BLIJ MET PERIODETITEL RINUS GOSENS: DE ZON SCHIJNT 7EËR" Aanpassen aan andere mentaliteit HERMES: GOEDE BEURT MAKEN SVV mikt op volgende ronde Beslissing week uitgesteld REEUWUK; ZELF DOEN mm - ■jail Boks mma Lijnbaanhal 11 L-.' 'sf Succes geeft voorsprong prijs Najaarsvergadering HDVS HBSS oefent tegen Fejenoord SCHTEDAMSCHE COURANT Pim Visser: „FC Den Bosch gemiddelde eerste divisieclub ZATERDAG 5 OKTOBER 1974 Tongelre„Kijk, daar heb je nou weer zoiets: van Evert Teunissert, leuk, had ik niet verwacht". Rinus Gosens wappert met het zojuist be zorgde briefje van de collega trainer. Een felicitatie: „met het behaalde succes"™ Rinus Go sens geniet. Van zijn zoveelste bak koffie én de extra belangstelling. Ri nus Gosens: koffie, sigaretten, voetbal en niet te vergeten™ zijn beeldspraken. Als immer door spekt hij zijn be toog met knappe vondsten die zijn woorden kracht bij zetten. Hij, de trai ner van de eerste periodewinnaar in het betaalde voet bal, is nog geen steek veranderd. Of toch wel? Uiterlijk blééf de gerimpelde kop, die gedeeltelijk schuil gaat onder een glad as- grijs kapseL Nog steeds smeert hij zijn eindeloze woordenstroom met „li ters" koffie- Nog steeds onderbreekt hij op wille keurige momenten het gesprek om naar Iets heel anders ie informe ren. Begint dan weer heel ergens anders over, om toch weer terug te keren naar het eigenlijke onderwerp. En dat is bij Rinus Gosens: voetbal. Rinus kan ook luisteren, nog steeds, maar legt de spreker a Ia minuut het zwijgen op als het verkondigde niet strookt met zijn eigen opvattingen. Hij ïnte- ruppeert wat vaker dan vroe ger, toen iedereen tegen hem aanpraatte. Een periode waar over Gosens liever zwijgt, maar er zelf steeds weer, via een zijsprongetje op terugkomt Maar wel zelfverzekerder. Voetbal Het woord alleen al kluistert Rinus aan zijn stoel en verleidt hem tot een ellenlang betoog waarin hij geen tegen spraak duldt. „Voetbal wordt", zo zegt hij met die typische „Gosens-blik", regelrecht ver moord. 'Wat zijn we aan het doen? We maken het voetbal zó onaantrekkelijk, dat er geen lol meer aan is. En als we dan alles hebben uitgedacht en alle goe de spelers bij de tegenpartij in een taktiek hebben vastgezet, dan zeggen we tegen het publie- k: nou mensen, kom nou maar kijken.- Dat kan toch eigenlijk niet?" f73- ti. BflP helemaal In de kreukels zit, vroeg me een weekje vrijaf. Nou dat mag, want als je zoiets vraagt, dan begrijp je waar het omgaat". BELONING En bijna vertedert! zegt hij: „Ze hebben zich afgelopen zondag helemaal gegeven hoor. Tsjon- ge, wat hebben ze er voor ge werkt". Het bestuur van Eind hoven beloonde de werklust van de spelers met een premie van 10.000 gulden, terwijl ook Gosens een aardig* bedrag op- Rinus Gosens zoals de Schiedammers hem kenden, druk gebarend bezig met voetbalhet zonnetje schijnt weer" NIET NIEUW De kreet is niet nieuw. Juist Rinus Gosens propageert al ja renlang de stelling dat voetbal weer kijkspel moet worden. Hij zegt het nog. Niet uit over moed, omdat hij zojuist beeft bewezen met «middelmatig" materiaal, de eerste divisieclub Eindhoven, naar de eerste pe- riodetitel te stuwen. Hij ge looft er in. Hij bewees het door met SW de eredivisie binnen te wippen, maar weigerde een woord terug te nemen toen het bij Heracles in Almelo bergafwaarts ging en hij het ook daarna, terug op het oude nest, bij SVV in één sei zoen niet kon maken. Zelfs vo rig seizoen nog, toen Eindhoven nauwelijks in het stuk voor kwam, hekelde hij collega's die „uit angst voor hun boterham" al hun principes over boord gooiden. Voetbal Voor Rinus Gosens bete kent dat vóór alles een kijkspel dat moet worden opgediend zoals het publiek dat wil. Daar om is de trainer voor hem een vakman, wiens bestaan wordt bedreigd door part timers, dié niet alleen goedkoper rijn, maar ook minder zorgen heb ben. „Het zal ze wat", zegt Ri nus Gosens, „ze hebben nog een andere baan, dus wat kan ze gebeuren?" In zijn eensgerinswon i ng in Ton- gelre verkondigt Rinus Gosens nog steeds dezelfde aanklach ten als enkele jaren geleden toen zijn carrière als oefen- meester werd bedreigd omdat successen uitbleven. De vak man en harde werker Rinus Gosens kreeg echter bij Eind hoven een nieuwe en naar insi ders beweerden, laatste kans. En omdat hij zijn lesje had geleerd sloot hij een tweejarig contract, „maar", zegt hij nu lachend, „toen het vorig seizoen zo slecht ging, Heb ik nog tegen Door Hans Soeters m'n vrouw gezegd: pak nog maar niks uit, je kan niet we ten", Er wordt in de gezellige huiskamer om gelachen. Het kan wéér, want de sombere tij den zijn voorbij. „De zon schijnt weer1, zegt Rinus Go sens tevreden, „maar de wolken zijn er natuurlijk nog wel. Nu schijnt de zon, maar straks is bet weer bewolkt Dat is het vak, hè". TON SUBSIDIE Het vak. Hij kan er uren over bomen, onvermoeid, strijdlustig bijna. En natuurlijk praat hij graag over Eindhoven dat van de gemeente de garantie kreeg van een ton subsidie per jaar, vastgezet voor een periode van drie jaar. Hij praat graag over de aankopen die de club daar door kon doen: Miel Pijs en Lambert Kreekels, omdat het de persoonlijkheden in het elf tal rijn en hij wist dat met het aantrekken van deze spelers kwaliteit gekocht werd. „Het publiek wil juist die spelma kers zien spelen", komt hij te rug op rijn standpunt dat een kijkspel moet worden geboden. „Zoals Leen Wamaar, toen die nog op het middenveld speelde, bij SW. Dit soort spelers moet je de kans geven het spel te maken. Daarom heb ik ook te gen mijn spelers gezegd: als Wamaar zich niet aan een te genstander vastklampt, laten wij hem ook los. Gevaarlijk? Welnee, het is een soort open heid en dat wil het publiek". En hij verduidelijkt: „De Neder landse voetballer heeft de ge woonte om veel te veel met de bal te lopen. Het publiek joelt als hij een foute pass geeft, dus doet ,4e het maar niet. Maar ik train er steeds weer op: passen naar de vleugels, het spel in twee bewegingen verplaatsen. Moeilijk hoor, dat wel". Maar Rinus Gosens wijst op nóg een voor hem onmisbaar ele ment in het voetbalspel: karak ter. Een van rijn vele beeld spraken: „Het rijden in een gro te, dure auto met om je heen een heleboel mooie vrouwen is niet moeilijk, dat zegt me niks. Maar wel die voetballer die op rijn gammele fietsje door de regen naar het veld gaat om te trainen. Dat is karakter". Begrijpen waar het om gaat, is ook al zo'n punt dat in Gosens" betoog steeds weer terugkeert Hij zegt het ook nadat de tele foon gerinkeld heeft en hij de vraag die hem gesteld is, beant woordt met: ja doe dat dan maar". „Dat was een speler, die Het bestuur. „Tja, ze weten wel waar het om gaat hoor. Ik heb helemaal de vrije hand". Het klikt tussen de Eindhovense be stuurd eren en de trainer. „Ze dragen Rinus op handen", zegt de echtgenote van de man die op dat moment bijna verlegen reageert: „Ach wat. Nou ja, het was wel fijn om te weten dat het bestuur al erg tevreden was met hetgeen we al bereikt had den. Dat wentelt de druk wat van je af". Maar Gosens waakt er voor dat ook de spelers rich het idee eigen maken er nu te rijn. „Die geluiden heb ik gehoord, want, zeiden ze tegen mé, nu gaan we het zeker wat rustiger aan doen trainer? Nou ze zullen het mer ken. Ik heb voorbeelden genoeg van ploegen die na het behalen van zo'n periodetitel terugvie len omdat de interesse ver dween. Nee, voor mij is elke wedstrijd eender, dus gaan we zonodig nog harder trainen". Maar nu nog geniet hij van het succes, dat rondom hem op ty pisch Brabantse wijze wordt gevierd. „Een heel andere men taliteit hè, waar je je bij aan moet passen. Ik vind dat nood zakelijk, want niet de mensen hier, maar ik moet me leren aanpassen. Soms vraag ik me zelfs af wat ik nu eigenlijk ben: een westerling of een braban- der?" Het lijkt er op dat rijn voorkeur uitgaat naar het laatste, „want", zegt hij onverwacht, „hier is het mogelijk om eerlijk te rijn. En geloof me, het is toch heerlijk om eerlijk te zijn". Een ding is zeker, het recente succes heeft Gosens goed gedaan. Vol be wondering spreekt hij over het SW van dit moment,, dat hij knap vond voetballen, maar laat niet na om te onderstrepen dat die periode definitief is af gesloten. „Fijne jongens, de spelers, dat heb ik ze na de wedstrijd in Eindhoven in de kleedkamer ook nog eens ge zegd- Een goeie ploeg met een knappe spelopvatting. Erg goed zoals spelers als Van der Spek en Mulder het spelletje beheer-, sten. En neem die .lange" (rinus Steenbergen) een goeie speler. En Jan van der Velden dan, ongelooflijk, die wordt alsmaar beter". Rinus Gosens heeft, dat wordt duidelijk, afstand genomen van wat minder succesvolle pe rioden in zijn lopbaan. Dat juist hij. die alom om zijn posi tieve spelopvatting wordt ge prezen, na acht wedstrijden werd beloond is voor velen een aanleiding geweest om het te feliciteren. Maar Rinus Gosens weet hoe vergankelijk het is: „Nu het zonnetje, erg leuk hoor, «naar toch— die wolken zie je, die zijn er nog steeds"™ Ties van Duppen....ernstig geblesseerd.. Schiedam Het is Pim Visser er.alles aan gelegen om in de bekerwedstrijd tegen FC den Bosch een goeie beurt te ma ken. Visser; „We gaan voetballen om een ronde verder te komen. Volgens mij moet dat ook kun nen FC den Bosch is in mijn eigen best een best goede club, maar toch ook weer niet moer dan wat je van een gemiddelde eerste divisieploeg mag ver wachten." Een extra reden om juist morgen goed voor de dag te komen, is van commerciële aard. En dan vooral voor de wat langere ter mijn. Maakt Hermes morgen voor het verwachte hoge bezoekersaan tal een goede beurt dan zouden diezelfde mensen straks ook wel een3 competitieklanten kunnen worden. Een interes sant gegeven, vooral ook omdat Hermes tot nu op Harga aller minst voor sprankelende shows heeft gezorgd. Een fijne wedsteijd tegen Den Bosch zou, wat de klantenbin ding aangaat, wel eens een ste- vinge opkikker kunnen beteke nen voor de rest van het sei zoen. Jammer is het in dat ver hand, dat Pim Visser niet over dezelfde elf kan beschikken, die onlangs zo knap Gouda met 2-0 versloegen. Ties van Duppen rit met een der mate vervelend kuitbeen, dat zelfs voor een breuk gevreesd wordt. Foto's zullen uitsluitsel moeten geven. Een andere klant van Hermes' medische team ïs Ger Ruseier, die sinds Gouda met een pijnlijke knie tobt, maar deze week voorzichtig getraind heeft Zijn spelen staat nog niet vast Dat geldt eveneens voor Arie Riedijk, die herstellende is van een kwaadaardig griepje. Maar conditioneel een stapje terug heeft moeten doen. Ais alles tegenzit zal Pim Visser een beroep moeten doen op drie invallers. Visser; „Daar voor zal ik waarschijnlijk Van Baarle, Weeda en Langeweg kiezen. Nu kan ik er nog niets met zekerheid over zeggen" VIvardingen Buiten de hoofdpartij (assen Piet Holtkamp en de Duitser Stefan Rein (Neunkir- chen) staan er ook tal van boeiende „schadnw- gevechten" geprogram meerd. Naast BV West- land (bij wie overigens Dïck Westhof met bok sen is gestopt en de voor keur aan rijn gezin heelt gegeven) stappen pugilis ten van Huizenaar (Den Haag), Wim de Haan (Schiedam) en de Am sterdamse boksschool ABOV in de l.ijnhaan- hal-ring. De volgende partijen wor den afgewerkt Nieuwelingen: Ruud Stoof {BV Westland) Dlck de Vries (De Haan), Fokke van Zetten (Huizenaar) Joop Kruidenier (Huize- naar)Hp?(m3P (BV Westland), Leo van der Wilk (BV West- land)Car Kruidenier (Huizenaar). C-klasse: Wim van der Ak ker Huizenaar)Frits Buurman (ABOV), Jaap van der Berg (BV West land)B. Verkerk (Gou da). B-klasse: Freek Bande I (Hnizenaar)—Dick Hoppe (De Haan), Rob Czahania (De Haan}—J. Abccuwer (ABOV). A-klasse: Late. van Schalk (Huizenaar)Van Don gen (ABOV), Wim Ra- dings (De Haan)-— Karei Jansen (HuizenaarX Junior-B-klasse: Ben Roa (Hulzenaar)W. Hof- meister (ABOV). De aan vang is maandag om 204)0 oor, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Schiedam Het heeft Succes in de eerste wedstrijd van de mi~ crokorfbalcompetitie niet meegezeten. De Schiedammers namen tegen het Rotterdamse Kwiek door treffers van Chris Alblas en Dick Bedeaux (ZX) een 3-1 voorsprong, maar moes ten toestaan dat de tegenstan der deze achterstand wegwerk te. De oorzaakt daarvan was het te gejaagde aanvalsspel van Succes, dat in plaats van consolideren, speelde alsof het een achterstand had weg te werken. Het bleef tenslotte 3-3 omdat Succes, toen het een- maal met meer overleg te werk ging, geen tijd meer had er meer uit te halm dan het ene winstpuntje. Schiedam Het jeugdboakbalteam van Schiedam, dat morgea de finale om het kampioenschap van Nederland zou spelen, moet nog een week langer op deze beslissingswedstrijd wachten. In poule A van de kampïoesscompetitie zijn enkele wedstrijden met ongerechtigde spelers gespeeld, waardoor de nummer één van deze poule nog steeds niet bekend is. De beslissing valt in de wedstrijd tussen UW uit Utrecht en het Friese Drachten. Schiedam, winnaar van poule B krijgt daardoor nog een week verplichte rust. Om het ritme niet te verliezen, spelen de Schiedam mers morgen een oefenwedstrijd tegen het jeugd te am van Holy in Vlaardingen. Deze wedstrijd begint om 2 uur. Schiedam Op vrijdag 18 okto ber houdt Hermes DVS weer de jaarlijkse najaarsvergade ring in het clubgebouw op Har- ga. Tijdens deze vergadering worden de jeugd, en senioren cricket commissies gekozen. T)e vergadering begint om ne gen. Schiedam. Zaterdag tweede klasser HESS heeft de eer volle uitnodiging ontvangen om ko mende dinsdag avond als sparring- partner te "fungeren van het C-team van Feyenoord. De sta dion-formatie zal met een zo sterk mogelijk elftal aan treden. De wed strijd, die op Varke noord wordt ge speeld, begint om half acht Schiedam Precies tussen de eerste en de tweede periode in krijgt SVV mor gen de kans om In Dordrecht de tak tiek van de uit doe Is' te beproe ven. De beker strijd. Voor zowel SW als FC Dord recht een mogelijk heid om via winst en een daarop vol gende .gunstige* lo ting een pub Hek- trekker naar eigen veld te lokken. Zeker de FC Dord recht kan, nu de competitieresul ta- ten zo tegenvallen, wel een opstekertje gebruiken. Maar ook SW hoopt op succes, omdat de komende periode althans op papier perspectieven biedt In die perio de zit ook de uit wedstrijd tegen FC Dordrecht En dat is een niet te ver waarlozen bijkom stigheid omdat dit duel reeds over twee weken plaats vindt Omtrent de opstel ling houdt Bob Maaskant nog een slag om de arm. Zeker is dat hij kiest uit de volgen de spelers: Van der Velden, Van Beek, Wamaar, Den Tuinder, Steenber gen, Van der Spek, Mulder, Van Tole do, Jeup, Roodnat, Groeneweg en Mo lendijk. Van onze sportredactie REEUWUK De algemene ledenvergadering van de CVC Been- wijk Is in een goede sfeer gehouden. Een probleemloze vergade ring was het niet maar welke voetbalvereniging heeft geen problemen. Zo heeft de club no wel de beschikking over een nieuw sportveld en een nieuw clubhuis, maar een groot percenta ge van de wedstrijden van lagere elftallen, junioren en pupillen wordt gespeeld op het oude veld aan de KennedysingeL Een verbinding met het nieuwe veld is hitter noodzakelijk. Met de ledenwinst, zo bleek later uit bet jaarverslag van de se cretaris, J. van Dam, zit het wel goed. Het aantal steeg met 42 tot 243. De penningmeester liet ook geen pessimistische gelui den horen. Ondanks de bouw van het clubhuis bleef er een batig saldo in kas van ruim twaalfhonder gulden. Oe gemeente laat het initiatief over aan de voetbalverenigin gen, die van armoede maar weer een plannetje hebben ge maakt voor de noodzakelijke twee brugjes. Als de gemeente het materiaal verstrekt zullen de verenigingen alweer in zelf werkzaamheid de bruggen in elkaar moeten spijkeren, aldus voorzitter H. Nootenboom, die overigens een gelukkig gevoel had in het mooie clubhuis de eerste ledenvergadering te mo gen leiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4