Zijn er dan geen meer? I I De Ooievaars biedt Dames Hollan (liaan moeilijke opgave Hermes propageert de aanval Neutrale leiding in eerste klasse za terdagvoetbal RINUS GOSENS: GEEN EXTRA PRIKKEL De Water- vrienden in Nederland bv i Rïlölfef rodüktsf. Sportkeuring straks ook in de Hoek -4 lw? ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1974 Rotterdam Met enige ontsteltenis zullen velen uwer met mij hebben gelezen of vernomen, dat nu ook de arbitrage in de eerste klasse zaterdagvoetbal (A en B) geheel in neutrale handen is overgegaan. Dat wil zeggen: behalve de fluitist worden nu ook de beide grensjagers in de volksmond nog altijd grens jagers genoemd door de scheidsreehterscom- raissie aangewezen. „Ook gij Brutus?" hebben mis schien velen met mij gemompeld. Zijn er dan geen eerlijke clubgrensjagers meer, die liever een hand laten afhakken dan bij een buiterispelletje één oog' dicht te knijpen en gold het zaterdagvoetbal in .de publieke opinie niet als het laatste territorium, waar begrippen als „fair play" en „good sports" nog triomfeerden boven het vuige winstbejag naar geld en glorie - '7 Pe man, met wie ik dit heb besproken was er niet kapot van. Het is Egbert Roeifzema (woonachtig in Capelle aan den IJssel) in het zaterdagvoetbal algemeen bekend als een „old timer" een oud gediende. Want Egbert is al 25 jaar bond- sofficial, waarvan 21 jaar be stuurslid van de afdeling Rot terdam van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond. Uit de oude Christelijke Voetbalbond voortgekomen, bezet hij in het- bestuur van de Rotterdamse afdeling nog steeds een zoge naamde „kwaliteitszetel" Egbert Roeifzema leidt eigenlijk een 'soort dubbelleven. Overdag is hij Gouwenaar 's avonds is hij Rotterdammer, dat wil zeggen: bestiert hij het 2ater- dagvoëtbal, dat onder de Rot terdamse noemer valt en dot strekt zich uit tot Vlnardingen, Maassluis; Maasland en de zo genaamde Eilanden, het gebied ten zuiden van de Maasstad, waar zoals u weet geen eiland meer. te vinden is. Egbert Roeifzema vindt het„niks gek" dat nu ook de arbitrage van de eerste klasse zaterdag- voetbal geheel in neutrale han den. is over gegaan. Hij ver keerde zelfs in de mening, dat het vorig seizoen al zo was, zo weinig indruk heeft het óp door Sartiri 't Hout' hem gemaakt. Niets menselijks is Egbert Roeifzema vreemd, daardoor kent hij zijn Peppen- heimers te goed. Hij is niet voor niets hoofd straf zaken. Hij snuffelt even in pa perassen en komt tot een totaal van S30 vorig'seizoen. (tegen 883. het -seizoen daarvoor. Egbert weet dus welwat hij te doen hééft,- 'maar gelukkig fè ér éne heer Dronkersuit Schiedam, een gepensioneerde belasting ambtenaar, die alle zaken voor bereidt. ..Vroeger" zegt hij, „keken wc niet eens r.aar waarschuwin gen, die al eerder waren gege ven. Nu wel. „Een groot plus punt in de zaterdag recht spraak vindt Roeifzema, dat er volgens een uniform tarief recht wordt gesproken. Een boosdoener in Zuid Holland wordt niet anders bestraft dan. in Groningen of Friesland.. ONCHRISTELIJK? Voor hen, dié'denken in termen van „onchristelijk" wil Egbert Roeifzema nog wel even uit de doeken doen, dat er Van een christelijke ondergrond in het éi terdagvoetbal - nog 'nauwe-, lijks sprake is. Hij schat het aantal verenigingen uit hét christelijk kamp óp hoogstens tien a vijftien. Er is ook nog maar een enkele, die niet toto't uit principiële overwegingen. Als voorbeeld noemt hij Zwart. Wit '28, dat niet meedoet, al zou er maar twintig procent van de leden tegen zijn. „Hier wordt nog destem van de min derheid gehoord." Het zaterdagvoetbal in z'n; geheel moet men edjter in .éenander licht zien. Het groeit als kool én waarom?Niet om principiële redenen. Jé ziet:vaak éèn'vëï- schuiving van de zondag haar de zaterdag, omdat meisje, ver looide of vrouw, graag op zon dag met - vriend verloofde of echtgenoot naar huiten; trekt,: -naar een caravan, boot of twee- dé huisje. Dikwijls wil men .ook graag op zaterdag spelen om 's Wel of geen buitenspel na scheidsrechter die mening in/de eerste klasse van het zondags naar een profwedstrijd te gaan kijken. Een voorbeeld wat het zatërdagvoetbal in een -. district als Rotterdam en Om streken betekent? Op eèn zater- dagmiddag betreden in dit dis trict niet: minder dan 600 se nior-elftallen. de velden (40 da- mesteams meegerekend) en .1100 juniorteams. - Om al die mannen en jongens hun partijtjes te laten spelen,; dat is een reuze karwei, dat Egbert Roeifzema tot op heden altijd alleen heeft geklaard. .A>,Ik heb wel eens twee. uur zitten puzzelen om vier wed strijdjes ertussen te schuiven" Hij laat zo'n wedstrijdpro gramma zien cn het duizelt ie- een treffer? De defensie'protesteert wei, maar - is de 7 .ook toegedaan? Twijfels, die nu er neutrale grensrechters' zaterdag-voetbal rondlopen, wellichtminder zi]nl mand voor de ogen. Gelukkig krijgt hij nu de steun van een betaalde employé, waardoor Egbert Roeifzema meer arm slag krijgt voor zaken van be stuurlijke aard. Want dié zijn er vanzelfsprekend ook vele, denk alleen maar aan i jubilea, een opening van dit of één huldiging van dat; waar door Egbert Roeifzema bijna geen weekend vrij js.De vrouw van zo'n bohdsofficial móet dan ook wel een engel' zijn. Het kernpunt van dit puzzelwerk is natuurlijk hét gebrek aan speel velden, waarvan Rotterdam als schoolvoorbeeld mag worden genoemd. Hier is men al jaren lang in de slag met het gemeen tebestuur en wethouder Van der Pols, die. nu zijn portefeuil- ie.heeft over. gegeven aan. een ander, heeft wel ééns korzelig 7 gezegd: „Waarom kan. er niet op zondag worden gespééld;/ •„Maar dat is nu juist de attrac-'' tie van het zaterdag-voetbal,1' dat erook op zaterdag wordt gespeeld. EN ELDERS...? En hoe is de situatie elders in het district Rotterdam. Schie- dam kwalificeert Egbert Roelf- zema, behoudens een enkele vereniging, gewoon als goed. V VJaardingen idem-dito, evenals a Maassluis, terwijl Maasland bezig is met een nieuw sport- park. 57 Aad van de Voort (midden) Hermes propageert de aanval.» Schiedam Dat Eindhoven, waar hij enkele weken geleden aan V.zijn tweede seizoen begon, zo'n sterke competitiestart kon maken heeft ook Rinus Gosens verbaasd. De komende tegenstander van SVV haaide uit vijf wedstrijden de volle winst, maar vooral de doelcijfers 17-5 wekken alom bewondering. Hoek van Holland De Hoekse sportbeoefenaars behoeven straks niet meer naar Naald wijk voor de verplichte perio dieke sportkeuring. Er is een lokaal in het Groene Kruisge- bouw gevonden, dat zich leent voor het verrichten van de keuringen. Twee artsen'zijn bereid gevonden hun medewerking te verlenen Een volgende stap is dat de sportverenigingen een organisa tie in het leven roepen (een „Bureau voor Sportkeuringen") riie .de keuringen vlot doet ver lopen. SCHIEDAM - De commaaë elenentair-zwernmen van ce SZV De Waervrien- éen stelde negenendertig leden in de gelgcsxheid om 'm het Zwembad-Zuid examen af te leggen ter verkrijging van de diplo- ma's A sfB. De jongs, e kandidaat was 6 jaar, de oudste 64. De fceoordelingseommisie, samengesteld uit - Me- vrouw M_ Wasman en de heren A. Kalkhoven en H. van Knotsenburg, hoefde geen enkele kan didaat af te wijzen. Voor'het diploma A slaag den: Martien Agterhof, Paula Hamilton, Silvia Hurkmans, Edwin Klijns- mit, John Lansbergen, - Nelleke Punt; Ingrid Ree kers; Marja Scholte; Rob bie Stikvoort, Arthur van Stralendorff, Karin Sut- terp, Nico Thienpandt, Linda de "Veld, Ame Ver beek, Robbie v. d. Windt, Johnny Welf, Mevrouw A. Huijsdens, Mevrouw R. van Komen en de heer J. van Komen. Voor het diploma B: Saskia Eerkei, Anita v. Gestel, Aad vanGogh, Paula Groenenvcld, Karin Ha- milton, Joke'v. d. Laars, Ria v. d. Linden, Johnny Oudenaarde, Mieke Punt, Péter Slingerland, Marjo lein Sparla, Cilia Spits, Angele de Zwart, Michel le TomaeUo,- Annemarie Verver, René v.'d. Vlist. Monique van Zoest, Hans Zuiderdijk en de heren A. v., d. Bos én B. Ottén. Gosens zelf blijft wat terughou dend als de sterke start ter sprake wordt gebracht: „Hét is allemaal5o betrekkelijk", bena dert hij de ongeslagen kopposi tie, waarmee Eindhoven zelfs het sterker geachte NEC achter zich houdt. „Nu lukt het", moti veert hij, „maar als je er twee achter elkaar verliest is het weer voorbij". Nochtans beseft Rinus Gosens dat Eindhoven de eerste periodetitel „binnen handbereik" heeft. Het is het gevolg van een eenvou dig rekensommetje. Eindhoven ontvangt in dé drié nog reste rende wedstrijden twee te klop pen tegenstanders op eigen veld <SVV en FC VVV) en moet nog naar Volendam. Toch is de ba sis nog wat wankel, want juist .Volendam heeft, met slechts één; puntje minder, nog heel reële kansen. Maar het betekent ook dat Eind hoven zich tegen SW geen ver-, lies kan. 'permitteren. Ook al' omdat PSV de thuiswedstrijden, op zaterdagavond speelt, groe peerden zich rond het momen teel zo succesvolle Eindhoven al zo'n ruim- vijfduizend kijkers. „Het leeft, hier wel", zegt Go sens, tevreden met de. positieve ontwikkeling. Maar ook het Eindhoven se publiek eist pres1, taties. En daar moet SW het slachtoffer van worden. OPSTELLINGEN Rinus Gosens en SVV. Het zijn. oude bekenden van elkaar, die elkaar bovendien „door-en door" kennen. Het is ook de reden-waarom Bob Maaskant zwijgt in - alle talen als zijn opstelling ter sprake wordt ge bracht.,,,Die maak ik niet be- kend, want ook Gosens leest de Schïedamse kranten". Bob Maaskant wil, dat,is duidelijk, Rinus Gosens niet wijzer ma- kén dan hij al isi:" Helemaal onbegrijpelijk ïs het niet. Ook SW worstelde-zich, zij het wat wisselvalliger, om hoog in de hoop dat eindelijk eens het uitwedstrijden-com plex wordt overwonnen. Toch steekt de stilte in het Schiedam- se kamp schril af tegen de Eindhovense openheid. Rinus Gosens: „De opstelling? Bet ine maar en je krijgt 'm. Waarom niet? Laten we eerlijk rijn, wat hebben we te verzwijgen? Het publiek is er niet mee gebaat, dat wil weten wie er spelen. En wie dan de beste spelers heeft die wint"». Nochtans informeert ook Rinus Gosens „langs zijn neus wég" naar de mogelijke opstelling. „Je hebt dan een houvast zie je".. Toch zal Gosens alles in het werk stellen om te voorko men dat zijn roodgroene perio de hem. in het duel tegen SW zal beheersen. „Ik ben er nu alweer een tijdje vandaan en dus zou het verkeerd zijn om me door SW extra te laten prikkelen. Natuurlijk weet je iets meer. van je tegenstander, maar dat is dan wel het enige voordeel"». OSOWE iiiiiiiiiiiiüiiiiim: Schiedam - Het eerste ta- feltennisteam -van De Ooievaars heeft in de openingswedstrijd van de competitie een neder laag geléden tegen' Ven tura Sport-3. Ondanks dat Van Es moest inval len voor Van Dongen was de Sehiedamse te genstand heel wat gro- namen De Ooievaars in de eerste partij een 0-1 voorsprong. Door een gemis aan wedstrijder- varing was Van Es in de tweede partij echter kan sloos. tegen Stuart: 1-1. Maar ook Kroone moest een nederlaag incasse ren, al verloor hij de eer ste game met slechts 23- 21. ter dan de uiteindelijke 7-3 nederlaag doet ver moeden. Maar liefst vijf Het gelegenheids-dubbel partijen werden pas in Van Balveren/Van Es de derde game beslist. Door een gemakkelijke overwinning van Van Balveren op Van Dam, die geen enkel verweer had tegen effectbailen, had tegen Van Dam/S- tuarl geen enkel verweer en verloor kansloos met 21-12. Vermoedelijk ver slapte daardoor de con centratie bij het Ventu- ra-duo„ want door de overige games te winnen kwam De Ooievaars weer op gelijke hoogte: 2-2. En omdat Van Balveren geen enkele moeite had met Stuart, 2-3, maar Kroone na drie games zijn meerdere moest er kennen in Van Dam, werd het-3-3. Misschien ook door de spanning kreeg Van Es het hiéma bijzonder moeilijk. Dui delijke winst in de eerste game, betekende prompt een overtuigende neder laag in de tweede en der-' de game: 4-3. Het duel tussen Kroone en Stuart kreeg een énerve-' rend verloop. Stuart won, maar de krappe 24- 22 zege in de derde game spreekt voor zich: 5-3. De nederlaag werd ten slotte een feit toen dui delijk werd dat ook Van Balveren geen tegen stand kon bieden tegen Hoogvliet. En omdat Van Es in de slotpartij ondanks winst in de eerst game, 9-21, in de tweede game ver terug zakte en de beslissende derde game met 22-20 verloor, werd het een 7-3 nederlaag. l!iiiiiii!iiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiii!iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiii!i!iiii!:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iii!iiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiii!iiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Schiedam - Hermes krijgt voer dc tweede keer dit seizoen de kans om te bewijzen, dat het ernst Is met de pogingen om attractief te gaan voetballen. Tegen EDO wilde dat twee weken terug nog niet zo erg lukken. Misschieneeri zekere angst om voor het vrij kritische Hennes-publiek (dat bij tegenslag liever zwijgt of moppert dan écht gaat aanmoedigen) vrijuit te spelen. 1 Vorig jaar werden ook al" opvallend veel punten verspeeld in thuiswedstrijden.. Deze keer is oude bekende Papendrecht op bezoek, een 'tegenstander die op papier nogal'vérzwakt lijkt. Jopie Molendijk vertrok naar AZ'67 en middenveldér Lutjeboer vond emplooi bij .Vitesse. Tot nu> toe vallen de v: resultaten echter nogal mee. h - - Vorig jaar, onder Berry Janse knokkend voor eén plaats in de hoofdklasse, presenteerde Papendrecht zich nogal verde- 1 dtgend op Harga. Het hoofdklassevoetbal, dattot nu toe.' gedemonstreerd is, geeft over de hele linie echter aanmerke- r lijk aanvallender spel.te zien. Hopelijk' zóndag op Harga van 'Yi; hetzelfde laken een'pak. Evenals vórige keren heeft Pirn "Visser geen aanleiding gezien om de opstelling te'wijzigen, hetgeen betekent; Spermon, Commijs, Ruseier, "Van de Burg, Brouwer; Weéda, Bakkes, Vorstenbos: Van de Voort, Rledljk, Van Du pp en. HermeS' ongeslagen tweede team speelt een uitwedstrijd tegen het tweede team van Woerden. Van onze sportredactie Vlaardingen De dames van De Hollandiaan zijn er zich van bewust dat Actief een moeilijke op gave gaat worden. Alle handbalkracht zal moe ten worden bijgezet ora tenminste één punt te veroveren op het Rotter damse Actief. De ont moeting, zondag in de Albatroslaan, begint om 13.30 uur. Opstelling: M. van Zelm, E. van We zel, N. Vogel, C. van Bu ren, N. de Heer, M. van Vliet, A. de Reuver, A. van Mill, Y. van Zelm, F. Keyzer, E. Maan, C. Sneek. Als de gedwongen rust van vorige wgek geen inbreuk heeft gedaan op het wed strijdritme van de WIK- dames, dan behoort een overwinning op het grilli ge Scylla tot de mogelijk- heden. De ontmoeting, zondag in de Hugo de Vriesstraat, begint om 33.15 uur. Een zware opgave voor de" WIK-heren tegen Shel- wiek welke, als zij van de fouten in de vorige wed strijd hebben geleerd, ze ker kansen biedt Wat meer overleg en doorzet ten kan twee punten in VJaardingen houden. Aanvang wedstrijd 14.15 uur, Hugo de Vriesstraat De herensenioren van De Hollandiaan zijn vrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4