Bas van Nooit wijk: „Coik i trrentie stimuleert mij" SZC „speelt" met ZPB Hattrick Jan Braber 1 ieuwe lenui sgeneratie in de aanval Wandel Grand Prix DHS vanavond tegen FC Vlaardingen Open schaak toernooi Shell Reserves TOG nog ongeslagen Heren royaal Ook tweede beenbreuk tast zelfvertrou wen niet aan PARKTOERNOOÏEN TONEN AAN: 4 SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 Rotterdam De Rotter damse .wandelsport ver enigingen Volharding en DOT houden zaterdag de „Wandel-Grand Prix Ne derland" waaraan zowel groepen als individuele wandelaars/trimmers kunnen deelnemen. Beide zijn aangesloten bij de Nederlandse Christe lijke Wandelsport Bond en streven er gezamenlijk naar de wandelsport te propageren en de marsen te laten uitgroeien tot wa re manifestaties. Ditmaal wordt het de achttiende wandelmars. Het begon in 1355 onder de naam „Zeeheldentocht" waar voor toen drieduizend tippelaars van start trok ken. „Onze vaste wandelaars voelen er de laatste tijd weinig voor marsen in of rond de grootstad Rotter dam", zegt de heer K. W. .Mallan, een der organisa toren. „Ze geven de voor keur aan bos en lande lijkheid", vandaar dat wij ome Grand Prix vanuit Vlaardingen houden. Van hieruit ligt, via Park 't Nieuweland het Prinses Beatrixpark binnen be reik maar ook het gebied Maasland. Dit maakt het de techni sche leiding mogelijk leu ke parkoersen uit te zet ten voor de afstanden van vijf tot dertig kilome ter. Het startbureau wordt de Nicolaas Beets- schooi gelegen aan de Rotterdamseweg waar de wandelaars na het afleg gen van de nodige kilo meters weer terug komen om hun prestatieprijs in ontvangst te nemen. De individuele lopers ver trekken al vanaf tien uur van het schoolgebouw. De groepen voorname lijk jeugd gaan om half twee op pad. Ze wor den uitgeleide gedaan door een muziekgezel schap uit *s-Hertogenbo- sch. Iedereen die eens lekker de "benen wil strekken kan inschrijven in het startlokaal of voor af bij de heer D, v.d. Spek, Sperwerlaan 275 in Vlaardingen. Schiedam DHS lijkt hard van plan veel pro fijt te gaan trekken V3n de nieuwe lichtinstalla tie rond het Kethelse hoofdveld. Voetbalde de eerste klasser kort gele den voor het eerst onder de nieuwe spots tegen stadgenoot SVV, van avond is FC Vlaardin gen '74 de tegenstander. Voor beide clubs, gezien de recente verrichtingen in de competitie, een nuttig duel. Aanvang 20.00 uur. Maassluis De twee in de eerste fclas spelende reserveteams van tafel tennisvereniging TOG haalden de winst binnen. TOG 2 bleef daardoor voor de twee de keer aan de winnende hand, hetgeen een knappe prestatie genoemd mag worden. Twenty One Op 3, vooraf getipt als één van de titelkandidaten, werd met 6—4 geklopt. Bert Verberk was met drie winstpartijen de grote man van de Maassluizers, gevolgd door Hans Fols en Piet Kardol ieder één keer winst plus het gewonnen dubbel. FOG 3 herstelde zich van de eer ste nederlaag- In Rotterdam werd een 64 overwinning be haald op Xerxes 2. Wellicht rijn de twee winstpunten uiterst be langrijk, want deze ontmoeting gold op papier althans min of meer als een degradatie strijd. Chris Kerkum kwam met 3x winst verrassend voor de dag. Piet Pleysier bleef te gen zijn gewoonte met lege han den, maar met de 2x winst van Klaas de Roo en het dubbel, kon TOG de punten toch mee nemen. Van onze sportredactie Maassluis Het herenelftai van Evergreen kon door een volle dig overwicht een royale over winning boeken op Capelle. In de thuiswedstrijd werden niet minder dan vier doelpunten gescoord en kon de tegenstan der geen enkele maal doelpun ten. De dames kwamen in haar derde wedstrijd minder bedreven te voorschijn en eveneens in een thuistreffen moesten met welis waar beperkte cijfers (0—1) het ondersoit delven. dezelfde cijfers revanche na men. Ook de derde set was voor het duo Baars/Van Troost; 6-4. OPVALLEND In het herend ubbel waren twee andere cracks in de dop zeer opvallende finalisten. Veer tienjarige Berry Janse en de vier jaar oudere Mike Verkerk behaalden tot ieders ver- en bewondering de eindstrijd. Daartoe versloegen rij o.a. het gerenommeerde duo Nederlof- Leïjsennaar met 6-1, 3-6, 6-2, Ook in de finale tegen eerste- team-spelers (KSW) Paul van de Berg en Peter Diekman de den Janse en Verkerk prima werk. Winnen lukte niet, maar de cijfers 5-7, 4-6 zijn op zich al zeer veelbelovend. Bij de dames kregen Ada Wasse naar en Joyce Findhaxnmer voor de derde keer dit jaar met elkaar te maken. Nam Ada Wassenaar tijdens het open Spieringshoek-toemooi al re vanche voor haar verrassende nederlaag tijdens het TSF-toer- nooi. Ook nu was de technisch AdaWassenaar (rechts) kon het in de finale met Jenny Ruseier (achtergrond) niet redden, maar was in het enkel spel duidelijk de sterkste. voor de snel spelende Ada Wassenaar, die met 6-2 de ver diende titel greep toch wel sterkere en meer geva rieerd spelende Ada Wassenaar een stuk beter dan haar wat nerveuze tegenstandster. Na een moeizaam begin, waarbij REVANCHE Joyce Findhammer nog even met 3-2 leidde, ging het tempo omhoog en werkte Ada Wasse naar zich naar een snelle 6-3 setzege. Ook in de tweede set weinig vuiltjes aan de lucht Joyce Findhammer nam even la ter een soort revanche door samen met Marjo Nederlof het damesdubbel van Ada Wasse naar en Jenny Fusel er te win nen, 6-0,8-6. De Findhammerse familie-eer werd trouwens ook door Rob Findhammer hoog gehouden, want deze behaalde in de soms spektakulaire E-klasse op niet mis te versta ne wijze de titel in het enkel spel. In de C-klasse won de verrassend uit de hoek komende Bob van Pelt de titel door een 6-3, 6-4 zege op de nu toch wel zeer bekende docent Joop Poels. Bij de dames versloeg Els de Rui ter mevrouw Romp as met 6-2 en 7-5. In de veteranen-afdeling, een qua leeftijd toch nog wel vrij gemeleerd gezelschap, was mevrouw Van Bragt met 6-1, 6-2 een stuk sterker dan Jenny Ruseier, wier zoon Eric overi gens toch nog twee jeugdtitels mee naar huis bracht. Een knappe prestatie; 2ege in het gemengd dubbel met Lueienne Sigmond en een driesets-over winning op Peter van Eyk in. het enkelspel. Andere uitslagen; HDC, Bekker/Van Nederpelt; GDC, Enten GilsAViedouw; HED, Bakker Dirks; DED, Mv, Barto; GDD, Van LoonWan de Wiel; HDD, Van de Groenen- daal; DDD, Cloosterman/- Schaeffer; DEE, M. Groot; Meisjes Piep, Gemma Clooster- man; Jongens Piep, André Groeneveld. Joyce Findhammer (links) en Marjo Nederlof in de fina le die zij winnend afsloten. Van onze sportredactie Vlaardingen In verband m«t het 25-jarig bestaan organi seert de schaakvereniging Shell een afdeling van de ROVS vrijdag 27 september een open snelschaak toernooi. Plaats van handeling is de clubzaal van sportpark „Vijf sluizen" aan de Mr. L. A. Kes- perweg 45 te Vlaardingen. Het inleggeld bedraagt vijf gul den per persoon en voor scha kers tot en met 15 jaar een rijksdaalder. Het inleggeld kan op de toem ooi-avond worden voldaan. Men kan inschrijven voor de eerste, tweede en derde klasse, waarvan de prijzen zijn; 110, 60 en 40 gulden voor de winnaar. De twee hoogst geplaatsten uit iedere groep van zeven deelne mers doen voorts een keu^e uit de overige ter beschikking ■ge stelde prijzen. De winnaars van de groepen van 7 spelen in iedere klasse om de geldprijs in partijen van maximaal 10 mi nuten (5 minuten per persoon). Bij gelijk emcugen wordt de winnaar door loting aangewe zen. Tot en met vanavond kan men zich aanmelden bij J. van El- burg, Prof. Mekelstraat 60 (tel. 010-341365) of H. J. Leyendek- ker. Van Blankenheimstraat 70 (tel. 010-350076). Tilburg Uiterlijk gaat hij er nauwelijks onder gebukt. Dat hij, Bas van Noortwijk, nu alweer wekenlang buitenspel staat lijkt „een speling van het Zot". Zo lijkt het tenminste. Want in het innerlijk van de robuus te Schiedammer, die tenslotte niet voor niets door Willem II werd aangetrokken, moet no gal wat strijd zijn gele verd. Uiterlijk is hij één brok zelfbeheersing, dat wel, maar een terugblik op de nog prille carrière van de kersverse semi- prof leert dat de talent- volle doelverdediger vooral met tegenslagen te kampen heeft. Zoals eerst bij Hermes DVS, toen Bas van Noortwijk als coming man bij de reserves een hoof drol vertolkte. Maar uitgere kend op het moment dat hij rijp was voor een rechtstreekse confrontatie met Harry Sper- mon brak hij een been. In plaats van een opvallende rol in de blauwwitte elf, werd het steunen op krukken. Maar de nieuwsgierigheid was ge wekt. Clubs als AZ'67, SW en Willem II hielden de Hermas- goaüe extra in de gaten en ston- den vooraan toen hij „genezen" werd verklaard. De keus viel tenslotte op het Tilburgse Wil lem II, waardoor Hermes' trai ner Henk Nebbeling (die ook naar Tilburg vertrok) nog even moest praten als brugman om van vermeende ronselpraktij ken te worden, gezuiverd. Niets leek meer een succesvolle loopbaan in het betaalde voet bal in de weg te staan. Leek, want uitgerekend op het mo ment dat Willem II's vaste doel man Van Someren verdrongen zou worden door de weer als vanouds keepende Bas van Noortwijk, sloeg het noodlot voor de tweede maal toe. Bas herkende de pijn. De krukken, die hij eerder zo triomfantelijk van zich af had gesmeten wer den op 9 augustus weer te voor schijn gehaald. Weer een been breuk, op dezelfde plaats waar. hij een jaar eerder ook al de pijn voelde. Maar zoals gezegd blijft Bas er uiterlijk erg nuchter onder; „Op het moment zit ik met dat been, maar volgens de doktoren komt het best weer goed. De laatste foto's hebben uitgewe zen dat de breuk al goed gene zen is". Dat hij desondanks nog in het gips loopt is regelrecht het gevolg van wat extra voor zichtigheid. „Om geen risico's te nemen, want verleden jaar, toen ik bij Hennes m'n been brak, had de verzorging nader hand veel voorzichtiger moeten wezen". CONDITIE Maar omdat de Tilburgse medi sche begeleiding er op gericht is om de talentvolle doelman weer 20 snel mogelijk, maar zeker niet overhaast, weer on der de lat te krijgen, zegt hij nu: „Ik rit alleen nog maar te wachten op het moment dat ik het veld weer in kan stappen, al zal ik dan weer helemaal opnieuw moeten gaan begin nen, m'n conditie moeten bij spijkeren en maar afwachten hoe mijn been het houdt". Hij is optimistisch. Zo vol goede moed zelfs, dat het onder de gegeven omstandigheden bijna beangstigend is te bedenken dat zijn carrière nog meer ob stakels zou kunnen ondervin den. Zo'n obstakel is bij voor beeld de grotere concurrentie, want Willem II nam geen enkel risico en contracteerde naast pechvogel Bas van Noortwijk en de naar het „tweede plan" geschoven Van Someren een derde doelman: Haarlem-goalie Lelieveld. Een gerenommeerde sluitpost die ook al door zijn leeftijd, 25 jaar, niet gemakke lijk zal zijn te verdringen. JMaar", 2egt Bas van Noortwijk, nuchter als altijd, „ik ben niet bang om die strijd aan te bin den, he* stimuleert me. Het ver schil is alleen dat ik nu niet met één, maar met twee man moet concurreren. Willem II-mana- ger Jan Brouwer daarover; „Er is op dit moment een chronisch tekort aan goede doelverdedi- gers. Daarom was het ook zo jammer dat Bas met dat been kwam te zitten, want goede kee pers liggen nu eenmaal niet voor het oprapen. Jammer voor Bas, want hij deed het bijzon der goed en kon de concurren tiestrijd met Van Somereh aan. Een harde strijd, voor beide jongens, die echter op het mo ment dat Bas z'n been brak wel in zijn voordeel was beslist". Om er optimistisch aan toe te voegen: „Als Bas weer mee draait gaan we gewoon weer kijken wie de beste is". INTERNAAT Ook al moet Bas van Noortwijk zich dan (nog) beperken tot toe kijken, wel woont hij sinds 10 juli in Tilburg, waar hij met zeven andere spelers (waaron der ook de andere ex-Hennes DVS'ers Dick Schaap en Frits de Nijs) is ondergebracht in het internaat van Willem II. Bas: „In het begin was het wen nen. Als je zo uit je eigen huis bent, in zo'n heel andere sfeer, Bas van Noortwijk..,. opnieuw ...opnieuw beginnen... is dat altijd moeilijk. Maar ik had het voordeel dat ik niet alleen was, want ik kon altijd terugvallen op Dick en Frits". Het maakte Bas van Noortwijk ook mentaal wat harder „want", zegt hij een en al zelf vertrouwen uitstralend, „ik re ken er op dat ik nog lang onder de lat kan staan. Ik ben niet bang dat ik weer iets aan mijn been krijg, al besef ik dat er wel tegenstanders zullen zijn die er op uit zijn om me straks eens lekker tegen het „zere" been te trappen. Maar het zal mij er niet van weerhouden om langzaam het tempo op te voe ren". Een ding is zeker: Bas van Noortwijk durft de onget wijfeld moeilijke concurrentie- striid volledig aan,... zeischap „coming-men" ts de achttienjarige Gé Baars. Hij be reikte de finales van het here nenkelspel en het gemengddub- bel en won beide. De meeste indruk maakte zijn overwin ning in het enkelspel, want om zover te komen moest hij de als nummer één geplaatste Peter Nederlof én de als tweede ge tipte Rob Leijsennaar verslaan. Het obstakel Nederlofkostte hem drie sets, maar in de finale tegen de ook dit jaar weer be snorde Leijsennaar had Gé Baars aan twee sets genoeg. De winnaar van vorig jaar, Leijs- sennaar, kwam tempo te kort om de aggressief spelende Baars te weerstaan en moest met tweemaal 6-3 de zege en titel aan zijn bijna tien jaar jongere tegenstander laten. Ook in het gemengd dubbel ston den beide finalisten tegenover elkaar; Gé Baars met Elly van Troost en Rob leijsennaar met Joyce Findhammer. Deze finale had een merkwaardig verloop, want in de eerste set kwamen Baars en Elly van Troost er praktisch niet aan te pas (1-6), terwijl zij in de tweede set met Barendrecbt SZC was in het Barend- rechtse Bad *t Keerpunt uitgeno digd door ZPB, dat een klas hoger speelt dan SZC, om als sparring- partner te funge ren daar voor de Barendrechtse ploeg de waterpo lo-competitie in de 2e klasse KNZB in het weekend 5/6 oktober van start gaat. Dat het ook voor SZC hoog tijd wordt in de 2e klasse te gaan spe len werd in deze wedstrijd gaande weg duidelijk. In feite werd ZPB sparringpartner voor SZC en niet omgekeerd. Keer op keer bestookten de rappe SZC- voorwaartsen de uitstekende Ba rendrechtse doel-l man die echter zelfs via het stop pen van een straf- worp niet kon voorkomen dat zijn ploeg naar een for se 3-9 nederlaag werd gespeeld. Vooral als SZC's aanwinst Wim van der Kolk naar vo ren trok voelde met name de nog wat speelse Willem- Jan Looman zich kiplekker en. werd via snelle combina ties het ene schot na het andere op het ZPB-doel afge vuurd. Het resul teerde in 3 gave treffers van Wil lem-Jan Looman, terwijl Wim van der Kolk zelf ook 3x raak schoot Dieter Kros (2x) en Ruud Kramer Fre- her tekenden voor de overige Schie- damse goals. Het lijkt er nu al op dat het brok routi ne en de rust die Wim van der Kolk in de SZC-ploeg heeft gebracht naast de ambitie en het enthousiasme van de jongere spe lers de ideale com ponenten zijn voor de verdere groei van het SZC-keur- korps. Van onze sportredactie VLAARDINGEN Het eerste team van Windmill heeft zich hersteld van de in de eerste ronde geleden nederlaag tegen Centrum met 73. Het bezoekende team van N O AD nam echter toch nog de halve winst mee naar de Schiedamse Korenbeurs. Jan Braber was weer als vanouds en. scoorde een hattrick en won samen met Hans van Aperen het dubbelspel. Laatstgenoemde won één partij, hetgeen de stand op 5—5 hield want Wim Verheul verloor al z'n partijen. De overige uitslagen waren: In tiem 3—Amroba 2 73, NOAD 6—Intiem 3 4-5, NADO V 1Intiem 5 2—8, Intiem 6TE'68 1 9—1, Intiem 7—Elan 15 10—0, Intiem 8v. Melle 3 5—5, Holl. 2—TOG 6 lC^-0, Holl. 4—Elan II 1—9, Telef. I—Holl. 5 10-0, TTVW 4—Shell 1 4—6. Shell 2—Alex. 5 6-4, Shell 3—Gakaro 6 6—4, Elan 10—ABM 2 1—9, Overschie 7—ABM 3 7—3, ABM 4—Over schie S 55, Bruynz. 10AMB 5 8—2. Schiedam Een nieuwe herfst, een nieuw geluid. Een geluid dat eigenlijk wel veel te lang op zich heeft laten wachten. Voor het eerst sinds jaren lijkt een nieuwe Schiedamse tennïs- generatie meer dan redelijke overlevingskansen te hebben. Dat is dan overigens wel een generatie met alleen maar he ren in de gelederen- Wie er namelijk bij de dames reeds lang bestaande reputaties als die van Ada Wassenaar, Joyce Findhammer, Fenneke Bouter- se en Marjo Nederlof (op Spie- rjngshoek) en Gre Olthof en Mirjam Koerts (op Van Vliet) moet gaan bedreigen, is voorlo pig allerminst duidelijk. Na de pas gespeelde parktoer- nooien is er in ieder geval wei nig perspectief. Of het zou de pas twaalfjarige, maar talentrij ke Lueienne Sigmond moeten zijn, die bij de Spieringshoek- meisjes tot en niet veertien jaar overtuigend won. Is er bij de dames dus een kïein- hehtpuntje, bij de heren gloort meer licht aan de einder. Meest opvallende exponent in het ge-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4