Lansbergen 0-2, P. Dekker-Louis Vrijland 0-2, K- Kaptein-Dick van Schaik 1-1, M. van Ballegooyen-Peter Bakker 2-0, B. P. Steenbergen-Tom Tilman 0-2, ïCL. Gouman- Leo Mous 0-2, M. Hooimeyer-Joop van der Schalk 0-2, B, van Leeu werik-Jan Breman 1-1, S. H. Dijkshoorn-C. Habermehl 1-1, M. C. Leeuwen- burg-Gerrie Tegelaar 2-0, P. W. de Haan-Anton Risseeuw 2-0, H. Bot-Ben Bastiaanse 1-1. O Heel officieel "maakte burge meester Ar ie Lems zijn entree. Schie-' dams eerste bur ger, die even later met een welgemik te „punter" de wedstrijd tussen SVV en DHS zou laten beginnen, maakte persoon lijk kermis met de spelers. Hier schudt hij Ronald Dijkstra, gister avond een van de hetere DHS'ers, de hand. Schiedam Het programma voor het eerste tiental van Damclub Schiedam, dat uitkomt in de Provinciale Hoofdklasse, ziet er als volgt uit: vrijdag 20 september: DC Schiedam IDV H.LAmbacht dinsdag 24 september: DC Den Haag DC Schiedam vrijdag 4 oktober: Het Oosten 2 DC Schiedam vrijdag 18 oktober: DC Schiedam RDC Rijnsburg maandag 21 oktober: GDC Gorkum DC Schiedam vrijdag 1 november: DC Schiedam DC De Lier vrijdag 1 november: DC Schiedam DC De Lier vrijdag 8 november DC Schiedam RDG 2 Den Haag maandag 18 november: DOS Delft DC Schiedam Het programma voor het tweede tiental, dat uitkomt in de hoofd klasse van district Rotterdam, luidt: vrijdag 13 september: DC Schiedam Het Oosten 3 dinsdag 17 september: KDV Krimpen DC Schiedam vrijdag 27 september: DC Schiedam VDV 2 Vlaardingen vrijdag 11 oktober: DC Schiedam Maeslantsluys dinsdag 15 oktober: CDR 2 DC Schiedam dinsdag 22 oktober; CDR 1 DC Schiedam maandag 28 oktober: DOS Rozenburg DC Schiedam donderdag 7 november: Chariois 2 DC Schiedam vrijdag 15 november: DC Schiedam Constant 2 Damclub „Schiedam" speelt haar thuiswedstrijden in een der zalen van de Geref. Kerk „De Ark", In Groenoord. Elke wedstrijd begint om half acht. Het stormachtige weer zorgde er voor, dat de op wedvlucht gezonden postduiven de snelste vliegtijden maakten welke de laatste jaren vielen te registreren. Afkomende uit zuidelijke richting maakten de zaterdagvliegers snelheden rond de 150 km per uur. De zondagvliegers gingen iets minder hard maar toch, nog ca. 110 km. per uur. Schiedam De schaakvereniging Schiedam organiseert voor de vierde maal een drie-rondentoemooï speciaal voor huisschakers. Aan dit toernooi zullen dus in geen geval klubschakers deelne men. De bedoeling is om huisschakers de gelegenheid te geven om hun krachten ook eens met anderen te meten. Bovendien kan men dan ook eens waarnemen hoe het er op een schaakklub aan toegaat. De deelname is gratis. Er wordt gespeeld op de maanda- 2 maanden lidmaatschap, gen 16, 23 en 30 september. Aanvang 8 uur in het klublo- Deelnemers kunnen zich op de kaal op de werf "Wilton-Fije- noord. Er -wordt gespeeld in groepen van vier. Voor de win naar van iedere groep is een prijs van ƒ10.- of 4 maanden lidmaatschap van „Schiedam" beschikbaar. Iedere tweede plaats is goed voor vijl' gulden van te maken. eerste speelavond van af 19.30 uur aanmelden in het klubge- bouw. Het bestuur van „Schie dam" hoopt vele schaakliefheb- bers op deze wijze over de drempel le helpen en er een sportief en drukbezet toernooi Met de harde wind, variërend van zuid tot zuid-west op hun staarten waren de meeste dui ven dus gauw thuis. Uitgezon derd de „doorschieters" rainder attente duiven die hun doel letterlijk voorbij schieten. Ze verzuimen zich tijdig los te maken uit voortjagende groe pen voor een koerscorrectie, nodig om hun thuishokken te bereiken. Dan wacht de zware taak om dit met de" stormwind op kop alsnog te proberen. Dit. betekent veel tijdverlies en buiten de prijzen vallen.- Veel van die doorgeschoten duiven komen soms dagen later of in *t geheel niet meer thuis. Bij zonder blij zijn dan ook de duivenliefhebbers met dergelij ke „waaivluchten" niet Wel zijn de concoursen gauw afgelopen maar ze kosten vaak te veel duiven. Verenigingsresultaten .zaterdag vliegers (10 hoogst geklasseer- den): C C Rotterdam, Nab van P.: P V De Vrijheid met 245 duiven vanuit Soignie (155 km) gelost 7.15 uur:- 1. M. Putters 8.20.06; 2. P. Verlinde 8.22.12; 3. en 4. Gebr. Trie! eerste duif 823.48; 5, 6, 8 en 9 combinatie W en W Poort; 7. H Vollebregt; 10. C Lems. Laatste prijsduif 8.41.33 uur. SCV De Postduif met 269 duiven in dezelfde vlucht: 1. H v.d. Kant, 8.18.52, 2. G Dankelman 8.21.30; en 6 G Meijer, eerste duif 8.23.31; 4. D Bakker; 5 W van Deurzen; 7 W van Harmeien; 8 combinatie P. van Os-V. der Grijp; 9 en 30 A Smits. Laatste prijsduif 8.43.25 uur. Zondagvliegers C C Rotterdamse Bond F.V. Schiedam met 245 duiven van uit Strombeek 155 km. gelost om 7.40 uur. 1. J Doejaaren 8.46.22; 2. E de Potter 8.46.25; 3 Daniel Lems 3.46.33; 4 combi natie Lem-Verlinde; 5 J Faulus- sen S en 9 A Suttorp; 7 en 8 Jack Doejaarden; 10 Eddy Hol leman. Binnen de acht minuten (8.53.05) waren hier alle prijzen verdiend. Schiedam De biljarters van het district Schiedam van de KNBB gaan maandag 7 okto ber vergaderen in zaal „Con cordia aan de Westhavenkade in Vlaardingen. De agenda telt 12 punten, waarvan naast het huishoudelijk deel de bestuurs verkiezing centraal staat. Aftre dend zijn de heren J. Brouwer, P. van der Have, F.P. Slinger land en P. Roozendaal. Laatst genoemde is tussentij'ds afge treden en stelt zich daarom niet meer herkiesbaar. Elke vereni ging is verplicht twee leden af te vaardigen. De bijeenkomst begint om 20.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4