SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente stopt «voorlopig met „Attentie" West start enquete S laehi1:! aiJsbinurt ilËS Stenen „muur" maakt kruising gevaarlijk Contactavond Kampcommis- sie Schiedam en detail' tweede en laatste nummer Anti- griep- actïe Ned. Piot. Bond afd. Schiedam bestaat 100 jaar Sanering tenten op Hoeks strand Inbraak in Hat Simca gestolen Schiedamse vrouwen hij kampioenschappen bloemschikken tap» A V TE !UTE.1 Uitvoeringen balletschool Tosca Balm a Auto's opengebroken Geslaagd Vernielingen en diefstal iJA Woensdag 2 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 251-33 Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL .-.v, ,4 \v Schiedam Het college van b. en w. heeft besloten de uitgave van het blad „Attentie" voorlopig stop te zetten. Een speciale werkgroep die het blad onder de hoede heeft genomen, heeft dit geadviseerd. lichter It, liusijiki/r eo R. Wark, ambtenaar jeugdzaken, vindt dat .Attentie" beter in gepast moet worden in het ge meentelijk beleid, van der Blij, gemeente-voor- De gemeente werkt op bet ogen- Dc2c werkgroep, waarin zitting hebben wethouder H. van der Wilk, gemeente-archivaris G. H. van der Feijst, directeur Openbare Bibliotheek W. F. blik nog aan haar commumca- tiebsleid, aldus de werkgroep, en daar dient het boekwerkje op afgestemd te worden. Een beslissing over bet periodiek uitgeven moet dan ook voorlo pig niet worden genomen. .Het tweede nummer zal ondanks deze moeilijkheden wel ver schijnen. Het boekje genaamd Schiedam en detail" is al zo ver in voorbereiding dat het weldra op de pers kan. Er zul len 1000 exemplaren van wor den gedrukt. De gemeente moet hiervoor 1450 gulden uittrek ken. „Attentie" zal vijftig cent per stuk gaan kosten. In dit nummer zal zoals de titel al zegt, aandacht worden be steed aan de details zoals raam- en deurversierselen, smeedijze ren beugels en hekken en diver se gevelstenen. In het eerste nummer werden voornamelijk enkele opgravingen (de vroege re kloosters) behandeld. „Attentie I" verscheen medio maart dit jaar. Het was toen, volgens (nu ex-)wethouder G. Kaptein, de bedoeling dat het boekje eens in het kwartaal zou gaan verschijnen. Door moei lijkheden is daar echter niets van terecht gekomen. Het eerste nummer van „Attentie" dat in maart ver scheen Die moeilijkheden hadden voor namelijk een intern karakter. Het werk binnen de redactie van het blad vlotte niet erg. Zo zou bijvoorbeeld medewerker H. van der Sloot zijn afspraken niet zijn nagekomen wat betreft de levering van kopij. Niette min bleek de eerste „Attentie' weI een schot in de roos omdat alle nummers werden verkocht. Schiedam Tosca Balm geeft met haar balletschool binnen kort drie voorstellingen in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Op het programma staan zowel jazz- en beatballet als klassie ke, soul- ën geïmproviseerde dansen,. De uitvoeringen zullen plaatsvinden op vrijdag aan staande en op donderdag 10 en vrijdag 11 oktober. Aan het programma is in totaal negen maanden gewerkt. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat alle uitvoeringen in Schie dam zouden plaatshebben. De verbouwing van het Passage Theater gooide echter roet in het eten. „Jammer", vindt Tos ca „Per slot van rekening ko men alle leerlingen uit Schie dam. De voorstellingen verhui zen nu naar de Stadsgehoor zaal, die overigens wel geschikt is voor ballet". Aan de drie voorstellingen wer ken in totaal 350 dansers en danseressen mee. Op bet pro gramma staan ondermeer het sprookje De Bruiloft en een confluence, een tijdens de les sen spontaan ontstane dans. Alle uitvoeringen beginnen om 8 uur's avonds- Hoek van Holland De onlangs gevormde recreatiecommissie in Hoek van Holland stemt in met het plan om het aantal strandexploitanten te vermin deren. De commissie gaat In grote lijnen akkoord met de gedachten die de werkgroep Stichting Verkeerspost daar over heeft gevormd. Een daar van is de vermindering van het aantal tenten aan de Badweg. exploitanten die naar het strand aan de Rechtestraat willen verhuizen, zullen met voorrang worden behandeld. Twee exploitanten kregen op de valreep toestemming om bedrij ven over te nemen, omdat de onderhandelingen daarover al vergevorderd waren. Voortaan kunnen bedrijven die worden gesloten alleen in handen van feeds gevestigde strandexploi- wnten overgaan, anders wor den zij opgeheven. Ondanks be zwaren van enkele restaurant houders besloot de recreatie commissie uitbreiding toe te staan van de verkoop van patat en snacks. Volgens F. van der bande wordt hierdoor een on duldbare concurrentiestrijd f^ngewakkerd. Maximaal zes bedrijven krijgen vergunning voor het bakken van frites. Schiedam Schoonmaakmidde len er» wat gereedschap zijn ontvreemd uit een flatwoning aan het Bart Verhallenplein. Inbrekers wisten binnen te ko men door de voordeur, die wel was afgesloten, open te druk ken. De heer J. J.B. heeft bij de politie aangifte gedaan van de inbraak in zijn. woning. Schiedam De kruising Zwa luwlaan Schiedamseweg ïs sinds enige tijd levensgevaar lijker doordat het uitzicht vrijwel geheel wordt belem merd door twee „muren" van stenen die hier door een bou wonderneming zijn geplaatst. „Kijken naar rechts of er ver keer aankomt is niet meer mogelijk. Het is levensgevaar lijk en het zal ons niets verba zen als er.binnenkort ongeluk ken gebeuren", zo menen de Kethelse buurtbewoners, die dagelijks de kruising moeten passeren. Het Is nog onbekend hoelang de „muren" er zullen blijven staan. Volgens enkele in de buurt werkende bouu-vakkers zullen ze binnenkort worden afgebroken omdat dan de ste nen nodig zijn voor de bouw. Maar voorlopig is het wel uit kijken op deze Kethelse krui sing. Schiedam Onder bet motto „Laat de Slachthuisbuurt geen vergeten buurt wor den" is de bewooersvereniging Schiedanv West een enquete gestart in de wijk. De vereniging wil zo een Inzicht krijgen in de klachten en wensen van de bewoners. Aanleiding is een hoorzitting geweest, waar een aantal wijkbewoners vele klachten lieten horen over de situatie in de Stacht- huisbuurt- Acht bewoners hebben zich op de hoorzit ting bereid verklaard met de enquêtefor mulieren langs de huizen te willen gaan. Het is de bedoeling dat zij ook die formu- beren weer ophalen. De „gebrekenlijst" die zo ontstaat zal door de bewonersver eniging West naar het college van b. en w. worden gestuurd. „Als er na een redelijke tijd van afwachten geen behoorlijk herstelplan aan de bewo ners wordt voorgelegd, dan zullen wij andere wegen moeten zoeken om ons doel te bereiken", aldus West* die meteen aan kondigt dat het massaal weigeren van dehuurverhoging per 1 april één van die wegen is. De bedoeling van de vragen op het formu lier is inzicht te verkrijgen in: leeftijdsop bouw van de bevolking in de buurt; de onderhoudsgebreken van de woningen; de behoefte om het aantal buurtvoorzienin gen te verbeteren of te vermeerderen en de behoefte om - naast het opheffen van de onderhoudsgebreken - een aantal woonverbeteringen af te dwingen. De enquêtelijst is in samenwerking met het centrum „De Kreek" opgesteld. De op bouwwerker van de wijk Schiedam-West, Kees van Mil, is daarbij betrokken ge weest Schiedam De Stichting Kruisnaad Schiedam, het overkoepelend orgaan van de Schiedam se kruis verenigingen is deze week weer begonnen met een anti-griep-aetie. Daartoe kan men terecht bij de volgende adressen: Donderdag 3 oktober; dienstencentrum „de 4 molens" aan de Burge meester Honnerlage Gre- telaan van 16 tot 21 uur. Woensdag 9 oktober: wijk- gebouw aan de Westerka de tegenover nummer 24, van 16 tot 21 uur. Zaterdag 12 oktober; ge bouw De Ark aan het Hargplein van 9 tot 13.30 uur. Iedereen kan hier worden gevaccineerd tegen een prijs van vijf gulden. Hoek van Holland Onbeken den hebben in de Hoek weer verschillende auto's openge broken. Git een wagen die aan de Wïersemastraat stond ge parkeerd, verdwenen een auto radio, schapevaeht en een brandblusser. Uit een andere auto werd een koffemaaimaehine gestolen. Deze opengebroken wagen stond op het parkeerterrein aan de Lemaireweg, Op datzelfde terrein werden de sloten van nog vier auto's geforceerd. Nog eens twee schapevachten en twee stereoboxen waren de buit. De inhoud van twee wa gens was voor de indringers blijkbaar niet van betekenis, want uit deze vervoermiddelen werd niets vermist. Schiedam De Maassluise inko per R. C. G. M. van der H. heeft bij de Schiedamse politie aan-, gifte gedaan van diefstal van zijn auto. Hij had de personenwagen gepar keerd op het Emmaplein. Bij zijn terugkomst op die plaats bemerkte hij dat de auto, een Simca met het kentekennum mer 69-4 B-ME was gestolen. Schiedam/VlaardinBen Aan de Erasmus-universiteit in Rotter, dam zijn volgende Schiedam mers en Vlaardingers geslaagd voor het kandidaatsexamen economische wetenschappen: A. J. Hordijk, R. A. Tonkes, P. M. Vermerris, L. T. Bakker, C. C. Blitz en H M. Ie Clercq. Schiedam In het Utrechtse Jaarbeursgebouw zijn de jaar lijkse kampioenschappen bloemschikken gehouden, geor ganiseerd door de Koninklijke Maatschappij voor Plant en Tuinkunde ïn samenwerking met het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigin- gen. In totaal ramen hieraan 238 dames deel, die waren inge deeld in twee klassen. Ook Schiedam was met tien kan didaten vertegenwoordigd; le den van de KNMPT en van de Volkstui nd er svereniging Vijf sluizen. Uitkomende in de ere-klasse met 38 kandidaten eindigde me vrouw E. de Graaf-Beumer met 467 punten op de vijftiende plaats. Als lid van de KNMPT eindigde zij vorig jaar als eerste in klasse A en promoveerde naar de ere-klasse. In klasse A bereikten mevrouw J. Genlag- Ouweneel en mevrouw J. M. Krohne-Nettebreijer, beiden eveneens van de KNMPT, res pectievelijk een 78e en 33e plaats in het klassement met 196 deelneemsters. Van. de zeven dames uit de ver eniging Vijfsluizen leverde me vrouw J. Meijer de beste pres tatie door als 57e te eindigen. Verdere klassering: de dames A. de Veld, 75e; A. v.d. Kraan 97e; T. Vellinga 113e; J. v.d. Windt 129e; J. Plagve, 17$e en E. Knoops met een 158e plaats. De cursusleiders van Vijfsluizen en de KNMPT, de heren Paul Rietkerken en Paul van Meurs waren bij de wedstrijden aan wezig. Schiedam Op zaterdag 5 oktober om 11 uur zal ïn het gebouw Westvest 92 een dienst worden, gehouden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Nederlandse Protestantenbond afdeling Schiedam. In deze dienst zullen voorgaan prof.- dr. H. Faber en ds- A. D. Rlaassen. Na deze bijeenkomst volgt er in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat een receptie, waarop het bestuur kan wórden gefeliciteerd. Schiedam Op donderdag 10 oktober om 8 uur zal in het dienstencentrum! „de 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan een contactavond worden gehouden van de Kampcomnussio. Deze Kampcommissie is een werk groep van de Federatie van ou derverenigingen Schiedam, waarin samenwerken Helpt El kander, Philadelphia en Voor het Zorgenkind. Op deze avond zullen met alleen dia's en foto's worden getoond van het afgelo pen zomerkamp voor geestelijk gehandicapten, maar ook zullen de plannen voor het vakantie-' kamp 1975 worden besproken. Schiedam Van een auto, die op de Willemskade stond geparkeerd, is een buitenspiegeltje verdwenen. De eigenaar, de Schiedammer J. de Z. heeft aangifte gedaan bij de politic. Ook de heer J. de J. uit Schiedam deed aangifte bij het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. Toen hij in zijn wagen, die in de Van Maanenstraat stond, wilde stappen, bemerkte hij dat het toch- traampje was vernield. De politie vermoedt dat het de daders om diefstal ging. Tenslotte werd 's nachts nog een antenne van het dak van een bedrijfspand aan de Noordvest gestolen. SCHIEOAMSa Ja. ook u kunt deze ideale krantenkomtunatte 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen He! fiotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee k ranten voor de prijs van een Profiteer ervan» PS Moe hl u n leuke vergelijking kunnen bedenken als aartvulling os> (jnaerSlaande n Ce oon dan maakt II kans op een e*eiü3<eve gasdsnsieker «ie wi| wekelijks uitloven voor Ce meest originele mzen- i naam aOreS I woonplan J telefoon I I A^Jieuwstrfad noort Dn jo hoort de Schiedamsche Courant t I a i i l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1