M mm Slechts enkelen kwamen op de borrel af.... 3 Schie-pop-tops HMHMB ■■■■1 ■H.-i Rustige dood voor SRJJ na drie jaar lang frustratie Single top 10 Elpee top 10 Toppers ran de week Stoppel De ring 4 -A's xmMmm JSsSs &«Sfi§sBa5®8 sJmssslk tasve-i v' ZATERDAG 5 OKTOBER 1974SCHIEDAMSCHE COURANT 1. (1) Rook your baby George McCrae 2. (2) Wall street shuffle lOcc 3. (4) I shot the sheriff Eric Clapton 4. (6) In the summer night Teach In 5. (10) Man of action Les Reed Orchestra 6. (3) Gigi 1'amoroso Dalida 7. (8) Auf Wiedersehen Demis Roussos 8. (5) The air disaster Albert Hammond 9. Veronica, sorryPeter Koelewijn 10. Swinging on a star Spooky and Sue 1. Rock Mud 2. (1) Rock your baby George McCrae 3. 10 jaar the Cats Cats 4. Roxy Elevator Zappa and the Mothers 5. (2) 461 Ocean Boulevard Eric Clapton 6. (5) Hergest ridge Mike Oidfield 7. New skin for the old ceremony Leonard Cohen 8. (6) Sally can't dance Lou Reed 9. Pullfillingness first finale Stevie Wonder 10. Can't get enough Barry White 1. Slavenkoor Verdi 2. Die ForelleSchubert 3. Der Fledennaus Schardas 4. The banana boat song Harry Beiafonte 5. 01' man river Paul Robeson 6. Theo, urir fahren nach Lofct Vicky Leandros 7. Eine neue Liebe Jiirgen Marcus 8. Blind Faith Blind Faith 9. Papa was a poor man Jack Jersey 10. Nights in white satin Moody Blues DOOR KOR KEGEL Op de talrijke raads- en commissievergaderingen in het Stads kantoor slaat stadhuisbode M. J. Stoppel nooit iemand over met het koffie inschenken. Erg bevreemdend is het daarom, dat de bode bij het samenstellen van zijn persoonlijke top tien niet helemaal consequent was: hij „vergat" n'ummer tien. Waarschijnlijk achtte hij de kwaliteit van de negen wel ingeleverde songs en composities hoog genoeg om zo nalatig te kunnen zijn. Maar zoals men ook zelfstandig suiker en melk in „rijn" koffie mag deponeren op de vergaderingen, zo mochten wij ook die top tien aanvullen. En dat werd, ter ere van bode Stoppel en op advies van onze redacteur Martin de Bruin, „Nights in White Satin** van de Moody Blues: nachten, die de bode zo vaak mist als de vergaderin gen iets te veel uitlopen. OP EEN KOOPJE Frank Zappa „Lord of the rings" of zoals de elpee in het Nederlands genoemd is, „In de ban van de ring**, is een uitstekende elpee van de briljante Zweedse organist Bo Hansson. Op de plaat, die in Schiedam alleen in de platenbakken van de Free Record Shop is te bespeuren, staat muziek, die is geïnspireerd op de sprookjes-voor-volwassenen uit de trilogie van de dichter prof. J. R. R. Tolkien. Muziek, die soms doet denken aan roekgroepjes als Horslips en East of Eden, dan weer aan Mike Oidfield, Focus of de Soft Machine uit de periode 1972—1973. Bo Hansson maakte in het begin van zijn carrière drie elpees, samen met zijn landgenoot Janne Karlsson. Als rockduo toerden zij van '67 tot '69 door Scandinavië en zij speelden samen met een klein aantal Engelse musici, ooi met Jimi Hendrix die hen zelfs uitnodigde voor een tournee met diens begeleidingsgroep de Experience. In 1969 begon Bo zich toe te leggen op het schrijven en dichten. Daarbij werd hij diep getroffen door de stijl van Tolkien, van wie in de hoes overigens een foto gemaakt door Lord Snowdon is ingesloten. Bo's gevoelens ten opzichte van die poëzie werden later weer omgezet in muziek en opgenomen op een draagbare achtsporenrecorder in een huurhuisje op een eilandje bij Stockholm. Voor zijn vierde elpee schreef Bo alle muziek. Op de plaat speelt hij orgel, gitaar, bas en Maog synthesizer en hij wordt bijgestaan door drummer Rune Carlsson, saxofonist Gunnar Bergsten, fluitist Sten Bergman en enkele andere onbe kende vrienden. Schiedam Voor de regelmatige bezoekers van café de Quibus was het een welkome aangelegenheid, dat maar zeer weinig mensen enige belangstelling toon den voor de receptie, die vorige week ïn het café werd gegeven. Een receptie, ter gelegenheid van de officiële opheffing van de SRJJ, de eens zo in' opspraak zijnde Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren. Want niet alleen zag het trouwe cafépubliek verheer lijkt toe, hoe het handjevol nieuwsgierige journalis ten, raadsleden en andere figuranten uit de Schie damse incrowd de grootste moeite deed om, zonder overigens onbescheiden inhalerig te zijn, de fraai- gedekte tafel met hartige hapjes en andere smakelij ke consumpties te ontlasten. Het gras van de Quibu- sianen hielp een flink handje mee, verrukt om zo weinig animo voor de receptie. Dankbaar maakte het ckfe- publiek gebruik van de afwe zigheid van veel genodigden. Zo was er volop drank over.... van dat laatste is, dat blijkt in Rotterdam bijvoorbeeld, dat men precies weet wat men wil: die mensen hebben a-eten- schappelijke ervaring, werken vanuit de sociologie en zijn goed in staat ora een degelijk jeugdbeleid uit te stippelen. In Schiedam misten we dat Er was hier gebrek aan kwalitei ten. INTERESSE raad voor jeugd en jongeren zal moeten komen. Maar oprich ting hiervan zit er voorlopig niet in. WAANZINNIG Casper Schuckink Kool heeft zich inmiddels uit Schiedam terug getrokken, in de stellige over tuiging dat in deze stad „toch niets mogelijk is". Jaap Schra- vesande denkt daar anders over:„Het is van belang, dat de gemeente nu zo snel mogelijk met een echt bureau jeugdza ken op de proppen komt. Want het is natuurlijk waanzinnig, dat er momenteel maar één ambtenaar is. Rob Wark, die zich nog een beetje met-jeugd werk bezighoudt". De eerste taken van dit bureau jeugdzaken zouden dan volgens Jaap moeten rijn: een beleid uitstippelen en daarnaast de doelstellingen toetsen aan de behoeften. „Je kunt werken vanuit de behoeften van de mensen met wie je omgaat, maar dat houdt in dat je naar een beleid moet gaan zoeken zonder te weten of dat haalbaar is", aldus de administrateur van de nu opgeheven jeug draad. „Het is ook mogelijk dat je op een bureau direct deskun dige mensen plaatst, die relatief nog vrij weinig contact hebben met de jongeren. Het voordeel Het aanstellen van twee deskun dige beroepskrachten brengt echter weer wat extra kosten met zich mee, en, zo vrezen de mensen die zich intensief be moeiden met de SRJJ, dat zal de gemeente wel weer te duur vinden. Bovendien wordt alom beweerd, vooral door mensen die buiten het maatschappelijk en vormingswerk staan, dat een jeugdraad niet meer nodig is. Probleempjes, die de komst van een bureau jeugdzaken alleen maar vertra gen- Hot is dan ook de vraag of er bij de eventuele opening van dat bureau meer belangstelling zal zijn dan bij het afscheid van de SRJJ het geval was. De erva ring die men heeft met de Schiedamse jeugdraad is er de oorzaak van dat men niet be paald met hoog gespannen ver wachtingen een nieuwe raad voor jeugd en jongeren (waar schijnlijk in de vorm van een gemeentelijk bureau jeugdza ken) tegemoet ziet. Bij verschil lende personen, die een rol speelden in de SRJJ, liggen er nog stapels frustraties: genoeg redenen voor hen om niet op een openings- of (zoals vorige week) een afscheidsreceptie te verschijnen. De onenigheid resulteerde in het apathisch nietsdoen van alle medewerkers, uiteraard niet naar ieders wens, hoewel nu eigenlijk de meeste vroegere krachten achter de SRJJ blij zijn dat de periode van de jeug draad voorbij is. En omdat men vond dat cr niets tot stand was gekomen tijdens het fun geren van de raad en boven dien was gebleken, dat er niets zou bunnen gebeuren, omdat de Eü'neente alles op een koop- Je w ildc doen en niet meer geld wilde uittrekken voor realisa tie van activiteiten en projec ten, werd door hen beweerd: Schiedam heeft geen jeugdraad meer nodig. Nu denken alle maatschappelijke werkers, street-comerworkers en alle andere mensen, die bij het jeugdwerk zijn betrokken, daar anders over. Ook een com missie adhoc, die zich boog over twee jaar SRJJ. kwam tot s De afscheidsdronk van Jaap Schravesande en Casper Schuckink Kool: een intiem de conclusie dat er een nieuwe onderonsje Toch waren er ruim 300 invitaties de deur uitgegaan voor de af- scheidsborrel, die het bestuur van. de jeugdraad nog op touw had gezet. Een afscheidsfeestje met het doel om de twee vaste krachten, die de SRJJ gekend had coördinator ofwel direc teur Casper Schuckink Kool en administrateur Joop Schrave- sande een blijk van waarde ring en dank voor hun presta ties te gunnen. ONTEVREDEN De opkomst viel dan ook goed tegen, al trok men zich dat op de receptie nog maar weinig aan. Hoewel Casper Schuckink Kool wèl traditiegetrouw bijna? enigszins ontevreden was met zo weinig response. Hij had immers nog wel zijn woordje willen doen om leden van het vroegere bestuur, waarmee hij zo vaak in de clinch had gelegen (wat leidde tot de dood van de jeugdraad), nog een flinke veeg uit de pan te geven. Maar Casper hield geen speech: de oude bestuur sleden die hij op het oog had lieten zich niet zien op dc re ceptie, en dat onderstreepte misschien wel het feit, dat zij voor hun raad nooit opzienba rend veel belangstelling had den. Zoveel stof als de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren twee jaar geleden nog had doen opwaaien, zo ongemerkt viel het laatste restje van de beken-' de nachtkaars ten prooi aan de vlam, die welhaast stiekum langs het pitje afdaalde. IDEALISTEN Vuur, dat nog wel aanwezig was geweest in de enthousiaste, sterk gemotiveerde idealisten uit het allereerste bestuur van de SRJJ en de kring daar om heen. Toen, volgens velen, een jeugdraad nog wel broodnodig was in de stad. Maar het ont breken van kwaliteit, een onmisbaar beleid en voldoen de ruggesteun (medewerking) betekende de eerste donkere wolkjes boven de raad: de geestdrift van de medewerkers ging eruit, er waren ettelijke wijzigingen in de samenstelling van het SRJJ-bestuur en zo kon het ook niet uitblijven dat de conclusie zou worden getrokke- n: zonder een goed gemeente lijk jeugdbeleid kan een jeug draad niets beginnen. Het be stuur gaf van het gemis aan een beleid Casper de schuld, die op zijn beurt het bestuur talloze verwijten maakte in steeds mooier gekozen bewoordingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5