SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuwbouw asiel vermoedelijk op 4 oktober 1975 al in gebruik „GEMEENTE DOET NIETS VOOR ONS" AM Orgel Grote Kerk eind oktober gereed GS keurde kredieten goed M Goedkeuringen Ruilen in Nieuwland kan weer TE SNEL GEREDEN Dokverhaler krijgt klap van stalen kabel van Ged, Staten BEWONERS SLACHTHUISBUURT: Spelen mef lucifers oorzaak van brand Band kapot gesneden Middeleeuws front terug op oude plaats BINGO-DANSANT OP THURLEDE 4 pagina's Donderdag «-ptemlar 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99ste jlar^anx no. 2512S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL nieuwe op We- nik zal bet in e grond in is hij van het idalen in ts zuller ViaanlingS Schiedam De kans is zeer groot dat het dierenasiel aan de Hargalaan volgend jaar' relddierendag (4 oktober) officieel in gebr kunnen worden genomen. Vrijwel zeker is ieder geval dat in januari de eerste paal d< in zal worden geslagen. Schiedam Een groepje van vijf personen gaat de komende weken met enquêteformulieren de Slacht- huisbuurt in om de bewoners de gelegenheid te geven hun klachten te spuien. Het resultaat zal worden besproken met de bewonersvereniging West, die op haar beurt naar de gemeente stapt. tevens dat er meer speelgeie- gen heden voor de kleintjes moesten komen. Verdere wensen: betere brieven bussen, een telefooncel, vesti ging van een supermarkt en het zoveel mogelijk weren van au to's die de buurt als sluiproute gebruiken. Dat b het resultaat van een hoorzitting die gisteren werd georganiseerd door de bewo nersvereniging. Een bijeen komst waar uit bleek dat vele bewoners van de buurt vinden dat de gemeente vrijwel niets voor hun doet. Een reeks van klachten kwam dan ook los. De voornaamste grieven hadden betrekking op de woningen zelf: Lekke daken, dakgoten die niet deugden en verrotte ramen en kozijnen. Ook van het interieur deugde vol- gens sommige bewoners maar weinig. De vloeren en in minde re mate de plafonds bevonden zich volgens hen in miserabele staat De aanrechten in de keu kens waren „onhygiënisch". De meeste belangstellenden op de hoorzitting pleitten voor het af breken van het lavet om een „echte" douche aan te brengen. De houten vloeren moeten wor den vervangen door stenen, Ook over tocht in huis werd geklaagd. Het uiterlijk van de wijk, waarin ongeveer 250 gezinnen wonen, kwam ook ter discussie. Klach ten over het verzakken van de straat en de tuinen waren er bij de vleet. De bewoners vonden ONVEILIG Auto's van omwonenden zijn er de oorzaak van dat de „door- loop" van de D.A. de Jong- straat naar de Geert Rein ders straat onveilig is. Eén van de bewoners: „De automobilisten maken er ten onrechte gebruik van bij het parkeren van hun wagen. Daardoor ontstaan ge vaarlijke situaties voor spelen de kinderen. Er moet een paal tje komen". Ernstige klachten kwamen naar voren over bet gedrag van en kele opzichten» van de gemeen- te. Sommige bewoners hadden volgen* hun zeggen onprettige ervaringen met hen. „Ze schril, ven de klachten netjes op een papier, maar je boort er nooit meer van. Het zijn een stelletje artist en", aldus één van de be woners. Schiedam Verzamelaars van postzegels, munten, suikerzak jes en dergelijke kunnen vanaf' 1 oktober weer elke eerste dins- dag van de maand terecht op de ruilbeurs van Nieuwland. Ook dit seizoen wordt de2e beurs weer gehouden in de Jeugdha- ven Nieuwland aan de Albarda- s tra at Kinderen kunnen op ge noemde dinsdagen terecht van af zes uur en volwassenen van af half acht 's avonds. Schiedam Tijdens een ander half durende actie van de Schiedamse politie zijn er liefst 31 automobilisten betrapt op te snel rijden. De controle, met? behulp van een radar, werd gehouden op de Rijkswegen 19, en 20. Ter plaatse mag men slechts 70 kilometer per uur rijden. De hoogst genoteerde snelheid was 109. Schiedam Bij een arbeidsongeval op de werf van Wïlton-Feije- noord is de 37-jarige Rotterdamse dokverhaler J.O. gewond ge raakt Hij kreeg een klap van een stalen kabel, Hij is ter observatie in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam opgenomen. De dokverhaler hielp mee met het indokken van het Noorse motor schip Wilstar van 133.000 ton. Eén van de stalen kabels van dok 8 brak tijdens het werk. De kabel zwiepte tegen het hoofd van de man. Hij kreeg wonden aan het gezicht en aan zijn rechteron- derarm en pols. Er wordt nog een onderzoek ingesteld naar de oorzaak De politie vermoedt dat de nieuwe kabel door de harde windvlagen extra veel spanning te verduren heeft gehad, waardoor deze knapte. Een ander ongeval deed zich voor in de werkplaats van een staal bouwmaatschappij aan de Anthony Fokkerstraat De 27-jarige metaalbewerker R.D. uit Sittard werd daar door zijn collega's bewusteloos aangetroffen nadat er een klap was gehoord. De,; man werd per ambulance naar het Noletziekenhuis gebracht Hoewel hij geen wonden aan het lichaam opliep is hij ter observatie opgenomen. Er zal een onderzoek naar de oorzaak worden ingesteld. Men vermoedt dat er iets niet in orde was met de boormachine waar de Limburger mee werkte. Waarschijnlijk klopte er iets niet met de stroomkabel of de isolatie. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn akkoord gegaan met de volgende besluiten van de Schiedamse gemeenteraad: 0 205.770 voor de inrich ting van de meldkamer van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat 0 7.000 en 6.550 voor het verbeteren van de akoestiek in twee lokalen van de school Leliestraat 10. 0 1.214.458 voor de bouw van de 16e openbare lagere school in Woudhoek-zuid. 0 32.500 voor de aanschaf van leermiddelen en school- behoeften Lb.v. de 16e open bare g.l.o. school in Woud- hoek-zuid. Gedeputeerde Staten hebben nu ook hun goedkeuring aan de wijzigingen van de ge meente-begroting inzake de volgende punten: 0 vestiging van het nieuwe dierenasiel in de voormalige boerderij aan de Schiedam- seweg hoek Hargalaan. 9 de ontsluiting van Kethel- oost. 0 renovatie van 121 wonin gen en 4 winkelwoningen van de woningbouwvereni ging „Volkshuisvesting". Ja, ook u.kimt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Roiterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; hetVlaardingsDagblad met puuLpJaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profileer ervan' Schiedam Met lichte brand wonden aan en li chaam is een meisje van ander half jaar opgenomen in het Ge- meentetiekechois, nadat zij sa men met haar vier jaar oude broertje met lucifers had ge speeld. De twee kinderen bevonden zich met een doosje lucifers op het bed in de ouderlijke woning aan de Vriendschapsstraat. Het plotseling vlam vatten van een lucifer deed hen zo schrikken, dat zij de lucifer op het bed lieten vallen, waardoor brand ontstond. De brandweer was snel ter plek ke en kon het vuur spoedig met één neveistraal bedwingen. Er is brandschade aan bed, dekens en vloerbedekking. Schiedam Op een parkeer plaats in de Louis Raemaekers- straat hebben onbekenden de linkerachterband van een auto kapot gesneden. De eigenaar.' D.LJvï.B., heeft bij de politie aangifte gedaan. f I A stuur rog graits en vnjbtgvend hei RN plus I Vlaardtngs DagDiati n>e woonplaat!, telefoon t ">als I hoort I 10 hoort hel Viaanjings, Dagblad dj hel RoKerdamscn fheu %M3l3<J Van de ongeveer 250 gezinnen die de Slachthuisbuurt telt kwamen slechts eenen twintig personen naar de hoorzitting. Aan het hoofd van de tafel de twee vertegen woordigers van de bewonersvereniging West: de heren DJ. van Vooren flinks) en A. van Loenen. Voorzitter Broeders ...juiste moment... Dit alles is bekend gewor den nu Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het voorstel van de Schie damse gemeenteraad om een krediet van 62.000 gulden te verlenen. Deze goedkeuring is gisteren afgekomen. Ter gelegenheid van dit voor de dierenbescherming zo heuglij ke feit aal wethouder Zijdeveld van Gemeen te werken zater dagmiddag om 3 uur op het nieuwe bouwterrein een groot bord onthullen waarop de bouw van het nieuwe asiel wordt aangekondigd. Tegelijkertijd zal ook asielbeheer der Egge Boerma de sleutel van de bij dit dierenasiel behorende dienstwoning in ontvangst ne men. „De onthulling van dit bord komt op het juiste moment omdat, volgende week de grote collecte wordt gehouden. Nu kan het publiek tenminste zien dat de zaak opschiet", aldus inspec teur Broeders van de gemeente- politie, die ook voorzitter is van de plaatselijke afdeling van de Dierenbescherming. Inmiddels is ook de bouwaanvra ge voor het nieuwe asiel bij de gemeente ingediend. Op het Stadskantoor zal m daarop gaan bezinnen. Ook zal nu de gemeen moeten maken met het ren van de oude schut terrein nabij de H{ „Zodra dan de dien klaar is, kan de asielb er al gaan wonen. Dj tegelijk een bewaker bouwterrein, zodat var ieder geval, geen kar krijgen", aldus de hei_ ders. De nu door GS toegestane kredieten kunnen als volgt worden onderver deeld: 54.000 voor de aanleg van leidingen. Dit werk zal door de Techni sche Bedrijven worden uitgevoerd. Verder is er nu 8.000 beschikbaar gesteld voor de aanleg van een CV-installatie. De nieuwbouw van het dierenasiel wordt verder bekostigd uit de Water- miljoenen (2 ton). Ten slotte hoopt men dat de bevolking middels col lectes (volgende week!) en giften ook een belang rijke steen in de bouw kosten zal bijdragen. Het oude orgelfront zït al, zij tiet met enkele wijzigingen de zijvleugels zijn' ondermeer naar voren genaaid omdat anders het nieuwe orgel er niet in zóu passen aan de muur. Schiedzm De Votkstuinders- vereniging Thurlede gaat op vrijdag 27 september het tuïn- seïzoen afsluiten met een feest avond voor de leden. Deze zal worden gehouden in het eigen verenigingsgebouw. Het wordt een bingo-dansant. Tevens vindt de prijsuitreiking plaats aan de leden wier inzendingen bij de gehouden tentoonstel ling 1974 bekroond werden. De beoordeling hiervan werd overgelaten aan de bezoekers die hieruit de mooiste en kwa litatief beste selecteerden. gulden moet de Hervormde Ge meente hiervoor opbrengen. Met een lening, gedeeltelijk ei gen geld en via inzamelingen hoopt dit bij elkaar te krijgen. Schiedam Het nieuwe orgel van de Grote of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat zal eind oktober worden opgeleverd. Drs. G. van der Feijst, lid van het kerkbestuur van de Hervormde Gemeente ver wacht dat de orgelbouwers van Flentrop (Zaandam) binnen zes weken klaar zullen zijn met het omvang- INTONEREN rijke karwei. Drs. van der Feijst: JBet oude orgelfront is enkele weken ge leden opgeleverd. Men is nu bezig met het opbouwen van het eigenlijke orgeL Ik ban niet precies zeggen wanneer al les er inzit, dat kan van veel factoren afhangen, maar ik verwacht wel dat ze eind okto ber klaar zullen zijn". Een paar maanden geleden zat er nog een grote kale plek op de plaats van het orgel. Het unieke orgelfront, dat stamt uit het jaar 1726, werd tezamen met het instrument van de muur gesloopt. Het orgel zelf wat betreft de kwaliteit ervan lopen de meningen nogal uiteen werd voor een zacht prijsje ge- deel te Lijk aan een sloper ver kocht. Na enkele wijzigingen te hebben ondergaan zit het orgelfront, één van de interessantste in ons land, weer op zijn plaats. Ingrij. pende wijzigingen mocht het met ondergaan, omdat het front geheel onder Monumentenzorg valt De deskundigen van de firma Flentrop zijn op het ogenblik bezig het nieuwe orgel te instal leren. Ruim een half miljoen Als het orgel over anderhalve maand achter het unieke front is geplaatst, dan zal men begin nen met het intoneren. Het or gel moet bij een constante tem peratuur bewerkt worden, wat waarschijnlijk in verband met het stookseïzoen wel de nodige moeilijkheden zal opleveren. Niettemin hoopt de Hervormde Gemeente het nieuwe orgel van de Grote of St Janskerk nog voor bet einde van dit jaar in gebruik te nemen. Dat zal dan gebeuren door de vaste organist van de St Jan, de heer J. Bekkers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1