Aansluiting behouden Dutina: „Ik ben Sportprsjs 1974-975 gastarbeider, maar niet gek" Bp 1 1 Kampioenschap van Rijnmond koperslagers pijpfitters autogeen lassers elektrisch lassers WERKSTERS VERKOOPSTERS PRODUKTIE- MEDEWERKERS ADM. KRACHTEN uitzendbureau nwereenigde glasfabrieken „Ik word al gepasseerd als ik drie foute passjes geef Start op dinsdag 1 oktober HOGENU B.V. alstublieft/ het betere werk bedïenings- vaklieden 4 SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1974 Schiedam Aansluiting be houden met de koplopers. Dit is het streven van SW, dat morgen de lastige uit wedstrijd tegen Heerenveen moet afhandelen. Het uit gangspunt van de Maaskant elf is gunstig, „want", zegt de trainer wijzend op de ranglijst, „als we gewonnen hadden van Eindhoven, zou- den we samen met NEC bo- venaan hebben gestaan". Geen terugblik op een gemiste kans, maar wel het accen tueren van de toch wel goe de klassering van dit mo ment En omdat SW in Eindhoven liet zien Op resul taat te kunnen spelen ."Maas kant: „We hadden zelfs moe ten winnen") zou SW het bij Heerenveen weieens ver kunnen schoppen. Met welke spelers is geen punt meer. Jan Groeneweg is er weer bij en al draaide het elftal tegen Helmond Sport niet groots, redenen voor wijzigingen 2ijn er niet. „Hoe het er precies uit gaat zien weet ik nog niet, maar het 2ljn wel dezelfde spe lers", aldus Bob Maaskant Schiedam De sport prijs voor het jaar 197-1-*75 (ter waarde van ca. 1000 gulden) ligt gereed. Een fors bedrag, dat op I oktober volgend jaar zal worden overhan digd aan die sportclub- man of vrouw die in de periode van komende dinsdag 1 ok tober tot 1 oktober 1975 de beste sportprestatie(s) heeft geleverd. Een „competitie", waaraan door elke Schie- damse sporter (incl. buiten Schiedam woonachtige le den van Schiedamse sport clubs) automatisch wordt deelgenomen. Twee intensieve vergaderin gen had de recent geïnstal leerde commissie (bestaande uit: J. Bronneman, G. Krom menhoek, R. van Raalte, H. Roodenrijs, f. van Rijsber- gen en A. Verlinde) er voor nodig om een systeem te ontwikkelen waarin „toeval ligheden" worden uitgeslo ten. Een punten-systeem waarin de frequent in actie komende teamsporten geen voorsprong hebben op de in cidenteel prestaties leveren de individuele sporten. Drie van de uit zes personen bestaande commissie zullen voor de periode van een maand hun wekelijkse pun tenwaardering doorgeven aan de sportredactie van de ze krant. De overige drie personen, die de volgende maand aan de beurt zijn om hun beoordeling bekend te maken, houden toezicht en fungeren als klankbord bij eventuele problemen- Het geen betekent dat de drie „beoordelaars" onafhanke lijk van elkaar kopij opgetel de punten wordt weer hetge- mïddelde genomen. De com missie is van mening dat op deze manier een stnki eerlij ke ranglijst wordt opge bouwd, waarin het voordeel van het veelvuldig in actie komen wegvalt. De echte prestaties (ook de eenmali ge) dingen hierdoor volop mee. SPAARZAAM Uiteraard kan elke pun ten-bo nore ring discussies loswe ken en teleurstellingen over niet gehonoreerde prestatie opwekken. Het is ook de reden waarom de leden van de commissie heel spaar zaam zullen zijn in het toe kennen van de punten. De mogelijkheid dat er weken zullen zijn waarin geen pun ten worden toegekend wordt niet uitgesloten geacht De op dat moment reeds opgebouwde ranglijst blijft in die gevallen uite raard ongewijzigd. Daarnaast behoudt de com missie zich het recht voor om reeds toegekende punten weer in te trekken als blijkt dat de geleverde prestatiefs) niet op correcte wijze tot stand kwamen. Hierbij wordt gedacht aan: onge rechtigde spelers, het ge bruik van stimulantia, etc. Bovendien komen slechts die prestaties in aanmerking Welke door de officiële sportbonden worden erkend. Zogenaamde „wilde-presta ties" komen niet voor beoor deling in aanmerking. In deze krant worden de weke. lijks toegekende punten, al smede de motivatie, gepubli ceerd. Aan het einde van de maand volgt dan de tussen stand. Hiervoor zal de com missie eens per maand ver. gaderen. Waarmee duidelijk is dat niets aan het toeval wordt overgelaten en de strijd om de sportprijs een rechtmatig zal krijgen. Alle vana f dinsdag I oktober geleverde prestaties (die vol doen aan de hierboven ge stelde eisen) komen hiervoor in aanmerking. Schiedam Hij is gespannen, zijn reac ties nerveus: Slobodan Dutina. Maar hij is blij zich even te kunnen uiten, omdat hij alles van de afgelopen da gen opkropte te piekerend een uitweg zocht Dutina zit het dwars dat hij Zijn font: het meespelen in de wedstrijd Varkenoord-Thessa- loniki, een wedstrijd in de RVB. „Onder een valse naam, dUt begreep ik ineens" zegt hij nu, „maar geloof me, tot het moment dat de scheidsrechter de identiteitskaarten bekeek, wist ik niet dat het een compe titiewedstrijd was" Ter verduidelijking: Dutina, wiens echtgenote Marja door een fikse longontsteking met de kinderen bij familie in Duits land verblijft, was, zoals hij het zelf zegt, „het eten uit blikjes zat". Een pas geopend restau rant van een vriend lokte hem t en ter plekke trof hij een groep landgenoten: spelers van Thes- salonici, „maar", verklaart hij vlug, „dat wist ik toen nog niet". Thessalonici. waarin alleen de voorzitter nog Grieks is en zijn volgelingen de Joegoslavische nationaliteit bezitten, lokten Dutina mee naar, zoals hij zegt, „Capelle aan de Ussel", voor een wedstrijd tussen twee bier- ploegen'. Ik vond het al vreemd dat we ergens anders naar toe gingen en het werd nog vreem der toen mij gezegd werd dat ik onder andere naam moest spelen: omdat iedereen mij an ders kende. „Toen Dutina een maal doorkreeg dat hij midde nin een competitieduel terecht was geraakt, miste hij echter de moed^ om er mee te Jcappen. Sterker nog; speelde een goede wedstrijd en scoorde uit twee vrijetrappen evenzovele doel punten. Varkenoord-Thessalo- rtiki eindigde in 2-2 maar deze uitslag zal geen lang leven zijn beschoren. Hij werd prompt herkend („Al leek de man op de foto wel erg veel op mij") en Varkenoord protesteerde. „Ik weet dat ik fout geweest ben, dat heb ik tegen het bestuur ook toegeven. Tenminste ik heb ja-geknikt, want iets zeggen mocht ik niet". GESCHORST Het is een van de problemen waar Dutina thans mee wor stelt. ,Jk weet dat ik geschorst zal worden en dat het weieens lang kan gaan duren, maar waarom kan ik er niet eens met iemand over praten?. Met me neer Maaskant bij voorbeeld, die weet dat ik het op dit mo ment niet gemakkelijk heb". „Iedereen denkt maar dat ik het niet kan hebben dat ik weer gepasseerd ben, maar dat is afgelopen zondag buiten zijn boekje ging, maar vindt het nog erger dat hij in die dagen er na geen klankbord vond: „Ik ben fout geweest, dat weet ik, maar tegen niemand kon ik er over praten" niet waar. Vóór die wedstrijd tegen Eindhoven, toen de hulp trainer mij kwam vertellen moest worden opgeofferd voor een verdediger. Maar waarom vertelt meneer Maaskant me dat zelf dan niet?" Het is een duidelijke zaak dat de verhouding trainer-speler niet lekker ligt. Het ontlokt aan Du tina nogal wat gekruide kreten, zoals „Waarom mogen andere spelers week-in week-uit steeds ietsje beter foute passjes geef? Waarom mag Van Toledo wel een slechte wedstrijd spelen, maar ik niet"? „Ik doe in elke wedstrijd voor meer dan honderd procent mijn best, maar ik durf te stellen dat als mijn concurrent met wie ik om een plaatsje moet vech ten net zo goed is als ik, dan wordt hij gekozen. Ben ik één klas beter dan nog gaat hij er in, zelfs al ben ik twee klassen beter. Pas als ik drie klassen beter ben, dan zal ik misschien gekozen worden". Dutina is dat wordt wel heel erg duidelijk, verbitterd. „Geloof me, wat ik ooit met Jan Bens heb gehad waren in vergelij king met nu, geen moeilijkhe den. Met Gosens heb ik zelfs Slobodan Dutina (links) ik ben fout geweest".- nooit tets gehad. Nee, echte moeilijkheden heb ik nu pas. Htc' vervelend, want ik heb een fijne oaan en geweldige colle ga's. Dat is voor mij nog veel belangrijker dan die 180 gulden per maand die ik bij SW ver dien. Al moet ik eerlijk zeggen dat het bestuur mij in het verle den geweldig heeft geholpen". VERPLICHTINGEN Het lijkt wel alsof Dutina de balans opmaakt van een be taald voetbal periode bij SVV. Alsof hij zich er mee heeft verzoend dat het definitief voorbij is. „Dat is het ook" klinkt het bevestigend, „con tractueel zit ik nog tot volgend jaar vast en als ik verplicht word om te komen trainen, doe ik dat ook. Maar in mijn contract staat niet dat ik elke Coopertest 3600 me ter moet lopen en dat ik van een sprintje van 100 meter er 120 hoef te maken- Ik zal het doen, maar dan alleen omdat het moet. Geloof roe, meneer Maaskant heeft gewacht tot ik een fout zou maken. Nou, en die heb ik nu gemaakt, maar ik heb zelfs nog tegen niemand mogen zeggen dat ik er spijt van heb". Op dit moment worden de emo ties Dutina bijna te machtig, maar hij beheerst zich, omdat 'ie zich weer even lekker kwaad kan maken: „Ik ben wél gastar- beider, maar niet gek. Voetbal len is voor mij toch altijd nog iets wat ik doe omdat ik het leuk vind. M*n werk is belang rijker, als ze me daar (als tech nisch tekenaar bij de glasfa briek willen houden, dan vind ik dat veel belangrijker". Blijft het feit, dat hij elders voet balde terwijl hij, zo meent Bob Maaskant, in de dug out bij SW had moeten zitten. „Dat weet ik", zegt Dutina, „daaar- voor heb ik straf verdiend. Maar waarom mag ik over dit geval en al die andere dingen niet praten? Waarom moest ik bij het bestuur komen als ik toch mijn mond miet open mocht doen"? Morgan wordt hst wieler- geleverd die op de laatste omnium voor amateurs-junio- vangen aan om 14.00 uur, baar» seizoen besloten met nationale al rendement heett ren-nieuwelingen-liefhebbers de officieuze kampioen- opgeleverd. Vele renners en dames worden verreden. Foto: actie op de Schiedam- schappen van de Rijnmond, .hebben toegezegd om mor- terwijl het sluitstuk zal be- se wielerbaan dit sei- 4et afgelopen seizoen heeft gen aanwezig te zijn op deze staan uit een wedstrijd over zoen voor de laatste vele positieve resultaten op- sluitingswedstrijd. Er zal een 100 ronden. De wedstrijden maal voor montagewerk in Nederland vraagt: Aanmelden dagelijks op ons kantoor Fultonstraat 100, Vlaardingen of telefonische afspraak 010-343255 of 358128 Wij vragen met spoed: Voor inlichtingen en aanmelden Schiedam, Rotterdamse- öijk 397,'lel. OiO--26 47 78 Hoofdkantoor Schiedam. Buitenhavenweg 114-11B. Telefoon: 010-250200. Fabrieken gevestigd In Schiedam, Leerdam, Maastricht en Etten-Laur. Bij onze vestiging te Schiedam bestaan plaatsingsmogelijkheden voor a voor de bediening van glasovens (otlestook). b. voor de controle-kamer van de afdeling Glasproduktle. De werkzaamheden worden In vol-contlnu-dlenst verricht Enige jaren voortgezet lager onderwijs of enige jaren technische praktijkervaring is gewenst doch niet vereist Leeftijd: 20-45 Jaar. Naast goede salariëring o.m. 8% vakantietoeslag. 20 vakantiedagen per jaar. gratifikatie min. 4% 40-urige werkweek en gratis werkkleding. Voor sollicitatie kan men zich op maandag t/m vrijdag van 9.00 u. tot 15.00 u. melden op onze afdeling Personeelszaken, Buitenhavenweg 114 te Schiedam. Tel. 26 02 00.1st. 224. de heer R. Petersen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4