Vier handbal» derbies Zaalvoetbal: meer dan een alternatief Veel blessures Ton de Mooij: 9 Veel trainers willen er nog niet aan9 Spieringshoek wacht nog steeds op antwoord gemeente. „Uit eerste drie wedstrijden zes punten halen" BIJRIJDER Enkabe Schiedam CHAUFFEUR voor binnen- en buitenlandse expeditie. ALL-ROUND LOODGIETERS HALFWAS LOODGIETERS UNIEKE CLUB „Ook in Schiedam groeit de belang stelling" SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 12 OKTOBER 1S7-, Schiedam Het dameshand bal team van DWS is morgen een „buitenbeentje". Komen alle overige teams in plaatse lijke ontmoetingen in actie, DWS ontvangt op Thurlede het Pijnackerse Oliveo. Een van die derbies is de da mesontmoeting Wilton-UVG Voor beide teams een belang rijk duel, want behaalde UVG tot nu toe slechts twee punten, Wilton had nog geen enkele keer succes De wedstrijd aan' de Maaskant begint om kwart over een Het damesteam van DWS i? dus het enige team dat een tegen stander van buiten Schiedam ontmoet Tegen Ohveo werd het in Pijnaeker een 5-9 zege, maar het feit dat de Schie- damse dames eerst een 5-2 achterstand moesten wegwer ken is een waarschuwing De wedstrijd op Thurlede begint om een uur Het damesteam van Scylla ont vangt om éen uur het reserve- team van UVG Scylla verloor het eerste treffen, maar moest het toen stellen zonder Mar. greet Jansen Inzet van <&t duel is een plaats aan de kop van de ranglijst Ook de heren van Wilton ep UVG komen tegen elkaar m het strijdperk Wilton verloor op Harga met 13-10 en zal zeker revanche willen nemen Reden genoeg om aan te ne men dat het duel, dat om twee uur aan de Maaskant begint een attractief kijkspel kan worden Tenslotte zal UVG willen bewijzen dat de ze van toen geen uitschieters Het herenteam van Scylla ont vangt om een uur het derde team van DWS, dat m de eer. ste wedstrijd met 4-8 de zege aan Scylla moest laten Hetis echter aannemelijk dat de conditionele voorsprong die Scylla toen had, thans geen rol meer speelt Schiedam Tennispark-directeur Jan van de Tom» heeft nog steeds geen definitief gemeente-antwoord ontvangen up ajn verzoek om het Spieringshoek-park te mogen uitbreiden. In mei is hem beloofd, dat er voor oktober zekerheid zou zijn, maar inmiddels is er nog steeds niets bekend. Dhr van de Torre „Het zou prettig zijn als ik binnenkort ik waar ik ik aan toe ben Om voor het volgend seizoen in orde te hebben, moet ik echt in december met de aanleg kunnen beginnen Nee, ik kan ook nog met zeggen of een hal bij komt De geruchten dat dit niet doorgaat, zijn de lucht gegrepen. Alles hangt af van de hoeveelheid die ik er bij knjg, want ik wil wel graag die hal op het i terrein aanleeeen en niet od de bestaande banen Schiedam Hennes DVS gaat morgen op zoek naar een vol komen onbekende tegenstan der: Spartaan Amsterdam. In de recente annalen van Schie dams oudste club zijn geen wedstrijden tegen deze tegen stander opgenomen, maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat Hennes met angst en beven naar Amsterdam trekt. Daar Is niet zoveel reden voor, want Spartaans seizoenstart was verre van overweldi gend. De Amsterdammers hebben slechts dne punten verza meld, en hun keeper kreeg al vijftien ballen achter zijn oren Toch ook weer geen club om overheen te wande len, want met hun tien ge schoorde treffers hebben hun schutters nog altijd tweemaal zoveel succes gehad als Her- me's voorste Iijn. Gezien de opgaande lijn m het Schiedamse spel {overwinning op Gouda en Den Bosch) zou deze bescheiden producitewd eens spoedig opgevoerd nen worden Jammer is het daarbij dat Pim Visser nogal wat blessures ka Vorstenbos en Komaat den gehinderd door dijbeen blessures, Brouwer kan nog met spelen (al bleek Van de Kroon tegen Den Bosch een voortreffelijk vervanger), terwijl ook Ties van Duppea zeker nog wel dne weken bui tenspel zal staan unet zijn kuitbeenblessure Aangezien ook Rusier pas een keertje voorzichtig heeft getraind, kan Pun Visser nog met veë zeggen over de opstelling Pim Visser, "Desondanks aja we ook nu weer van plan e een aantrekkelijke partij t! maken We zijn volle goed moed, mag ik wel zeggen* Hermes tweede team sped om tien uur een thuiswei stnjd tegen de reserves va TDC Wij vragen voor spoedige indiensttreding een leeftijd pim. 17 jaar Sollicitaties bij voorkeur mondeling na telefonische afspraak aan Kommiezefltaan 2, Schiedam, telefoon 151311. MET SPOED zoeken wij voor onze Bedford/Fiat vrachtwagens een In bezit van groot rijbewijs en beslist ouder dan 21 jaar Aanmeldingen: a V. BREEUWWERKFABRIEK Westerkade 6, Schiedam. f L008GIETERS8ESRMF VESHEY B.V. vraagt voor nieuwbouw in Rotterdam en omge ving, enkele en enkele telefoon 769343-235595 na 19 00 uur 291908 BIEDT U ALLE MOGELtJKHEDcri ZEER BESLOTEN KARAKTER POSTBUS 5292 DEN HAAG De zaalvoetbalsport is, on danks de kritiek uit de hoed van de trainers, in opmars In twaalf sport hallen wordt wekelijks gevoetbald Sporthallen in Rotterdam, maar ook in Schiedam, Vlaardin- gen, Brielle, Rozenburg, Oude Tonge en Capelle aan den IJssel Het is het resultaat van een drie jaar geleden m Zeist geopperd plan, waarover competitjeleider Stoppe lenburg zich boog en thans gesteld kan wor den dat de experimente le fase voorbij is. „We hebben ons geonenleerd in Alkmaar. Den Haag, Leiden en Dordt. want, zo redeneerden we, als je iets doet moet je het wel goed doen We zijn toen m Rotterdam gestart en na veel vechten en overleg kwam de zaak van de grond" Thans, dne jaar later, voetballen m competitieverband circa twee honderd teams „En'zegt Ton de Mooij, „dat aantal groeit nog steeds" Steeds groter wordt ook het aan tal voetballers dat in de zaal- sport meer ziet dan een prettig tijdverdrijf tijdens weken dat de veldcompeutie stil ligt De Mooij „Er zijn heel wat voet ballers die er op het veld weinig van terecht brengen, maar die het m de zaal erg goed doen" Zaalvoetbal is vooral ook door de strenge regels, een sport die vooral techniek, conditie en taktisch inzicht vereist Maar het is ook een razendsnelle sport, die heel wat vergt van de scheidsrechters „We hebben er momenteel zo'n zeventig zegt Ben Kempers, lid van de scheidsrechterscom- missie „Het 2ijn scheidsrech ters die ook zaterdags en zon dags veldwedslnjden fluiten, want specifieke zaalscheids- rechters hebben we er maar twee" Veel problemen om aan voldoende arbiters te komen heeft de commissie niet De cursus duurt slechts twee avon den „Dit jaar hebben we, voor het eerst officieel, twintig man afgeleverd", verklaart Ben Kempers en ook het aantal offi cials houdt gelijke tred met de ontwikkeling van de zaalvoet- balsport Een probleem blijft echter het taboe bij heel wat trainers We horen zo vaak dat het voetbal len op zo'n harde vloer slecht zou zijn voor enkels en dat er een verkeerde spierontwikke- ling ontstaat Het lijkt wel alsof de trainers bang zijn voor bles sures, maar geloof me m de vijftienhonderd wedstrijden die het afgelopen zaalseizoen zijn gespeeld waren er slechts twee ernstige blessures een been breuk en een dame die, omdat ze viel, haar arm brak Vooral die laatste blessure had overal kunnen gebeuren, want nie mand kon er wat aan doen", zegt Ton de Mooij Bekercompetitic Maar de trainers moeten, of ze nu willen of niet, overstag Het zaalvoetbal treedt uit de kin derschoenen en wordt, door na tionale kampioenschappen en selectieteams, voor de spelers een aantrekkelijke bezigheid. Het is ook de reden dat er plannen bestaan om binnen af zienbare tijd naast de competi tie ook een bekercompetitie te houden. Ook op dit punt kijkt de commissie naar Noord-Hol land waar het zaalvoetbal ja ren vooruit is en het aantal specifieke zaalvoetbalclubs alsmaar groeit. Ton de Mooij ,>Ik geloof dat hier m de omgeving pas echt be langstelling zal ontstaan als ook de grote clubs gaan meedoen Grote namen trekken publiek, maar het heeft tijd nodig voor Ton de Mooij (links) en Ben Kempers terughoudend heid bij de trainers het zo ver zal zijn" Zo hoopt de commissie ook dat er in de toekomst meer districtsgewijs kan worden gewerkt „Maar", zegt Ton de Mooij bedenkelijk, „dat betekent ook dat er grote re afstanden moeten worden gemaakt en dat is, omdat de wedstrijden op door de weekse avonden worden verspeeld, wel een probleem" Daarom worden op dit moment de afdelingskampioenen tijdens een tweedaags toernooi in staat gesteld zich te plaatsen voor het kampioenschap van Nederland, maar promotie naar een hogere klasse is er nog met bij In de afdeling Rotterdam is de eerste klasse nog het hoogst haalbare „Dat geldt ook voor de scheidsrechters", zegt Ben Kempers „die missen eigenlijk ook de mogelijkheid om hoger te gaan fluiten" Waarbij aange tekend de vraag of de arbiteis dit ook zouden willen, want voor twee maal twintig mmuten naar bij voorbeeld Zeeland, op een door de weekse avond, is met voor iedereen aantrekke lijk „Maar', verduidelijkt Ben Kempers, „voor de scheidsrech ters die het wel zouden willen bestaat die mogelijkheid met en dat is toch echt wel jammer" Niettemin gaat de zaalvoetbal commissie van de afdeling se rieus verder met het afbouwen van de organisatie „In elke sporthal hebben we op dit mo ment minstens een vertegen woordiger van de KNVB, die ter plekke de problemen kan opvangen verklaart Ton de Mooij Ook de scheidsrechters commissie doet binnenkort weer een stap vooruit met de start van een opleiding voor rapporteurs „Omdat", verdui delijkt Ben Kempers, „het ook voor de scheidsrechters prettig is als ze merken dat er aan dacht aan hen wordt besteed" De zaalvoetbalsport is m opmars Onstuimig zelfs „Het heeft on ze verwachtingen, nu drie jaar na het begin volledig overtrof fen aldus Ton de Mooij, die hoopt dat straks ook de trai ners overstag zullen gaan en het publiek voor volle hallen gaat zorgen „Maar", zegt de KNVB-secretaris zelfverzekerd, „Dat is slechts een kwestie van tijd Piet Grootendorst Piet Grootendorst... eindelijk thuiswedstrijden.... Schiedam Sinds kort ook zaalvoetbal m Schiedam Niet dat deze tak van sport nu pas zijn intrede doet binnen onze stadsgrenzen, want een aantal Schiedamse clubs kwam al eerder uit in competitie verband Maar dat de Schiedammer voor het zien van een zaalvoetbalduel met meer over de stadsgrenzen hoeft, dateert van recente datum „Gelukkig maar", zegt Piet Grotendorst (51), vertegenwoordi ger van de KNVB bij de wedstrijden die in Schiedam worden verpeeld In de sportha" Margriet, elke maandag- vond, „want", verklaart hij resoluut, „nu kunnen de Schie damse clubs ten minste ook eens thuiswedstrijden spelen" Dat op die avond alles perfekt verloopt, is het „pakkie an" van Piet Grootendorst, zelf ook een van de vier Schiedamse scheidsrechters die zich voor het leiden van zaalvoetbalwed- stnjden beschikbaar stelde „Het zijn leuke wedstrijden om te zien, waarin soms heel goed wordt gevoetbald" En getuige de vele positieve reacties en de almaar groeiende belangstel ling voorziet de huidige opzet in een behoefte „Pittige wedstrijdjes", vindt ook Schiedamse scheidsrechter Reetman, „vooral als een club als PPSC, voor Schiedam de top, aan het werk is Zaalvoetbal is anders dan op het veld, ook voor de scheidsrechter, maar het is geweldig leuk om te doen" Dat is ook de reden", verklaart Piet Grooten dorst, „dat de belangstelling steeds groter wordt Je ziet het 's maandags, want het wordt steeds drukker" Schiedam Om na meteen maar te zeggen dat Bob Maaskant de komende, tweede periode betitelt - ts „de kans van ons leven", gaat net iets te ver. Wei zegt hij, met stemverheffing: „Als we ooit een kans gekregen hebben om de periodetitel te pakken, dan Is het deze periode wel". Een nuance verschil, maar toch wat voorzichtiger uitgedrukt Tenslotte start SW morgen tegen FC Den Bosch de nieuwe reeks van acht wedstrijden, maar ook Bob Maaskant weet dat er daarna nog uitwedstrijden volgen „Zes punten moeten we halen uit de eerste dne wedstrijden" kijkt hij nog niet al te ver vooruit, „voor de thuiswed strijden zie ik dat wel zitten en ook die mtwedstnjd in Dordrecht moet toch kunnen lukken" Maar dan1 Daarna resteren SW nog drie uitwedstrij den (PEC/Zwolle, Volendam, SC Cambuur) en twee duels op Harga (SC Amersfoort en FC WV) Een terugblik naar vong seizoen leert dat Bob Maaskant niet ten onrechte emge hoop koestert Tenslotte won SW toen in Zwolle met 0-1, terwijl het in Leeuwar den bij Cambuur een puntje veroverde Slechts bij het toen toch wel sterkere Volendam liet SW het afweten. Daarnaast wegen de recente resultaten in uitduels voor Bob Maaskant erg zwaar. „We hebben in Eindhoven, Heerenveen en Dordrecht erg ongeluk kig verloren. Voor hetzelfde geld hadden wij die wedstrijden gewonnen of tenminste gelijkgespeeld". Nederlagen die, onder meer door twee strafschop pen, inderdaad wat schlemielig tot stand kwamen. Nochtans hield SVV redelijk aansluiting met de kop groep van de eerste divisie. Een groep leiders waarvan SW er in de eerste periode vijf ontmoette, maar slechts twee puntjes veroverde. Dankzij over winningen tegen vier lager geplaatste clubs (Hera cles. Cambuur. Helmond Sport en FC Vlaardingen) Jan Groeneweg (rechts)tegen de verwach ting in toch in actie.. reikt SVV tot 10 punten uit 9 wedstrijden. Vier punten minder dan koploper Eindhoven, dat ook nog een wedstrijd minder speelde. Via een goede periode hoopt SW met alleen tot de promotiekandidaten te gaan behoren, maar tevens m de totaalstand een beter aanzien te veroveren. Toch kan Bob Maaskant zijn formatie die komende zondag tegen Den Bosch het veld in gaat nog niet prijsgeven. „Er zijn nogal wat onzekere factoren", II Mil III III III II Wil I'll ■inn lm mi verklaart hij» „zoals de plaats waar Leen Wamaar moet gaan spelen. Leen is een uitstekende laatste verdeeiger, maar daar staat tegenover dat ik hem op het middenveld eigenlijk niet kan missen. Dat geldt ook voor Jan Coenen, die aan een rentree toe is. Ik weet echter nog met op welke plaats: mis schien als centrumspits, met Jan Groeneweg op rechts, of op het middenveld. De kans zit er ook in dat ik het duo Den Tuinder-Steenbergen weer in ere herstel. Ik weet het nog niet". Duidelijk is, dat het wegvallen van Dutina (die nog steeds wacht op een uitspraak van de KNVB) toch wel een probleem vormt De spelers hebben er geen moeilijkheden mee, vanuit die richting wordt de wens uitgesproken dat de vooral in thuiswedstrij den erg nuttige vleugelspeler weer snel in de groep zal zijn opgenomen. Vanuit de spelers klinkt echter ook de wens om een bepaalde formatie wat meer wedstrijden een kans te geven. Waarbij gedoeld wordt op de posities in bet elftal. Juist het omscha kelen naar andere plaatsen in het elftal blijkt bij een aantal spelers nogal wat onrust te verwekken. Het is echter begrijpelijk dat Bob Maaskant blijft zoeken naar de sterkste formatie, „maar", zegt hij, „in feite is de spelersgroep te klein". Maar omdat Jan Groeneweg op het nippertje ontkwam aan een schorsing (Bob Maaskant: „Dankzij scheidsrechter Van der Kroft, die, en dat vind ik fantastisch, bet incident waarin Jan een gele kaart kreeg op een keurige manier aan de bond heeft doorgegeven") en SVV's geblesseerdenbank leeg blijft, kunnen er toch wijzigingen ontstaan. „Sleutelfiguur" hierin is Leen Wamaar, want de sa menstelling van SVV is afhankelijk van de vraag: wordt Leen Wamaar weer de „spielmacher" op het middenveld, of wederom laatste verdediger? Bob Maaskant, die daarmee blijk geeft inspraak te duld en; daarover Jk weet het nog iet, ik wil eerst nog met de betrokken spelers praten". Schiedam - „Ons grootste probleem is de terug houdendheid van de trainers. Die willen er nog steeds niet aan. Het is wel aan het veranderen, want zo langzaam maar zeker zie je ze komen. Maar toch..." Ton de Mooij, secretaris van de zaalvoetbalcommissie afde ling Rotterdam, blikt terug naar een periode van drie jaar zaalvoetbal. „Een stormachtige ontwikkeling", zegt hij trots, „die al onze verwachtingen heeft overtroffen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4