Creatief onderwijs met deskundige begeleiding SG wil kunst in de klas Kunstenaar uit huis verdreven" na kraak m EEN TON VOOR LENTEFEEST 1A1§ \w Schiedamse scholieren uitgetuind99 HEIN DE KOSTER IS DAKLOOS Juridische hulp door telefoon EXTRA KRACHT Veertig smog- kiachten Been bekneld 99 Noord krijgt begin volgend jaar camping Fofidia houdt festival ja SCHIEDAMSCHE COURANT Zaterdag 12 oktolxr 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina s 99ste jaargang IK. 25142' Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De Stichting De Schiedamse Gemeen schap wil culturele ser vice aan de plaatselijke scholen gaan verlenen. Deze hulp bij kunstzin nige vorming zai geheet worden afgestemd op school, scholier en de omstandigheden, waarin beide verkeren. Een werkgroep peilt in over leg met de docenten de vorm van en behoefte aan kunst in de klas. Een discussienota hier over bespreekt dé stich- tingsraad maandag avond 21 oktober in het wijkcentrum Nieuw land. Uitgangspunt in de nota is dat de culturele service niet langer vrij blijvend mag zijn, maar in het onderwijs moet worden geïntegreerd. De Schiedamse gemeen schap wil voor de uit werking van het op- kunstbeoefening gerich te onderwijs na overleg met de leerkrachten en kele deskundigen aan trekken. Gedacht wordt aan een agoog, een so cioloog of groepspsycho- loog en pedagogisch-di- dactisch geschoolde kunstenaars. Als eigen inbreng van SG wordt in de nota genoemd „het aandragen van de beno digde middelen en/of het doen vervaardigen van die middelen". De creatieve lessen zullen verder deskundig wor den begeleid, waarvoor de SG waarschijnlijk een extra kracht moet aantrekken. Bij de uitwerking van de plannen wil de SG ge bruik maken van instel lingen als het museum, de muziekschool, de bi bliotheek en verscheide ne eigen afdelingen. Ook wordt gedacht aan de Rotterdamse Stichting voor Musische Vorming. De samenstellers van de discussienota kunnen nog niet bij benadering zeggen hoeveel het kunstonderwijs zal gaan kosten. Wel verwacht men een aanzienlijk sub sidie nodig te hebben om het werk naar behoren te kunnen uitvoeren. Iri de voorbereiding van dit project zal dan ook een onderzoek worden inge steld naar de subsidie mogelijkheden. Twee ton olie Vlaardingen Bij de Cen trale Meld- en Regel ka mer zijn in de loop van gisterochtend veertig klachten over smog bin- negekomen. De klachten, afkomstig uit Vlaardin gen, Schiedam en Delft, betroffen stank en een prikkelende lucht. De twee ton stookolie, die gisterochtendgisteroch- tend omstreeks tien uur de derde Petroleumhaven instroomde, is, volgens Rijnmond, niet de oor zaak van de stankklach ten. Het 'morsen' gebeur de tijdens het overladen bij Paktank, Rijnmond kreeg de olie-melding om even voor tien uur bin nen. Ter voorkoming van de smogklachten had Rijn mond een code uit moe ten geven, maar, aldus een woordvoerster, uit het weerbericht van het KNMI was de komst van smogachtig' weer niet te voorzien. Het zal dit weekeinde scherp in de gaten worden gehouden. Schiedam - Bij het demonteren van een ventilator in een ma chinekamer is de 33-jarige monteur A. A. Baxs uit Slied- recht met een been tassen de bladen van de ventilator te rechtgekomen. Tijdens het werk ging de ventila tor plotseling draaien waardoor het been bekneld raakte tussen de ruim een meter lange bla den. De monteur kwam er met een dubbele beenbreuk vanaf. Schiedam - De Schiedamse scholieren zijn uitge tuind. De Vereniging Schiedamse Schooltuin en heeft het seizoen deze week gesloten. Voor de laatste maal oogstten de jeugdige tuindertjes er hun gewassen, waaron der veel bloemen. De meest toegewïjden on der hen, vijf van elke groep, mochten als belo ning voor hun goede verzorging een plant mee naar huis nemen, geschenk van de afde ling plantsoenen. Op het tuinencomplex in Groe- noord bracht L. Kamp namens het bestuur dank uit aan het lei dersteam en aan de staf van de afdeling plantsoenen voor hun inzet die hij als onmisbaar' beschouwde. Hoofdleider A. P. Gemnga blikte met de kinde ren terug op een nat, maar toch wel goed tumseizoen. Hij merk te op dat in verband met een groter aantal aanvragen aan De vijf kinderen uit de groep van Joke Huisman met hun prijs. Op de achtergrond bestuurslid L. Kamp met hoofdleider A. P. Gerringa. tuintjes men zich tijdig moest opgeven. De heer Gerringa wees verder op de noodzaak van een gebouwtje bij slecht weer en een betegeld plaatsje. Ook een hoog hek vond hij dringend noodzakelijk om die ven en vernielers van het com plex te weren. Voorzatter M. van Harmelen sloot op het tuin encomplex aan de Vlaardinger- dijk het seizoen af. Hein de Koster: „Ik kan hier niet meer wonen en werken. Schiedam Kunstenaar Hein de Koster is zijn atelier en wo ning kwijt, lie dakloze mensen, die hij jarenlang slaapgelegen heid bood in zijn atelier aan de Mariastraat, hebben het meubi lair vernield en het slot van de" voordeur van de aangrenzende woning verbroken. Volgens De Koster is de oorzaak: dronken schap van de daklozen. „Ik voel mij uit mijn atelier ver dreven", aldus de kunstenaar. „Ik kan hier nog onmogelijk werken en wonen, nu de boe! is vernield. De mensen, die hier vrij waren om te overnachten, hebben zich niet weten te ge dragen en zijn flink tekeer ge gaan. Je zou kunrtn spreken van een kraak". Hein de Koster, die nu zelf da kloos is, i? van plan om zijn pand nu aan de „krakers" over te doen. „Ik ben niet van plan om in mijn atelier nog iets op te knappen. Ik beschouw mijn woning van nu af aan als een kraakpand voor daklozen. ïk zal proberen om de sleutels van het huis aan de indringers te verkopen". Volgens De Koster heeft de ge meente beloofd een nieuwe wo ning voor hem uit te zoeken. Er zou zelfs sprake van zijn, dat de huiseigenaar van plan is om de gekraakte woning van de kunstenaar aan één van de in dringers te verhuren. „Dit is onrechtvaardig", vindt De Kos ter. „Dan moet men zo billijk zijn om mijn woning ook door de andere daklozen in gebruik te laten nemen". Schiedam Begin volgend jaar zal er in Schiedam-noord een camping komen. Op dit ogen blik heeft de plaatselijke afde ling van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (VW) twee terreinen in deze wijk op het oog, die erg geschikt lijken als kampeerterrein De camping zal alleen bestemd zijn voor zogenaamde doortrek kers, met andere woorden al leen voor kampeerders die van plan zijn een, twee of hooguit drie dagen in Schiedam te blij ven. Al enige tijd is de WV van me ning dat er zo snel mogelijk een camping moet komen in Noord VW-directeur Pillard zegt over deze plannen: „Het is allemaal nog erg prema tuur. Ik durf dan ook nog niets te zeggen over de plaatsen die wij op het oog hebben. Daar moet nog druk over gesproken worden". Zo heeft de VW by de Neder landse Kampeerraad het ver zoek ingediend om een deskun dige te sturen, die beide terrei nen moet gaan beoordelen. „En het zit er natuurlijk dik dat wij ons zullen houden aan het advies van die deskundige", aldus Pillard. Een ding staat in ieder geval vast: de camping kan alleen in Noord komen. Het overige deel van de stad biedt geen ruimte voor het opzetten van een kampeerterrein, meent men bij het VW. ,AJs eenmaal alle besprekingen, ook met de gemeente, rond zijn, is het met meer zo moeilijk om op korte termijn een kampeer terrein te verwezenlijken. Ik denk zo aan begin volgend jaar", aldus Pillard. Schiedam De Schiedamse vereniging Fofidia houdt vanavond weer zijn nationale PTT-amateur-filmfestivaL Van acht our af wordt in de grote zaal van het districtspostkantoor Delftseplein in Rotterdam een keur van door amateurs vervaardigde films gemaakt Gezien het succes van vong jaar en op aandrang van vele fiLma- mateurs besloot Fofidia het fes tival dat destijds een landelijke primeur was, tot een jaarlijks terugkerende gebeurtenis te maken. Door medewerking van het be drijfsleven kunnen vele prijzen beschikbaar worden gesteld. Fofidia bestaat 5 november vijf jaar en werd opgericht door personeelsleden van het post kantoor Schiedam. Schiedam De stichting Lentefeest heeft de eer ste ton binnen: 100.000 guldens, die zullen wor den gebruikt voor de - - bouw van een onderko men voor invaliden. Hoewel de stichting enkele uren per week gebouw de Ark in Groenoord tot haar beschik king heeft (op donderdagavon den is er een „soos" voor licha melijk gehandicapten), vindt Rietje Konings, voorzitster van de stichting, dat er voor invali den doorlopend een vereni gingsgebouw moet zijn. Daar om doet de stichting er alles aan, door middel van collectes, corso's en bazars, om aan de voor de bouw van een dergelijk onderkomen benodigde 830.000 gulden te komen. „Het zal nog lang duren voor de b-~uw kan beginnen", weet Riet Konings, „maar we zullen het bedrag van acht ton halen". Die conclusie trekt zij uit de groeiende groep medewerkers en de stijgende belangstelling voor het werk, dat Lentefeest voor invaliden doet. Sinds één jaar rijdt er in Schie dam een busje, een „invaliden- taxi" waarvan elke lichamelijk gehandicapte gebruik kan ma ken. Door 705381 te bellen kun nen gehandicapten zich mèt de rolstoel op laten halen om op snelle en goedkope wijze naar een andere plek te worden ge bracht Met ail Fiat-busje worden per week tientallen mensen ver voerd, die niet met het open baar vervoer zouden meekun nen. De vervoerskosten bedra gen twee kwartjes voor een wil» lekeunge rit binnen de stad en zijn voor elke rit naar een plaats buiten Schiedam gelijk aan de prijs van het openbaar vervoer tot die plaats. z' ®pS» jé m Het Fiat-busje van de stichting Lentefeest: zelfs ge-'- sehikt voor vervoer van ziekenhuisbedden. Maassluis Juridisch advies kan in Maassluis binnenkort ook telefonisch gevraagd wor den. Met ingang van maandag 21 oktober is de rechtswinkel ook telefonisch bereikbaar on der nummer 12514. Dit kan echter alleen tijdens de spreekuren, die van 's avonds zeven tot negen uur worden gehouden op de eerste en derde maandag van de maand. De rechtswinkel is gehuisvest ui het gebouw van de gemeentelij ke sociale dienst aan de P.J. Troelstra weg. Ja. ook u kunt deze .ideale krantenkombmatie 14 dagen tang. gratis en geheet vrijblijvend, in de bus krijgen Hei Rotterdamse* Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' p S MocN u n iouke vergelding kannen Oedenkun op onderstaande ,n de bon dan maahj U Van* Oö gasaansieke' o>e *ij wekelijks uitloven »oo' de meest o'-gmete m. ul'n»g I fl naam B adres I woooeiaa! teie'ooo I icai» hoort bu hoor. a a i a a B I I 9 9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1