Dubbele winst voor Juvenilis De Ooievaars verkijkt zich SNOEK VAN 103 CM. Wandel Grand Prix met 1200 lopers Succes hoopt op suh-top JOHN VAN HEZE TRAINER DAMESTEAM Alleen Trees Eenlniizen scoorï 260 DEELNEMERS Schiedammers in ZRÖ-ploeg Wel zege voor tweede team Tweede licht wedstrijd Koen Brouwer bestuurslid FC Yleardiiigen Dit vredige tafereeltje en de trieste omstandigheden langs de Vlaardingse Vaart ...een schril contrast... VTaardingen Niet minder dan tweehonderdzestig sportvissers verzamelden zich zaterdagmor gen in storm en regen langs de Vlaardingse Vaart om deel te nemen aan het jaarlijkse con cours van Wout van Leeuwen- JEen spektakelstuk op het ge bied van de hengelsport, waar in de beste wedstrijdvissers uit geheel Zuid-Holland in korps- verband of individueel mee dongen naar het beschikbare eremetaal, maar ook naar zeer waardevolle persoonlijke prij zen: 1 op dc 4 deelnemers. Vlak voor het beginsignaal hield het op met regenen, maar de dwars over de vaari staande wind bleef een bijna onoverko melijke handicap. Zelfs voor de meest ervaren hengelaars. Tachtig deelnemers slaagden er ian ook niet in een enkel visje te vangen. De Ovengen brach ten met elkaar ca. 37 kg. vis op de weegschaal, voornamelijk klein goed met wat brasempjes als uitschieters. Het hanteren van een vol uit staande hengel was vrijwel een onmogelijke zaak. Wie dit wel deed moest ervaren dat menige zware brasem aan het schepnet wist te ontkomen. De meeste vis is dan ook dicht onder de walkant gevangen. Dc grote man van het concours was Martinus Wijnhorst, die met een vangst van 1420 gram vis (40 stuks) persoonlijk kam pioen werd. Als lid van 't West en zore^o onk hii dat zijp ver eniging ais ceitte m het korps- klassement eindigde. Behalve de kampioensbeker kreeg hij van de welgevulde prijzentafel een sportrijwiel voor zijn geleverde hengelpres- tatie. Uitslag korpsklassement: J. 't Westen met 2395 gram vis; 2. Vroeg in de Morgen, Overschie, 2215; 3. Shell, 1965; 4. Chevron 1895; 5. Sunlight, 1375; 6. De Ruis voorn, 1335; 7. Overschie II, 1335; 8. De Zwervende Vis ser, 1130; 9. Chevron II, 1090; 10. De Alver, Schiedam, 790; 11. Overschie I, 575; 12. Zethameta, 525; 13. *t Alvertje, 515; 14. G.E.B. met 330 gram vis, Tien hoogst geklasseerden in het persoonlijke klassement: L nt Wijnijorst, 1420 gram; 2. K. van Dorp, 1050; 3. W. Struijs, 1030; 4. J. Vrijmoet jr., 1005; 5. W. de Beul, 945; 6. T. Uittenbo- gaerd, 935; 7. G. v.d. Velde, 910: 6- W. Vucht, 900; 9. A. de Kos- ter, 805 en 10. N. Strijen met 300 gram vis. De wedstrijdorganisatie was dit maal in handen van de HV Shell, zodat de prijsuitreiking kon plaats vinden in de recrea tiezaal van het sportpark „Vijf- sluizen". Hiermee belastte zich Jaap Muda van Wout van Leeu wen. Het korps van controleurs en wegers stond onder leiding van Piet Vink. Ook voor dit korps waren er fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Vlaai-dingen Ook dit 'jaar organiseert de VHB weer een serieconcours waarvan de roofvissen het doelwit vormen. Het eerste concours is zaterdagmiddag gehouden in de vijver van park 't Nieuwelant waar dertig snoekvissers hun geluk beproefden. Als was eT wat zonneschijn, het weer deed vermoeden dat de roofridders ander de vissen zich we! zouden manifeste ren. Dit was echter maar ten dele waar, want bijzonder groot was de gemeenschappelijke buit niet- Het beste resultaat boekte de sportvisser H. J. van Haagen die een snoenr van 1 meter en 3 cm, wist te landen. Hij is hiermee leider in het klassement dat weer kan -wijzigen als op zaterdag 10 oktober het tweede" concours wordt gehouden, nu echter in de Boonervliet, 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. De verdere vangst bedroeg een snoekie van 70 cm., gevangen door A. Dirks. Ook wat snoekbaars kwam boven water. Drie stuks met een lengte van 54-45 en 38.5 cm. Evenals de gevangen snoeken pakten ook zij het levende aas-visje. De deelnemers die de spinner gebruikten wachten tevergeefs op een teken van leven. VTaardingea De Rotter damse wandelsportver enigingen Volharding en Doto hielden vanuit V laar dingen hun tradi tionele wandelsporteven ement onder de naam „Wandel Grand Prix Ne derland"- Het bar - en - boze weer van de laatste dagen was van invloed op het aantal Inschrij vingen. Toen echter tij dens de morgenuren bui ten ieders verwachting bet herfstzonnetje zich liet zien, verschenen toch nog ca. 1200 deelnemers aan het startbnrean, ge vestigd in de Nicolaas BcetsschooL De individuele tippelaars gingen al tijdens de och tenduren de parkoersen op, uitgezet in de randge- t bieden van Schiedam en Vlaardingen. De 70 groe pen, waaronder uit Zeel and, Noord-Brabant en de Randstad Holland, gingen 's middags op weg, uitgeleide gedaan door de drumband „Klein maar dapper". Compleet met een peloton mini-majorettes, afkom stig uit 's-Hertogenbosch. Vlaardingen was bij dit wandelfeest „met chips en bubbelgum" vertegen woordigd met enkele schoolgroepen uit het ba sis- en kleuteronderwijs. Alle deelnemers ontvingen na afloop als herinnering een knuffelpoppetje. De groepsprijzen, toegewe zen na een marsbeoorde- ling, bestonden uit een bureau-brieven standaard met thermometer. De voornaamste prijswin naars waren: 5 km.; 1, „Er op uit", Spang Capel- le; 2. Geragöio, Raams- donksveer; 3. Marijke uit Barendrecht. 5 km. schoolgroepen: 1. De Woelige Roef; 2. Open Vensters, beide Vlaardin gen. 10 km.: 1, „Er op uit"; 2. Hagie, Giessendam; 3, Geravedo; 4. SIA, Leer dam; 5. Merwee-Tippe- laars uit Dordrecht. 10 km. schoolgroepen: 1. De Savornin Lohman- school, Vlaardingen; 2. Open Vensters, eveneens Vlaardingen. 15 km.: 1. „Haar Tippe» laars" Gorinchem; 2. „Et op Uit"; 3. Smit Kinder dijk. 20 km.: 1. Geravedo; 2. Merwee-Tippelaars uit Sliedrecht SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG JL OKTOBER 1974 Schiedam - Morgen begint de nd- crokorfbal competitie weer. Succes mag als eerste Schle- damse vereniging de spits af bijten tegen het Rotterdamse Kwiek. De wedstrijd wordt ge houden in de Margriethal (aan- vang 21.30 uur). Ieder jaar blijkt dat het micro korfbal meer in opkomst is. De belangstelling kan ieder jaar groter genoemd worden. Trai-| nertcoach Kooijmans ziet deze^i wedstrijd optimistisch tegemoe- t: "Ik verwacht een eindstand van 4—2 in het voordeel van Succes. Verleden jaar hebben wij tweemaal gewonnen van Kwiek. De microcompetitie ziet Kooij- mans overigens niet als een ge makkelijke opgave: "Volgens mij kunnen wij in de sub-top meedraaien, maar we moeten niet vergeten dat er ook clubs als Sagitta en Actief in de af de- ling zitten. Op het veld spelen deze beide ploegen op landelijk niveau. Maar ik geloof dat Suc ces de goede richting uitgaat, de trainingen worden goed be zocht, beter dan verleden jaar." Morgen zal er een sterke ploeg het veld ingaan, opstelling; Dick Bedeaux, Peter van de Zouwen. Hilly Huigen, Lenie AJblas, Ad de Rooij, Rob de Bus, Els Ruseier en Lïa Be deaux. Vlaardingen De ZEO-zwem- ploeg, die zaterdag 5 oktober uitkomt tegen een Canadees team, Is grotendeels samenge steld uit leden van de Vlaar dingse Zwem Club. Ook bet Zwijndrechtse De Devel levert een bijdrage en een enkele ta lentvolle zwemmers van Rot terdamse zwemclubs. De wedstrijden in bad West be ginnen om 16 uur. De deelne mende VZC'ers zijn Karin Nieuwstraten, Joke van Vliet, Use Verhey, Anneke van der Ende, Yvonne van Heyst Diane Edelijn, Marianne But, Mieke Gast, Ada Pors, Connie Boer- Buys, Rob de Gier, Tonny Ruys, Ruud Pijper, Pim van der Werff, Marcel Blomsteel, Frits Jan Edelijn en Paul Gast. Schiedam - Onderschatting van de tegenstanders. Borsje en Buis- man-4, en de zeer gladde vloer in de sporthal De Enk, warei 1 de oorzaken van de 64 nederlaag van de tafeltennissers van de Sehiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars Weliswaar won Van Balveren tweemaal, maar door onvoel- doende steun van Van Dongen en Kroone, die slechts éénmaal tot winst kwamen, werd het toch een teleurstellende neder laag. Dit in tegenstelling tot het tweede team, die met een 64 overwinning op TOGB-13, door een hattrick van Van Es, twee overwinningen van Oosthof en één door Visser, in dezelfde klasse spelen als het eerste team en nog steeds ongeslagen de ranglijst aanvoeren. Als in de eerste partij onderschat te Van Balveren zijn tegenstan der Borsje. De eerste game werd dan ook prompt verloren, maar door betere inzet en ver andering van taktiek, werden de volgende games met 10—21 en 7—21 gewonnen, waardoor de Ooievaars op een 01 voor sprong kwamen. Door een gro te nederlaag van Van tegen de sterk spelend' man werd het 1—J In een enerverend duel verloor Kroone van Stelloo de beslis- sende derde game waardoor een 2—1 ontstemd- Ook het dubbel DogenJVan Bal eren verloor met een minimum verse!-a van Borsje/Buysman3—1. Verlies van Van Balver en, zowel van zijn bat eft fctë partij tegen Buijsman, tekende de neder laag bij de 4—1 stand reeds af. Toch gaven de Ooievaars de strijd niet op. Dit bleek uit de overwinningen van Kroone op Borsje en Van Dongen Stelloo, waardoor de stand tot 4—3 werd terugge bracht en ook de spanning te rugkeerde. Onder deze druk verloor Kroone van Buijsman kansloos zijn eer ste game. Ondanks de winst in de tweede gamet moest hij in de beslissende derde zijn meer dere erkennen: 5—3. Door winst in de derde game met 2022, ondanks de 2016 achterstand, van Van Balveren op Stelloo, kwamen de Schiedammers nog op 54. In de slotpartij werd door Van Dongen tegen Borsje weinig tegenstand geboden, waardoor de eindstand op 6—4 kwam. Uitslagen: BorsjeVan Balveren 12—19, 1021, 7-21, 0—1; 2. Buijsman—Van Dongen 21—9, 21—14, 1—0; 3. Stello—Kroone 16—21, 21-16, 25—23, 1-0; 4JBorsje BuijsmanVan Bal veren Van Dongen 2119, 22—20, l—O; Buijsman—Van Balveren 21—12, 2119, 1—0; BorsjeKroone 11—21, 17—21, 0—1; Stello—Van Dongen 11—12, 16—21, 0—1; Buijsma- nKroone 2118, 1521, 21—14, 1—0; Stello—Vah Balve ren 21—9, 15—21, 20—22, 0—1; Borsje—Van Dongen 21—14, 21-8,1-0. fi Schiedam - Ondanks vele fraaie combinaties en strafcomers bleef de stand in de dames-hoc keywedstrijd SpiritRapid slechts 1—0 in het voordeel van de Sehiedamse dames Een van de oorzaken daarvan was de ongebruikelijk harde ontwikkeling van het spel waar door de confrontatie tussen de ze teams vaak werd ontsierd door te ruwe acties. Voor Spirit was het tenslotte slechts Trees Eenhuizen die, kort voor rust, door de Rotterdamse defensie brak en het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde. Een klei ne voorsprong die Spirit daar na niet meer uit handen gaf, raaar ook niet kon vergroten. Schiedam - Mits de weersomstan digheden meewerken, speelt DHS vanavond in Kethel de tweede lichtwedstrijd onder de nieuwe "spots". Tegenstander is dan de FC Vlaardingen dat aanvankelijk vorige week woensdag als tegenstander zou fungeren, maar toen door'het slechte weer niet in actie kwam. Donderdagavond spelen DHS en DRZ in Kethel een ïichtwed- "strijd. Ook dit duel stond al eerder op het programma, maar moest toen wegens een defect aan de lichtinstallatie halverwege worden gestaakt. Koen Brouwer betaalde voetbal, is bestuurslid geworden (tweede voorzitter) van de eerste divisieclub FC Vlaardingen'74. Hij is daarmee de laatste man van het uit vijf leden tellende nieuwe bestuur, dat er thans als volgt uitziet: voorzitter L. van SJooten, se cretaris W, Hilarius, penning meester C, 3. M. van Hees, tweede voorzitter K. Brouwer en commissaris W. van Ginne- ken. interumbestuur, bestaande uit; J. Vilijn, A. C. van Corten- berghe en M. Hoogerwaard, is per 1 oktober '74 niet meer langer in functie. De komst van Koen Brouwer, die eerder na zijn arbiterperiode korte tijd bestuurslid was van VFC, betekent in velerlei opzicht een versterking, omdat Brouwer niet alleen veel rela ties heeft in de scheidsrechters- wereld, maar ook inzicht heeft in het speuren naar jong talent Bekend is dat door Ajax enkele malen is gevraagd om jong ta lent te observeren. Tot op heden leidde Koen Brou wer jonge scheidsrechters in de afdeling Rotterdam van de KNVB op. Het nieuwe bestuur van FC Vlaardingen komt deze week voor de eerste maal Schiedam De eerste bas ketbalwedstrijden van ■Inventus in de Margriet hal zijn voor zowel de dames als de heren goed afgelopen. Het dames team, dat nu eindelijk in speler John van Heze een trainer-coach gevon den blijkt te hebben, speelde tegen Frisol-Ro- wic uit Dordrecht. Na een wat matige start kwam Juventus in de vierde minuut langszij. Daarna begon het pas goed te lopen. De aanvallen werden uitstekend opgezet, waardoor balverlies tot een - minimum beperkt werd. Hier door en door de vrij slechte verdediging van de tegenpartij, werd Frisol bijna van an het veld gespeeld. Dit alles had de zeer goede ruststand van 27-12 voor Juventus tot gevolg. In de tweede helft pakte Frisol de zaken, met name in de ver dediging, wat steviger aan. Maar dit had alleen maar tot gevolg, dat Juventus ook beter ging spelen. Door subtiel pass- werk van Anneke Aleman en uitstekende rebounds van Tine ke Aleman werd het verschil alleen maar groter. Ook nadat Sylwe Cordemans het veld met 5 persoonlijke fouten had verlaten, bleef Juventus de betere ploeg. Al met al speelden de dames een sterke wedstrijd met een eindstand van 51-27 als resultaat Topscoorsters waren Tineke Aleman en Sylvie Cor demans beiden met 12 punten. De heren begonnen hun wed strijd, tegen OSG uit Utrecht traditiegetrouw bijzonder slecht. Doordat van de man-to- man verdediging niets terecht kwam, stond OSG binnen de kortste keren met 30-2 voor. Een time-out van coach Joop van Pelt in de derde minuut bracht de broodnodige rust in de ploeg. Langzaam maar zeker kwam Ju ventus, mede door het sterke spel van Rob Mark, dan ook terug. Toen eindelijk overge gaan werd op zone-verdediging en Jaap Boon op de pivot- piaats terecht kwam, was het gauw met OSG gebeurd en konden de heren met 32-24 gaan rusten. Na de rust buitte Juventus zijn lengteoverwicht en de a an val s- rebound goed uit, maar door slecht verdedigen en Onnodig balverlies werd het verschil nooit groter dan 12 punten. Vijf minuten voor het einde kwam OSG zelfs nog terug tot 4 pun ten, maar door schitterend spel van Wim Cordemans, die 10 punten op een rij scoorde, werd toch nog met 70-60 gewonnen. Topscorers waren Wim Corde mans met 24, Rob Mark met 14 en Jaap Boon met 13 ptinten. Juventus bood Frisol weinig gele genheid doeltreffend uit te ver dedigen. (foto links) Weer is de Frisol-afweer ontre geld. Juventus gaat scoren, (fo to rechts)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4