Ouders hekelen Bevolking krijgt inspraak bij verbetering pleinen Volkstuinders verbaasd over plannen Zouteveen funest e steden voor Politie wilde kind opofferen Geheime' openheid KANITTEKENIN' AUTO'S BOTSEN 'EN BRANDEN UIT Jongen maakt val van ruim vier meter kleuters verhuisd naar Edisonplein Burgemeester J. Heusdens in PRBO-vergadering MARTIN GREEN IN NIEUWE SOOS Zware schade bij botsing Geblust inet steelpannetjes Benzine leiding los, wagen brandt uit 4 pagina's Zaterdag^'wptember 1974 99ste jaargang; no. 25130 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie. 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 s>ciiied2m 'twee personenau to's zijn na een botsing op de hoek van de Strickledeweg en de Philippusweg totaal uitge brand. De bestuurders hebben zich bijtijds uit de wagens kun- nen bevrijden. Het ongeluk gebeurde doordat de Rotterdamse automobilist A.M. (25) een voorrang had verleend aan zijn stadsgenoot V.K. (34). Schiedam - De dienst gemeentewerken gaat op korte termijn praten met de verschillende wijk organise ties over de plan nen die zij beeft voor verbetering van het Rozenbtirgplein en het Wilhelminaplein in de Gorzen en het Fabriplein in De gemeente heeft een aantal plannen ontwikkeld waar door er speel- en groenvoor zieningen op de betrokken pleinen kunnen worden aan gelegd. .De kosten worden geraamd op een bedrag van 380.000 gulden. Al in juni besloot de gemeen teraad voor 2,5 miljoen te gaan besteden aan verbete ring van het voorziening- speil in de wijken, met name speelsituaties en ruimtelijke accommodaties. Tevens werd er aangekondigd dat er ten aanzien van de speel- gelegenheden overleg met de bevolking zou plaats vinden- Dat overleg moet volgens ge meentewerken nu snel be ginnen. Éérst wil zij echter een definitief besluit van de gemeenteraad dat de beno digde gelden inderdaad zul len worden verstrekt Er bestaat een goede kans dat het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk een bijdrage zal verstrekken in deze voorzie ningen. Deze bijdrage kan tot vijftig procent van het totaalbedrag oplopen. Schiedam De zesjarige Jaxg Bertus van P. uit de Usselmon- desestraat is met een rechter armbreuk in bet Noletzïeken- huis opgenomen, na een va! van het balkon van zijn wo ning. Op het balkon aan de achterzijde van het ouderlijk huis was hij spelenderwijs op de deksel van het kolenhok geklommen. Hij was echter uitgegleden en over de afscheiding getuimeld, waar door hij een val van viereneen- halve meter had gemaakt. Buiten bewustzijn werd hij door de benedenburen in hun tuin aangetroffen. Ieder jaar laat de Schiedamse gemeentepolitie een soort jaarverslag het daglicht zien, waarin alle „politiële cijfers" zijn opgenomen. El ke aanrijding, elke inbraak wordt hierin vermeid. En ieder jaar komt uit dit ver slag naar voren dat er in het voorafgaande jaar weer enige tientallen aanrandin gen hebben plaats gehad. Vooral dat laatste cijfer is op merkelijk. want de gemeen tepolitie maakt zelden of nooit een aanrandingsgeval bekend. Met andere woorden officieel gebeurt er dus vrijwel nooit een aanranding in Schie dam. De2e „geheime tactiek" van de politic kan bedoeld zijn om publiciteit te voorkomen. Maar het kan ook zijn dat men daarmee beoogt om de dader „uit de tent te lokken" zodat hij nog een keer toe slaat en men hem op heter daad kan betrappen. Voor de oudercommissie van de Groenoordse school „De Ou verture" is deze manier van werken verwerpelijk omdat hierdoor minstens nog één kind wordt „opgeofferd". Wij onderschrijven deze me ning, temeer ook omdat het er in feite op neer komt dat één man - de commissaris - bepaalt wat er wel of niet" geheim wordt gehouden. De discussie tussen politie en pers over wat er wel en wat er niet in de krant moet komen zal wel eeuwig du ren, maar van een echte dis cussie is in ieder geval geer. sprake als men op het hoofdbureau tevoren al de beslissing neemt. Dat is een vorm van openheid die ze ker in 1974 niet past. In dat geval is het ook op z'n minst verbazingwekkend te noemen dat de brief van de oudercommissic over deze zaak niet is vrijgegeven. Een beslissing die; volkomen in strijd is met de openheid die. het nieuwe college tot nu toe heeft getoond..' verdreven tuinders. In de ogen - van de-vereniging zijn de tuin ders op het landgoed van dok-, ter Moerman "wild". Ze zijn niet aangesloten bij een vereni ging. De voorzitter van de ver eniging J. W. G. Buddenbohmer is het niet eens met Karnaat Dat de Moermantuinders voor rang krijgen vindt hij niet zo bezwaarlijk. "Het gaat ons erom wanneer wij een stuk grond krijgen voor orrze wach tenden", aldus Buddenbohmer, "en dan waarom moeten wij die plannen uit de krant lezen. Waarom zijn wij niet eerder ingelicht". B. en W. hebben de raad een plan voorgelegd waarin wordt voor gesteld een gedeelte van het bestemmingsplan Zouteveen te wijzigen. De groenvoorzienin gen die er dan bij komen slui ten aan op het oostelijk gedeel- te van Holy-Noord. De tuintjes 1 die daar verhuurd kunnen wor- den zullen ongeveer honderd a honderd vijf tig vierkante meter groot worden. "Veel te klein", volgens volkstuinbestuurder Kamaat, "dat is niet aanvaard baar. Dat moet minstens 250 tot driehonderd vierkante meter groot zijn". Overigens is niet het hele gedeelte groen bestemd voor de volkstuinders, want in het voorstel van het kersverse college wordt ook gesproken over een andere verhuurraoge- lijkheicL Collectief zouden gro- Schiedam/VIaardingen - De volk stuinvereniging" Vlaardingen is verbaasd over de plannen van het college om in Park Zoute- «•veen nieuwe ruimte voor volk stuintjes te creëren. De volk stuinen die daar komen zullen in dc eerste plaats bestemd zijn voor de "Moennantuin- ders", Meer dan dertig tuinders op het landgoed van de kan-, kertherapeut moeten daar ver dwijnen voor de aanleg van de beruchte Burgemeester Heus- denlaan. Bestuurslid J. Kamaat van de volkstuinvereniging is het met het voorrang geven aan de "Moermantuinders" helemaal niet eens: "Wij hebben een wachtlijst met driehonderd mensen. Een aantal daarvan wacht al vier jaar op het ter rein. Alle Vlaardingers zijn ge lijk, iedereen heeft evenveel rechten. Ik vind dit voortrek ken, het is een aanfluiting". "Mensen die toevallig een tuintje daar hebben krijgen nu voor rang", zegt Kamaat. Zijn grie ven zijn ook gericht tegen de tere percelen grond uitgegeven worden voor het laten weiden van paarden, pony's en ander kleinvee. Schiedam - Kleuters van de school De Zeven sprong aan de Fahren- heïtstraat hebben gister middag op informele wijze hun nieuwe schoolgebouw aan het Edisonplein in gebruik genomen. In deze Theo Thijssenschool, waar vroeger de school voor zeer moeilijk opvoedbare kin deren in was gevestigd, hebben de kleuters een nieuw speello kaal en een werklokaal gekre- oiiiiinninjiiojiimiiiiinuiiiJiiiiiiiiniiiiiuiniiiiinrimiiiiiiiiuiniiiiiiiiniiiiiiiiiHjiniiuiiiniiiiiaiiiiiiininiiniiiiiiiiiinniiniiiiiiniiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiEiiiiKiiiijiiiiiiniiiiiiiLiiiiiiiiiiiiiiiiJiiii Tffl Vlaardingen - De Provin ciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening Zuid-Holland heeft zijn afkeuring uitgesproken over de aanleg van de Rijnpoorthaven ten wensten van Maassluis. De Vlaardingse burge- meester j. Heusdens vatte als lid van de PPRO zijn bezwaren te gen deze nog sleehts op papier bestaande aan legplaats kernachtig sa men. Hij vreesde dat de toekomstige haven een onaanvaardbare druk op het wegennet van Schie dam, Vlaardingen en Maassluis zou leggen en voorzag dat ten westen van de rijksweg 29 een „napoleontische infra structuur" zou ontstaan. De heer Heusdens dror.g erop aan GS te adviseren om de aanwijzing die de minister van verkeer en waterstaat t.a.v. de Rijnpoorthaven heeft gegeven, te schrappen. Ook uit milieu technische overwegingen teken de de Vlaardingse burgemees- ter, die de instemming van de hele raad kreeg, bezwaren aan tegen Rijnpoorthaven. In zijn behandeling van het streekplan Rijnmond plaatste de PPRO twijfels bij verschil lende uitgangspunten in het plan. door de te optimistisch gebleken bevolkingsprognoses. De heer Fijg constateerde dat de uittocht van Rijnmond-be woners sneller verloopt dan de planologen denken. Hij meende dat het imago van het Rijn- Omdat men in De Zevensprong te kampen had met ruimtepro blemen heeft de gemeente de benedenverdieping van de school aan het Edisonplein vrij gegeven. Schiedam In centrum Oost gaat vanavond een nieuwe jon- gerensoos van start Deze soos is bedoeld voor jongeren vanaf zestien jaar. het lidmaatschap is voor elke bezoeker verplicht en kost één gulden. Toegang is op de2e eerste avond gratis. Disc-jockey Martin Green verzorgt de muziek. De avond in het wijkcentrum aan de Dr. Zamenhofstraat 153 be gint om acht uur. *s Gravemande - Op de kruising Wilhelminastraat/Bemardstraat in 's Gravenzande zijn gister morgen twee personenauto's op elkaar gebotst. De 28-jarige bestuurder J.S. uit 's Gravenzande verleende op-de' kruising geen voorrang aan zijn stadsgenoot, de 21-jarige W.K. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. Schiedam Met drie steelpanne tjes water bebben bewoners van een trappenhuis aan de Broersvest een brandje in een bloembak geblust. Het turfmolm in een bloembak in het trappenhuis was docr onbe kende oorzaak in brand gevlo gen. De bewoners schakelden wel de brandweer in, maar gin gen zelf de brand te lijf. Delft Een Volkswagen bus ven een autoverhuurbedrijf is gis teren op de hoek van de Prof. Henketstraat en de Ernst Casi- mirstruat totaal in vlammen opgegaan. De schade bedraagt 2500 gulden, de eigenaar was verzekerd. De brandweer heeft het vermoeden dat de benzineleiding is losge schoten. De bestuurder van de wagen, de 26-jarige B. A. Hij- delberg uit Rijswijk, zag plotse ling dat de wagen in brand stond. Hij zette zijn wagen stil, maar kon niet verhinderen, dat de 55 liter benzine, hij had juist getankt, oyer de straat stroom de, De brandweer bluste het vuur met twee hogedrukstraleri en schuimblussers; Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk; nieuws. Twee kranten voorde prijs van Ben. Profiteer ervan! p S Mocht i> 'n leuhe vergelding kunnen bedenken als aanvulling ot> onoersiaanoe nri iri de bon. dan maakt u kans op een exclusieve gasaansteker die wi| wekelijks uitloven voor de mees! originele intw>- mond-gebied moet worden ver beterd, waarbij het onvermijde lijk is dat er economische of fers moeten worden gebracht. „Het leefmilieu moet een grote re prioriteit hebben dan deeco- nomie". stelde hij. „Uitbreiding van de industriële activiteit in Rijnmond achtte hij niét wense lijk. Verder verwachtte hij dat van de bouw van een kerncen trale op de Maasvlakte een gro te negatieve invloed op de be volkingsdichtheid zou uitgaan. „Elke afkondiging van alarmfa se drie vermindert het aantal werknemers met duizend", zei hij ter illustratie. EILANDENPLAN Ir. F, Hekker veronderstelde dat vee) problemen in Rijnmond zouden worden opgelost indien ten westen van de Maasvlakte een of meer. eilanden werden opgeworpen. Hij stelde voor de ze suggestie bij Gedeputeerde Staten te herhal en- Over de betekenis van vlieghaven Zestienhoven werd in de pro vinciale raad uiteenlopend ge dacht. Enkele leden vonden dat Zestienhoven onnodig was door de betrekkelijk nabije ligging van Schiphol, anderen wezen met voorbeelden uit het buiten land op het belang van een vliegveld aan de rand van in dustriegebieden. MEDEDELING AAN ABONNEES f'jWiiwe"d h« rn plus Met verwijzing naar de soeciale 1 I vakantie-opgrivobon. die u van- Q daag in de andere krant kunt g I vrnden. maken wij u erop attrni. - B dat toezending van dc krant uit- s'uirend mogelijk, is in kombma-1 I tie met dit nieuwsblad 8 9 Aan portokosten za» 1 1/2 het j I tarief dan in de bon staat vsr- - I meld worden gerekend. 1 administratie I loals - - I N»n t»j ?o hoon dé Sen.edamsche Courani b<i het Rotterdamse h Nieuwsblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1