Bestuur biljart district v eer compleet SCHIEDAM: TITEL PROLONGEREN Schiedam toch nog in moeilijkheden SRR tweede in Katwijk Van Dongen houdt zenuwen in bedwang HBSS klopt Feyeooord-C Snel verloop buitengewone leden vergadering SZC aan kop Kampioenschap van Nederland BRL-teams Demonstratie jazz-gymnastiek 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 10 OKTOBER 1974 itïf. V Den Haag De jeagdpoloplocg van SZC lijkt nu eindelijk op weg naar de landelijke B-klas- - se. In Den Haag werd de derde achtereenvolgende overwin- „ning geboekt. Ditmaal moest ^de jeugd van DSZ eraan gelo- ven. Na een 1-0 achterstand en daarna nog twee Haagse doel punten bogen Willem-Jan Lócman <4x), Jos Nieuwendijk en René van der Kuil de score naar 3-0. Met 6 punten uit 3 ■wedstrijden en het fraaie doel- gemiddelde van 22 voor en 4 tegen gaat de SZC-jeugd nu -aan kop. De SZC-Damesafgelopen zomer uit de landelijke derde klasse .gedegradeerd naar de eerste klasse ZRO, hebben in het splinternieuwe Sportfondsen- bad in Rozenburg de eerste voorzichtige schrede gezet op de weg terug. Getraind en ge coacht door de oud-doelman van SZC-1, Piet Goederond, be haalden de Schiedam sen een forse 4-11 zege op het zwakke „De Zeehond", dat gezien haar kracht eigenlijk een klasse te hoog speelt. De Volgende'wedstrijd, op zater dag 19 oktober in Bad West tegen SCOM, zal waarschijnlijk wat meer inzicht geven over de - huidige kracht van de Schie damse Dames. Voorzitter Van Vugtc (met bril) opent de vergadering Schiedam De buitengewone ledenvergadering van an het biljartdistrict Schiedam ken merkte zich deze week in „Concordia" door een super snel verloop. Zodanig dat de vertegenwoordigers van de verenigingen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zelfs geen behoefte hadden aan de rondvraag. Bestuursverkiezing was daarom één van de belangrijkste on derwerpen voor de tussen- r tijds vertrokken P. Rozendaal en P. Warmendam sr, die zich kortgeleden uitsprak om niet meer te worden gekozen. De nieuwe wedstrijdleiding is nu in handen gekomen van de heren W. de Groot van BV De Kroon en G. A. J. Schaap van h$t Schiedamse „De Sluis". Voorzitter J. M. Van Vugt vroeg zijn bestuur eerst volmacht om de bijeen komst in een gewone ledenvergade ring te mogen omzetten omdat de bondsagenda nog niet klaar was. Nor maal gesproken houdt het district zijn jaarlijkse bijeenkomst voor verant woording aan de leden pas in novem ber, maar omdat de wintercompetitie voor de deur staat, volgende week zelfs al de finales van de vijfde klasse libre in Biljarteafé De Griffioen be ginnen, is het duidelijk dat nu de tijd voor vergaderen nog gunstig was. Overigens lieten twee verenigingen zon der meer verstek gaan en aangezien bij het niet verschijnen boete wordt gegeven (twaalf gulden), is het vrijwel zeker dat de verenigingen „De Sluis" en het Maassluise „Bellevue" regle mentair worden beboet. Wedstrijdleider A. van der Kooy reikte vervolgens de prijzen uit aan de ver enigingen De Gouden Leeuw (win naar C 3 competitie) en De Kroon (winnaar C 4 competitie). De jeugd in het Schiedamse district, die sinds zeven maanden onderdak heeft in biljartcafé De Griffioen, staat nog in de kinderschoenen. We liswaar staat er voor de twaalf jon gens van jeugdleider Droge een tweekamp te wachten met dc jeugd van een Haagse biljartvereniging, voor het merendeel zijn het nog steeds onderlinge wedstrijden die de wedstrijdsfeer inademen. Hoewel de kans niet uïgesloten is dat de jeugd van het district volgend jaar aan de persoonlijke kampioenschappen gaat meedoen. Elke zaterdagmorgen onderhoudt bil jarter Job van Kijk de VJaardingse jeugd tussen 10 en 18 jaar in het biljarteafé De Griffioen (eerste Van Leyden Gaelstraat 17-19), waar die jeugd een eigen home heeft. Degenen die kennis willen maken met het jeugdbüjarten kunnen terecht op de wekelijkse clubavonden (dinsdag) waar de heer Droge de leiding heeft. Een ander belangrijk punt van de agen da was de strijd om de Var der Waart beker. Die in de plaats kot voor de jaarlijkse open strijd om het Vlaardings kampioenschap Het vreemde doet zich echter voor, nu de organisatie is overgenomen door het distict Schiedam, dat de interesse van de aangesloten verenigingen mi nimaal is. Namelijk vier, terwijl de wedstrijden de afgelopen jaren zo'n twaalf clnbs betrof. Toch heeft het districtsbestuur de goede hoop dat het toernooi om de sterste Vlaar- dingse biljartclub zal gaan uitgroeien tot een groot evenement Het bestuur van het biljartdistrict kwam er als volgt uit te zien: voorzit ter J. M. van Vugt, secretaris 'F. P. Slingerland, vice-voorzitter J. Brou wer, penningmeester P. Lagendijk, wedstrijdleider A. van der Kooy, as sistenten: W. de Groot, G. A. J. Schaap en P. van der Have. Jeugdza ken: W. J. Dröge. Morgen speelt de honkbal- jeugd van Schiedam de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland voor BRL teams. De tegenstander ïs het sterke ÜVV uit Utrecht. De wedstrijd begint om één uur en wordt gespeeld op Es- camp III in Den Haag. Om 11 uur vertrekken spelers, en supporters per bus vanaf de par keerplaats sporthal Mar griet. Onder de bezielende lei ding van de beide coa ches A. Zonneveld en K. Heinemans zullen de spelers van Sehiedam proberen het vorig jaar behaalde kampioen schap te prolongeren. Dat dit niet eenvoudig zal zijn, is het team door de coaches regelmatig voorgehouden. De jon gens tonen echter, voor al aan het eind van deze zware competitie, dat zij vastbesloten zijn de kroon op het werk te zetten. Tweemaal in de week werd er getraind dat de stukken er af- vlogen. Arie Zonneveld meent De coaches K. Heinemans en A.Zonneveld ...optimistisch... dan ook dat de kracht van zijn ploeg vooral in de goede team geest schuilt. Bovendien is het duo pitcher catcher erg sterk. (Tegen ADO uit den Haag gooi de pitcher Fred Reymer 13 maal drie slag). Ook al menen beide coaches dat bet eigenlijk onzin is om in el herfstweer van midden oktober nog jeugd- honkba) te moeten spelen, toch hehben zij er alles aan gedaan de spelers in goede conditie te houden. Mocht door slecht weer de wed strijd van morgen worden af gelast, dan wordt dit duel zon dag om twaalf uur gespeeld, eveneens op Escamp III in Den Haag. Als de Schiedammers kampioen worden, zal er zon dag tussen vijf en zeven uur een receptie zijn in het clubge bouw van Schiedam. Rijswijk Bij de in Rijs wijk gehouden districts wedstrijden van de Ne derlandse Bond tot het Zwemmend Redden van Drenkelingen gaf de Schiedamse Reddings brigade een indicatie van de kwaliteit in haar gelederen. In het totaal- Idassement met dertien deelnemende brigades eindigde de SRB op de tweede plaats achter de brigade Katwijk. De Schiedamse heren kwamen op vijf wedstrijdnummers uit Dit leverde vijf zilveren medailles op en een bronzen. Ook de dames lieten zich niet onbe tuigd. Zij pakten twee keer zilver en een keer brons. De jeugdploeg, waarin enkele de butanten, deed het lang niet slecht maar viel op het nipper tje buiten de prijzen. Prestaties op de onderdelen: Koos Korteland op de 5 meter schoolslag, gekleed een gouden medaille. Vier maal 25 meter rugslag met vervoer van drenkeling voor teams met Koos Korteland, Cor de Groot René Sakko en Kok van Dijk, een bronzen medaille. Wisselslagestafette met John v.d. Anker, Cor de Groot en Koos Korteland, een gouden medail le. Het zelfde trio veroverde bij het onderdeel, lijnredding, even eens de gouden medaille. Ook bij het popduiken eindigde het trio René v.d. Kling, Cor de Groot en Koos Korteland boven aan de ranglijst wat de vierde gouden medaille betekende. Dames: Vier maal 25 meter estaf ette, gekleed met Joke .Poot, Cora Nijenhuis, Yvonne Klaas- sen en Marjo Zwanenburg- Klaassen, zilver. Wisselslagestafette, gekleed,' met Joke Poot, Yvonne Klaassen en Marjo Zwanenburg-Klaassen, brons. Bij het popduiken legden Miefce Poot, Marjolein v.d. Klink en Marjo Zwanenburg Klaassen eveneens beslag op de zilveren medaille. In het sportfondsenbad kregen vierenvijftig jeugdleden proe ven af te leggen om in het bezit te komen van een brevet I of II. Allen deden dit met een gunstig resultaat. Voor het brevet I slaagden: Monique de Boer, Diny Bouman, Rob Etman, Dick van Ham, Ru- di Heesbeen, Jolanda Houdt, Jolanda Hoenderkamp, André den Hollander, Eddy Jong bloed, Jolanda van Leeuwen, Linda Mietes, Edwin Offerman, Erwin van Pelt, Nico Pieterse, Eric Prenger, Rob Schaeffer. René Spanjersberg, Petra Ver schuur, Hanneke Vink, Heieen de Vogel, Yvonne Vrijenhoek en Kitty Weldring. Voor het brevet II: Eric Baas, Robert Bas, Marja Bo sch, Jolanda v.d. Burg, Aad de Bruyn, Henny van Deursen, Eric en Mieke van Geloven, Marja Groeneweg, Willy de' Hey, Albert Huigen, Fred Jas per, Cora van Kasteren," Petra Koppenschaar, Thea van Leus den, Ineke Lulofs, Margaret Lu- lof s, Arina Muizerd, Nelleke Sjoerdsma, Chris Slootweg, Marco Snel, René Snijders, Ed win van Staayeren, Peter Stap, Marcel v.d. Tas, Willy in 't Veld, Marjan Versteeg, Carina Vis ser, Jonnie v.d. Waard, Martin Wjlter en Frans Wuyts. Schiedam Het eerste tiental van de Damclub Schiedam heeft zich weer enigszins hersteld, na het onfortuinlijke begin in de provinciale hoofdklasse. Ditmaal ging de reis naar Rotterdam om tegen Het Oosten-2 te gaan strijden om de twee wedstrijdpun- ten. De Schiedammers mochten ze via een nipte 11—9 overwin ning mee naar huis nemen. Wim Vrijland was het eerst klaar. Al binnen drie kwartier gaf zijn tegenstander op. Hij liep in een eenvoudige combinatie, maar stond positioneel al gekraakt. Dick van Schaik, altijd een vlugge vogel in het tiental, zorgde daarna met een remise voor 1—3. Na een combinatie van Tiny Mous, waarbij hij een stuk verlies nam voor een zeer sterke voorpost, leek hij voordeel te gaan behalen. Zijn tegenstander gooide hem echter goed terug en kwam zelfs iets beter staan. Niettemin nam hij het remise voor stel van Tiny aan, waarmee de stand 24 werd. Joop van der Schalk zette de problemist Van Prooyen voor zulke problemen, dal die moest opgeven, 2—6. Een remise van Leo Mous, die een leuke partij speelde met van beide kanten voorposten en pogingen op doorbraak, hield de marge even groot: 3—7. De Schiedammers leek de overwinning niet meer te kunnen ontgaan, Maar plotsklaps veranderde dit beeld, want zowel Onink verloor (in een tamelijk moeilijke stand vergaloppeerde hij zich waar schijnlijk even), ais ook Tom Tilman, die een slag verkeerd zag. Hij dacht dat er twee geslagen moesten worden, met geen nadeel voor hem, maar hij moest er drie slaan en kwam meteen zeer slecht te staan. Stand 7—7. De remise van Peter Bakker veranderde aan de spanning niets :8— Evenals de vorige week lag de winst voor „Schiedam" in handen van Cees den Boer. Hij stond weer een stuk voor en 20U normaal gesproken moeten winnen. Maar hij presteerde het de laatste weken al enkele keren om met een stuk voor te verliezen. Gelukkig faalde hij nu niet en dwong zijn tegenstander tot overgave: 810. De laatste parij werd toen remise gehouden, omdat er voor de Rotterdammer zeker geen winst in zat. De winst van de gehele wedstrijd was daardoor voor de Schiedammers met 11—9, niet ruim, maar toch wel verdiend. De eerstvolgende wedstrijd voor het eerste tiental van de Schiedamse damvereniging is op vrijdag 18 oktober, thuis wordt dan gespeeld tegen RDC uit Rijnsburg. Geen routine Het tweede tiental heeft een verdiende nederlaag geleden tegen VDV2 uit Vlaardingen. Het werd een 13—7 verlies. Over het geheel waren de Vlaardingers wel sterker. Dat verwondert de Schiedamse teamleiders Leo en Tiny Mous echter niet, want 2ij moeten het doen met „spelers die nog maar net lid zijn van de vereniging en dan nog wel enkele oudgedienden", volgens hun eigen zeggen. „Er wordt met slecht gespeeld, maar de spelers missen nu eenmaal routine. Vechtlust is er zeker, want praktisch in alle partijen was er grote tijdnood. Dat betekent dus dat de spelers zich echt volledig inzetten en zoveel mogelijk proberen te bedenken. Aangezien dat veel tijd kost, moeten er dan in de tijdnoodfase wel fouten gemaakt worden." „We verwachten niet hoog te zullen eindigen. Helemaal niet na de twee nederlagen die we nu hebben. Toch zijn we niet ontevreden over de prestaties van dit tiental", aldus de teamleiders. De volgende wedstrijd voor Schiedams tweede tiental is vrijdag tegen Maeslantsluys. De uitslagen: Het oosten 2—Schiedam 1: P. Cu Garthof—Wim Vrij land 02, J. Klomp—Cees den Boer 02, R. van Eyk—Tiny Mous 1—1, D. Bijkerk—Dick van Schaik 1—1, A. van der StoepJohan Onink 20, A. van Dort—Leo Mous 11, C. de ZeeuwPeter Bakker 1—1, M. van Eyk—Ton Tilman 2—0, W. G. Sjollema—Louis Vrijland 1—1, T. van ProoyenJoop van der Schalk 02. Schiedam 2—VDV 2: C. Habermehl—K. van Oudheusden 0—2, J. van Kuyk—D. Tamboer 0—2, F. Pauw—D. Mast 1—1, J. Sla—J. Lucassen 2—0, T. Vrijland—A. van der Lely 11, G. Tegelaar—J. den Breems 11, J. Breman—D. Lensveldt 02, B. QuistW. den Breems 02, J. de Wilde—P. Dessens 11, R. HeusdensR. Botderhey 11. Schiedam—De tafeltennissers van de Invaliden Sportvereniging De Ooievaars hebben In de uitwedstrijd tegen PHM een zwaarbe vochten 4-6 overwinning behaald. Een enerverend duel, hetgeen blijkt uit zes partijen die pas na drie games door de Schiedam mers werden gewonnen. Het trio Van Dongen, Kroonc en Van Balveren won ieder twee partijen. Opvallend was weer de afwachtende houding van De Ooievaars, om in de zeven van de tien partijen de eerste game uithanden te geven en daarna de tweede en derde game in winst om te zetten. Ook het reserveteam van De Ooievaars won,, met 7-3 van Centrum-5 en verstevigde daarmee de positie in de kopgroep. Bij de Schie dammers verrichte Van Es een hattrick. Al in de eerste partij, tussen Van Balveren en Hofman, werd da afwachtende houding bijna fataal. Van Balveren won ternauwer nood de tweede game met 21-23. De derde game ging echter met groot verschil, 13-21, naar de Schiedammer, die daarmee voor een 0-1 voorsprong zorgde. Doordat ook Van Dongen zijn partij tegen Van de Vet in zijn voordeel kon beslissen bleef de schade, na verliespartijen van Kroone en het dubbel Van Dongen/Van Balve ren beperkt; 2-2. Toch namen De Ooievaars door ruime winst van Van Balveren op Van de Vet en Kroone in drie games tegen Hofman, weer een 2-4 voorsprong. Maar weer kwam PHM, door verlies van Van Dongen tegen Hessel terug tot 3-4. Weliswaar won Kroone van Van de Vet, 3-5, maar de spanning bleef aanwezig omdat ook Van Balveren niet in staat was de goéd spelende Hessel te kloppen: 4-5. Op Van Dongen rustte de moeilijke taak om zijn partij tegen Hofman te winnen en daarmee de volle winst naar Schiedam te halen. Het werd een enerverend duel, omdat Van Dongen opende met een nederlaag, maar met een krappe 20-22 weer op gelijke hoogte kon komen. Toen kwam Van Dongen pas goed los en zorgde via een 10-21 zege in de derde game voor een 4-6 zege voor de Schiedammers. Leo den Braber voorlopig uitgeschakeld Rotterdam Dankbaar greep HBSS de uitnodiging aan om een lichtwedstrijd tegen de geselecteerde (regionale) jeugd van Feye noord te spelen. Teleurgesteld moest HBSS na afloop van deze wedstrijd, welke door HBSS met 2-1 werd gewonnen, roet twee geblesseerde spelers het sportcomplex van Feyenoord verlaten. Had Feyenoord met 4-1 over Zwaluwen en 1-0 over Unitas gezege vierd, HBSS voelde er niets voor over zich heen te laten lopen. Vooral de eerste helft was het een bijzonder aantrekkelijk kijkspel en reeds na vijftien minuten scoorde Leen Dijkshoorn 0-1, toen een ingekopte bal van Wim Houtman wat onbesuisd door verdedi ger Jan v.d, Heyden werd weggetrapt en via het been van Leen Dijkshoorn onhoudbaar achter Feyenoords keeper verdween. Tien minuten voor rust scoorde Paul Marseille 0-2 met een juweel van een doelpunt. Zeker twintig meter buiten het strafschopgebied, kreeg hij de bal voor de voeten geschoven via een breedtepas van Ronald Fischer. Onhoudbaar haalde Paul uit en de bal sloeg als een bom in de uiterste bovenhoek van het Feyenoord doel. De Feyenoordspelers, potentiële kandidaten voor een toekomstig contract, gingen wat te fel spelen en hun te grote inzet had tot gevolg dat net na nist achtereenvolgens Aad van Dijk en Leo den Braber het strijdtoneel moesten verlaten, waarbij Leo zelfs a met een enkelblessure naar het dichtbijzijnde Ciaraziekenhuis, moest worden vervoerd en de eerste weken zeker van voetbal verstoken zal moeten blijven. De opengevallen plaatsen werden verdienstelijk ingenomen door Jan van Tilborg en Leen Kooyman. Twintig minuten voor tijd werd het tenslotte 1-2 toen Herman Knoppert een foutje van Paul Marseille, die de bal van zijn voet liet springen, afstrafte en met een fraai schot scoorde. Een uitnodiging van trainer Verlangen, assistent van Wiel Coerver, om reeds volgende week wederom een lichtwedstrijd bij Feyenoord te komen spelen en nu tegen het hoogste amateurteam, heeft HBSS voorlopig nog even in beraad gehouden. Het enthousiasme van Hannemiek de Wolf en haar groep werkte aanstekelijk. Reden waarom na de demon stratie jazz-gymnastiek in de sportschool Peter Lager waard, heel wat belangstel lenden in actie kwamen. Dat was ook de opzet, want na dat de Amsterdamse groep had laten zien wat de bedoe ling was, gat Hannemiek een „open-les" waaraan de aan wezigen vrijblijvend konden deelnemen. „Jazz-gymnas tiek", zo verklaarde Peter La gerwaard, „vertoont kenmer ken van ballet, maar heeft toch typische bewegingsvor men van Zweedse gymnas tiek".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4